Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

material design

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Rozumiem

    Ps. W wersji beta wszystko działa oprócz wysyłania plików oraz zdjęć z aparatu. Pisze błąd wysylania. Spróbuj ponownie :/ poza tym wszystko pięknie )

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Timek Zobacz posta
      Noo i będzie fajnie ) tylko material desing brakuje i będzie wszystko w porządku
      I układu gui dla tabletów. Tego też bardzo brakuje.

      Komentarz


        #18
        No no a jednak styl holo na material dało się zmienić. I wyszło że lewy wysuwany panel nie jest zapewne ostylowany tylko na sztywno gdzieś kolor jest ustalany. Koniecznie to poprawcie, lewy panel menu powinien być kolorowany w taki sam sposób jak ten prawy fragment z historią rozmów.

        Lewy wysuwany fragment z menu powinien być biały. Zobaczcie sobie jak to wygląda w sklepie play, powinno być tak samo, ta czerń jest niedopuszczalna i psuje cały fajny efekt. Lub zrobić taki panel menu jak jest w gmailu, gg ma bardzo podobny układ, tyle że niepotrzebnie czarny
        Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #19
          O przemalowaniu lewego wysuwanego fragmentu już pisałem. Dodatkowo, ikony statusów na tym panelu (tam gdzie się ustawia status), na Lollipopie powinny odpowiadać tym, które wyświetlane są na pasku statusu. Tymczasem, są ciągle kolorowe, co psuje całą spójność.

          To samo zresztą dotyczy ikon kontaktów na liście. Na Lollipopie powinny być czarno-białe wszędzie

          Komentarz


            #20
            Nie ma nigdzie w dokumentacji o tym, że te ikony wszędzie maja być czarno-białe i raczej nie planujemy tego zmieniać.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
              Nie ma nigdzie w dokumentacji o tym, że te ikony wszędzie maja być czarno-białe i raczej nie planujemy tego zmieniać.
              W dokumentacji nie ma, ale wg mnie powinno być to spójne. Ikona oznaczająca np status "dostępny" powinno wyglądać jednakowo na taskbarze, w lewym wysuwanym panelu i na liście kontaktów. Albo wszystkie kolorowe, albo wszystkie czarno-białe. No ale to sprawa mniejszej wagi.

              Natomiast, mam nadzieję że planujecie zmienić wygląd lewego menu opcji. Tak jak pisałem, powinno ono wyglądać tak jak np w mobilnym gmailu lub sklepie. Ta czerń psuje cały efekt, nie może tak zostać. Gdyby ten panel z lewej strony wyglądał tak jak powinien, albo chociaż tak jak ten po prawej, oprócz ikon nie miałbym żadnych zastrzeżeń.

              Komentarz


                #22
                Nasze statusy w GG są z założenia kolorowe. Czarno-białe są jedynie na górnym pasku, bo tak musi być. Zresztą docelowo w przyszłości i tak chcemy zupełnie wywalić ikonkę z górnego paska, to się wtedy problem rozwiąże.

                Co do lewej szuflady, to nie wiem jakie są plany.

                Komentarz


                  #23
                  Wywalenie ikony będzie błędem, bo często się tam tym przechodzi. Co z moim tematem na temat dźwięku?

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                    Nasze statusy w GG są z założenia kolorowe. Czarno-białe są jedynie na górnym pasku, bo tak musi być. Zresztą docelowo w przyszłości i tak chcemy zupełnie wywalić ikonkę z górnego paska, to się wtedy problem rozwiąże.

                    Co do lewej szuflady, to nie wiem jakie są plany.
                    Wywalenie ikony na stałe to duży błąd. Chyba chcecie stracić tą resztkę użytkowników. Dla mnie wywalenie ikony = wywalenie gg z telefonu i przejście na im+. Zapatrzyliście się tsk na Hangouts że nie ma ikony, pomimo że ma całkiem inną filozofię niż gg. Trochę rozumu więcej życzę. Bliżej wam do Skype jeśli chodzi o działanie komunikatora, możliwość włączenia ikony powinna być.

                    Co do lewego menu, to nie wiem nad czym tu myśleć. Chyba oczywiste że jest źle.
                    Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #25
                      Ikona na górze nie została wymyślona jako skrót. Jeśli chcesz mieć skrót do GG, stwórz takowy na pulpicie. Już któryś raz słyszę straszenie, że jak coś zmienimy, to stracimy użytkowników. A fakty są takie, że liczba userów nam rośnie, więc raczej mało przekonujący argument. Poza tym chwilowo nie ma co o tym w sumie rozmawiać, ponieważ to plany na bardzo daleką przyszłość i nie wiadomo, czy w ogóle wypalą.

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                        Ikona na górze nie została wymyślona jako skrót. Jeśli chcesz mieć skrót do GG, stwórz takowy na pulpicie. Już któryś raz słyszę straszenie, że jak coś zmienimy, to stracimy użytkowników. A fakty są takie, że liczba userów nam rośnie, więc raczej mało przekonujący argument. Poza tym chwilowo nie ma co o tym w sumie rozmawiać, ponieważ to plany na bardzo daleką przyszłość i nie wiadomo, czy w ogóle wypalą.
                        Rośnie, rośnie do czasu aż przekroczycie cienką czerwoną linię głupoty. Już desktopowy klient do niczego się nie nadaje. Miejmy nadzieję że ten na Androida chociaż będzie trzymać poziom.

                        Poza tym, dziś większosć zaczyna i tak używać FB do komunikacji więc z tą iloscią użytkowników to chyba raczej pobożne życzenia

                        Komentarz


                          #27
                          Stare GG na kompa było bardzo dobre, te nowe troszeczkę muli.
                          Ja od jakiegos czasu nie aktualizuje GG, mam stary design i wersje z której wszystko działa, bo instalując najnowsza aktualizacje, pokazuje na pasku ze jestem dostępny a wiadomości do mnie nie dochodzą. W złym kierunku lecicie z tym GG :p

                          Komentarz


                            #28
                            Oficjalny klient na desktopa to śmieć. Ostatnia używalna wersja to 6.0. Później napchali tam tyle gojwna, że brakuje chyba tylko żeby kawę robił. Przy tym napisany tak nieoptymalnie, że jest to książkowy przykład bloatware. Toż już wielkie aplikacje w javie są lżejsze.

                            Na szczęście są dobre alternatywne klienty, zainteresuj się nimi.

                            Komentarz


                              #29
                              Używałem kilka lat temu palringo, działało cud miód ale postanowili usunąć tam możliwość używania gg i juz bylem zmuszony używać tej apki.

                              Komentarz


                                #30
                                Na desktop - Kadu.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X