Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[SUGESTIA GG WIN] opcja ZAAWANSOWANE przy instalacji

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [SUGESTIA GG WIN] opcja ZAAWANSOWANE przy instalacji

    sugeruje aby opcja "zaawansowane" podczas instalacji zostala usunieta, a to co sie w niej znajduje, czyli "utworz skrot do gg na pulpicie", oraz "uruchamiaj gg przy starcie systemu" zostaly umieszczone w oknie poczatkowym instalacji.

    ponizej duzego loga GG, pomiedzy "witaj w nowym gg!" i "akceptuje licencje" JEST WYSTARCZAJACO DUZO MIEJSCA aby zmiescic opcje zaawansowane.

    to sa podstawowe rzeczy, ktore uzytkownik CHCE widziec i ktore nie powinny byc ukrywane w opcjach zaawansowanych, dodatkowo w mniej widocznym miejscu. (dlaczego prawy górny róg instalacji? litosci!)

    jestesmy przyzwyczajeni ze okno licencji "zalatwiamy" w sekunde - odruchowo klikajac w "akceptuje licencje" i od razu w "dalej". KTO DOSZUKUJE sie w takim oknie opcji zaawansowanych instalacji? nikt, bo kazdy inny program takie opcje umieszcza w nastepnym oknie.

    i skąd w ogole pomysl, aby DOMYSLNIE gg startowalo z windows? chyba dlatego aby wymuszac korzystanie z gg przy kazdym starcie windows tak? hehe, przeciez po zalogowaniu się do gg, wyskakuja reklamy i dobrze byloby gdyby kazdy je co dziennie oglądał, tak? gg miało być przyjazne dla użytkownika a sobie samo startuje z windows-em hmm

    reasumujac:
    prosze przeniesc link "zaawansowane" z prawego gornego rogu, nad guzik "zainstaluj" lub
    opcja startu z windows powinna byc widoczna od razu na pierwszej stronie instalacji i domyslnie byc wyłączona
    poniewaz gg to nie jest flash, nie java, nie kodeki do filmow, nie przegladarka internetowa!
    a program z ktorego korzysta sie w miare potrzeby, a na pewno NIE za każdym razem po wlaczeniu komputera! wiec dlaczego start z windows to ustawienie domyślne?
    Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Nad kwestią umiejscowienia, czy samego istnienia opcji "Zaawansowane" rzeczywiście można się zastanawiać. Z drugiej jednak strony samo okno instalatora jest proste, przejrzyste i czytelne. Tej opcji nie trzeba szukać w gąszczu informacji i nie jest celem ukrywanie w niej czegokolwiek. Chodzi natomiast o proste i szybkie przeprowadzenie procesu instalacji.

    Każdy kto jest zainteresowany ustawieniami zaawansowanymi nie będzie miał problemu z ich znalezieniem. Wszyscy, których to nie interesuje dokonają czynności szybciej. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tych mniej doświadczonych. Wyświetlenie im do wyboru dwóch dodatkowych opcji przyczyni się tylko do dodatkowych rozterek z ich wyborem co w przypadku akurat tych opcji chyba nie jest potrzebne. Ci co tego jakimś trafem nie dostrzegą już po instalacji mogą usunąć skrót oraz zmienić opcję startu komunikatora.

    Z tym "wymuszaniem" to chyba jakaś teoria spiskowa. Masz rację, że z GG korzysta się w miarę potrzeby jednak niektórzy mogliby zamienić opcje wskazane przez Ciebie jako automatycznie uruchamiane, na zupełnie inne w tym również GG, bo właśnie takie są ich potrzeby. W ten sposób program jest przyjazny, bo tym co są obeznani w świecie komputerów i internetu daje możliwości dostosowania ustawień. Tym zaś, którzy dopiero się uczą, czy po prostu nie mają tak rozległej praktyki w tym zakresie, pomaga i ułatwia korzystanie z niego.

    Komentarz


      #3
      GG w domyślnej konfiguracji powinno startować z Windowsem. Nie widzę problemu, by osoby, które nie chcą autostartu odznaczyły sobie opcję w ustawieniach.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
        Każdy kto jest zainteresowany ustawieniami zaawansowanymi nie będzie miał problemu z ich znalezieniem.
        no niestety, jestem tym zainteresowany od poczatku bety 11 i dopiero wczoraj zauwazylem w prawy gornym rogu "zaawansowane". wczesniej do glowny nie pszyszlo mi, by przygladac sie oknie do akceptacji licencji, bo od lat wyrobilem sobie nawyk (jak wieszkosc ludzi) ze interesujace opcje instalacji sa PO oknie z licencja. czlowiek odruchowo ja akceptuje, klika dalej i czeka na nastepne opcje. Prosze miec to na uwadze. Mam nadzieje ze nie myslicie sobie, ze ludzie poswiecaja 10sekund na okno z licecja/regulaminem. Wiekszosc osob to okno "załatwia" w sekunde i jak mają zauwazyc "zaawansowane" w gornym rogu. Wstawiacie licecje bo musicie ja pokazac, a my ja akceptujemy odruchowo bo musimy zaalceptowac by uruchomic program. To zwykla "gierka" do ktorej uzytkownik sie nie przyklada i ktorej nie poswieca wiecej niz pare sekund. A juz na pewno nie szuka w tym oknie opcji instalacji. Cala filozofia.

        Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
        Wyświetlenie im do wyboru dwóch dodatkowych opcji przyczyni się tylko do dodatkowych rozterek z ich wyborem co w przypadku akurat tych opcji chyba nie jest potrzebne.
        Uwielbiam takie argumenty. Przepraszam co to za rozterka, odpowiedziec sobie w sekunde na pytanie - czy chce by gg uruchamialo sie z windowsem czy nie chce? Po co tą opcje ukrywac? takie argumentowanie - ze to bedzie rozterka - jest dla mnie wlasie teorią spiskową - Widze ze bardzo wam zalezy by kazdemu gg startowalo z windowsem, bo to przeciez prowokuje do jego uzytkowania - INNEGO agrumentu nie widze. Gdyby taką polityke przyjmowala kazda firma to widnows przecietnego kowalskiego ladowalby sie 10minut i chodzilby jak żółw, przez setki startujacych z windowsem programow. Taki proceder ma miejsce, ale na szczescie nie wszystkie programy bawia sie w taką ciuciubabke.

        prosze pamiętać, że ja nie mówie o zasadności dawania komus wyboru: "start z windows, czy bez startu". Chodzi mi tylko o POWÓD, dlaczego domyślnie jest to włączone i dodatkowo ukryte w zaawansowanych. Zupełnie tak, jakby przeciętny kowalski miał tego nie zawuważyć, a tylko dociekliwi. Dla mnie to jest nie wporzątku, że program domyślnie decyduje za mnie że będzie od tej pory towarzyszył mi przy każdym starcie windows. Nie moge tego inaczej nazwać jak narzucanie się. Jeśli program mnie o tą opcje nie pyta, jesli musze dociekać tego w zaawansowanych opcjach, jesli te opcje sa gdzies w mniej czytelnym mejscu umieszczone, to jest to dla mnie sprytny sposób narzucania się. Sugerowanie mi ze mam z niego korzystac przy kazdym starcie z windows, ze tak bedzie mi lepiej. Pytanie - kto to ustala?


        Zamieszczone przez Qrix
        GG w domyślnej konfiguracji powinno startować z Windowsem
        nie potrafie pojąć dlaczego. Może Ty uzywasz gg codziennie i nie mozesz sie bez niego obiejsc i nie chce Ci sie za kazdym razem klikac w ikone gg. Ale przecietny kowalski, przez takie zagrania, ma na pasku zadan przy zegarku 20ikonek programow ktore "wymusimy" na nim wprost lub w ukryty sposob, uruchamianie sie z windows. Taki kowalski nie jest swiadomy ze uruchamiany program z windows siedzi i zajmuje mu pamiec, nawet jesli w tej program nie wchodzi. dlatego jesliby go zapytac czy chce statru z windows - to powie - pewnie. Ale jesliby mu wytlumaczyc ze ten program zabiera jego zasoby i kilka takich programow, znacząco potrafi obciazyc slaby komputer, to juz niechetnie wybralby tą opcie.
        Wiem co mowie, bo serwisuje komputery sprzetowo i programowo i ogromna liczba ludzi jest zaskoczona kiedy im mowie ze te 20startujacych programikow sa przyczyna ze komputer chodzil im jak żółw. I po wywaleniu ich z autostartu, widza wyrazną poprawe w dzialaniu systemu. Ludzie instaluja gg w roznych miejscach. w domu na stacjonarnym, na laptopach swoich, kolegow, kolezanek. Czesto tez w firmach/pracy. I wszedzie, nawet chwilowe, jednorazowe uzycie gg, pozostawi po sobie slad - start z widnows.

        co to bylby za problem i rozterka dla uzytkownika, jesliby umieścić pod napisem "akceptuje licencje", opcje "uruchamiaj gg przy starcie z windows"? Jaka w tym jest rozterka? byloby to czytelne i widoczne dla kazdego A gwarantuje wam, ze przecietny kowalski w ogole nie zastanowi sie nad tym ze gg moze narzucic mu wole autostartu, wiec nie bedzie szperal w opcjach. Ale ja powiem wam czemu tego nie zrobicie - bo wam zalezy by to gg startowalo z windows-em. I jesli to ustwienie bedzie domyslne i zostanei ukryte w zaawansowancych a zawwansowane przesuniete w mniej czytelne miejsce, to tym samym wiecej uzytkownikow bedzie mialo start gg z windows. proste.

        powiem inaczej:
        czy to jest w porządku? instaluje gg, sprawdzam jak dziala, co to za program itp. Koncze uzytkowanie - moze do niego wroce moze nie. A tu nastepnego dnia, gg startuje mi z windows. niby nic sie nie stalo, moge je zamknac. ale czy to jest w porzadku aby zakladac ze kazdy bedzie chcial uzywac gg co dziennie i zadecydowac o tym za niego?

        gdyby istanialo jakies prawo internetowe, to takie rzeczy powinny byc karane. Zaden program nie ma prawa uruchamiac sie ponownie bez mojej zgody, bez zapytania, bez informowania mnie czytelnie przy instalacji ze takie bedzie mial zachowanie. Domyslne ustawienie autostartu i ukrycie tego w mniej widoczne miejsce jest dla mnie manipulacją i tyle

        Komentarz


          #5
          Może właśnie dlatego, że 6 milionom ludzi nie będzie się chciało codziennie klikać w ikonę żeby GG uruchomić. Zamiast tego może Tobie się zachce raz kliknąć w checkbox odznaczając opcję autostartu. Nie musisz tego wykonywać codziennie.
          Są aplikacje, które z nieuzasadnionych powodów pchają się do autostartu. Pragnę zauważyć, że GG to nie mail i komunikacja odbywa się w czasie rzeczywistym tak, aby user nie musiał się prosić o sprawdzenie czy coś do niego przyszło... Czy jak włączasz komórkę to masz na ekranie dodatkową ikonkę "Zaloguj do Orange/Plus/Play/T-Mobile" czy loguje automatycznie?
          Zamieszczone przez psycode Zobacz posta
          Dla mnie to jest nie wporzątku, że program domyślnie decyduje za mnie że będzie od tej pory towarzyszył mi przy każdym starcie windows. Nie moge tego inaczej nazwać jak narzucanie się.
          Zapraszasz na swój komputer GG a potem go nie chcesz? Ja osobiście nie chcę by program w ogóle decydował o autostarcie za mnie, ciesz się, że GG w ogóle pozwala na odznaczenie tej opcji. Niektóre aplikacje nie pozwalają na to.

          Zamieszczone przez psycode Zobacz posta
          co to bylby za problem i rozterka dla uzytkownika, jesliby umieścić pod napisem "akceptuje licencje", opcje "uruchamiaj gg przy starcie z windows"? Jaka w tym jest rozterka? byloby to czytelne i widoczne dla kazdego A gwarantuje wam, ze przecietny kowalski w ogole nie zastanowi sie nad tym ze gg moze narzucic mu wole autostartu, wiec nie bedzie szperal w opcjach. Ale ja powiem wam czemu tego nie zrobicie - bo wam zalezy by to gg startowalo z windows-em. I jesli to ustwienie bedzie domyslne i zostanei ukryte w zaawansowancych a zawwansowane przesuniete w mniej czytelne miejsce, to tym samym wiecej uzytkownikow bedzie mialo start gg z windows. proste.
          A co za problem ma użytkownik by odznaczyć tę opcję? Masz rację, GG Network zapewne chce by program startował z systemem. A wiesz czemu? Bo nie wiem jaki jest inwestować ogromne pieniądze w program, którego nikt używać nie będzie bo nie będzie startował z systemem.

          Jeśli ktoś ma potrzebę wyłączenia autostartu TO MOŻE to zrobić. Nikt tej opcji nie usunął. Jest ona przy instalacji, jak i w ustawieniach aplikacji. Myślenie nie boli.

          Zamieszczone przez psycode Zobacz posta
          powiem inaczej:
          czy to jest w porządku? instaluje gg, sprawdzam jak dziala, co to za program itp. Koncze uzytkowanie - moze do niego wroce moze nie. A tu nastepnego dnia, gg startuje mi z windows. niby nic sie nie stalo, moge je zamknac. ale czy to jest w porzadku aby zakladac ze kazdy bedzie chcial uzywac gg co dziennie i zadecydowac o tym za niego?
          Czy skoro serwisujesz komputery nie sądzisz, że instalacja oprogramowania którego się nie używa i zostawianie go na dysku jest sensowne?

          Zamieszczone przez psycode Zobacz posta
          gdyby istanialo jakies prawo internetowe, to takie rzeczy powinny byc karane. Zaden program nie ma prawa uruchamiac sie ponownie bez mojej zgody, bez zapytania, bez informowania mnie czytelnie przy instalacji ze takie bedzie mial zachowanie. Domyslne ustawienie autostartu i ukrycie tego w mniej widoczne miejsce jest dla mnie manipulacją i tyle
          Za to istnieje prawo posiadania własnego zdania i masz takiego pecha, że nie narzucisz go bez sensownych argumentów. Podkreślę jeszcze raz - autostart nie jest obowiązkowy i można go wyłączyć. Kupując samochód też na początku masz zamknięte szyby. Będziesz latem jeździł autem marudząc producentowi, że sprzedał Ci auto z zamkniętymi oknami czy sobie je otworzysz?
          Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Są osoby które nie znają się znacząco na systemie jego ustawieniach a tym bardziej ustawieniach aplikacji. Osoby te nie szukają, a nawet nie wiedzą gdzie kliknąć, prawdopodobnie nie wiedzą nawet że da się tego typu programy wyłączyć z autostartu co przyspieszy działanie danego sprzętu. Tu widzimy przypadek czysto zyskowy, każde uruchomienie gg to wielka reklama na starcie której od razu wyłączyć się nie da. Czysty zarobek od tak. Wątpię by zmienili tą opcję, dobry sposób na wyświetlenie więcej reklam = więcej kasy? Chociaż nie wiem może inaczej się rozliczają. Miało być wspaniale jest do d... zero poszanowania prywatności i gustu użytkownika. Przykro mi ale tak właśnie jest, gg miało być przyjazne, na początku było ok, teraz myślę że w tym gg brakuje jeszcze tylko latarki. Niestety konkurencja nie śpi.

            Komentarz


              #7
              @MrAFK, teraz nie zrozumiałem, więc uściślijmy: chodzi Ci o to, że ta opcja jest ukryta w procesie instalacji czy o to, że jest domyślnie włączona? Bo to kolosalna różnica moim zdaniem

              Komentarz


                #8
                Właściwie to i o to i o to. Chociaż.. ja korzystam teraz z bardzo starszej jeszcze normalnej wersji. Najnowszą choinkę instaluję w celu ogarnięcia nowych 'hitów'. Wciąż mam nadzieję że gg się ogarnie przestanie wqwiać i zacznie słuchać swoich użytkowników

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez MrAFK Zobacz posta
                  Są osoby które nie znają się znacząco na systemie jego ustawieniach a tym bardziej ustawieniach aplikacji. Osoby te nie szukają, a nawet nie wiedzą gdzie kliknąć, prawdopodobnie nie wiedzą nawet że da się tego typu programy wyłączyć z autostartu co przyspieszy działanie danego sprzętu. Tu widzimy przypadek czysto zyskowy ...
                  Zgadzam się, że są takie osoby, mało tego, czasami one nawet nie wiedzą na czym polega autostart, czy mają problem z odnalezieniem programu w komputerze. Właśnie z tego względu stosuje się takie ustawienie, ponieważ z zasady one raczej nie będą nawet chciały ingerować w instalację. Tym samym celem nie jest bezpośrednio zysk ale uproszczenie korzystania z programu.

                  Wszystkim, którzy wiedzą czego chcą i znają się trochę na tym niczego nie ukrywamy. To nie jest ani naszym celem, ani nie jest możliwe, przecież poza instalatorem ta opcja jest również dostępna z poziomu ustawień komunikatora. Twoim zdaniem to zapewne fail, bo tak "sprytnie ukryliśmy" ją przy instalacji więc po co dodajemy ją w ustawieniach?

                  Odpowiedź jest chyba oczywista, właśnie po to abyś mógł sobie ją wyłączyć, gdy jej nie chcesz i gdybyś jednak nie zauważył (mimo, że się na tym znasz) opcji zaawansowanych w instalatorze, bez potrzeby reinstalowania programu.

                  Jaki jest efekt ostateczny? Użytkownicy zaawansowani i tak mają możliwość dostosowania tej opcji, a użytkownicy początkujący uzyskują łatwy dostęp do programu bez zbędnych zawiłości. GG po prostu dla wszystkich
                  Ostatnio edytowany przez GGAdmin; [ARG:4 UNDEFINED].

                  Komentarz


                    #10
                    Qrix: Wskoczyłeś na mnie, nie czytając ze zrozumieniem. Podkreśle raz jeszcze. Nie czepiam sie jednej rzeczy, ale całej sytuacji. Możesz to zrozumieć?

                    oto fakty:
                    1. gg domyslnie startuje z win-em
                    2. przy standardowej instalacji nie jestes informowany ze gg dopisuje sie do autostartu - nie jestes tego swiadomy (to nie jest normalne)
                    3. istnieje mozliwosc zrezygnowania z autostartu przy instalacji, jednak opcja ta zostaje przesunieta do ustawien zaawansowanych, wiec przy standardowej instalacji te opcje sie nie otworzą. co znowu powoduje ze nie jestes swiadomy.
                    4. ustawienia zaawansowane są w nieczytelnym, nieintuicyjnym miejscu (prawy gory rog). pytanie dlaczego?! jesli ktos chce szybka instalacje to w nie nie kliknie. Po co je przesuwac gdzies w róg.
                    5. wszystko dzieje sie podczas akceptowania licencji. Ludzie reagują odruchowo i szybko na okna licencji, szybko ją akceptując i przechodzac dalej. Nie wierze by ktos przy akceptacji licencji rozglądał się po całym oknie doszukiwal sie opcji zaawansowanych

                    bardzo Cie prosze zrozum ze chodzi mi o to całe podejscie do sparwy. Te 5 punktow razem wiziętych, sprawia wrazenie ze zrobiono bardzo wiele aby NIKt przypadkiem zbyt szybko tej opcji domyslnego autostartu nie zauwazyl. przez co statystycznie wieksza ilosc osob po prostu nie odznaczy autostartu lub w ogole o nim nie pomysli w momecie tej szybkiej instalacji i o to mi chodzi!

                    A Ty Wyciagasz z kontekstu jeden punkt i na mnie naskakujesz.

                    Daje słowo - nie odezwalbym sie gdyby sprawa byla zalatwiona w jednen z tych sposobow:

                    1. domyslnie autostart wyłączony.

                    albo
                    2. domyślnie autostart włączony, ale podczas instalacji, ponizej checkbox-a akceptacji licencji, widnieje ZAZNACZONY DOMYSLNIE checkbox "uruchom gg wraz z startem windows". Widze go od razu i moge odznaczyc, podczas gdy ludzie tacy jak Ty, dalej mają zaznaczony domyślnie autostart, widza informacje ze bedzie tak jak chca, wiec instaluja program. JAKA TU JEST NIBY ROZTERKA UZYTKOWNIKA?!

                    albo
                    3. tez domyślnie autostart włączony, ale w oknie instalacji, ponizej checkbox-a ackeptacji licencji, widnieje link "ZAAWANSOWANE". Widze link do tych opcji czytelnie i kazdy nawet mniej zaawansowany uzytkownik ma szanse je zauwazyc i zainteresowac sie, co zostalo tam ukryte.


                    a teraz mamy tak:
                    -domyslnie autostart z windowsem,
                    -opcja ta jest przesunieta do zaawansowanych
                    -a zaawansowane przesuniete w nieczytelny prawy gorny rog.


                    Argumentowanie, ze jest to zrobione w trosce o prostote instalacj, albo ze dlatego by uzytkownik nie mial niepotrzebnych rozterek, rozkłada mnie na łopatki. Bo albo uwazacie ludzi za totalnych debili, albo zalezy wam bardzo by gg startowalo z windowsem bo macie w tym korzysc i mydlicie oczy ze jest to w troce o przyjaznosc programu dla uzytkownikow

                    mam nadzieje ze teraz zrozumiesz o jakie narzucanie sie, czy manipulacje mi chodzi. Uwazasz ze opcja domyslnego autostartu jest potrzebna, wiec niech sobie jest. Prosze zatem aby opcje zaawansowane byly w czytelniejszym miejscu.
                    Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #11
                      psycode, problem przedstawiany przez Ciebie wynika z tego, że myślisz wyłącznie z punktu widzenia zaawansowanego użytkownika.
                      W ten sposób taki układ może być mało czytelny i nieintuicyjny, choć tak faktycznie jeśli jesteś zaawansowany, to wydaje mi się, że ogarniesz cztery opcje (wraz z logo) w instalatorze, a nawet jak się zagapisz to poprawisz to sobie w ustawieniach i to nie jest żaden istotny problem.

                      Pomyśl jednak o tych mniej zaawansowanych i nie sugeruj nikomu debilizmu (bo to nie jest poważne podejście), tylko przyjmij do wiadomości, że są normalni ludzie w wieku 50-60 i więcej lat, którzy dopiero zaczynają korzystać z komputera, czy też tacy, którzy nie pracują na co dzień z komputerem. To są różni użytkownicy, wielu z nich ma podstawowe, niewielkie doświadczenie w tym zakresie, wielu jest początkujących. Musisz mieć świadomość, że są tacy (szczególnie ci początkujący) co nie do końca wiedzą co to jest autostart, pulpit, pamięć operacyjna, jak wyszukać programy itp. i to wynika wyłącznie z tego, że nie znają jeszcze tej siatki pojęć.

                      Teraz rozłóż Twoją propozycję na czynniki pierwsze.
                      Zmieniamy umiejscowienie opcji zaawansowane lub zupełnie ją likwidujemy wyświetlając jej zawartość bezpośrednio w oknie instalatora.
                      Skutek:
                      Użytkownik zaawansowany uznaje to za czytelniejsze i zapewne częściej (przez to, że nie ominie przypadkowo tej opcji) już na tym etapie dokona świadomego wyboru wskazanych ustawień.
                      Użytkownik niezaawansowany podzieli się na szereg grup, jedni będą już wiedzieli na czym dokładnie polegają te opcje inni niestety nie do końca. W związku z tym wybór, przed którym przynajmniej część z nich stanie, często nie będzie wyborem świadomym, a wyłącznie wyborem przypadkowym na chybił trafił - to właśnie będą te rozterki. One będą miały dalszy ciąg, ponieważ wśród tych, którzy zdecydowali się odznaczyć te opcje (a będą tacy, czy też one same będą odznaczone) znajdą się tacy, którzy później mogą mieć problem ze znalezieniem i uruchomieniem programu, wyszukaniem go itp. To będzie dla nich większa niedogodność, zdecydowanie bardziej istotna niż dla Ciebie fakt konieczności zmiany opcji autostartu w ustawieniach.

                      Porównanie obu tych rozwiązań jest według mnie następujące:
                      Obecne rozwiązanie - ogólnie mniej intuicyjne jednak dla zorientowanych nie stwarza trwałego problemu w świadomym dostosowaniu poszczególnych opcji. Dla mniej zorientowanych nie stanowi przedmiotu zainteresowania i poprzez swego rodzaju zautomatyzowanie procesu uruchamiania GG ułatwia im korzystanie z programu.

                      Proponowane rozwiązanie - bardziej czytelne, jednak to nie wnosi istotnej zmiany dla zorientowanych użytkowników. Może przyczynić się jednak w sposób istotny do utrudnienia korzystania z programu tym mniej zorientowanym w obsłudze komputera.

                      Na koniec zaznaczę, tak jak wskazałem w pierwszym wpisie dyskusja na temat opcji "zaawansowane" w instalatorze jest wskazana i zgłoszę taką sugestię. Do rozważenia jest szczególnie opcja pośrednia, czyli przeniesienie samej opcji z prawej strony na jej dół między logo, a akceptację licencji.


                      Uważam jednak, że proponowane rozwiązanie jest gorsze od obecnego, z uwagi na ogół wszystkich potencjalnych i faktycznych użytkowników.
                      Pod kątem producenta oprogramowania oczywiste jest, że nam jak i każdej innej firmie zależy na tym aby użytkownicy korzystali z naszego programu. Jednakże zyskiem tak faktycznie są zadowoleni, korzystający z programu aktywnie użytkownicy.



                      W przypadku Twoim wydaje mi się, że jeżeli chcesz korzystać z GG to taki układ instalatora Cię przed tym nie powstrzyma, ponieważ on ostatecznie niczego Ci nie ogranicza. W przypadku osób mniej obeznanych z komputerem to może być atut, a nie ograniczenie, przyczyniający się do tego, że te osoby rzeczywiście będą chciały używać GG, bo jest to łatwe przez to, że oszczędzamy im zastanawiania się nad opcjami dla nich nieistotnymi.

                      Komentarz


                        #12
                        "chcę aby gg uruchomiało się automatycznie, zawsze po włączeniu komputera"

                        prosze Cie nie mow mi, ze sa ludzie w tym kraju, ktorzy takiej opcji nie będą rozumieć, lub będą mieli przy tej opcji wielką rozterke, spanikują i zadecydują losowo. hahahaha


                        oczywiscie jest grupa ludzi mniej doswiadczonych, jak to Ty opisales - ludzi w wieku 50-60. Zgadzam sie. Tylko pytam -czy ta grupa jest wiekszoscią uzytkownikow gg czy mniejszoscią?
                        Czy gg powstaje dla potrzeb wiekszosci uzytkownikow, czy mniejszosci? bo mowisz tak ładnie i składnie, a wychodzi z tego taki przekaz, ze gg napisana jest glownie pod te osoby i dostosowywane wszystko jest pod tą mniejszosc!
                        Nie widzisz tego, ale Twoje tlumaczenie jest takie, ze rownie dobrze moglibyscie cale gg zbudowac na czcionce o wielkosci 72 i kolorach czern i ostra biel - bo przeciez jest tylu uzytkownikow niedowidzących i nie mozna im utrudniać zycia, Wszystko musi byc duze, czytelne i z ostrym kontrastem - przeciez trzeba dbac o tych uzytkownikow i nie powodowac u nich rozterek! ale nie - tutaj jakos sytuacja jest przecząca- wszystko maczkiem w opciach wyszczegolnione. Tutaj wszystko jest ok, kiedy uzywacie skina domyslnego ktory ma zbyt blade i niewyrazne linie dzielące okno ozmowy na pole wyswietlające tekst, na pole wpisywanego tekst, itp. Ale bedziecie mi mydlic oczy ze proces instalcji, bron cie Panie Boze nie moze byc z zapytaniem o start bo ludzie sie pogubią.

                        Kiedys ludzie byli mądrzejsi komputerowo, w czasach dosu - bo komputer prowokowal do myslenia. Teraz, informatycy z wielkimi ambicjami mysla ze uratują swiat urpaszczaniem wszystkiego i decydowaniem za uzytkownika i na pewno nie bedzie to ogupianiem.
                        na cale szczescie sa potężne firmy (np symantec, kaspersky lab), ktore potrafią zapytać przy instalacji "czy zyczysz sobie, brac udzial w wymianie informacji, wysylac automatycznie szczegóły będów, by pomóc w rozwoju programu", albo adobe i flashplayer albo oracle java - z zapytaniami o przypominanie o aktualizacjach, istalowanie ich, itp. o takie rzeczy potrafia zapytac, a u was - pytanie o automatyczne uruchamianie po wlaczeniu komptera to rozterka z którą 50cio latek sobie nie poradzi i ktorej nie zrozumie i bedzie dzialal losowo nieintuicyjnie heheh

                        Wszedzie macie reklamy jakis małolat, kierowane do małolatów na temat gg. Wiekszosc z nich podaje przyklady uzywania gg w zyciu nastolatka. Dlaczego? bo Dobrze wiecie ze ogromna wiekszosc uzytkownikow to młodziez. Kumata młodziez. Wiec prosze... Obaj wiemy ze gg powinno byc dostosowane do nich. Do ich potrzeb i wygód PRZEDE WSZYSKIM, a na końcu ewentualnie dokładane małe korekcje pod mniejszosc. A NIE ODWROTNIE!
                        Bo Twoja wiadomosc brzmi jakby misją GG TEAM było stworzyć gg dla ludzi ktorzy wpisuja tekst jednym palcem i na haslo kliknij w start, nie wiedza o co chodzi.

                        A coraz wiecej mlodziezy, tej najwiekszej grupy, wraca do starszych wersji gg, narzekajac na cos, co myslelicie ze bedzie rewolucją, a wciąż zakrawa na zbyt duży subiektywizm programistów, którzy co prawda sugestie przyjmują, ale w wiekszosci przypadkow poddają miażdżącej analizie, zasadnosci, sensu i konfliktów - ostatecznie kończąc odrzuceniem.
                        Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          Cóż muszę się udzielić widzę bo pan wyżej zadał ciężkie pytanie. Dla kogo tworzone jest gg? Otóż nie dla większości i nie dla mniejszości.
                          GG to aplikacja dla mas. Nie ważne czy ktoś zna komputer na wylot, czy zaczyna dopiero naukę korzystania.
                          Twoje teorie co do tego, że aplikacja tworzona jest dla mniejszości są jak najbardziej błędne. Ale jako, że twierdzisz iż gg powinno być dla większości to z mojej strony powiem tak 95% młodzieży i małolatów jak to ująłes odpala gg przy starcie, a skoro ma być to aplikacja dla większości więc większość już wybrała

                          Na koniec dodam tylko, ze przez czas pisania tych postów lepiej wpisałbyś w wierszu uruchamiania msconfig i wyłączył to co Cię dręczy

                          Komentarz


                            #14
                            Ja dodam, że jeszcze nie widziałem zgłoszenia na tym forum od osoby która by chciała wyłączyć autostart, wiec albo ludzie sobie radzą z tym albo nie potrzebują. W GG nie było takiej opcji od lat jeśli nie nigdy przy instalacji i nikt nie płakał. Teraz jest, to jest jeszcze gorzej. Ustalmy może, że najlepszym kompromisem jest przeniesienie opcji Zaawansowane w instalatorze w bardziej widoczne miejsce, zgadzasz się?

                            Jeśli mówisz że GG nie powinno być robione dla mniejszości to muszę Cię zasmucić, bo sam w tej mniejszości właśnie jesteś zgłaszając z resztą problem którego sam nie masz, bo też sobie radzisz.

                            Jeśli uważasz że ludzie radzą sobie z zaawansowanymi opcjami to poczytaj tematy na forum jakie ludzie mają czasem błahe problemy. Jak widzę akcje typu nie działa mi GG w telefonie ale też nie działa internet, albo problem bo ktoś nie wie jak potwierdzić konto GG przez email to mi ręce opadają.

                            Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2
                            Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez CipiS Zobacz posta
                              Twoje teorie co do tego, że aplikacja tworzona jest dla mniejszości są jak najbardziej błędne.
                              prosze o nie łapanie mnie za słówka i nie wyciąganie słów z kontekstu. Komentowałem odpowiedź GG Admina, który użył takich argumentów, które sprawiały wrażenie że gg dostosowywuje się do mniejszości - ułatwia się instalacje dla mniejszości, tak aby wiekszość, czyli kumata młodzież, miała się dostosowywać do zmian wygodnych dla mniejszości. Wytknąłem że te argumenty są śmieszne, bo wszyscy wiemy że gg pisane jest pod większość, czyli dla młodzieży. Jeśli uzylem słow wprowadzających w błąd to przepraszam, miałem nadzieje że sens mojej riposty będzie czytelny, a Ty zrozumiałeś to zbyt dosłownie. To była riposta opisująca myślenie gg admina, a nie moje prytwane zdanie na temat gg.

                              Zamieszczone przez CipiS Zobacz posta
                              lepiej wpisałbyś w wierszu uruchamiania msconfig i wyłączył to co Cię dręczy
                              oczywiście zrobiłem to już dawno temu i robiłem przy każdej nowszej instalce gg, bo aktualizacje kuleja i recznie istaluje nowsze wersje i przez caly czas nie zauwazalem opcji zaawansowanych.
                              Startujesz win-a, a tu wyskakuje Ci gg i jestes zaskoczony ze gg sobie zadecydowalo samo. ale ok, co najlepsze NIE MOZESZ WYŁĄCZYĆ autostatru z tego menadzera profilu, MUSISZ SIE NAJPIERW zalogowac. Wiele razy pisalem, zeby była mozliwosc wyłączenia autostartu z poziomu tego menadzera, bez koniecznosci logowania sie. I teraz co? nie chce sie logować do sieci, ale musze to zrobić by jak to mówi GG admin wygodnie sobie z opcji to wyłączyć. Dla mnie to jest kolejna prowokacja by logować się do gg. Kolejne narzucanie sie.


                              Zamieszczone przez Qrix
                              Ja dodam, że jeszcze nie widziałem zgłoszenia na tym forum od osoby która by chciała wyłączyć autostart, wiec albo ludzie sobie radzą z tym albo nie potrzebują
                              Matko jedyna, a Ty znowu to samo.

                              Po raz N-ty powtórze - ja nie marudze z powodu autostartu, a z powodu złóżonego problemu, całej stytuacji:
                              1.utrudniania czytelnego i prostego odnalezienia opcji autostartu podczas instalki:
                              a)opcja schowana w zaawansowane
                              b)zaawansowane przeniesione w nieczytelne miejsce
                              c)wszystko dzieje sie w momencie akceptacji licencji, którą zawsze odruchowo sie akceputuje i przechodzi sie dalej

                              2.braku informacji przy instalacji o tym ze gg decyduje ze bedzie startowac samo (informacja, to nie WYBÓR, nie wprowadzała by niepotrzebnych rozterek, bo to tylko informacja, kazdy przyjalby do wiadomosci ze gg ma autostart i przymknąłbym oko, bo zostalem poinofomowany, a nie ze dzieje sie to bez mojej wiedzy i zgody)
                              3.braku mozliwosci wylaczenia autostartu bez koniecznosci logowania sie do seci z poziomu uruchamiającego sie automatycznie z windowsem menadzera profili


                              bardzo Cie uprzejmie prosze, przyjmij do wiadomosci te wszystkie punkty i zapamietaj ZE O TO MI CHODZI. O CAŁE PODEJSCIE DO SPRAWY. Według mnie utrudniające wyłączenie autostartu lub w ogóle utrudnijające pomyślenie o tym, że taki coś może mieć miejsce i przymuszanie do zalogowania aby autostart wylaczyc z opcji. Przeciez to ewidentna manipulacja, dająca gg team pewność ze od teraz statystycznie wiecej osob (chcąc nie chcąć) bedzie mialo autostart gg.
                              Ostatnio edytowany przez psycode; [ARG:4 UNDEFINED].

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X