Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Archives.dat - jak otworzyć archiwum GG?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Archives.dat - jak otworzyć archiwum GG?

    Krótko i na temat. Mam zarchiwizowanych masę swoich rozmów z GG z dawnych lat. Posiadam całe profile swoich danych numerów GG z plikami tj.

    archives.dat
    config.dat
    smseab.dat

    Wiem, że całe archiwum znajduje się w pliku archives.dat. Problem w tym, że po tylu latach za cholerę nie wiem czym to otworzyć. Przeszukałem chyba wszystkie tematy w googlach na ten temat i w żadnym z nich nie ma rozwiązania. Czy komukolwiek udało się w jakiś sposób otworzyć ten plik, żeby móc poczytać sobie dawne wiadomości ze swojego GG?

    #2
    zainstaluj stare gg 7.1 i tam wgraj w profil plik archives.dat

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Mateuszol Zobacz posta
      zainstaluj stare gg 7.1 i tam wgraj w profil plik archives.dat
      Skąd mogę pobrać GG 7.1?
      Do tej pory zainstalowałem 7.7 i 6.1. Archiwum po przegraniu niestety nie działa.
      Po skopiowaniu pliku archives.dat do katalogu z zainstalowanym GG i tak zostaje on wyzerowany w momencie uruchomienia GG. Tzn. z pliku archives.dat który waży 285KB robi się automatycznie 1KB.
      Próbowałem też po włączeniu GG wejść w archiwum i użyć opcji "importuj z pliku" wskazując mój stary pliczek archives.dat ale pojawia się jedynie informacja:
      "Wybrany plik nie jest wymaganym plikiem archiwum"
      "Błąd podczas importu archiwum".

      Także obawiam się, że moje archiwum przepadło bezpowrotnie, bo za cholerę nie jestem w stanie tego niczym otworzyć. W każdym razie będę śledził ten wątek licząc na to, że ktoś może w przyszłości znajdzie jakieś rozwiązanie.

      Komentarz


        #4
        Jeżeli posiadasz pliki archiwum z rozszerzeniem .dat to któraś z wersji GG 6 oraz 7 (prawdopodobnie 7.7.0) powinna ten format odczytać.

        W tym miejscu chcemy dodać, że nie wspieramy starych wersji aplikacji GG dlatego nie ma ich na naszej stronie.
        Tylko korzystanie z najnowszej wersji aplikacji jest bezpieczne.
        Pobieranie starszych wersji aplikacji z nieznanych źródeł nie jest bezpieczne. Zatem pobierasz takie pliki na własną odpowiedzialność.

        Jeżeli jednak zdecydujesz się na skorzystanie z tej metody odzyskiwania plików archiwum to powinieneś:
        1. Zainstalować starą wersję komunikatora.
        2. Dodać profil, którego dotyczy archiwum.
        3. Podmienić plik archiwum, który prawdopodobnie znajduje się w tym miejscu: Dysk lokalny/Użytkownicy/Nazwa użytkownika/Gadu-Gadu.
        Pamiętaj, że te pliki mogą być ukryte zatem skorzystaj z opcji folderów (pokaż ukryte pliki).
        4. Następnie spróbuj zaktualizować wersję GG od razu do najnowszej (czyli GG 12 -> wersja dostępna na naszej stronie).
        Jeżeli podmienisz plik z archiwum w starszej wersji komunikatora GG to najnowsza wersja komunikatora czyli GG 12 powinna wykryć dane.
        Warto odczekać kilkanaście minut lub trochę dłużej aby dane zostały zapisane na serwerze.
        Ostatnio edytowany przez Meduza; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          Dzięki za odpowiedź, ale tak jak pisałem wyżej - próbowałem zarówno GG 6.1, GG 7.7 i dzisiaj nawet GG 8. Podmiana tego pliku nic nie daje, bo po włączeniu GG plik i tak jest nadpisywany na domyślny. Czyli z mojego pliku archives.dat ważącego 285KB robi się samoczynnie archives.dat który waży 1KB (czyli pusty, nic nie zawierający). Import archiwum ręcznie przy użyciu opcji archiwum>importuj archiwum z pliku też zawsze kończy się niepowiedzeniem:
          "Wybrany plik nie jest wymaganym plikiem archiwum
          Błąd podczas importu archiwum"


          Komentarz


            #6
            Próbowałeś nadpisać wszystkie trzy pliki, a nie tylko archives.dat? Oraz czy numer GG profilu na którym próbujesz nadpisać plik jest taki sam, jak numer GG profilu, którego dotyczy archiwum?

            Komentarz


              #7
              O kurde, no to pozamiatane. Po przegraniu też "config.dat" GG każe mi się logować lub rejestrować na nowo, a na końcu niestety pokazuje się mój drugi numer GG, na który nie logowałem się minimum 7-8 lat. Hasło podaję prawidłowe, ale pokazuje się, że jest niepoprawne. Czy to oznacza, że ten numer został najzwyczajniej w świecie usunięty?
              /edit
              Co ciekawe lista kontaktów po skopiowaniu smseab.dat importuje się prawidłowo.
              Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                W 2018 GG wysyłało informacją z prośbą o zaakceptowanie zgód na przetwarzanie danych osobowych (wtedy wchodziło RODO plus zmiana właściciela). Konta bez zaakceptowanych zgód zostały usunięte.

                Więc pozostaje chyba wyłączyć internet na czas czytania archiwum. Wydaje mi się, że wtedy nie będzie GG pytało o hasło.

                Komentarz


                  #9
                  Niestety. Nawet przy uruchamianiu GG offline (z wyłączonym internetem) plik archives.dat automatycznie resetuje/nadpisuje się. Po prostu z automatu zostaje wyczyszczony i nadpisany plikiem archives.dat ważącym 1KB.
                  Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #10
                    Cześć, za 100plnów odczytam Ci to, wszystko z tego pliku mordeczko

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez rradek21 Zobacz posta
                      Cześć, za 100plnów odczytam Ci to, wszystko z tego pliku mordeczko
                      Dzięki za propozycję, ale wysyłanie prywatnych archiwów osobom trzecim nie wchodzi nawet w grę.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X