Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z instalacją GGCzat

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  problem z instalacją GGCzat

  Witam.
  Mam problem z instalacją Czatu gg

  Wrzuciłem skrypt z plikami na serwer CBA i na TPSA.
  1: CBA - http://klamerka.cba.pl/44090517/install.php
  2: TPSA - http://klamerka-czat.eu/install.php

  Problem jest w tym, iż jak otwieram stronę na CBA i np wypełniam złe dane to jest napisane: "Błędne informacje odnośnie bazy danych: Unknown MySQL server host 'coś tam' (1)"
  A jeżeli otwieram stronę na TPSA i wypełniam złe dane lub prawidłowe to jest tylko biała strona i nic na niej nie jest napisane...
  Dodam jeszcze, że na obu serwerach są te same pliki.
  Gdzie może być błąd? jeżeli na serwerze to co może być źle? Jak coś to mogę podać jeszcze kod instalatora

  #2
  To nie GGCzat tylko TomcioCzat jak już. Generalnie to chyba powinieneś pytać autora skryptu - my tu nie mamy kodu źródłowego tego czatu więc nie wiemy jak on działa.

  Komentarz


   #3
   Qrix - czytałeś formularz (nazwy pól formularza? polecam

   Komentarz


    #4
    Wkurzony, co mają nazwy pól formularza do tego, że to nie jest skrypt do którego GG Network świadczy wsparcie?

    Komentarz


     #5
     Qrix - pomału

     skoro w formularzu są pola odnoszące się do bota (oraz innych usług GG Network) to chyba logiczną rzeczą jest, że skrypt, do którego jest 'wpięty' formularz, przekazuje te dane dalej (w tym przypadku są mu potrzebne do autoryzacji usera - mój domysł). No bo chyba autor formularza nie umieścił tam tych pól po to aby sobie były ot tak, bo taki miał kaprys? Zgodzisz się ze mną?

     A skoro są pola danych odnoszących się do usług GG Network to chyba naturalną rzeczą jest, że GG Network bierze za ich działanie pełną odpowiedzialność i świadczy support do nich. Bo co to za firma, która wypuszcza produkt i nie świadczy pomocy technicznej do tego produktu?
     Ostatnio edytowany przez wkurzony; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


      #6
      wkurzony, Ty wiesz w ogóle jak działa platforma BotAPI? Usługą GG Network jest platforma BotAPI, a nie aplikacje do jego obsługi, które tworzą użytkownicy. Chętnie pomagamy przy problemach w obsłudze wspomnianego interfejsu, ale trudno udzielać pomocy do kodu, którego nie posiadamy. Wspomniany błąd
      "Błędne informacje odnośnie bazy danych: Unknown MySQL server host 'coś tam' (1)"
      odnosi się do lokalnej bazy danych użytkownika. Nie ma więc problemu na linii User <-> GG Network a jest problem na linii User <-> Lokalna baza danych.

      Komentarz


       #7
       to w takim razie co robią w formularzu pola dot. BotAPI GG i nie tylko?
       co do BotAPI to tak wiem jak działa.
       A czy Ty umiesz czytać dłuższe wypowiedzi ze zrozumieniem? widzę, że nie.
       Dziwię się jakim cudem zostałeś adminem - po jakości Twoich odpowiedzi, stwierdzam, że może i masz jakąś wiedzę nt szerokopojętego IT, ale wiedza ta nie jest wystarczająca do zajmowania się tym profesjonalnie. Daję swoją dwu miesięczną pensję, że jakby Ci (w pojedynkę) kazano zbudować prostą sieć (2 routery, ASA, switch, jakiś prosty AP do Wi-Fi, punkty końcowe typu PC, laptopy, drukarki) 'od zera' (topologia sieci, podziały puli adresowych, okablowanie, konfiguracja sprzętu itp) to byś miał spory problem. O bardziej skomplikowanych topologiach nie wspominam. A to należy do podstawowych zadań administratora. Idąc dalej - nie masz zielonego pojęcia o tzw troubleshootingu - nie wiesz, że pierwszą rzeczą, którą powinien wykonać admin po otrzymaniu zgłoszenia supportu od usera jest analiza logów serwera (bądź innego urządzenia wejściowego). Także proszę nie mów o sobie 'administrator', bo to uwłacza pozycji administratora, oraz tym, którzy są administratorami z wiedzą popartą uzyskaniem (często nie jednej) certyfikacji.
       Ostatnio edytowany przez wkurzony; [ARG:4 UNDEFINED].

       Komentarz


        #8
        Kod:
        <form method="POST"><input type="text" name="WindowsLiveLogin"/> <input type="password" name="WindowsLivePass"/> </form>
        Weź ten kod i idź do Microsoftu trolluj, że to kod do którego powinni dawać wsparcie, bo przecież w środku są pola odnoszące się do ich usługi.

        O moje kompetencje do wykonywanej pracy się nie martw - nie od tego jest ten wątek drogi certyfikowany znawco wszelkich tematów. Proponuję Ci założyć własne forum gdzie byś mógł udzielać swoich rad wszystkim i wykazać się w administrowaniu. Tylko nie zapomnij założyć go na fora.pl - w końcu każdy pro-IT zakłada fora na darmowym hostingu.

        Zamykam, bo się offtop robi. Na wyraźną prośbę na priv odblokuję.
        Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz

        Pracuję...
        X