Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nic nie dochodzi do archiwum gg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nic nie dochodzi do archiwum gg

    Witam mam problem ponieważ od pewnego czasu (nie aktualizowałem gg dla waszej wiadomości) nowe wpisy przestały iść do archiwum. Gdy daję opcję wcześniejsze rozmowy to pisze iż wystąpił błąd proszę spróbować ponownie za chwilę. W archiwum ostatni wpis jest z 20 sierpnia a ja rozmawiam codziennie i to dużo. Gdy pisze na gg przez przeglądarkę też się nie zapisuje. Podobno receptą jest reset archiwum tj skasowani jego choć nawet nie wiem czy to u mnie zadziała. Jak na razie ta opcja i tak odpada ponieważ archiwum jest dla mnie baardzo ważne i jest baaardzo rozbudowane. Pytanie więc czy da się je jakoś wyeksportować do pliku kiedyś to było łatwe ale teraz podobno jest zaszyfrowane

    #2
    Jeżeli masz archiwum ONLINE to nie da się go eksportować - stare wersje GG jeszcze z wersją 10.5 mają gg offine na dysku komputera i nie ma takich problemów.
    Podaj wersję komunikatora .. z jakiej korzystasz .

    Aha i przygotuj się na długie oczekiwanie na odpowiedź, już tutaj mało kto zagląda a sam jestem przypadkiem dzisiaj.

    Komentarz


      #3
      12.4.66.11778 chyba najnowsza

      Komentarz


        #4
        Jakby ktoś mnie nasłuchiwał i brał do siebie rozmowy.

        Komentarz


          #5
          Kto wie

          Komentarz


            #6
            Jak masz podejrzenia o nasłuchy i te sprawy (ale jak wyjaśnić nie zapisywanie się w archiwum online) ...
            To gruntowny scan programem Malware bytes Anty Malware (custom scan > zaznacz wszystko procz CD/DVD-Romów) oraz stawienie logów FRST na forum o security ...

            Myślę, że to jakiś błąd po stronie operatora - w tym przypadku GG, inaczej przez przeglądarkę by działało ...
            Możliwe, że archiwum online zawiodło, albo serwer na którym się ono znajduje, w końcu wiadomo, utrzymanie serwerow kosztuje a klientów GG mamy coraz mniej ... Utrzymuję moje stanowisko jedynie mogą Ci pomóc ludzie od supportu - mam nadzieję, że napisałeś / aś do nich maila w tej sprawie .

            Komentarz

            Pracuję...
            X