Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Oddam pół kórlestwa...

Rozmowny
    @sakuwbarakushow
    Co do pliku Archive.encsqlite to zapewne masz racje. Plik (wersja linuksowa) ma jakies 9,5MB i po wyslaniu wiadomosci jego wielkosc sie nie zwieksza. Zmienia sie czas modyfikacji.
    Wydawalo mi sie ze ostatnio mial 12MB. Jednakze dlatego ze mam malo rozmow, to mam offline cale archiwum.

Co do sprawy przechowywania archiwum to powinen byc wybor dla uzytkownika offline lub/i online. Dzisiaj gg istnieje i uzytkownik ma dostep do swoich rozmow. Jutro gg zwinie
    interes i ludzie potraca archiwa. A w przypadku archiwum offline to by klient gg mogl sluzyc za przegladarke. Albo tez moglby byc export do txt, html...

Co do trendow to sie moga przeciez jeszcze odwrocic.
    Ludzie pouciekali z gg, na inne klienty bo ktos z prostego i szybkiego komunikatora zrobil kombajn-kobyle w cukierkowych kolorach.
    Czyli cos co bylo przeciwienstwem pierwszych gg.
    Inni przesiedli sie na fb i tam maja messengera i jest im wygodniej miec wszystko w jednym. Jeszcze inni maja znajomych z innych krajow... czyli fb/icq.
    Jednakze niektorzy zaczeli zauwazac ze fb google zbyt wiele zaczyna o nich wiedziec.... wiec moga zaczac szukac chocby czesciowej dywersyfikacji...
    Zauwazmy w ostatnim linku ktory podales ze najliczniejsza grupa to dzieciarnia i studenci, przeciez mozna ich sprobowac zatrzymac...

I mysle ze gg winno postawic na:
    - prosty szybki klient do rozmow tekstowych (szyfrowany, archiwum z opcja offline/online, przesylanie plikow, tryb konferencji) jako podstawka
    - opcjonalne rozmowy, konferencje glosowe/video jako modul
    - brak nachalnych reklam (albo jako opcja abonament za brak reklam)
    - jako opcjonalne dodatkowe moduly (?rozszerzenia?) jakies inne wodotryski skorki czy gry dla dzieciarni
    - nacisk na prywatnosc w odroznieniu do fb
    - inne wersje jezykowe (bo nie wiem czy sa takowe)
    - wieloplatformowosc (doczekalem sie wersji na linuxa po 13? latach...)
    - import archiwum z innych klientow, zeby zachecic na powrot tych co zmienili klienta

Sa ludzie, ktorzy nie uzywaja fb, a gg w podstawowej wersji zupelnie im wystarczy.

@JustynaBOK
    Nie od razu Rzym zbudowano.
    Widac ze nawet w kliencie linuxowym cos zmieniacie. Ja tam jestem zadowolony
    Chociaz archiwum offline by sie przydalo.
    Ostatnio edytowane przez epsilon ; 22.12.2019 o 13:23

Witam

Podłączam się pod temat, jednak mój problem jest nieco inny niż założyciela tematu.
    Chciałbym pobrać swoje archiwum z serwera na komputer w jakiejkolwiek formie byle móc je przeglądać offline, najlepiej w formie bazy SQL lub pliku CSV.
    Jestem długoletnim użytkownikiem GG od 2004 roku i kopiowanie pojedynczo kilkudziesięciu tysięcy rozmów metodą kopiuj-wklej do pliku txt to jakiś ponury żart. Archiwum zawiera bardzo ważne dla mnie dane tj. dane firmowe, rozmowy z klientami. Ich utrata nie wchodzi w grę. Dlatego chciałbym zabezpieczyć się przed sytuacja typu: GG kończy działalność a ja tracę dostęp do archiwum.
    Co do pliku Archive.encsqlite, który u mnie ma rozmiar ~95MB, jestem niemal przekonany że zawiera on przynajmniej w jakiejś części dane archiwum. Próba otworzenia go jakimkolwiek edytorem baz danych kończy się błędem - prawdopodobnie jest zaszyfrowany.
    Na poparcie mojej tezy, pozwoliłem sobie zrobić mały eksperyment: Po świeżej instalacji GG ten plik stopniowo się rozrasta, tymczasem w kliencie GG, po wejściu w archiwum, widnieje informacja "synchronizacja archiwum". Po zakończeniu synchronizacji rozmiar Archive.encsqlite przestaje się zwiększać. Pozwala to twierdzić że owy plik to lokalny cache archiwum.
    Obecnie niemal wszystkie komunikatory posiadają opcję pobrania historii rozmów/archiwum na komputer. Nie rozumiem dlaczego GG nie przewidziało takiej opcji. Nie sądzę by napisanie prostego skryptu zasysającego dane z bazy i zapisującego je do tekstu było jakieś szczególnie kosztowne/czasochłonne.

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wilq ; 24.12.2019 o 12:04

GG Team / Mobilne GG Awatar Wasky
    Marka tel.
    Motorola
    Model tel.
    Moto Z2 Force
    Jacek, tak jak pisała Justyna, eksport archiwum z lokalnego pliku na serwer powinien działać. Dodam jeszcze, że dzieje się to w tle, bez żadnej informacji dla użytkownika i przy dużych archiwum może trwać dość długo. Nie pamiętam niestety, czy rozmowy w archiwum online pojawiały się od razu, czy trzeba było czekać na zakończenie całego eksportu. Robiliśmy tę funkcję wieki temu (wtedy, gdy wystartowaliśmy z archiwum online). Zostaw najlepiej kompa na noc z włączonym GG i sprawdź rano, czy się archiwum wyeksportowało.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów