Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niekompletny import archiwum z GG 7.7 do 12

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  Niekompletny import archiwum z GG 7.7 do 12

  Dzień dobry.

  Przeszukałem forum, ale nie znalazłem pomocy, proszę o wsparcie w następującym problemie z archiwum.

  Korzystam z GG od kilkunastu lat, mam jeszcze 6-cyfrowy numer, od zawsze ten sam. Korzystałem długo z wersji GG 6.0 na XP, potem zmieniłem na 7.7 dalej na XP, następnie zrobiłem backup profilu, zainstalowałem Windows 7, ponownie zainstalowałem GG 7.7, wczytałem profil i wszystko było OK, nie utraciłem nic z archiwum, które jako plik dat ma ok 154mb. Następnie kilka dni temu wgrałem najnowsze możliwe GG tj 12.4.64.11750, które po instalacji zaczęło scalać moje lokalne archiwum z pustym (a może nie do końca pustym, o tym za chwilę) archiwum na serwerze.

  Proces nie do końca się udał.

  Aktualnie mam w archiwum (i na stronie, i w programie) lata 2003-2005, potem dziura, i potem od 11 lipca 2012.

  Wyobrażam sobie dwie możliwości:

  a) archiwum na serwerze było puste, bo używałem starego gg 7.7 który nie współgrał z logowaniem rozmów online, a oba obecnie przedziały czasowe dostępne online są zaimportowane z lokalnego archiwum (plik został uploadowany w całości), i po prostu powstała dziura w środku z jakiegoś powodu.

  b) lata 2003-2005 są uploadowane z lokalnego pliku, a te od 11 lipca 2012 są z serwera, który zaczął je logować mimo że używałem starej wersji gg. Oznaczałoby to, że lokalny plik archiwum przerwał ładowanie na 2005 roku, być może nie wysłał się w całości.

  Zależy mi, aby to jednak scalić poprawnie.

  Chciałbym wiedzieć jak:

  1) Czy można opróżnić całkowicie archiwum na serwerze (to wiem jak zrobić), i ponownie spróbować je w całości wczytać z pliku? Jak to zrobić? Usunąć profil w komputerze, i ponownie go utworzyć, zostawiając stare archiwum do wczytania w C:\users\[user]\gadu-gadu ?

  Ad. 1 - zrobiłem to, co powyżej, tj usunąłem profil z GG 12, usunalem GG 12, zainstalowalem GG 7.7, wczytałem stary profil z archiwum (skutecznie), następnie ponownie zainstalowałem GG 12, uruchomiłem, zalogowałem się, wszedłem do archiwum, ale synchronizacja w ogóle się nie uruchomiła, jak to miało miejsce poprzednio. Jak wymusić synchronizację, i/albo wskazać jej plik ze starym archiwum?


  2) Czy można wysłać plik dat do Państwa z prośbą o poprawne scalenie od strony serwera?
  3) Czy i gdzie znajdują się jakieś bardziej zaawansowane opcje obsługi archiwum, niż tylko podgląd?

  Z góry dziękuję za pomoc
Pracuję...
X