Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlanie logów z dnia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyświetlanie logów z dnia

    Witam.
    Chciałbym zrobić wyświetlanie logów według dnia, np piszę" /logi 20.02.2015
    Ale nie potrafię.
    Mam kod logów ale to jest na stronie a chciałbym by było na czacie na gg. i nie potrafię go przeprawić aby było dobrze.
    Kod:
    Kod php:
    <?php
    $data 
    addslashes($_POST['data']);
    if(!empty(
    $data)) {
    $czas strtotime($data);
    $czas1 $czas+86400;

    $q $db->query("select * from `logi` where `nick` = '".$_SESSION['nick']."' and czas > '{$czas}' and time < '{$czas1}'");

      if(
    $q->num_rows != 0){
      
    $t '';
        
    $s 1;
        while(
    $r $q->fetch_assoc())
        {
        
    $txt $r['nick'].' '.$r['numer'];
        
    $czas $r['czas'];
        
    $czasek date("d.m.Y G:i",$czas);
        
    $nick =htmlspecialchars("$txt",ENT_QUOTES);
        
    $t .= '['.$czasek.'] - '.$nick.' : '.$r['log']."<br>";
        
    $s++;
       }
        }else{
         
    $t "<font color='red'><b>Brak logów do wyświetlenia!</b></font>";}}
        
    ?>
    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc przeprawić, to bardzo bym był wdzięczny

    #2
    Podziel pole czas na dwa pola, datę i godzinę, wtedy problem z głowy. Pomijając chaos w tym kodzie i możliwość włamania do bazy nie zapomnij zaktualizować plików w których używasz logów na stronie i dodać filtracji danych. Zanim nauczysz się na stałe złych nawyków, zajrzyj u wujka Google z pytaniem "PHP PDO", oprócz kilku dodatkowych linijek w kodzie nie ucierpisz, a chociaż jakaś podstawowa filtracja danych będzie, chociaż to i tak nie jest to co powinno być.
    Zamień while na foreach, milion razy szybsze i w razie w nie zacznie jechać po pustych danych.
    I nawet nie pisz tutaj, że nauczyłeś się od wujka Google wstawiać zmienne bezpośrednio w zapytanie, bo to będzie moja pierwsza i ostatnia wiadomość w tym temacie.
    Ostatnio edytowany przez playaz44; [ARG:4 UNDEFINED].
    Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

    Komentarz


      #3
      Dzieki za odp.
      Nie nie nauczyłem się.
      Nie ja napisałem ten kod tylko wziąłem go z innego skryptu czatu

      Komentarz


        #4
        @playaz44 przesadzasz. PDO wraz z bindValue dość dobrze filtruje dane Poza tym nie musi od razu przechodzić na PDO skoro go nie zna. Wystarczy wyescapować string i będzie ok. Tym bardziej, że na GG czatach takie wielkie hakiery są

        Komentarz


          #5
          Wazniak, jak robić to porządnie
          Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

          Komentarz


            #6
            A ten bo tak czytam i czytam i nie żeby coś ale wyswietlenie loga z całego dnia na sporym czacie jest teoretycznie nie możliwe ponieważ bitapi blokuje wiadomości dłuższe niż x znaków
            CzatGG: Kliknij!
            Moje GG: Kliknij!

            Komentarz


              #7
              A ja znam proste ominięcie tego limitu i to żaden hack API GG samo PHP dostarcza nam odpowiedniej funkcji
              Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

              Komentarz


                #8
                Wiem pętla uciecie tekstu w odpowiednim miejscu i wysłanie kawałkami
                CzatGG: Kliknij!
                Moje GG: Kliknij!

                Komentarz


                  #9
                  Pierwsze słyszę <lol2>
                  Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                  Komentarz


                    #10
                    W sumie można jeszcze inaczej ale to jest spam i osobiście nie chciałbym pobrać i wyświetlić loga z całego dnia na gg
                    CzatGG: Kliknij!
                    Moje GG: Kliknij!

                    Komentarz


                      #11
                      Wystarczy nowa linia po kolejnym logu, a GG samo "złamie" wiadomość w odpowiednim miejscu...
                      Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                      Komentarz


                        #12
                        Logi z całego dnia na takim czacie to nie jest dobry pomysł, chyba że czat ma do 50 wiadomości na dzień wtedy może GG wyświetli wiadomość z tym logiem.
                        U mnie na bocie to odpada bo 50 wiadomości to będzie niekiedy w minutę...
                        Ale mam komendę z listą zbanowanych w której jest około 400 wierszów a te podzieliłem by się po 100 wyświetlało i jest ok.
                        Limit znaków w GG niewiem dokładanie jaki jest, może być to 1500 znaków lecz nie jestem pewny

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X