Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.89.12100

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wasky
  odpowiedział(a)
  Wydana została nowa wersja. Wszelkie sugestie proszę bazować na poprawionym wyglądzie. Dyskusję przenosimy na nowy wątek odnośnie nowego wydania: https://forum.gg.pl/showthread.php?2...-12-4-90-12104

  Ten wątek zamykam.

  Zostaw komentarz:


 • RetnaX
  odpowiedział(a)
  Było czytelne i to doskonale zanim nie zrobili z tego cyrku skaczących okienek. Skąd tyle niezadowolenia na nowe, skoro stare było takie złe, hm? Pomyśl trochę.
  Nie nie było czytelne i jako przykład podałem konferencje grupowe .... gdzie łatwo było o pomyłkę. Tak, niemal każdy komunikator ma taki układ i jako przykłady:

  WhatsApp na PC, Skype na PC, Messenger na PC, Google Hangouts na PC, Komunikator na Youtube na PC. Nawet zapomniana NaszaKlasa (nk.pl) ma taki układ wiadomości czatowych na pc, miał taki układ także martwy już Epuls.pl w wiadomościach. Podobny układ z dymkami i avatarami ma najnowsze ICQ - jest to tu zrealizowane na zasadzie dymków po jednej stronie co samo w sobie także zwiększa czytelność.


  Ponieważ więcej ludzi używa FB w SMARTFONIE albo na TABLECIE. Myślenie nie boli.
  Myślenie nie boli, że używany jest także na komputerze! Wygodniej mi pisać na komputerze i jakoś nie przeszkadza mi układ lewo, prawo, a czasem jeśli Was myślenie boli są to nawet rozbudowane wielogodzinne konwersacje ....


  Nie dziwi mnie, że Wasky zrezygnował z udzielania się w tym wątku.


  Błędy wieku dziecięcego są niedopuszczalne i karygodne w gotowym produkcie.

  No to popatrz na Windows10, który do dzisiaj ma takie błędy, to samo było ze Skype w najnowszej wersji zanim zaczął być używalny. Będzie tak jak pisał Shado parę osób pokrzyczy pokrzyczy i za jakiś czas przywykną. Zamiast wskazać im jak mają zrobić ten nowy wygląd, to wylewacie wiadro hejtu, żeby było tak jak było. Dajcie im propozycję jak mogą ulepszyć ten wygląd, a nie zmieniać na stary, bo tak waszym zdaniem było fajnie i nie lubicie zmian. Sorry komunikator musi się zmieniać, jak będą stać w miejscu, to znikną ostatni użytkownicy tego komunikatora. Znowu to przytoczę, ale Messenger stary też wielu osobom się podobał mimo, że był do niczego i był zaśmiecony i niemal nieużywalny. Też chcieli powrotu starego Messengera i co się stało? Nic, facebook postawił na swoim i nikt dzisiaj nie narzeka na obecny wygląd.

  Wybacz, ale nie mam siły czytać tych bzdur. Przeglądnij sobie posty (tak ze zrozumieniem) zanim zaczniesz bredzić o hejcie.
  Bredzić? Przecież on się tu wylewa z niemal każdej wypowiedzi. Ja także nie mam sił czytać takich wpisów jak twój. Ty też poczytaj dokładnie, że sami twórcy pisali, że wygląd będzie ulepszany, a wy dalej się dowalacie do wyglądu, który i tak będzie poprawiony i ta poprawka niedługo wejdzie ...
  Ostatnio edytowany przez RetnaX; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Liri
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Shado Zobacz posta
  Wasze postulaty są słuszne - nikt nie zaprzecza, że obecne wersje GG zawierają błędy np. dotyczące czytelności wiadomości przy szerszym oknie, ale zapewniam, że są to tzw. błędy wieku dziecięcego i idę o zakład, że będą one regularnie naprawianie - nie zawsze jednak w sposób który zaproponujecie.
  Na resztę wypowiedzi spuszczę zasłonę milczenia, ale do tego fragmentu się odniosę. Błędy wieku dziecięcego są niedopuszczalne i karygodne w gotowym produkcie. Jeśli coś się wypuszcza to robi się to DOBRZE, a nie na odwal. Przecież przywykną bo muszą, a za jakiś czas zapomną i spokój, albo odejdą mamy to gdzieś. Tak to wygląda na chwilę obecną. To nie są jakieś duperele jak awatarki czy kreseczki innego koloru tylko rzecz odrzucająca kompletnie od używania programu. To nie jest coś do czego da się przywyknąć. Poczekam jeszcze, jeśli zmian na plus nie będzie, z miłą chęcią przyśrubuję wieko tej trumny.

  Zostaw komentarz:


 • mikuu
  odpowiedział(a)
  Wasky przestał sie udzielać bo czeka na nowa wersje i tam będzie sie udzielał (oby)
  Swoja droga mogliby już dac ta poprawkę.

  Zostaw komentarz:


 • Shado
  odpowiedział(a)
  Widzę, że Wasky przestał się udzielać w wątku i w sumie mu się nie dziwię. Stanowisko twórców jest bardzo jasne - wygląd, w tym układ wiadomości nie ulegnie zmianom ani nie będzie personalizowany (co byłoby wyzwaniem w utrzymaniu) - każdy wasz wariant wyglądu, np. dymki do lewej albo co gorsza przełącznik do starego wyglądu, to gwóźdź do trumny rozwoju komunikatora. Ciężko jest to zrozumieć zwykłym Użytkownikom, z całym szacunkiem dla Was, którzy nie brali nigdy czynnego udziału w rozwoju oprogramowania od podszewki. Wasze postulaty są słuszne - nikt nie zaprzecza, że obecne wersje GG zawierają błędy np. dotyczące czytelności wiadomości przy szerszym oknie, ale zapewniam, że są to tzw. błędy wieku dziecięcego i idę o zakład, że będą one regularnie naprawianie - nie zawsze jednak w sposób który zaproponujecie.

  Osobiste przytyki i poziom niektórych wypowiedzi pominę. A finał tej aferki i tak będzie jeden: 98% użytkowników za trzy miesiące zapomni, że zmiany miały miejsce, a to 2% po prostu odejdzie, bo będą zbyt uparci i niecierpliwi, cóż. To jest już wpisane w ryzyko Twórców - nowy, jednolity wygląd to z pewnością dobra inwestycja w ogólny odbiór usługi.

  Zostaw komentarz:


 • Liri
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez RetnaX Zobacz posta
  Co za chamski komentarz. Uważasz, że pisze skrótami, choć ich ani razu nie użyłem? Uważasz, że jestem debilem nie umiejącym pisać zdań złożonych?
  Osobiste wycieczki pozwolę sobie zostawić do rozwiązania zainteresowanym, aczkolwiek odpowiedź sama mi się ciśnie pod palce...

  To ja ci teraz zniszczę światopogląd : Niemal każdy komunikator ma taki układ i nikt nie narzeka.
  Ja na Twoim miejscu uważałabym z używaniem słowa "każdy". Można się na czymś takim bardzo boleśnie przejechać.

  Bronicie czegoś co nigdy nie było czytelne.
  Było czytelne i to doskonale zanim nie zrobili z tego cyrku skaczących okienek. Skąd tyle niezadowolenia na nowe, skoro stare było takie złe, hm? Pomyśl trochę.

  Skoro ludzie robią rozbudowane konwersacje, to czemu na facebooku w messenger każdy przywykł do takiego układu jaki tam jest?
  Ponieważ więcej ludzi używa FB w SMARTFONIE albo na TABLECIE. Myślenie nie boli.

  Chcesz być taki alternatywny, że nie masz facebooka? Wolne żarty .... Dziś facebooka ma niemal każdy i wyparł on Wasze GG nie bez powodu.
  A tu się wtrącę! Nie mam FB, nie miałam i nie chcę go mieć. Podobnie jak i wielu moich znajomych. Dlaczego mam się zmieniać? Ponieważ świat tak chce? Nie gonię za światem. Poza tym nie porównuj GG z FB bo to dwie zupełnie odległe bajki.

  Sami Wam napisali, że wygląd ten nie jest ukończony i będzie doszlifowany, ale zamiast propozycji tych szlifów wylewacie falę hejtu, bo cokolwiek raczyli zmienić.
  Wybacz, ale nie mam siły czytać tych bzdur. Przeglądnij sobie posty (tak ze zrozumieniem) zanim zaczniesz bredzić o hejcie.

  Przypomnę, że Messenger też zmienił całkowicie wygląd, też miał opór przed zmianami i olał to i wszyscy przywykli. Ba identyczny układ rozmów ma obecnie Skype, więc dlaczego GG ma być inne?
  Przypomnę o proporcjach ludzi (światowych proporcjach) korzystających z messengera na smartfonie czy tablecie i posiadaczy PC (szok! tacy nadal istnieją!). Mówimy tu WYŁĄCZNIE o w wersji GG na PC, a nie na inne urządzenia. Ty natomiast sypiesz argumentami dotyczącymi tych drugich.

  Zostaw komentarz:


 • RetnaX
  odpowiedział(a)
  Co za chamski komentarz. Uważasz, że pisze skrótami, choć ich ani razu nie użyłem? Uważasz, że jestem debilem nie umiejącym pisać zdań złożonych? Czy Tobie się wydaje, że jesteś pępkiem świata? To ja ci teraz zniszczę światopogląd : Niemal każdy komunikator ma taki układ i nikt nie narzeka. Bronicie czegoś co nigdy nie było czytelne. Zrób rozmowę grupową i przypomnij sobie stary układ wiadomości, no na pewno dojdziecie kto co napisał i się nie pomylicie. Skoro ludzie robią rozbudowane konwersacje, to czemu na facebooku w messenger każdy przywykł do takiego układu jaki tam jest? Przecież tam też ludzie robią rozbudowane konwersacje. Chcesz być taki alternatywny, że nie masz facebooka? Wolne żarty .... Dziś facebooka ma niemal każdy i wyparł on Wasze GG nie bez powodu. GG musi się zmieniać, w tym modyfikować wygląd, bo by znikło całkowicie ..... a przy xevinie powoli tak było. England chce coś z tym zrobić, ale robicie zbędny opór. Sami Wam napisali, że wygląd ten nie jest ukończony i będzie doszlifowany, ale zamiast propozycji tych szlifów wylewacie falę hejtu, bo cokolwiek raczyli zmienić. Przypomnę, że Messenger też zmienił całkowicie wygląd, też miał opór przed zmianami i olał to i wszyscy przywykli. Ba identyczny układ rozmów ma obecnie Skype, więc dlaczego GG ma być inne?
  Ostatnio edytowany przez RetnaX; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • vespa
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez RetnaX Zobacz posta
  Messenger na PC ma identyczny układ wiadomości co ma GG i nikt nie narzeka na to Jak już tak narzekają, to dajcie im po prostu opcję przenoszenia dymków na jedną stronę i wszyscy będą zadowoleni Zresztą nowy wygląd jest bardziej czytelny - poprzednio wiadomości miały zbliżony do siebie kolor i często w rozmowach grupowych wprowadzało to w błąd.
  Zdradzę Ci sekret... dlatego używamy na PC gg a nie Messengera, bo układ lewo - prawo nadaje się na smsy czy komórki
  Kolorki - tak. Tekst - nie. Nadal uważam, że najczytelniej będzie walnąć tekst pionowo albo do góry nogami, bo kto by się przejmował, grunt by było kolorowo i oczojebnie.
  Wiem, że to szokujące, ale istnieją ludzie zdolni do konwersacji w zdaniach. A nawet zdaniach złożonych, a nie pisania wyłącznie "co u cb?" "ok".
  Gorzej... Istnieją ludzie, którzy nie korzystają z facebooka... S z o k
  Przepraszam, że niszczę Ci światopogląd.

  Zostaw komentarz:


 • RetnaX
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
  Wydaje mi się, że pomyliłaś wątki, to jest wątek wydania GG na desktop, a nie wersja na web. Naprawimy.
  Kurde faktycznie nie ten temat do odpowiedzi użyłem. Sorry. Tak chodziło o wersję web, ale widzę że naprawione

  -----

  Odnosząc się do krytyki wersji deskop: W zasadzie nie wiem kto używa pełnego widoku ani w jakim celu, ja nigdy nie używałem pełnego okna. Messenger na PC ma identyczny układ wiadomości co ma GG i nikt nie narzeka na to Jak już tak narzekają, to dajcie im po prostu opcję przenoszenia dymków na jedną stronę i wszyscy będą zadowoleni Zresztą nowy wygląd jest bardziej czytelny - poprzednio wiadomości miały zbliżony do siebie kolor i często w rozmowach grupowych wprowadzało to w błąd.
  Ostatnio edytowany przez RetnaX; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Ritsu
  odpowiedział(a)
  1. KLIK
  2. Wiadomości napisane 2 minuty po sobie często zamiast wyświetlać się pod sobą, generują nowy awatar, godzinę i nick. W starym GG wiadomości napisane nawet po godzinie nie duplikowały danych, wyświetlonych przecież i tak na górze wszystkich wiadomości.

  Zostaw komentarz:


 • vespa
  odpowiedział(a)
  A ja zwracam się z apelem do ludzi piszących w wątku:

  Błagam Was! Nie piszcie słów kluczy typu "stary wygląd lepszy", "nie podoba mi się" czy "dajcie opcję powrotu" bo twórcy GG olewają wówczas każdą konstruktywną krytykę, każdą dobrą sugestię i piszą z uporem maniaka - przyzwyczajcie się / trzeba iść naprzód / zawsze tak było...
  I sprowadzają cały problem z czytelnością do: "narzekacie bo wam się nie podoba".

  Piszcie jak bardzo podobają Wam się dwukolorowe wiadomości i inne pierdoły, ale że nie da się czytać tekstu. Bo inaczej zostaniemy olani i sprowadzeni do narzekaczy, którzy powinni się przyzwyczaić. Po raz kolejny napiszę bardzo wyraźnie:

  Przyzwyczaić można się do wyglądu, nie do braku czytelności i bólu głowy po 10 minutach korzystania!

  Jak pisałam wcześniej - piszemy o dużym oknie bo na nim najlepiej widać problem, ale w małym okienku (z którego sama najczęściej korzystam) nowy wygląd także jest jakąś kpiną, bo szerokość dymku ma ok. 300 pikseli, jedno zdanie rozbija na 10 linijek, czyta się to fatalnie. Można dostać oczopląsu od tego. Zatem tak - problem isnieje w pełnym ekranie, oknie, okienku...

  Popieram pomysł Nehelenii, sama dodałam podobną propozycję - to jest wygodne.
  I łopatologicznie do twórców GG: Wygląd jest ładny. Kolorki są spoko. Oddzielenie wiadomości jest ok. Pierdoły typu awatarki czy linki - idzie się przyzwyczaić. Przestańcie w kółko pisać o narzekaniu na wygląd i przyzwyczajeniu się, bo chodzi NIE o wygląd, a o CZYTELNOŚĆ TEKSTU PISANEGO!
  Czytanie ze zrozumieniem nie boli...

  Zostaw komentarz:


 • Wasky
  odpowiedział(a)
  Zrobiliśmy pewne poprawki na podstawie waszych sugestii. Wydamy nową wersję i na podstawie nowej wersji będziemy dalej szlifować. Więc poczekajcie do momentu tego wydania.

  Zostaw komentarz:


 • Melok
  odpowiedział(a)
  Przepraszam bardzo, ale nie naciskałem na stary wygląd. Już wcześniej sugerowałem same wyrównanie do lewej jako opcję:
  Dlatego proponowałbym:
  1) Utrzymanie dwóch stylów, wybór w ustawieniach
  2) Możliwość spersonalizowania stylu poprzez zmienną "Wyświetlaj wszystkie wiadomości od lewej"
  3) Zaawansowane możliwości personalizacji, w tym wybór kolorów tła, dymków, tekstu.
  O ile rozumiem, że pierwsza opcja może być czasochłonna, o tyle druga nawet jeśli trochę czasu zajmie - zadowoli większość osób. Trzecia opcja wówczas mogłaby być wprowadzana stopniowo, a użytkownicy mogliby zrobić to na co nie pozwalają inne komunikatory - na PC dostosować pod siebie okno rozmowy w każdym aspekcie.
  Także pisanie, że "Narzekaniem nic nie zdziałacie. Więc zamiast narzekać, sugerowałbym napisać swoją sugestię, jak poprawić nowy wygląd[...]" jest według mnie nie fair wobec tych którzy swoje pomysły napisali, a zostało to zignorowane.
  Ostatnio edytowany przez Melok; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Sapacz
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Nehelenia Zobacz posta
  Mam wrażenie, że pan Wasky albo udaje, albo w ogóle nie rozumie, o czym tu piszą ludzie.
  Nikt nie chce zmiany wyglądu, kolorków czy nie wiadomo czego tam. Po prostu dajcie OPCJE lewo-prawo i tyle!
  [ATTACH=CONFIG]243[/ATTACH]
  Najprostsze i najmądrzejsze rozwiązanie jakie padło. Wchodzi się w opcje i zaznacza kratkę "Wyrównanie wszystkich wiadomości do lewej". Bez zaznaczenia jest rozstrzelone na boki jak w tym waszym upragnionym, postępowym widoku (który jest kompletnie daremny nawiasem mówiąc). I nie mówcie, że to jest trudne do wdrożenia i wymagające masy dodatkowej roboty bo i tak nikt w to nie uwierzy.

  Tylko oczywiście trzeba by też znieść ograniczenie szerokości tych dymków, żeby dłuższy tekst był w przyzwoitej linii jak przystało, a nie w ciasnym kwadracie z 10cioma wersami.

  Zostaw komentarz:


 • Liri
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Nehelenia Zobacz posta
  Mam wrażenie pan Wasky albo udaje, albo w ogóle nie rozumie, o czym tu piszą ludzie.
  Nikt nie chce zmiany wyglądu, kolorków czy nie wiadomo czego tam. Po prostu dajcie OPCJE lewo-prawo i tyle!
  [ATTACH=CONFIG]243[/ATTACH]

  A jeżeli dla was takie opinie to "spam" to powodzenia w dobijaniu GG.
  Brawo! Dokładnie ten sam temat wałkuję, ale to jak gadać do obrazu. Mam wrażenie, że całe to zawzięcie na NIE to jedynie taki ośli upór ekipy bo ma być nowocześnie zamiast FUNKCJONALNIE.

  Zamieszczone przez loksena Zobacz posta
  Mam dokładnie te same odczucia. Na dużym oknie? Od lat korzystam z GG, i nigdy nie otworzyłam czata w dużym oknie. Ale ja nie odpalam komputera dla GG, tylko w innych celach. GG jest dodatkiem. Jeśli chcę korzystać wyłącznie z GG, to mam na komórce i tablecie. Pewnie, każdy inaczej korzysta z aplikacji i komputerów, ale mam wrażenie że to takie wymyślanie trochę na siłę. Aby wymyślić i skrytykować. Teraz przynajmniej rozmowy się nie zlewają jak wcześniej. Może nie ma to wielkiego znaczenia w bieżących rozmowach, ale jeśli się szuka czegoś we wcześniejszych wiadomościach - ogromnie to pomaga. Jakby tak jeszcze można było sobie kolory dymków ustawić..
  Okienko rozmowy zawsze na wierzchu - taaak, to byłoby super
  Od lat korzystam z GG tylko i wyłącznie na PC, ponieważ telefon służy mi do rozmawiania, pisania smsów (raz na rok) i słuchania muzyki, a nie do klepania na gg w celu nabawienia się garba czy problemów ze wzrokiem lub też wpadnięcia pod samochód. Jeśli lubisz to twoja sprawa, ale ja nie zamierzam być pomijana przez chore wizje ekipy zafiksowanej na punkcie mobilności i pseudo nowoczesności. Pisałam to wiele razy - obecna forma komunikatora jest niefunkcjonalna i utrudnia czytanie wiadomości nawet w małym oknie. Poza tym pisanie, że TY nie używasz dużego okna nie znaczy, że inni tego nie robią. Skoro program daje taką możliwość to logiczne, że ktoś będzie jej używał. Nawet jeśli to tylko jedna osoba, a funkcja nadal jest obecna to ma ona być ZDATNA DO UŻYTKU!

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X