Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z PMA - znaczkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z PMA - znaczkami

    Witam. Mam problem, mianowicie gdy dodaję dane/teksty/emotki zdalnie do phpMyAdmi
    Kilka dni temu miałem coś takiego, że gdy dodawałem jakiś tekst bądź emoji do bazy zdalnie,
    poprzez skrypt to w phpMyAdmin widać było krzaczki, a na stronie i na czacie wyświetlały się prawidłowo.

    A od niedawna chyba jakoś 20 września gdy dodaję polskie znaki zdalnie, to w phpMyAdmin widać już polskie znaki.
    tylko, że te wcześniejsze krzaczki, które się dodawały, wyświetlają się już źle i nie wiem jak to naprawić a mam dużo rzeczy na których mi zależy.
    Dodam że, wtedy nic nie robiłem, nie zmieniałem żadnych kodowań.

    Nie wiem czy jest jakiś błąd z serwerem hostingu na którym stoi czat? albo może administracja coś zmieniła? jakieś konfiguracje w phpmyadmin albo nowa jakaś wersja?

    Czat stoi na hostingu ct8.pl wcześniej było ok jak wspomniałem.
    Kilka razy przechodziłem na różne hostingi, żeby zobaczyć jak jest i właśnie polskie znaki zapisywały się w PMA.
    Próbowała mi też pomóc pewna osoba i testowaliśmy na jego skrypcie, na seohost.pl ale też się nie udało.
    U niego ten skrypt działa dobrze i dodają się do PMA krzaczki a on ma vpsa i wszytko ma własne więc sam sobie konfiguruje

    Ostatnio dałem taki kod:
    Kod php:
    $baza_danych->query("SET CHARSET utf8mb4");
    $baza_danych->query("SET NAMES `utf8mb4` COLLATE `utf8mb4`"); 
    a w phpmyadmin dałem metodę porównywania napisów na: utf8mb4_general_ci
    Ten kod sprawia, że gdy dodam do bazy emoji to prawidłowo dodaje je do bazy jak i również dobrze się wyświetlają na stronie i na czacie.

    emoji.png

    A w ogóle jak powinny się zapisywać znaki/emoji? że zapisują się w phpmyadmin w taki sposób jak wyglądają? czy powinny być krzaczki?

    Spotkał się już ktoś z czymś takim?
    Wie ktoś jak to naprawić te dawne krzaczki żeby dobrze się wyświetlały? albo chociaż przez jakiś program skonwertować?
    bo teraz wszystko co wcześniej dodawałem już chyba nic nie mogę zrobić i wszystko poszło na marne, a najgorsze jest to, że nie wiem co się stało.
    Ostatnio edytowany przez BadGuy; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Wcześniej używałeś innego kodowania ["krzaczków"]. Powinieneś zatem przekonwertować stare "dane/teksty/emotki" do nowego kodowania utf8mb4.
    To co możemy zasugerować, to znalezienie jakiegoś programu do konwertowania w Google (albo samodzielne napisanie go np. w Pythonie).
    Możesz też spróbować poszukać czegoś, co będzie operować bezpośrednio na bazie, na starych rekordach albo te rekordy wyciągnąć z bazy, przekonwertować, a potem nadpisać poprzednią wersję.

    Komentarz

    Pracuję...
    X