Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aplikacje Facebook'a i NK na GG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Aplikacje Facebook'a i NK na GG

    Jak wiadomo od kilku dni istnieje możliwość instalowania aplikacji (odpowiednika wtyczek) w GG. W związku z tym pomyślałem, że udałoby się stworzyć aplikacje wykorzystujące protokół Jabber (mogą z niego korzystać m.in. Facebook Chat i NKTalk). Sprawa była poruszana już na shoutbox'ie, pomysł uznano za dobry, potrzeba tylko osób które takie aplikacje by napisały.

    Byłby to dobry pomysł zważając na to że coraz więcej osób porzuca GG na rzecz alternatywnych komunikatorów ze względu na brak obsługi alternatywnych protokołów. Pomysł który zaproponowałem byłby wyjściem na przeciw oczekiwaniom użytkowników GG i nie tylko .

    Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu, licząc jednocześnie na to że zostanie on wprowadzony do katalogu aplikacji już niebawem

    #2
    Pomysł dobry, ale Facebook jest konkurentem GG Network, nie sądzę, by została zrobiona wtyczka szkodząca GG.

    Komentarz


      #3
      No niby tak, ale równie dobrze taką aplikację mogłaby stworzyć osoba w żaden sposób niezwiązana z GG, poza tym możliwość obsługi Facebook Chat i NKTalk mogłaby przyciągnąć odzyskać starych i pozyskać nowych użytkowników.

      Komentarz


        #4
        A ja jako gorący przeciwnik twarzoksiążki jetem przeciw robieniu multi komunikatora z gg. A przede wszystkim z łączeniem z takim chłamem jak Nasza Klasa, czy twarzoksiążka.

        Komentarz


          #5
          Moim zdaniem oficjalna wersja GG powinna nie mieć dodatków - wszystko domyślnie powinno być zdezaktywowane i zrobić przystawkę "Dodatki" gdzie można będzie doinstalować / włączyć / wyłączyć...


          i trzeba wymyślić coś na całkowite pozbycie się reklam bo są zbędne

          Komentarz


            #6
            Właśnie GG11 działa na wskazanej zasadzie. Dodatki możesz sobie zainstalować, według własnych podobań. Bez nich komunikator jest stricte Tekstowo/Video/Audio komunikatorem, czyli spełnia podstawowe funkcje w komunikacji internetowej.

            Co się zaś tyczy Reklam, GG jest programem adware, właśnie dzięki reklamą możemy funkcjonować. W innym wypadku GG musiało by być płatne.

            Komentarz


              #7
              to może za opłatą za rok ludzie usuwaliby reklamy? `GG bez reklam przez rok za 10 zł`

              Komentarz


                #8
                To nie jest żadne rozwiązanie: 10 zł na rok dałoby rocznie 60 milionów zł wpływu. Opłata by jednak drastycznie zmniejszyła liczbę użytkowników (więc i wpływ by był mniejszy), przecież GG to nie jest jedyny komunikator jaki istnieje na świecie, a ja bym nawet złotówki nie dał za ten program bez reklam skoro konkurencja jest nie dość, że lepsza to jeszcze darmowa.

                Komentarz


                  #9
                  Jak najbardziej rozumiem to, że GG utrzymuje się z reklam. Nie mogę tylko pojąć tej polityki z nachalnością tychże. Właśnie przez takie podejście są tworzone programy typu AdBlock lub Baner Killer. W konkurencji ( Aqq) również są reklamy, ale tam jakoś nie są wszędobylskie jak popupy w przeglądarce, czy Wasza " startowa " reklama na bez mała pół ekranu. Więc nie dziwcie się protestom.

                  Komentarz


                    #10
                    Co do obsługi facebooka i google talk to też uważam, że powinna być obaługa tych protokołów w GG.
                    Pomogłoby to przyciągnąć uwagę użytkowników.
                    Inne komunikatory już dawno mają obsługę fb i google talk.
                    Prawie w każdym to jest teraz.

                    Komentarz


                      #11
                      W sumie to nie kojarzę żadnych znaczących komunikatorów (nie mylić z multi komunikatorami) które by miały twarzoksiążkę.
                      GG nie ma. Tlen też nie. Skype, no nie widziałem. GGTalk, a w życiu.

                      Komentarz


                        #12
                        Tlen ma, ale akurat Tlen właśnie jest multikomunikatorem

                        Komentarz


                          #13
                          Skype też ma pełną integrację z FB - nawet czat FB obsługuje wideorozmowy z pomocą Skype

                          Komentarz


                            #14
                            Dlatego, bo obie firmy mają podpisaną umowę w tym zakresie. GG Network nie :p

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X