Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Zamieszczone przez marcin107 Zobacz posta
    ad 2) W standardowej skórce gg, występuje taki czarny pasek opcji, na którym jest: (od lewej) Kontakty, Ostatnie, Poczta, Radio. Nie wiem czy ten problem występuje tylko u mnie, ale proszę najechać np: najpierw na "kontakty" a potem na pocztę, u siebie, mogę zaobserwować jak wyskakuje opis przycisku zamiast od razu "poczta" to najpierw "kontakty"(dosłowne mignięcie na sekundę, ale zauważalne),a dopiero później, to co powinno.
    Dołączam się do wypowiedzi a poniżej zamieszczam filmik o co dokładniej chodzi.
    http://w382.wrzuta.pl/film/0PYpeD9wpRL/clip0002

    Minusy.
    1. Brak możliwości usunięcia avatara z poziomu GG.
    2. Brak możliwości czyszczenia rozmowy z zakładki "ostatnie"
    3. Brak możliwości ingerencji w "grupy" czyli usuwanie edytowanie nazw jaki i sortowanie grup według własnego uznania.
    4. Literówka (Pokazuj powiadomienia, gdy mam status "zajęty") w ustawieniach. Mianowicie słowo "zajęty" powinien zostać zmieniony na "nie przeszkadzać"
    Ostatnio edytowany przez Spon3R; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #62
      Co do radia, prosiłbym o możliwość włączenia/wyłączenia powiadomienia typu: "Nazwa stacji: Teraz leci piosenka taka i taka" - oczywiście napis by się wyświetlał, kiedy kończy się jedna piosenka, a zaczyna druga.

      Komentarz


        #63
        Kilka ważniejszych BUGÓW

        Witam

        Na chwilę obecną:

        1. Proces ggapp.exe zrzera prawie 900MB pamięci !!! Lekka przesada, skoro grafikę ma zbliżoną do GG 6 to niech i ma takie wymagania systemowe...

        ggssie.png

        2. W głównym oknie GG przy swoim awatarze jest miejsce na swój opis - po kliknieciu na napis nie mozna edytować opisu...

        3. Strasznie długie oczekiwanie na okno logowania ( zanim się wybierze profil ) - jest białe okno wielkości komunikatora GG i po 10-15 sekundach dopiero pojawia się lista profili... Jak na procesor i5 i 4gb ramu to też trochę za długo... Bez sensu te logowanie - nie prościej prosto w programie zwykłą listę z profilami zrobić ? Ominąć tym samym kolejnego zamulacza systemu.

        4. Przy rozmowie z użytkownikami, na pasku zadań windowsa świeci się ikona "żółtego" słoneczka i tym samym nawet jak uzytkownika niema - mylnie myślę, że jest dostępny. Można by zrobić tak, żeby słoneczko na pasku zadań pokazywało aktualny status użytkownika.

        5. Bezsensowna jest opcja SCHOWAJ - nie można poprostu w rogu ekranu dać normalnej opcji MINIMALIZUJ jak mają to miliony innych aplikacji w windowsie ?

        Pozdro
        Adxs

        Komentarz


          #64
          Popieram, Maxxa często mam odpalonego(w przeglądarce) i brakuje go w GG.

          Zamieszczone przez arek.85 Zobacz posta
          Witam moje pierwsze wrażenia GG11 to takie że troche zamula ten komunikator jak próbuje nim szybko ruszać czy nawet wolniej po pulpicie się tnie ,mam nadzieje że też bedzie bramka sms działać w pełnej wersji i że bedą powiadomienia o nowych emailach do poczty GG jak to było w GG10,fajnie są te radia zrobione i te nawet fm lecz nie ma mojego ulubionego radia RMF FM I MAXXX . i mnie ciekawi czy bedą te prezenty jak w gg 10 bo wsumie na tym gg zarabiało.

          Komentarz


            #65
            Jak wiele osób denerwuje mnie to że główne okno GG11 zajmuje mi miejsce na pasku zadań (a często ma uruchomionych wiele aplikacji), znika dopiero przy schowaniu okna. W starszych GG jest tylko ikona w zasobniku i to jest wygodniejsze dla mnie.

            Komentarz


              #66
              Popieram, mnie też to denerwuje i wogóle jest to nie potrzebne...
              Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

              Komentarz


                #67
                Mam propozycję. Jeżeli przychodzi do mnie wiadomość ale jej nie odczytam od razu ( dopóki pokazuje się dymek ), to później proponuję żeby po najechaniu myszką na migającą kopertkę dymek pokazywał się ponownie i z tego otwieram rozmowę, lub żeby po otwarciu okna głównego z kontaktami obok gwiazdki była kopertka informująca o nieodczytanej wiadomości od tego konkretnego kontaktu. Powód mojej sugestii? Otwieranie panelu powiadomień i dopiero tam szukanie rozmowy ( a nie jest nawet w zakładce " rozmowy ",tylko " powiadomienia " ) jest nawet nie tyle że niewygodne, co po prostu trwa zbyt długo - zbędne co najmniej dwa kliknięcia. Najlepiej żeby było przywołanie dymku po najechaniu na kopertkę.

                Komentarz


                  #68
                  Firefoxa mam zawsze aktualnego - natomiast po ostatniej akualizacji GG problem zniknął.
                  Ostatnio edytowany przez northareth; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Błąd na forum - miała to być odpowiedź a zamieścilo na końcu listy wpisów

                  Komentarz


                    #69
                    Nie wiem czy taka sugestia już padła, bo nie chce mi się czytać wszystkich postów, ale brakuje przydatnej opcji "Kopiuj opis".
                    gadu-gadu.legalne.info - Strefa Gadu-Gadu

                    Komentarz


                      #70
                      Aha no i mam też odznaczoną opcję uruchamiania przy starcie, a mimo to program uruchamia się wraz z systemem.
                      gadu-gadu.legalne.info - Strefa Gadu-Gadu

                      Komentarz


                        #71
                        Zbiorczy temat dla małych uwag, opinii itp. o pierwszej becie GG

                        Witam, widziałem, że kilka z propozycji już się pojawiło na forum, ale mimo to i tak je wymienię, gdyż im więcej osób je poprze tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną wprowadzone Na początek te co były.
                        1. Logo GG w oknie rozmowy, w lewym górnym rogu, jest takie samo jak status dostępny i często wprowadza mnie w błąd co do statusu osoby, z którą rozmawiam.
                        2. Po wyłączeniu okna z rozmową, gdy włączę je ponownie znika treść rozmowy prowadzonej wcześnie. W poprzedniej wersji gadu było to lepiej rozwiązane
                        3. Archiwum mogłoby być nieco czytelniejsze.
                        4. Niepotrzebna jest na pasku zadań ikona do okna z kontaktami.
                        I te, których jeszcze nie widziałem.
                        5. Zakładka "profil" wysuwająca się z lewej strony po kliknięciu na kontakt. Przydałaby się opcja umożliwiająca jej wyłączenie, bo jest mi ona zupełnie zbyteczna i tylko mnie denerwuje.
                        6. Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale czasem powiadomienia o wiadomości mi nie wyskakują i widzę tylko migającą kopertę w tray'u. Jednak po kliknięciu na nią nic się nie dzieje (nie wiem nawet kto do mnie pisze), i muszę na górniej belce kliknąć Ostatnie -> Powiadomienia i tam dopiero mogę włączyć okno rozmowy.

                        To by było chyba na tyle, jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę to w tym temacie.

                        Komentarz


                          #72
                          Większość już zostało napisane i się powtarza więc dodam tylko swoje sugestie.
                          - kolor czcionki w oknie rozmowy, prócz z góry ustalonych nijakich kolorów powinna wrócić możliwość ustalenia własnej,
                          - 180 MB RAMu to dwukrotnie więcej niż zabiera wersja 10.5 i to bez otwartych okien rozmów na Windows XP.
                          - GG 11 potrafi zawiesić komputer bez żadnego błędu, po prostu zamraża system i koniec, restart.
                          Póki co zostaję przy wersji 10.5 bo nareszcie jest w miarę stabilna i nie wywołuje już BSOD na Windows 7 x64 na laptopie ASUS. Miejmy nadzieję, że GG 11 zostanie z czasem tak samo dopracowane a może i lepiej.

                          Komentarz


                            #73
                            To ja jeszcze coś dodam. W oknie rozmowy nie można przewijać pola do wprowadzania tekstu, jest to o tyle kłopotliwe, że po wklejeniu np. dłuższego fragmentu tekstu aby napisać coś pod nim trzeba mocno powiększyć okno, gdyż żaden ze znanych mi sposobów na przewijanie tekstu nie działa :]

                            Komentarz


                              #74
                              Szkoda, że gg nie zajmie się w pierwszej kolejności, tymi małymi błędami, które tu wymieniamy. Jeżeli to czyta Admin, to wiedzcie, że jak zrobicie te pierdoły, to bardzo nam umilicie życie.

                              Komentarz


                                #75
                                Czytamy i sukcesywnie zgłaszamy Pozdrowienia

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X