Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.90.12104

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Vespa, napisałaś wszystko to co sama miałam napisać, ale machnęłam ręką bo szkoda mojego czasu. Wiem, że i tak macie to wszystko gdzieś, tak jak swoich użytkowników i ich porady (przypomina mi to takiego jednego wydawcę gier, nazwy nie wspomnę). Ja i znajomi także zmieniliśmy komunikator, a skoro tak sprawa wygląda to do gg nie wrócimy.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Przez kilka stron dyskusji tłumaczyłam dlaczego gg jest nieczytelne ZARÓWNO w małym okienku, okienku i pełnym ekranie.
      To jest Twoja subiektywna opinia. Ja z kolei uważam, że jest czytelne. Podejrzewam, że różnica wynika z przyzwyczajeń - ja już od jakiegoś czasu korzystam z komunikatora o takim układzie i po prostu już się nauczyłem.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Ja nie wiem, ale czytanie od lewej do prawej jest przyzwyczajeniem wtłaczanym dzieciom od przedszkola gdy uczymy się czytać tekst.
      Dzieci w przedszkolu nie uczą się rozdzielania ich wypowiedzi od wypowiedzi kogoś innego. A jak już iść tym tropem to tytuły są wyśrodkowane. A akapity z kolei nie zaczyna się od maksymalnie lewej strony, tylko daje się na początku kilka spacji. Więc ten argument jest totalnie nie trafiony.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Co jest trudnego w przyswojeniu czegoś co wszyscy użytkownicy piszą non stop
      Nie wszyscy! Piszesz Ty i kilka innych osób. To nie są WSZYSCY. Zwykle odzywają się ci, którym coś przeszkadza, dlatego nie zauważane są osoby, którym ten wygląd się podoba. Na samym wątku o nowym wyglądzie kilka osób napisało, że założyło konta na forum, po to, by wyrazić swoje niezadowolenie nowym wyglądem - to jest chociażby dowód na to, że dopóki komuś coś nie przeszkadza, to nie napisze. Zaznaczę również, że trafiło się kilka osób, które napisały, że nowy wygląd jest dla nich OK.

      Więc powtórzę jeszcze raz: NIE WSZYSCY.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      roblemem jest równanie tekstu do prawej, co jest nieczytelne W KAŻDYM OKIENKU (dużym, małym, średnim, wąskim, szerokim) bo NIEWYGODNE JEST RÓWNIANIE TEKSTU DO PRAWEJ.
      To jest Twoje zdanie (i kilku innych osób), z którym osobiście się nie zgadzam i nie jestem jedyną osobą, która się z tym nie zgadza. Póki co nie usłyszałem argumentu, który by mnie przekonał, że masz rację. Za to mam argument za tym, że nie masz racji - opisałem na dole tego posta.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Bo język polski nie jest czytany od prawej tylko od lewej. Książki, artykuły, teksty, nawet tekst na waszym forum - wszystko pisane jest od lewej do prawej.
      Mylisz czytanie od lewej do prawej z wyrównaniem tekstu. Tekst wyrównany do prawej strony ekranu nadal czytamy od lewej do prawej. Kolejny nietrafiony argument.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Zostało powiedziane jasno - racjonalne argumenty, przykłady pomocy i tłumaczenia są na tym forum traktowane jako narzekanie bandy idiotów, nikt nie chce wykazać się dobrą wolą, mamy się przyzwyczaić, bo twórcom się podoba tak.
      Nie wciskaj mi słów, których nie wypowiedziałem. Jest to totalną nieprawdą. Siedzę tu, czytam i wygląd został zmodyfikowany po sugestiach. Ale nie uwzględnimy każdej Twojej uwagi. Bo nie każdemu się podoba to samo, co Tobie.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Rysowałam propozycje w paintcie, tłumaczyłam, pomagałam szukać błędy, podsyłałam propozycje jak można coś na to zaradzić by były fajne kolorowe dymki dla fanów messengera i czytelny tekst dla użytkowników PC.
      I wszystkie te sugestie i uwagi analizowaliśmy i na ich podstawie poprawiliśmy kilka rzeczy. Ale już wcześniej pisałem o tym, że musimy wypracować KOMPROMIS, a nie zakodować według wizji kilku osób z forum. Używać tego potem będzie miliony osób i wszystkim musi w miarę odpowiadać. A jak już pisałem wcześniej - Twoje zdanie, to nie jest zdanie wszystkich.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Skoro jednak na moje nieszczęście jestem tak głupia, by marnować swój czas próbując wytłumaczyć coś czego nikt nie chce wysłuchać to okej. Ja się poddaję.
      Niebardzo rozumiem podejścia. Cały czas wszystko czytam, analizuję, na wszystko staram się odpisywać. Więc niebardzo rozumiem twierdzenia, że nie zostałaś wysłuchana.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Ja rozwiązanie już znalazłam, ze znajomymi przeszliśmy na Mirandę.
      Sprawdziłem sobie screeny z komunikatora w internecie. Wygląda to archaicznie i nieestetycznie. Nie tędy droga, by się utrzymać na rynku komunikatorów.

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      przy obecnym podejściu "to masz problem" "to się przyzwyczaj" "na twoje nieszczęście" oraz "nie bo nie" nie zajdziecie daleko, a byłoby szkoda.
      Jestem z wami szczery i mówię jak sytuacja wygląda, co możemy poprawić, a czego nie. Normalnie obsługa użytkownika wyglądałaby tak, że dostałabyś odpowiedź z szablonu "Dziękujemy za cenną uwagę, przekazujemy sugestię do odpowiedniego działu i na pewno będą ją analizowały wszystkie osoby z zespołu włącznie z prezesem, gdyż jest ona dla nas tak cenna".

      Zamieszczone przez vespa Zobacz posta
      Ode mnie to wszystko dalsza dyskusja nie ma sensu skoro wszyscy twórcy gg albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo udają, by pokazać jak głęboko w poważaniu maja swoich klientów.
      Piszę z wami, staram się wypracować kompromis i na pewno was nie olewam. Nikt mi tu nie każe z wami pisać. Jest to moja dobra wola i chęć poprawy okna rozmowy zgodnie z waszymi sugestiami (tymi słusznymi). To, że mam inne zdanie co do czytelności okna rozmowy niż Ty i nie wprowadzimy Twoich uwag, nie oznacza, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem, ani że was olewam.

      No to teraz wróćmy do tematu poprawy okna rozmowy i moje przemyślenia co do uwag i sugestii:

      Z jednej strony mam Twoje zdanie, gdzie twierdzisz, że okno rozmowy jest totalnie nieczytelne. Z drugiej strony mam komunikatory, przy których siedzi sztab projektantów i wierzę, że nie stworzyli czegoś, co jest nieczytelne: Messenger, Skype (z którego pechowo próbowałaś zaczerpnąć przykład - ale w nowej wersji się zmienił i wierzę, że projektanci wiedzieli co robią), czy nawet Apple'owe Messages - komunikator firmy, która może byc wyznacznikiem intuicyjności i estetyki. Co byś zrobiła na naszym miejscu? Zaufała zdaniu jednej osoby z forum, czy jednak projektantom kilku innych komunikatorów?

      Sprawa numer 2: Moje pytanie o to, dlaczego akurat otwierasz okno na pelny ekran, a nie na część ekranu zostało totalnie przemilczane. Uznaję w takim razie, że nie ma problemów z zasugerowanym moim rozwiązaniem. Milczenie uznaję za brak argumentów przeciwko takiemu rozwiązaniu.

      Sprawa numer 3: Mówimy, że źle się czyta takie rozstrzelone wiadomości. Tylko w jakim celu czytamy nasze wiadomości? Wiemy co napisaliśmy. Nasze wiadomości służą bardziej jako odstęp pomiędzy wysłaną/odebraną i sporadycznie służą w celu przypomnienia sobie, co pisaliśmy. I do takiego celu ich rozstrzelenie nie jest uciążliwe. I w sumie od tego powinniśmy zacząć dyskusję na samym początku.
      Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #18
        I to ten wielce zapowiadany update? Nie bądźcie śmieszni, poza kosmetyką nic się nie zmieniło.
        Olaliście to, o czym ludzie pisali przez prawie 10 stron tematu - OPCJI lewo-prawo.

        Nie rozumiem waszego zawzięcia się na brak tej OPCJI.
        Myślą o Dark Mode i innych pierdołach, a nie potrafią dodać czegoś takiego?
        Czego nie rozumiecie? Jakie argumenty? Ludzie piszą, że nie wygodnie się czyta, to za mało?

        Edit
        Co do tego, że jak ludzie siedzą cicho, to znaczy jest ok... mało kto wie o istnieniu takiego forum?
        Ile jest zarejestrowanych i aktywnych tutaj osób na forum, a ile użytkowników GG?
        Ostatnio edytowany przez Nehelenia; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #19
          Trzy ostatnie akapity mojego poprzedniego wpisu - obalicie te argumenty, wtedy możemy pomyśleć o opcji. "Ludzie piszą, że niewygodnie się czyta" - to żaden merytoryczny argument. Kontrargumentem jest, że "inni ludzie piszą, że wygodnie się czyta". I której grupie ludzi mam zaufać i na jakiej podstawie? Potrzebuję konkretów i nie dziwcie się, że tego typu argumenty, jak ten, że "ludzie piszą..." nie jest przez nas brany pod uwagę.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
            Na samym wątku o nowym wyglądzie kilka osób napisało, że założyło konta na forum, po to, by wyrazić swoje niezadowolenie nowym wyglądem - to jest chociażby dowód na to, że dopóki komuś coś nie przeszkadza, to nie napisze. Zaznaczę również, że trafiło się kilka osób, które napisały, że nowy wygląd jest dla nich OK.
            Mało kto wie o istnieniu tego pół martwego forum?
            Ile "milionów" macie tu zarejestrowanych, żeby bazować na ich opinii?

            Komentarz


              #21
              BUG REPORT

              Chciałbym zgłosić pewną rzecz - otóż przy kopiowaniu małego obrazka (np. screena zrobionego przy pomocy narzędzia Wycinek i szkic) i wklejaniu go do okna GG, obrazek nie jest poprawnie wyświetlany jako plik, lecz jako obrazek wstawiony w tekst. To powoduje, że na telefonie wyświetlenie takiego obrazka graniczy z cudem, często pojawiają się zamiast takiej wiadomości różne litery lub pusta wiadomość. Wklejanie większych obrazków działa normalnie. Plus wklejenie obrazka trochę szerszego niż okienko, ale wciąż o niskiej wysokości powoduje rozciągnięcie się okna wewnątrz: NewCanvas1.png

              Poza tym, po kliknięciu "Wcześniejsze rozmowy" okienko GG dziwnie skacze kilka razy w miejscu, dopiero później da się przescrollować wyżej do nowo wczytanych rozmów. Problem występuje zarówno, gdy scrolluję kółeczkiem, jak i suwakiem.

              Komentarz


                #22
                Ja również jestem za tym,żeby umożliwić w OPCJACH przesunięcie pisanego tekstu "przez gospodarza" do lewej strony
                Np. teraz jak wysyłam drugiemu rozmówcy jakiś link do swojego dysku w chmurach z prywatnymi zawartościami to link po wysłaniu jest "obcinany"... i chcąc sprawdzić do jakiego pliku wysłałem link nie jestem w stanie tego zrobić, bo nie jest pokazywany w całości tylko jego "przednia" część...
                Komunikator odpalam zminimalizowany - ale na pełnym ekranie jest ten sam problem...

                Komentarz


                  #23
                  Cześć. Mam lapka z rozdzielczością FullHD (milej przegląda się strony), więc domyślnie czcionki w oknie rozmowy GG są tak małe, że aż niewygodne (starość). Do tej pory jednak moje hackerskie możliwości temu zaradzały, albowiem magiczną kombinacją przycisków "CTRL" i "+" łamałem zabezpieczenia GG i powiększałem sobie czcionkę. Niestety od 2 dni (pewnie zbiegło się z aktualizacją do ostatniej wersji) nie kombinacja przestała działać. Pomóżcie.

                  System: Ubuntu 16.04 (jak przystało na hackera) z Unity
                  Wersja GG: 12.4.90.12104

                  Komentarz


                    #24
                    Witam Zmniejszyła mi się znacznie czcionka w oknie rozmowy, powiększenie w ustawieniach działa tylko na pisany przeze mnie tekst, wiadomości w oknie rozmowy pozostają ciągle małe, można to jakoś naprawić ?

                    Komentarz


                      #25
                      W ustawieniach możesz zmienić rozmiar czcionki. @Tropiciel

                      Komentarz


                        #26
                        Nie chce mi się czytać waszych narzekań, z wersji PC nie korzystam bo nie ma takiej wersji na mój system operacyjny ale powiem jedno: wszędzie odkąd pamiętam wszędzie widziałem wiadomości wyświetlane od prawej i nigdy mi to nie przeszkadzało ani nie robiło jakiegoś burdelu przy większej ilości osób, dodam tylko, że jeżeli zmiana by była z prawej do lewej to też byłby płacz na forum. Nic więcej tu nie dodam ani nie odejmę ani nie odpowiem, więc nie produkujcie się z krytyką na mój post bo to tylko i wyłącznie moja opinia i nie odpowiem już więcej w tym temacie.
                        Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez playaz44 Zobacz posta
                          z wersji PC nie korzystam bo nie ma takiej wersji na mój system operacyjny
                          Jaki to system?

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez Tropiciel Zobacz posta
                            Jaki to system?
                            Raspbian.
                            Własny hosting i podpinanie domen. TS3 za darmo gdy nie stoi pusty.

                            Komentarz


                              #29
                              W wersji PC nieco przeszkadza fakt że trzy kropki sygnalizujące pisanie zasłaniają czasami ostatnią wiadomość (szczególnie w sytuacjach gdy druga osoba wysyła kilka pod rząd, gdy piszemy "na przemian" to jest spoko)

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Marciosss Zobacz posta
                                W wersji PC nieco przeszkadza fakt że trzy kropki sygnalizujące pisanie zasłaniają czasami ostatnią wiadomość (szczególnie w sytuacjach gdy druga osoba wysyła kilka pod rząd, gdy piszemy "na przemian" to jest spoko)
                                Tak, też to dziś zauważyłem. Nikt nie testuje tych buildów przed wydaniem?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X