Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusja Ogólna: Zbiorczy temat do narzekań i pochwał dla GG 11

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dyskusja Ogólna: Zbiorczy temat do narzekań i pochwał dla GG 11

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników, którzy są zadowoleni z obecnego GG, lecz zanim wyjdzie finall ver. mam propozycję. Dodajcie jeszcze do programu: GG Studio, a w nim: GG mp3Player, GG MoviesPlayer oraz GG BurnCD + kodeki.
    Przydałaby się jeszcze przeglądarka GG Browser. Jak jest GG Dysk to udostępnić wszystkie pliki użytkowników na serwer, znieść limit GB i dodać wyszukiwarkę, aby powstało coś na bazie odsiebie/przeklej i dodać GG Downloader. Dobry byłby jeszcze GG Office, czyli: GG Word, GG Excel, GG PowerPoint. Nie możemy zapomnieć o użytkownikach portalów społecznościowych. Potrzebne jest jakieś szybkie GUI z danym portalem, żeby móc pisać i przeglądać wpisy z poziomu komunikatora: GGwithN-K, GGwithFb.

    Tak "bogaty" komunikator, mógłby być instalowany na czysty system i użytkownicy byliby spełnieni i nie tracili czasu na instalację programów po formacie.
    Widząc jak dziś wygląda gg 11, jestem zadowolony, bo wiem, że jesteście na dobrej drodze, by to osiągnąć.

    Pozdrawiam wytrwałych użytkowników oraz zapracowanych programistów. Składajcie swoje propozycję

    #2
    Ja bym proponował zrobić GG OS plus to co kolega wyżej i po problemie

    Komentarz


      #3
      Czy to ma jakiś sens, ja już dawno zrezygnowałem z GG, od Czerwca trwale używam WTW i nie ciągnie mnie do GG. Jedynie co to czasami na gg.pl wejdę, bo ono jest normalne.

      Komentarz


        #4
        RetnaX - ja też już dawno zrezygnowałem z GG na rzecz AQQ - tu jedynie pośmiać się pozostało ( przez łzy ) z tego co robią z komunikatora.

        Komentarz


          #5
          powiem tak :

          GG było dobre, tak było dobre. Kiedyś (tak za czasów GG 6), bo później się niestety popsuło za sprawą wielce szanownych programistów którzy są na usługach zarządu, któremu w głowie tylko zysk (i to właśnie z tego powodu do wielu - czasami nawet bardzo - popularnych rozwiązań, które albo są autorstwa GG Network, albo zostały przez nich (notabene za ciężkie pieniądze) kupione i zniszczone dodaniem do nich reklam (taki był początek końca wielu - bardzo popularnych usług/portali). Nie ładnie jest niszczyć czyjąś ciężką pracę. Nie oszukujmy się - ktoś się napracować musiał, włożyć swój czas (który mógł przeznaczyć na inne czynności), aby powstał dajmy na to taki PolChat (jak i wiele innych rzeczy). Wielu z twórców zniszczonych przez GG 'dzieł' nic z tego nie miało - robiło to 'pro publico bono'. A skoro tak, to - wg zarządu GG Network - należy to zniszczyć. I GG Network bez jakichkolwiek skrupułów (z)niszczyło wiele dobrych internetowych marek. Smutne, ale prawdziwe. Jedyne co GG Network wychodzi naprawdę dobrze to niszczenie. Można pokusić się o stwierdzenie że czego się tkną to niszczą.

          - - - Updated - - -

          do Anonima; o nazwie tematu:
          tu nie chodzi tylko o GG 11 (czy inne) tylko o spółkę GG Network jako taką.....

          Komentarz


            #6
            Czy jeśli wylałeś już swoje żale w tym temacie, to oszczędzisz nam ich już na przyszłość w innych tematach?

            GG Network nic nie zniszczyło, tylko zamknęło serwisy, których nikt nie używał a generowały koszty.
            sigpic 5GB
            http://www.gg.pl/info/pobierz/

            Komentarz


              #7
              że co? nikt nie używał???

              nie broń bo i tak zdemaskuje

              a 20k na polchacie to nic??????????????????????/, ******** support Fora.pl, gg spamujące reklamami tak że system trzeba formatować..... mam dalej ?
              jesteś ślepo zapatrzony w gg net. Jakiejkolwiek głupoty nie zrobiliby to i trakj będziesz ich bronił.

              co dio polchatu to nawet tu na tym forum, poczytaj tematy sobie. Ile było głosów 'upominających' Was?

              nie zakłamuj rzeczywistości

              ************** i nie umiecie tego przyznać.
              TYLE
              I będę pisał co uważam bo nie zakłamuje rzeczywistiości a jak się nie podoba że krytykuje święte GG Network to nie czytaj

              - - - Updated - - -

              nikt nie używał?? liczba użytkowników malała........
              wiesz czemu?? bo raczyliście durne reklamy powstawiać...........
              przyjmij w końcu prawdę i przyznaj,, że **************!
              a Fora.pl
              to samo - userzy uciekali, bo reklamy takie że utrudniały korzystanie z serwisu!!
              ciągłe nie kończące się (załątwiane tygodniami) awarie serwerów,
              zero odezwu na helpie.
              Jeszcze mam rzucać przykładami?
              Ostatnio edytowany przez wkurzony; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                Na cholere poczta, gierki, wiadomosci jakis glupi dysk w KOMUNIKATORZE???
                Jak sama nazwa mówi. KOMUNIKATOR służy do komunikacji a nie do grania!
                Od wiadomosci jest przeglądarka
                Zamiast dysku mam Dropboxa albo GDrive.
                Najlepszą wersją gg było 7.7, tylko musieliscie dodac takie dziadostwo...
                Szkoda słów...

                Z wikipedii (daje to tutaj bo GGNetworks nie wie co to komunikator):
                "Komunikator internetowy (ang. Instant Messenger, od tego skrót IM) – program komputerowy pozwalający na przesyłanie natychmiastowych komunikatów (komunikacja natychmiastowa – ang. Instant Messaging) pomiędzy dwoma lub większą ilością komputerów, poprzez sieć komputerową, zazwyczaj Internet (dlatego komunikatory internetowe). Od poczty elektronicznej różni się tym, że oprócz samej wiadomości, przesyłane są także informacje o obecności użytkowników, co zwiększa znacznie szansę na prowadzenie bezpośredniej konwersacji."

                Zaraz GG skończy jak Skype, ktore spowodowało uszkodzenie Windowsa, i nie mam zaufania do niego

                Wytaptane z Ace'a za pomocą aplikacji TapaTalk2
                Ostatnio edytowany przez krzos; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  masz rację; GG Network napchało niemal wszystkiego do GG. Tylko szkoda, że zapomnieli co to komunikator i do czego służy...... Tak jak ktoś wcześniej pisał, niech te wszystkie bajery będą dostępne, ale na serwerze. Niech użytkownik dostanie możliwość wybrania co chce mieć u siebie w gg w wersji desktopowej (poprzez opcję włącz/wyłącz albo np doinstalowanie modułów, np strefa, poczta, dysk itp).

                  Komentarz


                    #10
                    @GGAdmin sprawdziłem GG 11 i o to te sprawy, które zniechęcają mnie do przejścia na GG 11

                    Pierwsze co od razu mnie przeraża, to, że GG samo prosto instaluje się na dysk C, co jeśli nie chcę mieć GG na C? Czy wprowadzicie
                    możliwość zainstalowania GG na dowolnej partycji?
                    Tak było zawsze w każdym GG, tylko w tym coś jest nie tak, czemu tak to zrobiliście? W ogóle nie chcę, by na pulpicie tworzył mi się folder GG dysk tak jak i wielu użytkownikom.

                    Po #2 Podanie miasta, nie chcę podawać miasta w GG, chcę być anonimowy w internecie, więc nie zamierzam podawać miasta itp. - Więc czy możecie wprowadzić to udogodnienie, by nie trzeba było podawać miasta?

                    Po #3 Nie da się rozciągnąć listy kontaktów w bok, tylko w dół i w górę. Skoro okno wiadomości da się, to dla listy też tę możliwosć wprowadzcie. - Czy bierzecie pod uwagę wprowadzenie tego?

                    Po #4 Brakuje takiej opcji jak katalog publiczny, klikając na nazwę użytkownika na liście kontaktów. - Czy bierzecie pod uwagę wprowadzenie katalogu publicznego klikając na użytkownika?

                    Po #5 Jeśli mam dodany swój numer na liście kontaktów, to nie powinno być możliwości wysłania wiadomości do siebie w oknie np. Ja - Czy wyłączycie taką możliwość?

                    Po #6 W oknie wiadomości powinna być możliwość całkowitego wyłączenia tego ciemnego tła, które się rozwija - Czy pojawi się taka opcja wyłączenia tego?

                    Po #7 Powinna być możliwość wyłączenia tych newsów/wiadomości które wyświetlają się na dole - Czy pojawi się taka opcja wyłączenia tych wiadomości?

                    Po #8 Pole dodawania opisu jest nie pomyślane, dawniejszy styl dodawania opisu jest dobry, z GG 10 choćby beta8 - Czy planujecie poprawić wygląd pola dodawania opisu?

                    Po #9 Jeśli ktoś ma dodany opis u mnie na liście kontaktów widać opis pochylony, kursywą, tak nie powinno być - Czy zostanie ten błąd poprawiony?

                    Po #10 Podstawowa skórka nie jest zła, jest troszkę ciemniejsza niż w GG 10, moim zdaniem powinna być poprawiona jeszcze, chyba, że to efekt ostateczny to ok. - Więc jak z tą skórką będzie?

                    Po #11 Powinna być, a wręcz musi być możliwość założenia hasła na profil GG, tak jak to jest w GG 10! Wprowadźcie tę możliwość. - Czy wprowadzicie możliwość założenia hasła na profil? Chodzi o dowolne inne hasło, niż hasło od założenia GG.

                    Po #12 Ta ciemna belka, na której są różne opcje powinna być dopasowana do wyglądu GG. - Czy będziecie coś myśleli nad designem tej belki?

                    Po #13 Opcje w oknie gg; dzwonienia, ikonka kamerki czy telefonu, powinna być możliwość ukrycia/wyłączenia ich - Czy pojawi się w ogóle taka możliwość?

                    Po #14 Tam gdzie są emotikony, czyli ten schowek, nie wygląda to zbyt dobrze, w GG 10 ten schowek w którym znajdują się
                    emotikony wygląda ładnie i wszystko jest przejrzyście. - Czy poprawicie ten schowek na emotikony? Spójrzcie na ten w GG 10.

                    Po #15 W ogóle wygląd "Ustawienia" w GG 10 jest o niebo lepszy niż wygląd "Ustawienia" W GG 11 - Czy okno ustawień będzie poprawione? Bo obecny wygląd ustawień jest chaotyczny.

                    Po #16 W GG 11 brakuje mi w liście rozwijanej gdzie są statusy dwóch opcji: Pokazuj status tylko znajomym / Nie pokazuj wiadomości od nieznajomych - Czy pojawią się takie opcje?

                    Po #17 Dźwięki klasyczne to masakra, aż tego słyszeć się nie chce. Co to ma być - wtf? Przywróćcie te dźwięki klasyczne z GG 10. - Zmienicie ten dźwięk klasyczny na faktycznie dźwięk klasyczny?

                    Na cholere poczta, gierki, wiadomosci jakis glupi dysk w KOMUNIKATORZE???
                    Popieram, poczta, gry, GG dysk, powinna być mozliwość wyłączenia tego. - Czy wprowadzicie możliwość; wyłączenia poczty, gier i gg dysku? Lub którejś z tych opcji?
                    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

                    Komentarz


                      #11
                      1. Instalacja w docelowym miejscu może być pewnym ograniczeniem. Z drugiej strony jest też pomocna, bo rozwiązuje problemy związane z różnymi lokalizacjami GG.

                      2. Kwestia anonimowości w internecie jest dyskusyjna. Dane podawane w GG (w tym miasto) służą ułatwieniu odszukania się przez osoby znajome. Wydaje się, że komunikator służy do kontaktu między znajomymi oraz osobami, które mają względem siebie dobre zamiary. W związku z tym podanie poprawnych danych nie powinno być dla nikogo przeszkodą, a ułatwieniem. Z drugiej strony rozumiemy różne potrzeby i faktycznie zamiast Warszawy można podać np. Szuflandię.

                      3. Rozciąganie okna rozmowy ma pewne uzasadnienie, są osoby używające większych czcionek, czy prezentujące bardziej opisowy styl rozmowy z tego względu rozciąganie okna rozmowy jest przydatne. Nie widzę wielu argumentów przemawiających za przydatnością rozciągania okna kontaktów. Tak czy inaczej, niedługo zostanie to dodane do komunikatora.

                      4. Czemu dokładnie miałaby służyć ta opcja? Wystarczy, że klikniesz w użytkownika i wybierzesz profil, wówczas widać jego dane. Katalog Publiczny uruchomisz przy dodawaniu kontaktu lub jego wyszukiwaniu. Wydaje się, że jego obecność po kliknięciu w kontakt dodany do listy jest niepotrzebna. Bezpośrednio do katalogu można dostać się z opcji Ludzie.

                      5. Tutaj można by pójść krok dalej po co dodawać swój numer do listy kontaktów. Faktycznie samo dodanie numeru i możliwość napisania do niego wiadomości wydaje się jednak mało istotna, ponieważ nie wpływa na użytkowanie programu.

                      6. Ten element zamierzamy rozwiązać trochę inaczej.

                      7. Newsy można już teraz przysłonić całkowicie oknem kontaktów. Wystarczy tylko pociągnąć je na sam dół.

                      8. Wyjaśnij dokładnie dlaczego uważasz, że poprzedni sposób dodawania opisów jest lepszy od obecnego?

                      9. Dlaczego uważasz, że wyróżnienie opisu kursywą jest błędne?

                      10. Różnica jest minimalna i bardziej wynika z podkreślenia dla zakładek widocznych w GG10.

                      11. Nie zamierzamy wprowadzać drugiego hasła obok hasła logowania. Obecne rozwiązanie pozwala w ten sam sposób uruchamiać GG tylko za pośrednictwem jednego hasła. Stare wersje dla logowania do profilu wymagały podania hasła profilowego. Nowa wersja eliminuje ten niepotrzebny krok i umożliwia bądź logowanie z zapamiętaniem hasła GG/menedżer profili wyświetlamy ustawienia profilowe swojego numeru i wybieramy opcję "startuj automatycznie" i "zapamiętaj hasło", wprowadzamy hasło logowania oraz zapisujemy te ustawienia. Ewentualnie, nie zaznaczamy opcji "zapamiętaj hasło" i przy każdym uruchomieniu programu, GG prosi o podanie hasła do logowania. Jest to dokładnie ten sam mechanizm tylko możliwy przy zastosowaniu jednego hasła.

                      12. Dlaczego uważasz, że ciemna belka nie jest dopasowana do wyglądu GG?

                      13. Zamierzamy zaproponować trochę inny układ tych opcji.

                      14. Jedyna różnica jest taka, że w GG10 schowek od razu prezentuje więcej emotek, przez co ich wyszukiwanie jest trochę prostsze. Zwrócę uwagę na ten element.

                      15. Z tym zupełnie się nie zgadzam. Według mnie mało przejrzyste są opcje ustawień w GG10. Problemem w GG11 może być ich nieco inne ujęcie niż to stosowano dotychczas i w związku z tym na początku można mieć problem z dostosowaniem się do nowego układu. Wszystko jest jednak pogrupowane w jasne kategorie.

                      16. Te opcje już są tylko znalazły się w ustawieniach prywatności. W GG/Ustawienia/Moje Konto/Ustawienia prywatności można dostosować ustawienia komunikacji i włączyć lub wyłączyć opcję "pokazuj status nieznajomym" (czyli dokładną odwrotność pierwszej z wskazanych przez Ciebie). Tam można też włączyć lub wyłączyć opcję "przyjmuj wiadomości od nieznajomych" - również to samo o czym piszesz choć z trochę zmienionym nazewnictwem.

                      17. Przekażę pod rozwagę. Były już takie głosy wskazujące, że te dźwięki bardzo się różnią. Wydawało mi się, że mam niezłe ucho, ale przyznam, że nie zauważam istotnej różnicy.

                      Czytałem różne pomysły dotyczące opcji poczty, gier, prezentów, GG dysku czy Strefy, na chwilę obecną trudno jednoznacznie wypowiedzieć się w tym zakresie.

                      Komentarz


                        #12
                        1. Instalacja w docelowym miejscu może być pewnym ograniczeniem. Z drugiej strony jest też pomocna, bo rozwiązuje problemy związane z różnymi lokalizacjami GG.
                        Rozumiem to, ale proszę wprowadzić możliwość instalacji GG na dowolnej partycji, przecież nie wszyscy ludzie korzystający z GG są nieogarnięci, którzy nie umieją sobie poradzić z problemem, tym bardziej jest to forum, każdy może zgłosić tutaj problem. Szczerze narzucacie wasze zasady użytkownikom, a to nie jest dobre i nie zbyt dobrze wygląda w oczach ludzi. Wprowadźcie informacje, że zalecana jest instalacja docelowa ustawiona poprzez komunikator, ale nie jest konieczna, czyli, każdy może sobie zainstalować GG, gdzie zechce.

                        2. Kwestia anonimowości w internecie jest dyskusyjna. Dane podawane w GG (w tym miasto) służą ułatwieniu odszukania się przez osoby znajome. Wydaje się, że komunikator służy do kontaktu między znajomymi oraz osobami, które mają względem siebie dobre zamiary. W związku z tym podanie poprawnych danych nie powinno być dla nikogo przeszkodą, a ułatwieniem. Z drugiej strony rozumiemy różne potrzeby i faktycznie zamiast Warszawy można podać np. Szuflandię.
                        Ja to widzę inaczej, co ma podanie miasta do odszukania znajomego? Po co takie coś? Jeśli mam znajomego to podaję mu mój numer GG, a nie mówię mu, wpisz miasto w wyszukiwarce to mnie znajdziesz, przecież, to jest nie logiczne. Szczerze GGAdmin opcja podania miasta jest nie trafiona przez twój zespół i nie jeden się ze mną zgodzi (chyba). Zresztą Facebook czy takie NK służy do czegoś takiego, a nie GG, wiesz ilu ludzi uciekło z GG? Sporo, każdy woli pogadać na facebooku, niż na GG. Więc, jeśli już tak nie chcecie zlikwidować opcji podania miasta, to zróbcie ją nieobowiązkową, kto będzie chciał sobie dodać miasto w celu wyszukania się, jak to stwierdziłeś, to niech sobie podaje, są tacy w tym ja, że nie chcę podawać miasta, nawet, jeśli miałbym wpisać Miśkolandia. W GG 10 jest to nieobowiązkowe i to jest dobre.

                        3. Rozciąganie okna rozmowy ma pewne uzasadnienie, są osoby używające większych czcionek, czy prezentujące bardziej opisowy styl rozmowy z tego względu rozciąganie okna rozmowy jest przydatne. Nie widzę wielu argumentów przemawiających za przydatnością rozciągania okna kontaktów. Tak czy inaczej, niedługo zostanie to dodane do komunikatora.
                        Rozumiem to, szczerze, gdyby więcej osób popierało czyjeś sugestie, to Wy jako zespół byście wdrażali te opcje do komunikatora, bo jak nie widzicie wielkiego zainteresowania to omijacie te sugestie, dlatego proponuje komuś np. Qrix, by założyć taki temat sugestii, w którym osoby będą popierały daną sugestie lub ją odrzucały, wtedy, jeśli zobaczycie jakieś większe zainteresowanie daną funkcją to będziecie się temu bardziej przyglądać. Bo szczerze patrzę tak na te wszystkie sugestie, które zgłosili ludzie i są to dobre sugestie, ale Wy jako zespół ich nie wdrażacie lub mija duży czas, zanim coś się pojawi, dlatego ja od siebie proponuję taki temat, w którym będą popierane sugestie przez ludzi, to jest jedyny sens, by przedrzeć się z czymś do was. Dziękuję, że ta opcja zostanie dodana.

                        4. Czemu dokładnie miałaby służyć ta opcja? Wystarczy, że klikniesz w użytkownika i wybierzesz profil, wówczas widać jego dane. Katalog Publiczny uruchomisz przy dodawaniu kontaktu lub jego wyszukiwaniu. Wydaje się, że jego obecność po kliknięciu w kontakt dodany do listy jest niepotrzebna. Bezpośrednio do katalogu można dostać się z opcji Ludzie.
                        Taka opcja była w GG 7, 8, 9, 10 a w 11 nie ma, była to dobra opcja, wszystko było przejrzyście, a ten wspomniany przez Ciebie profil jest taki nijaki.

                        5. Tutaj można by pójść krok dalej po co dodawać swój numer do listy kontaktów. Faktycznie samo dodanie numeru i możliwość napisania do niego wiadomości wydaje się jednak mało istotna, ponieważ nie wpływa na użytkowanie programu.
                        Ja mam dodany swój numer gg na liście kontaktów, czemu? Po prostu, to z dawna tak zostało, zresztą u kilku osób widziałem to samo zapewne wzięło się to z tego, żeby szybciej sprawdzić swój katalog publiczny, klikając na siebie jako użytkownika na liście kontaktów sprawdzało się katalog publiczny, choćby jak zmieniało się dane w nim, cokolwiek koło tego. Rozumiem, że ciężko ci jest to zrozumieć. To jeszcze z czasów GG 7. Jeśli dobrze kojarzę to w GG 7 nie dało się wysłać wiadomości do siebie. Rozumiem, że to nie szkodzi komunikatorowi, ale to powinno być niedostępne, by wysłać wiadomość do siebie. Gdybym odpowiadał za GG, taką możliwość bym wprowadził Ale rozumiem nie chcecie, to nie dodawajcie, po prostu zgłosiłem to.

                        6. Ten element zamierzamy rozwiązać trochę inaczej.
                        W porządku, mam nadzieję, że wymyślicie coś dobrego.

                        7. Newsy można już teraz przysłonić całkowicie oknem kontaktów. Wystarczy tylko pociągnąć je na sam dół.
                        Rozumiem, faktycznie, nawet nie kapnąłem się na początku. No to fajnie, ale pasowałoby, by była opcja wyłączenia tej zakładki newsów, nawet, jeśli newsy się ukryje poprzez zwinięcie ich. Ale wdrożenie tego już zależy od was.

                        8. Wyjaśnij dokładnie dlaczego uważasz, że poprzedni sposób dodawania opisów jest lepszy od obecnego?
                        Ogólnie okno dodawania opisu jest OK, klikam w przycisk Ustaw opis, później jest mniejsze okienko w nim jest pogrubioną większą czcionką nazwa opisu, po co takie coś? W GG 10 dodajesz opis w polu i od razu ustawił się, a tutaj nie dość, że jeszcze jest jakby podgląd tego opisu w tym polu pogrubioną większą czcionką, to trzeba jeszcze kliknąć w przycisk wróć, by wyjść z tego podglądu. To dziwne jest, brakuje, poza tym opcji: Brak opisu, klikasz w to łącze i nie ma opisu, rozumiem, że usuwa się tutaj tekst w polu i daje się ustaw opis i opisu nie ma, ale powinna być opcja Brak opisu (jak w GG 10) i brakuje opcji Wyczyść listę (czyści się listę z opisów, które się dodało).

                        9. Dlaczego uważasz, że wyróżnienie opisu kursywą jest błędne?
                        Ponieważ dlaczego ma być wyróżnienie kursywą? Czy pisząc list do kogoś piszemy kursywą? No, nie, czy jak z kimś rozmawia się na GG, to piszemy z opcją kursywa? Nie. Więc to nie jest żadne wyróżnienie opisu. To jest nie na miejscu. Powinien być normalny tekst, bez pochylenia, to tak jakbyście dali możliwość dodania opisu przekreślonego. To byłoby też nie na miejscu. Proszę o przywrócenie opisu normalnego, bez kursywy.

                        10. Różnica jest minimalna i bardziej wynika z podkreślenia dla zakładek widocznych w GG10.
                        Rozumiem, ale popracujcie jeszcze nad tą skórką.

                        11. Nie zamierzamy wprowadzać drugiego hasła obok hasła logowania. Obecne rozwiązanie pozwala w ten sam sposób uruchamiać GG tylko za pośrednictwem jednego hasła. Stare wersje dla logowania do profilu wymagały podania hasła profilowego. Nowa wersja eliminuje ten niepotrzebny krok i umożliwia bądź logowanie z zapamiętaniem hasła GG/menedżer profili wyświetlamy ustawienia profilowe swojego numeru i wybieramy opcję "startuj automatycznie" i "zapamiętaj hasło", wprowadzamy hasło logowania oraz zapisujemy te ustawienia. Ewentualnie, nie zaznaczamy opcji "zapamiętaj hasło" i przy każdym uruchomieniu programu, GG prosi o podanie hasła do logowania. Jest to dokładnie ten sam mechanizm tylko możliwy przy zastosowaniu jednego hasła.
                        Rozumiem. Co, jeśli ja jako użytkownik nie chcę korzystać z hasła od założenia komunikatora? Ponieważ nie chcę, bo chcę mieć inne hasło na profil i inne do zalogowania się np. po instalacji GG, tak jest dobrze, tak było wcześniej.
                        Właśnie Wy jako zespół uważacie, że to jest niepotrzebne, a czy inni, czyli użytkownicy tak samo uważają?

                        12. Dlaczego uważasz, że ciemna belka nie jest dopasowana do wyglądu GG?
                        Bo najchętniej bym ją wyłączył wraz dostępnymi na niej opcjami

                        13. Zamierzamy zaproponować trochę inny układ tych opcji.
                        Rozumiem, oby był dobry. Ale tak czy siak, powinna być możliwość wyłączenia tego, proste, ktoś nie chce tego mieć, to wyłącza i po sprawie.

                        14. Jedyna różnica jest taka, że w GG10 schowek od razu prezentuje więcej emotek, przez co ich wyszukiwanie jest trochę prostsze. Zwrócę uwagę na ten element.
                        Dokładnie, jest elegancki ten schowek. Dziękuję.

                        15. Z tym zupełnie się nie zgadzam. Według mnie mało przejrzyste są opcje ustawień w GG10. Problemem w GG11 może być ich nieco inne ujęcie niż to stosowano dotychczas i w związku z tym na początku można mieć problem z dostosowaniem się do nowego układu. Wszystko jest jednak pogrupowane w jasne kategorie.
                        Rozumiem, w porządku. Ale ten suwak czy jak to tam się nazywa, gdzie kliknięcie powoduje zaświecenie się zielonego kółeczka, wtedy opcja jest włączona, to jest dziwne, czemu nie może być proste kliknięcie w mały kwadracik i zaznaczenie opcji? Chyba, że to jest odpowiednie, no to ok.

                        16. Te opcje już są tylko znalazły się w ustawieniach prywatności. W GG/Ustawienia/Moje Konto/Ustawienia prywatności można dostosować ustawienia komunikacji i włączyć lub wyłączyć opcję "pokazuj status nieznajomym" (czyli dokładną odwrotność pierwszej z wskazanych przez Ciebie). Tam można też włączyć lub wyłączyć opcję "przyjmuj wiadomości od nieznajomych" - również to samo o czym piszesz choć z trochę zmienionym nazewnictwem.
                        Rozumiem, to w porządku, fajnie.

                        17. Przekażę pod rozwagę. Były już takie głosy wskazujące, że te dźwięki bardzo się różnią. Wydawało mi się, że mam niezłe ucho, ale przyznam, że nie zauważam istotnej różnicy.
                        Rozumiem, nie no różnią się naprawdę. W GG 11, dźwięk klasyczny wiadomości, brzmi jakby ktoś buczał w tle. Poważnie, przywróćcie te dźwięki z GG 10, a będzie elegancko.

                        Czytałem różne pomysły dotyczące opcji poczty, gier, prezentów, GG dysku czy Strefy, na chwilę obecną trudno jednoznacznie wypowiedzieć się w tym zakresie.
                        Rozumiem, prosta jest opcja: Wprowadzić możliwość włączenia/wyłączenia tych opcji i po kłopocie.
                        Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          Kolejne moje sugestie: (Muszę dodać osobno, bo do poprzedniej wiadomości to się nie zmieści).

                          #SUGESTIA 1: Czemu jeśli ktoś ma dodany link w opisie do yt, to wyświetla się skrót [www.youtube.com] czemu nie wyświetla się cały link? Tak jak to było w GG10. Lepiej wygląda cały link. Wprowadzicie to z powrotem?

                          #SUGESTIA 2: Proszę o wdrożenie opcji do wysyłania pliku, by można było anulować wysyłanie. Nie widzę tej opcji, a ta opcja powinna być bo obecnie nie da się przerwać wysyłanego pliku. W ogóle okno wysyłania pliku ten cały pasek postępu powinien być większy, zamierzacie poprawić opcję wysyłania pliku? W GG 10 pasek postępu i to okno wygląda nawet dobrze. Więc może zasugerujcie się stylem wysyłania pliku z GG10 (okno).

                          #SUGESTIA 3: Co do archiwum, proszę o wdrożenie opcji usunięcia pojedynczej rozmowy, a nie wszystkich. Nawet opcja usunięcie wszystkich nie działa.

                          #SUGESTIA 4: Odnośnie statusu: Nazwa kontaktu jest nierówna tekstowi np. dostępy, zaraz wracam itp. Dowód: http://www.iv.pl/images/75345023452564488930.png
                          Poza tym, dlaczego jest napisane przy statusie zaraz wracam / zaraz wr... ? Przecież powinna być pełna nazwa zaraz wracam... Proszę o poprawienie tych dwóch spraw, nierówności oraz tego skrótu zaraz wracam, nie wiem jak to jest z innymi statusami, więc proszę się temu przyjrzeć.

                          #SUGESTIA 5: Proszę o wdrożenie opcji, by data urodzin nie była obowiązkowa. Dlaczego data urodzin ma być obowiązkowa jak sama nazwa wskazuje dla znajomych? http://www.iv.pl/images/23780425818882627971.png Nie każdy chce podawać swoją datę urodzin, a tym bardziej zmyślać jakąś datę urodzin, byleby była wpisana. Powinno być tak jak to ustawiłem i widać na screenie; ustawienie: Dzień, Miesiąc, Rok to ustawienie powodowałoby wyłaczenie daty urodzin, czyli ustawiając nazwę dnia, miesiąca i roku powodowałoby to, brak wyświetlania daty urodzin, lub nawet wprowadzić trzy puste pola i ustawienie tych pustych pól powodowałoby wyłączenie daty urodzin. Lub tam jak już chcecie, byleby data urodzin nie była obowiązkowa. Proszę o wprowadzenie tej możliwości.
                          Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

                          Komentarz


                            #14
                            1. Jeśli wytniesz i wkleisz pliki z folderu instalacyjnego GG do dowolnego innego folderu (np. na dysku D) to nadal będzie działać i się poprawnie aktualizować. Wyjątkiem może być obecność GG w folderach chronionych, np. Program Files (ze względu na UAC). Można też wykonać dowiązanie symboliczne dla katalogu GG, który fizycznie będzie na innej partycji, ale logicznie dla systemu będzie widoczny w dwóch miejscach.
                            Obecność GG w tym konkretnym folderze jest związana z aktualizacją odbywającą się w tle bez udziału użytkownika. Robi tak m.in. Chrome.

                            2. Podawanie jakichkolwiek danych ma na celu umożliwienie wyszukiwania Cię, a także spersonalizowanie reklam (mieszkam w Łodzi więc co mnie obchodzi promocja firmy XYZ we Wrocławiu, jestem 26 letnim facetem, co mnie obchodzi reklama lalek Barbie itp.) oraz po prostu może to być zbierane w celach statystycznych.

                            3.
                            Zamieszczone przez hsy Zobacz posta
                            (...) dlatego proponuje komuś np. Qrix, by założyć taki temat sugestii, w którym osoby będą popierały daną sugestie lub ją odrzucały, wtedy, jeśli zobaczycie jakieś większe zainteresowanie daną funkcją to będziecie się temu bardziej przyglądać. (...)
                            Wystarczy zakładać oddzielne tematy do każdej sugestii. W zbiorczych (takich jak ten) robi się bałagan i nie wiadomo kto jest za czym, a za czym nie.

                            5. Ta rzecz jest tak mało istotna, że nie warto się nad nią specjalnie zastanawiać. Możliwość pisania do samego siebie może być choćby dobrym sposobem na przetestowanie czy wiadomości od nas wychodzą i czy do nas przychodzą. A może ta opcja jest dedykowana samotnikom piszącym ze sobą?


                            11. To rozwiązanie ma też pewnie inne podłoże. Hasło do profilu w GG 7 musiało być fizycznie zapisane na komputerze. Jego złamanie to kwestia czasu. Jeśli do profilu w GG 11 logujesz się hasłem konta, to po kilku błędnych próbach serwer powinien (jak w większości usług) zablokować dostęp do konta na określony czas. W przypadku hasła do profilu, które gdzieś jest fizycznie na dysku, nie ma takich ograniczeń - można próbować bez żadnych ograniczeń do skutku tym samym łamiąc takie hasło. Do łamania haseł profilowych w GG powstało z resztą gotowe narzędzie.

                            Komentarz


                              #15
                              @Qrix Rozumiem to, ale kurczę większość programów można zainstalować na dowolnej partycji i tutaj też to powinno być, nie zmienię zdania, to jest dyktowanie na przymus 'Albo zainstalujesz nasz program na dysku C albo w ogóle go nie zainstalujesz'. Co do aktualizacji programu, jeśli faktycznie tak jest to też niedobrze, korzystam z Opery i tam można ustawić sobie opcję albo aktualizacja automatyczna albo powiadomienie o aktualizacji lub wyłączyć powiadamianie i to jest dobre, tutaj w GG tak samo powinno być; pojawia się komunikat 'pojawiła się nowa aktualizacja programu czy chcesz zaktualizować program? Tak/Nie mniej więcej coś koło tego.

                              2. Podawanie jakichkolwiek danych ma na celu umożliwienie wyszukiwania Cię, a także spersonalizowanie reklam (mieszkam w Łodzi więc co mnie obchodzi promocja firmy XYZ we Wrocławiu, jestem 26 letnim facetem, co mnie obchodzi reklama lalek Barbie itp.) oraz po prostu może to być zbierane w celach statystycznych.
                              Rozumiem to ale, to nie powinno być obowiązkowe, to moje stanowisko, tak to widzę.

                              Wystarczy zakładać oddzielne tematy do każdej sugestii. W zbiorczych (takich jak ten) robi się bałagan i nie wiadomo kto jest za czym, a za czym nie.
                              Rozumiem.

                              5. Ta rzecz jest tak mało istotna, że nie warto się nad nią specjalnie zastanawiać. Możliwość pisania do samego siebie może być choćby dobrym sposobem na przetestowanie czy wiadomości od nas wychodzą i czy do nas przychodzą. A może ta opcja jest dedykowana samotnikom piszącym ze sobą?
                              Rozumiem, ale to nie jest jakieś duże wyzwanie, by to było trudne do zrobienia. Tutaj odbywa to się tylko w oknie wiadomości, na pasku nie pojawia się żadna chmurka, że ja do siebie napisałem. Nie ta opcja nie jest ku temu dedykowana, nikt do siebie nie pisze, ja po prostu testowałem to GG 11 i zauważyłem to i po prostu to zgłosiłem.

                              11. To rozwiązanie ma też pewnie inne podłoże. Hasło do profilu w GG 7 musiało być fizycznie zapisane na komputerze. Jego złamanie to kwestia czasu. Jeśli do profilu w GG 11 logujesz się hasłem konta, to po kilku błędnych próbach serwer powinien (jak w większości usług) zablokować dostęp do konta na określony czas. W przypadku hasła do profilu, które gdzieś jest fizycznie na dysku, nie ma takich ograniczeń - można próbować bez żadnych ograniczeń do skutku tym samym łamiąc takie hasło. Do łamania haseł profilowych w GG powstało z resztą gotowe narzędzie.
                              Rozumiem, ale może jest możliwość zamaskowania takiego hasła, które tworząc na profil tworzy się gdzieś na komputerze. Stworzyć system, który będzie maskował to hasło, szyfrował jakoś.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X