Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusja ogólna na temat GG 11

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  Dyskusja ogólna na temat GG 11

  Moja krótka recenzja GG 11
  Zacznijmy od samego początku, bardzo zadawalające obietnice
  - prosty komunikator, powrót do korzeni, słuchanie opinii użytkowników itp.
  Co otrzymaliśmy po roku?
  Właściwie to niedopracowaną betę w której ciągle występowały błędy i zamiast być prostym komunikatorem z kolejną betą stawał się kombajnem pożerającym pamięć i zawieszającym się co chwilę ale wejdźmy w szczegóły.
  Otwarte beta testy ok, każdy użytkownik zgłasza sugestie, błędy i niestety… GG Network zamiast naprawiać błędy zgłaszane przez użytkowników w pierwszej kolejności naprawia własne, niezauważalne. Sugestie są przyjmowane ale czy wdrążane? Trzeba wręcz walczyć żeby coś zostało dodane, a przecież miało być tak wesoło?
  Odnośnie samego komunikatora, miał być mały, przyjazny, dowolnej konfiguracji, powracać do korzeni.
  Co mamy? Instalkę która sama w sobie swoją wielkością wręcz zniechęca do pobrania, podczas instalacji wyskakują powiadomienia o instalacji jakiegoś dysku ? WTF? Skąd zwykły szary użytkownik ma wiedzieć po co mu to na komputerze? Nie może być to opcjonalne przy pierwszym użyciu gg dysku? Musi dręczyć przy instalacji?
  Logujemy się oczywiście zmiana hasła dość oczywiste, zgoda na spam trochę mniej ale ok, kontakty się importują spoko.. przyjazna lista niby ok. Na pasku u góry lista kontaktów, ostatnie rozmowy, dysk, radio, poczta. Pytanie dlaczego użytkownik nie może sobie tej listy edytować? Nie ma ochoty korzystać z poczty radia i maila – wyłącza (kiedyś zmieni zdanie sobie je włączy) pozostają mu dwie zakładki. Proste prawda? I jak przestaje irytować..
  Po boku jakiś wysuwany pasek SHIT ! to samo co w gg 10 z aplikacjami gierkami które nie są mi do niczego potrzebne, rysownik ? po cholerę ? klawisz windows literka p i jest paint? Tak samo w przypadku kalkulatora, budzika, sapera itp. Pytanie po usunięciu z niego wszystkiego pasek jest pusty dla czego nie można go całkiem wyłączyć ?
  Na dole jak zwykle od GG10 paseczek z newsami KONIECZNIE musimy jakieś dostawać i wyłączyć się tego ... nie da, jedynie zminimalizować. Pytanie Nie da się tego cholerstwa wyłączyć całkiem lub zastąpić czymś bardziej pożytecznym jak np. pogodą na cały tydzień dla wybranego miasta?
  Po kliknięciu na dany kontakt ZNOWU wysuwany paseczek… Nie można tego zmienić do chmurki?
  Motywy kolorystyczne beznadziejne niby beta a więc trochę zrozumiałe ale można by się choć trochę postarać…
  -Brak listy sesji informacji o zalogowaniu z innego urządzenia, archiwum offline i wiele innych.
  Sugestii, błędów jest dużo ale czy cokolwiek w tej sprawie jest robione? wątpię.
  Podsumowanie:
  - słaby, pamięciożerny, nie dopracowany komunikator ze znikomą możliwością konfiguracji dla użytkownika.
  - jedyny plus to chyba jest taki że da się pisać ze znajomymi ( w wersji java nawet to nie działa )
  Miał być przyjazny dla każdego, słyszałem coś o wersji lite? Gdzie ona jest?
  Prawda jest taka że gdybyście się postarali to może byłoby lepiej, komunikator nie jest zły ale brak w nim dobrowolnej konfiguracji. Chmura miała być dobra.. jest odwrotnie.
  Pozostaję przy gg 11 czekając na jakieś pozytywne zmiany, myślę jednak że w przypadku dalszego ignorowania użytkowników przejdę do konkurencji w której ok są reklamy ale liczy się płynność i prostota nie „choinka” z masą niepotrzebnych nikomu śmieci.
  Nie mam zamiaru nikogo obrazić ale gdyby tworzył go ktoś hobbistycznie byłoby znacznie lepiej.
  Pozdrawiam
  Mr AFK
  14
  Tak
  100,00%
  14
  Nie
  0,00%
  0

  #2
  Popieram to z narzucaniem dysku.
  Jest to większości użytkownikom kompletnie zbędne i niepotrzebne. W sieci są już takie monstra jak dropbox czy google drive a ten dysk gg to marna popierdułka nie oferująca praktycznie niczego oprócz wysłania i pobrania pliku. Dysk powinien być opcją już podczas instalacji, nie mówiąc w ogóle już o tym, ze teraz po instalacji uruchamia się on automatycznie i tworzy na komputerze folder który zostaje nawet po wyłączeniu synchronizacji i trzeba go usuwać ręcznie. Głupotą jest też to, że po wyłączeniu dysku i zainstalowaniu komunikatora na innym komputerze jest on włączany ponownie. A podobno ustawienia miały być zapisywane w chmurze? Chyba nie dysku...

  Komentarz


   #3
   Popieram każdy argument.

   Komentarz


    #4

    Komentarz


     #5
     Popieram pierwszy post, nic dodać nic ująć. Dali ciała na całej linii...
     I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

     Komentarz

     Pracuję...
     X