Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 156

Wątek: Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Rozmowny Awatar Aladeen
    Model tel.
    Lumia 710
    9 - tak
    10 - patrz punkt 9

na większość pozostałych pytań można odpowiedzieć w ten sposób - jest to wersja beta, w dodatku pierwsza i nie ma co się dziwić, że coś nie działa, działa słabo, lub z oporami.

Na Win 7 HP na laptopie w ogóle się nie zainstalowało. :-/
    Na Win XP na netbooku udało się, ale nie mogę zmienić rozmiaru okna, bo górna krawędź wystaje poza ekran a jakiekolwiek próby przesunięcia okna przez windowsowe Alt+Space -> Move spełzają na niczym.
    Czekam na wersję stabilną.

Doświadczony GGadacz
    co do pytania 3 - nie będzie hasła do profilu; jeśli nie zapamiętasz hasła w programie, nawet jeśli go uruchomisz, nic z nim nie zrobisz (nie zobaczysz rozmów, kontaktów itp), więc dublowanie haseł jest zbędne
    co do pytań o przyszłość, na część z nich sami nie do końca znamy odpowiedzi, więc przyszłość pokaże...

Doświadczony GGadacz
    oczywiście nie tam gdzie w profilu GG11 :)
    Marka tel.
    Nokia Lumia
    Model tel.
    735
    FW telefonu
    WP 8.1
    U mnie zainstalowało się w folderze " AppData/Local " a nie " AppData/ Roaming " . Co ciekawe nie mam GG na dysku systemowym ani w folderze " Program Files x86 " ani w zwykłym " Program Files ".

Exclamation Moje uwagi a zarazem sugestie!

A więc tak. Długo oczekiwana premiera nowego GG11, hucznie zapowiadana, miała być rewolucja.
    Czy rewolucja wyszła? Obawiam się, że nie.
    Po testowaniu komunikatora stwierdzam iż, należy poprawić kilka ważnych i znaczących problemów.
    Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
    Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
    Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
    Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
    Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
    Co do okna wiadomości. Duży plus za pokazywanie miniaturek linku i rozsuwany pasek boczny gdzie te załączniki można zobaczyć. Nie pasują mi tu gry. Jak ktoś chce pograć może wejść na byle jaką stronę, która oferuje gry, jeżeli już GG Network się co do tego uprze, powinna być również opcja w ustawieniach aby to sobie wyłączyć.
    Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
    Co do plusów samego komunikatora. Wygląda nowocześnie a zarazem stylowo. Fajnym pomysłem jest oznaczanie kontaktów gwiazdkami jako ulubione i że są one wyświetlane na początku listy. Kamera i rozmowy działają dobrze, ale tutaj też bym dał wybór użytkownikom czy chcą z tego korzystać czy nie, bo co za tym idzie zwiększa to pamięć procesu.

Reasumując, miał być powrót do korzeni. Częściowo się to udało, ale jest wiele do poprawy. Przede wszystkim jeśli GG Network chce odzyskać użytkowników powinien im podczas instalacji czy w ustawieniach dać wybór co chcą a czego nie chcą, po jakiego wciskać na siłę w standardzie radio itp. Na chwilę obecną GG strasznie muli komputer, jest bardzo pamięciożerne i ciężko chodzi. Mam nadzieję, że twórcy wezmą to co napisałem sobie do serca i poprawią działanie komunikatora, a co zwłaszcza dadzą NAM UŻYTKOWNIKOM wybór czego chcemy używać a czego nie.

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4
    Cytat Zamieszczone przez the_one Zobacz posta
    Po pierwsze komunikator miał być lekki - niestety nie wyszło. Minimalne obciążenie RAMu wynosi u mnie 140 MB, maksymalnie zauważyłem do 380. Coś tu trzeba zmienić.
    Wiadomo, to beta, w finalnej to nie ma prawa bytu
    Po drugie, po jaką cholerę GG Network oferuje w standardzie radio, pocztę i inne bajery skoro części użytkowników to nie interesuje? W komunikatorze miała być możliwość wyboru preferencji użytkowania - ja jej osobiście nie widzę - może warto dodać wybór czy podczas instalacji czy w ustawieniach, aby można było wyłączyć radio, pocztę i inne bajery, na pewno wpłynie to na plus, bo skutkuje to mniejszym obciążeniem pamięci.
    Po co wyłączać radio? Jest domyślnie włączone i Ci gra muzykę na starcie? Tego nie usuną. Poza tym to nie powinno się ładować do pamięci w momencie kiedy nie jest to używane.

Po trzecie - pasek wiadomości na dole. Z tego co słyszałem, miało być, że albo go sobie włączymy, albo wyłączymy. Zauważyłem jedynie, że można go "zminimalizować".
    Efekt wyłączenia -> nie widzisz paska.
    Efekt minimalizacji -> nie widzisz paska.

Kolejno - migająca ikona wiadomości w tray'u. Widać, że wiadomość przyszła, a nie można jej odczytać - trzeba wejść w powiadomienia i dopiero można "zlokalizować" kto do Nas napisał i odczytać tę wiadomość.
    Racja, do poprawienia

Zauważyłem brak możliwości rozszerzenie czy zmniejszenia głównego okna aplikacji. Należy to zmienić. Rozsuwany pasek w głównym oknie aplikacji, po kliknięciu na kontakt jest za duży. Fajnie, że można tam odczytać archiwum, ale powinien być on mniejszy i generalnie w ustawieniach powinna znaleźć się opcja, że można to wyłączyć.
    Ktoś już zgłaszał

Archiwum online - dla jednych dobrze, dla drugich źle. Dajcie nam wybór. Decydujmy o tym czy chcemy aby rozmowy były zapisywane online czy tak jak to było w poprzednich wersjach, że były one zapisywane do pliku.
    GG pyta o to na samym początku zakładania profilu.

Co do reszty - zgadzam się w 100%
    Tak btw. jest zbiorczy temat na takie rzeczy, a większe sugestie i błędy proszę w oddzielnych wątkach

Czy w becie GG istnieje możliwość wyszukiwania w archiwum? Może warto byłoby ją dodać.

Nowicjusz
    Witam, ja w takiej mniejszej sprawie. Postanowiłem to zamieścić tutaj.

Otóż, na screenach zapowiadających nadejście nowego beta GG możemy zaobserwować dodatkowe ikony na czarnym pasku w głównym oknie aplikacji. Chodzi mi o dwie, których obecnie nie posiadamy - ikona folderu oraz strzałki wychodzącej z kwadratu. Wie ktoś co to jest? Może jakiś skrót do zapowiadanego dysku sieciowego i przeglądarka złączników? Poniżej omawiany screen.

Pozdrawiam, Mikim7

Bym zapomniał, warto dodać powiadomienia, które informują Nas o każdej zmianie statusu (nawet tej gdy kontakt staje się niedostępny) gdy mamy oznaczony kontakt gwiazdką jako ulubiony. Zauważyłem, że informuje tylko gdy ktoś jest online, a może warto dodać bo kogoś interesuje to jak dana osoba robi się niedostępna?

Super Moderator Awatar Qrix
    Marka tel.
    Sony
    Model tel.
    Xperia M2 LTE
    FW telefonu
    Android 4.4.4

Uprawnienia umieszczania postów