Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusja Ogólna: Zbiorczy temat do narzekań i pochwał dla GG 11

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Co masz na myśli przez stwierdzenie "przywiesza się okno wiadomości". Opisz dokładniej jak to wygląda i jakie czynności wykonujecie.
    60 MB archiwum to dużo. Wskaż dokładnie jak długo trwała czynność synchronizacji.

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    Ten wątek powinien być zatytułowany @hsy rozważania i sugestie
    Wybacz, po prostu zostałem skierowany do tego wątku na początku i tutaj rozpoczęło się moje przedstawianie i dyskusja.

    Chodziło mi o mój post z 24 lipca i Twój z 23 lipca, edytowany 24 lipca, dwie minuty po tym jak zamieściłem swój wpis.
    Ok.

    Poprawka jest zbędna, bo w tym wypadku jedyna rozmowa to wszystkie rozmowy.
    Ahaaa. Ok.

    Podawanie danych dotyczących wieku i miasta nierozerwalnie wiąże się z funkcją Katalogu Publicznego. Jeżeli te dane nie byłyby podawane (przez dowolny wybór tej opcji) to automatycznie on traci znaczenie bo wyszukujesz użytkownika XYZ, który nie jest określony ani wiekiem, ani miejscowością i nagle komunikator jako narzędzie do komunikacji, wyszukiwania starych i nowych znajomych za pośrednictwem katalogu traci sens. Dlatego pewne minimum danych jest potrzebne.
    Mhmm... zostawiam to już bo i tak nic tutaj z tym nie wskóram. Tak czy siak pomyślcie może kiedyś nad tym, może zdanie zmienicie

    Do kwestii hasła profilowego podchodzę bardziej z praktycznego punktu widzenia. Nie rozważam tutaj nawet kwestii bezpieczeństwa tylko ogólne zasady umożliwiające poradzenie sobie z taką sytuacją przez użytkownika. Bez względu jak trudne będzie pierwsze hasło, zawsze można je łatwo przypomnieć (wygenerować linka do jego zmiany) na adres e-mail lub sms-em. Bez względu na to jak trudne jest hasło profilowe jego zapomnienie (czasami się zdarza) powoduje niedogodność związaną z brakiem opcji jego przypomnienia i potrzebą kombinowania nad rozwiązaniem sytuacji. Suma jest prosta: jedno hasło zawsze łatwiej zapamiętać niż dwa, możliwość przypomnienia hasła serwerowego bezcenna, żadnych negatywnych skutków, bo swój profil można uruchamiać z automatycznym logowaniem lub z ukazywaniem się okna do wprowadzenia hasła, czyli tak jak dotychczas. Moim zdaniem same plusy.
    Rozumiem cię, ale trzymam się swojego, pomijam już toczenie tej dyskusji dalej bo i tak nic tutaj z tym nie wskóram.

    Chodzi mi o punkt 16 w Twoim pierwszym wpisie.
    W porządku, tak to jest jasne.

    Mógłbyś ten plik udostępnić również osobie mającej GG10, a nawet wysłać w inny sposób np. mailem. Wystarczy tylko, że zamieścisz plik w GG dysku w folderze Publiczne i możesz do niego wygenerować linka publicznego. Wtedy możesz wysłać samego tego linka innym osobom. One za pośrednictwem linka pobiorą plik. Zmiany w zakresie limitów nie są wykluczone, ale to kwestia dalszej przyszłości.
    Rozumiem, to kiedyś nie zapomnijcie zwiększyć limitu przesyłanego pliku z 2 GB na więcej.

    Również jestem zdania, że podział na osoby z listy i spoza listy kontaktów był dobry. Choć po dokładnym zapoznaniu się z obecnym archiwum sądzę, że nowe rozwiązanie też jest dobre, ale zrozumieć to na początku było ciężko.
    To dobrze, też jest dobre jak to stwierdziłeś, ale lepsze archiwum byłoby jakby było podzielone na dwie grupy: Osoby z listy i spoza listy. Pomyślcie nad tym kiedyś

    Opcja archiwum w oknie rozmowy ma ułatwiać sprawę, gdy chcemy sobie coś przypomnieć podczas rozmowy z daną osobą. Ona nie jest inwazyjna, a bardzo pomocna, bo zwykle dokładnie w takich sytuacjach zastanawiamy się nad treścią kiedyś wysłanych wiadomości.
    W porządku, rozumiem to, ale nic nie zaszkodzi gdybyście wprowadzili opcję umożliwiającą włączenie/wyłączenie tego w oknie wiadomości Ale jak znam życie to Wam nie chce się po prostu tego wprowadzić.

    Jeśli przesunąłeś suwak na górę i czytasz starszą korespondencję nie chcemy Ci tego przerywać. Nową wiadomość zasygnalizuje czerwony znacznik na dole paska przewijania tekstu.
    Rozumiem, no to w porządku. Sprawdziłem i fajne jest to rozwiązanie, plus dla Was

    Poza tym...

    Rozmawiam teraz z kolegą na GG i przywiesza się okno wiadomości, to wynika z obociążenia PROCESORA, a zamieniliśmy tylko kilka zdań... nie dobrze, jak to tak? Licznik (ten gadżet od win7) podskakuje mi do ponad 50% przez właśnie GG. Aplikacja GG zżera 190 516 K Pamięci! Widzę, że teraz to się uspokoiło, nie wiem co to było, zaznaczam, że nie miałem i nie mam uruchomionych innych programów oprócz GG11

    Mniej więcej to samo dzieje się w archiwum, założyłem profil od nowa w GG11 działa synchronizacja i to samo dzieje się z tym obciążeniem, musicie popracować nad tym i nad tą synchronizacją, mam archiwum ważące gdzieś około 60 MB to wczytuje i wczytuje się zbyt długo to trwa
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Ten wątek powinien być zatytułowany @hsy rozważania i sugestie.



    Chodziło mi o mój post z 24 lipca i Twój z 23 lipca, edytowany 24 lipca, dwie minuty po tym jak zamieściłem swój wpis.



    Poprawka jest zbędna, bo w tym wypadku jedyna rozmowa to wszystkie rozmowy.


    Podawanie danych dotyczących wieku i miasta nierozerwalnie wiąże się z funkcją Katalogu Publicznego. Jeżeli te dane nie byłyby podawane (przez dowolny wybór tej opcji) to automatycznie on traci znaczenie bo wyszukujesz użytkownika XYZ, który nie jest określony ani wiekiem, ani miejscowością i nagle komunikator jako narzędzie do komunikacji, wyszukiwania starych i nowych znajomych za pośrednictwem katalogu traci sens. Dlatego pewne minimum danych jest potrzebne.


    Do kwestii hasła profilowego podchodzę bardziej z praktycznego punktu widzenia. Nie rozważam tutaj nawet kwestii bezpieczeństwa tylko ogólne zasady umożliwiające poradzenie sobie z taką sytuacją przez użytkownika. Bez względu jak trudne będzie pierwsze hasło, zawsze można je łatwo przypomnieć (wygenerować linka do jego zmiany) na adres e-mail lub sms-em. Bez względu na to jak trudne jest hasło profilowe jego zapomnienie (czasami się zdarza) powoduje niedogodność związaną z brakiem opcji jego przypomnienia i potrzebą kombinowania nad rozwiązaniem sytuacji. Suma jest prosta: jedno hasło zawsze łatwiej zapamiętać niż dwa, możliwość przypomnienia hasła serwerowego bezcenna, żadnych negatywnych skutków, bo swój profil można uruchamiać z automatycznym logowaniem lub z ukazywaniem się okna do wprowadzenia hasła, czyli tak jak dotychczas. Moim zdaniem same plusy.


    Chodzi mi o punkt 16 w Twoim pierwszym wpisie.


    Mógłbyś ten plik udostępnić również osobie mającej GG10, a nawet wysłać w inny sposób np. mailem. Wystarczy tylko, że zamieścisz plik w GG dysku w folderze Publiczne i możesz do niego wygenerować linka publicznego. Wtedy możesz wysłać samego tego linka innym osobom. One za pośrednictwem linka pobiorą plik. Zmiany w zakresie limitów nie są wykluczone, ale to kwestia dalszej przyszłości.


    Również jestem zdania, że podział na osoby z listy i spoza listy kontaktów był dobry. Choć po dokładnym zapoznaniu się z obecnym archiwum sądzę, że nowe rozwiązanie też jest dobre, ale zrozumieć to na początku było ciężko.


    Odnośnie sugestii:


    Opcja archiwum w oknie rozmowy ma ułatwiać sprawę, gdy chcemy sobie coś przypomnieć podczas rozmowy z daną osobą. Ona nie jest inwazyjna, a bardzo pomocna, bo zwykle dokładnie w takich sytuacjach zastanawiamy się nad treścią kiedyś wysłanych wiadomości.


    Jeśli przesunąłeś suwak na górę i czytasz starszą korespondencję nie chcemy Ci tego przerywać. Nową wiadomość zasygnalizuje czerwony znacznik na dole paska przewijania tekstu.

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    @Qrix

    A ja widzę sporą niedogodność dla instalacji w dowolnym miejscu z punktu widzenia twórców. Obecnie możesz to wykonać sam. Jeśli GG Network udostępni taką opcję w instalatorze to będzie trzeba również świadczyć wsparcie dla programu w niestandardowych lokalizacjach, a w nich GG może działać niepoprawnie np. może nie działać automatyczna aktualizacja. Wynika to z ograniczeń jakie narzuca Windows 6.x na wrażliwe foldery takie jak Program Files, do którego tak bardzo chciałby instalować GG @pikaczu. Aplikacje, które korzystają z aktualizacji w sposób cichy nie mogą być tam instalowane ze względu na UAC. Tak jest z Chrome, Dropboxem oraz właśnie GG. Innym powodem może być fakt, że folder do którego instalowane jest obecnie GG nie podlega restrykcjom ze strony administratorów systemów, np. w szkole czy w pracy, bo jest to folder przeznaczony na lokalne dane użytkownika.
    Obecnie możesz przenieść folder GG poza standardowe miejsce - będzie szybciej. Gdzieś na forum tutaj chyba z resztą jest instalator który pozwala na wybranie sobie folderu instalacji, ale raczej nikt nie będzie chciał wspierać błędów w takiej aplikacji.
    Hmm... rozumiem to, ale mam swoje zdanie na ten temat.

    Wracając do haseł - trudne hasło do serwera i proste do profilu nie spowoduje wzrostu bezpieczeństwa, bo system jest tak słaby jak słabe jest jego najsłabsze ogniwo. Jeśli ktoś uzyska proste hasło, to trudne hasło wyciągnie z ustawień GG w ciągu kilku chwil. W obecnym rozwiązaniu jest inaczej - nie można wykonywać więcej niż x prób złamania hasła do danego konta, bo serwer zacznie (powinien, GGAdmin pewnie wie dokładniej jak to jest) odrzucać nawet poprawne próby zalogowania.
    Rozumiem.

    Jeśli zależy Ci na anonimowości to po prostu ustaw w ustawieniach profilu GG, że chcesz mieć profil prywatny. Żaden user GG spoza Twojej listy kontaktów nie pozna Twoich danych. Z punktu widzenia administratora usługi (dowolnej) nie jesteś anonimowy nawet jeśli nie podasz żadnych danych o sobie - w internecie nie ma anonimowości.
    Wiem o tej opcji, mam ją zaznaczoną, wciąż testuje GG11. Rozumiem to naprawdę, ale tak czy siak, wiek i miasto nie powinno być obowiązkowe, skojarz, że taki fb nie wymaga podania miasta, tym bardziej wieku (można to wyłączyć), ten portal zbiera dane wszystkich ludzi, pełna inwigilacja, ale ma plusy takie, że można coś wyłączyć, ukryć, a tu w GG tego brakuje.

    Sugestie proszę w oddzielnych wątkach, bo chętnie je przedyskutują też inni użytkownicy forum, a nie tylko my między sobą Już nie mówiąc, że zrobił się bardzo spory bałagan
    W porządku, następnym razem tak będę robił. Po prostu tocząc dyskusję z GGAdmin, prosto do niego kieruję to co zauważyłem, stąd dodawałem to w jednej odpowiedzi.

    Zostaw komentarz:


  • krzos
    odpowiedział(a)
    Ja również podałbym prawdziwe dane, gdyby nie jakieś strony www, pokazujące dane. Nie reagują na prośby o usunięcie.


    Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

    Zostaw komentarz:


  • Qrix
    odpowiedział(a)
    A ja widzę sporą niedogodność dla instalacji w dowolnym miejscu z punktu widzenia twórców. Obecnie możesz to wykonać sam. Jeśli GG Network udostępni taką opcję w instalatorze to będzie trzeba również świadczyć wsparcie dla programu w niestandardowych lokalizacjach, a w nich GG może działać niepoprawnie np. może nie działać automatyczna aktualizacja. Wynika to z ograniczeń jakie narzuca Windows 6.x na wrażliwe foldery takie jak Program Files, do którego tak bardzo chciałby instalować GG @pikaczu. Aplikacje, które korzystają z aktualizacji w sposób cichy nie mogą być tam instalowane ze względu na UAC. Tak jest z Chrome, Dropboxem oraz właśnie GG. Innym powodem może być fakt, że folder do którego instalowane jest obecnie GG nie podlega restrykcjom ze strony administratorów systemów, np. w szkole czy w pracy, bo jest to folder przeznaczony na lokalne dane użytkownika.
    Obecnie możesz przenieść folder GG poza standardowe miejsce - będzie szybciej. Gdzieś na forum tutaj chyba z resztą jest instalator który pozwala na wybranie sobie folderu instalacji, ale raczej nikt nie będzie chciał wspierać błędów w takiej aplikacji.

    Wracając do haseł - trudne hasło do serwera i proste do profilu nie spowoduje wzrostu bezpieczeństwa, bo system jest tak słaby jak słabe jest jego najsłabsze ogniwo. Jeśli ktoś uzyska proste hasło, to trudne hasło wyciągnie z ustawień GG w ciągu kilku chwil. W obecnym rozwiązaniu jest inaczej - nie można wykonywać więcej niż x prób złamania hasła do danego konta, bo serwer zacznie (powinien, GGAdmin pewnie wie dokładniej jak to jest) odrzucać nawet poprawne próby zalogowania.

    Jeśli zależy Ci na anonimowości to po prostu ustaw w ustawieniach profilu GG, że chcesz mieć profil prywatny. Żaden user GG spoza Twojej listy kontaktów nie pozna Twoich danych. Z punktu widzenia administratora usługi (dowolnej) nie jesteś anonimowy nawet jeśli nie podasz żadnych danych o sobie - w internecie nie ma anonimowości.


    Sugestie proszę w oddzielnych wątkach, bo chętnie je przedyskutują też inni użytkownicy forum, a nie tylko my między sobą Już nie mówiąc, że zrobił się bardzo spory bałagan
    Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    Widzę, że dokonałem wpisu w momencie jak Ty edytowałeś swój poprzedni wpis i dodawałeś do niego dodatkowe informacje.
    Wczoraj edytowałem, Ty post dodałeś dziś, ale domyślam się, że go pisałeś w notatniku czy coś i miałeś go przygotowanego, albo nie wiem...


    Jeżeli chcesz usunąć jedną z kilkunastu rozmów z danym kontaktem wybierasz opcję usuwania pojedynczych rozmów. Jeśli natomiast masz tylko jedyną rozmowę z danym kontaktem wystarczy wybrać opcję usunięcia wszystkich rozmów z kontaktem, w ten sposób zostanie ona usunięta.
    Rozumiem, sprawdziłem to i działa to. Ale GGAdmin tu powinien być napis sformułowany tak: "Usuń tę rozmowę" bo tak poprawnie powinno być a nie: "Usuń wszystkie rozmowy" ponieważ skoro jest jedna rozmowa, to usunięcie jednej rozmowy, nie iluś tam. Dlatego pomyślcie nad tą małą poprawką.

    Dokładnie tak, rozmowa jest łączona, ponieważ z punktu widzenia czasu jaki upłynął od ostatniej przesłanej treści jest to ten sam wątek. Dopiero przerwy dłuższe niż 30 minut powinny generować powstanie nowej rozmowy.
    Rozumiem, w porządku, skoro tak to ma być no to okej.

    Rozumiem, co masz na myśli pisząc o danych widocznych w Katalogu Publicznym. Pytam jednak o coś innego, jaka jest w związku z tym Twoja idea katalogu? Z tego co widzę zostanie w nim tylko numer GG informacja o dostępności oraz oznaczenie płci. Ja taki katalog uznałbym za bezużyteczny. W obecnej formie, dane o użytkowniku są w katalogu, czyli jest on użyteczny, a dodatkowo opcje np. wpisania nicka zamiast imienia i nazwiska pozwalają Ci na wpisanie np. numeru GG zamiast innego oznaczenia, tym samym czynią cię bardziej anonimowym.
    Tak masz rację. Rozumiem, ale w tej całej debacie na ten temat chodzi mi o to, by podanie wieku i miasta nie było obowiązkowe, a potem temat zszedł na inny tor katalogu publicznego, nakreśliłem jednoznacznie, prosząc, by podanie wieku i miasta nie było obowiązkowe, ale kto chce sobie podać to niech sobie podaje. Mi tu chodzi o wiek i miasto, bo przecież imię i nazwisko jest nieobowiązkowe.

    Ankieta może być pomocna, jednak w wielu sprawach i tak nie da nam jednoznacznych rozwiązań. Co z tego, że najprawdopodobniej większość osób pochwaliłaby usunięcie opcji dwóch haseł w GG, (serwerowego i profilowego) skoro Ty jednoznacznie wskazałeś, że nie jesteś z tego zadowolony. Na forum również widać jakie zagadnienia cieszą się popularnością, a jakie mają charakter drugorzędny. Przykładowo kwestię dźwięków zaakcentowały tutaj tylko dwie osoby zdecydowanie więcej osób zwracało uwagę na opcję „Ostatnie” czy ukrywaj przy opcji „Tylko dla znajomych”.
    Hmm, rozumiem. Ale o przywrócenie dźwięków klasycznych choćby tych z GG10 trzeba walczyć, bo te w GG11 są zmienione Mam nadzieję, że osoby będą walczyć o przywrócenie tych dźwięków, bo teraz jest masakra.

    Cieszymy się, że zgłaszasz swoje uwagi i obiekcje o to przecież chodzi, bo dzięki temu program będzie coraz lepszy. Podkreślam jednak jeszcze raz, że nie wszystkie z nich będziemy mogli uwzględnić. Teraz chciałbym wskazać co według mnie ma znaczenie funkcjonalne:

    1.Instalacja GG w docelowym miejscu.
    Zaznaczałem, że to jest pewne ograniczenie, ale jak wskazywał @Qrix inne tuzy branży internetowej też stosują takie rozwiązania.

    2.Zrezygnowanie z opcji dwóch haseł.
    Wydaje mi się, że dosyć obrazowo przedstawiłem zalety zmienionego rozwiązania. Wad nie ma.

    3.Inna wizja podawania danych w Katalogu Publicznym.
    Chciałbym poznać Twoją wizję na ten temat, bo samo ograniczenie ilości danych wpłynie tylko negatywnie na przydatność katalogu.

    4.Opcje pokazywania statusu i wiadomości nieznajomych
    Wyjaśniłem, gdzie są te opcje.

    5.Archiwum i opcje usuwania treści rozmów
    To też rozumiem, że jest wyjaśnione.
    W porządku.

    1. Rozumiem, ale nie podoba mi się to, czyli; instalacja na dysk C, rozumiem, to, że według Ciebie jest to OK, według mnie NIE, rozumiem co napisał Qrix, ale nie widzę w tym żadnego problemu, trudności byście mogli udogodnić instalację w postaci zaawansowanej i dać możliwość instalacji na dowolną partycję. Nie rozumiem też tego, co wam przeszkadza/szkodzi dodanie możliwości instalacji na dowolną partycję. Nie będę się o to wykłócać, poruszyłem ten temat, mam nadzieję, że kiedyś się doczekam instalacji na dowolny dysk.

    2. Rozumiem, to jest wasze, ja po prostu nawiązałem do tego. Podam ci taki przykład: Załóżmy, że hasło do serwera GG w GG10 mam takie: sdhass7991 ze względów powiedzmy bezpieczeństwa, a hasło do profilu gg mam: kotek2751, więc wiadome jest to, że nie zapamiętam tego pierwszego hasła, więc musiałbym je wklejać z notatnika lub przepisywać z karteczki za każdym razem gdy chciałbym się zalogować do GG11, więc o to mi chodzi, że powiedzmy hasło do serwera to jest hasło bezpieczeństwa, nie jakieś hasło typu kotek2751, tylko trudne hasło, a hasło do profilu proste do zapamiętania. O to mi w tym wszystkim chodzi, dlatego według mnie opcja dwóch haseł jest potrzebna w GG11, ale Wy widzicie to inaczej i nie będę się o to wykłócać, nawiązałem do tego, to zostało poruszone, może kiedyś do tego wrócicie.

    3. GGAdmin, mi tylko chodzi o: nieobowiązkowe podanie miasta i wieku, o to w tym wszystkim chodzi, nakreśliłem na początku, by była możliwość niepodawania obowiązkowego miasta i wieku, potem temat zszedł trochę na inny tor na temat katalogu publicznego i wyszło być możliwe jakieś nieporozumienie. Więc nakreślam jeszcze raz; Podanie miasta i wieku w GG11 OKEJ, ale by to nie było obowiązkowe, kto chce sobie podać niech podaje, kto nie chce to nie poda i po sprawie.

    4. Nie mam pojęcia o które: Opcje pokazywania statusu i wiadomości nieznajomych ci chodzi, przytocz jakiś fragment tekstu, bym wiedział o co chodzi.

    5. Tak i w porządku, ale przytoczę mój fragment z góry: "Ale GGAdmin tu powinien być napis sformułowany tak: "Usuń tę rozmowę" bo tak poprawnie powinno być a nie: "Usuń wszystkie rozmowy" ponieważ skoro jest jedna rozmowa, to usunięcie jednej rozmowy, nie iluś tam." - Więc drugi raz piszę, pomyślcie nad poprawną pisownią tego zdania.

    Pliki można zamieszczać również na GG dysku, z różnymi ustawieniami, można je udostępnić dla wszystkich znajomych lub dla niektórych z nich. Dodatkowo można taki plik wrzucić do folderu synchronizacyjnego na komputerze i mieć wolne okno rozmowy.
    Ok, ale jakbym miał przesyłać plik z GG11 do GG10 to nie zabardzo miałbym to udostępnić dla kogoś z GG10. Zapytam tylko raz; Czy kiedyś limit przesyłania pliku z 2 GB będzie większy?

    Chodzi mi o ewentualne problemy, które masz z usuwaniem rozmów. Po tym co znalazło się w uzupełnieniu Twojego wpisu rozumiem, że nie masz żadnych problemów w tym zakresie tylko jeszcze nie sprawdziłeś wszystkich opcji.
    Z tego co widzę, wszystko chyba jest już OK, wcześniej po prostu synchronizacja się nie zrobiła i nie można było usunąć rozmowy.

    Kwestia ustawiania statusu po uruchomieniu GG jest trochę inaczej rozwiązana niż w poprzedniej wersji. Ważna jest istota zagadnienia. Skoro uruchamiasz GG, to wydaje się, że ono powinno się uruchamiać ze wybraną formą statusu dostępnego tym samym nie ma w przytaczanej opcji statusu Niedostępny. Tak też działa opcja poprzedniego statusu, która ustawia jeden z dostępnych statusów używany przed przełączeniem na status niedostępny.
    Aha, ok, rozumiem.

    Opcja wyłączenia konferencji jest w oknie rozmowy, w którym nawiązałeś konferencję. Po jego prawej stronie widać przycisk „Opuść”. Wpis w archiwum usuwamy klikając w tę konferencję prawym przyciskiem myszy i usuwając wszystkie rozmowy (w tym wypadku jedyną). Czynność powinna być skuteczna, choć jak pisałem, pracujemy nad zoptymalizowaniem kwestii synchronizacji i od czasu do czasu można się spotkać z tym, że czynność trzeba powtórzyć.
    W porządku, rozumiem.

    Układ archiwum jest inny niż wcześniej, ale też przejrzysty. Kontakty z listy rozróżnisz po nazwach, te spoza niej oznaczone są numerem. Dodatkowo, w obecnym układzie masz rozmowy filtrowane po czasie ich przeprowadzenia, co moim zdaniem pomaga w orientacji.
    Rozumiem, podoba mi się to archiwum jest lepsze niż w GG10, tutaj automatycznie wczytuje się rozmowa dłuższa jakaś, a w GG10 skacze mi okno w archiwum i czekam i czekam aż się załaduje. Fajnie, że archiwum jest przejrzyste plus dla Was. Tak wiem, ale podział na rozmowy z listy "Kontakty" i z listy "Kontakty spoza listy" jest dobry, ale widzę, że tak czy siak nie wprowadzicie tego podziału

    SUGESTIA #1

    Czy możecie wprowadzić opcję wyłączenia odnośniku Archiwum rozmów w oknie wiadomości?



    SUGESTIA #2

    Rozmawiając z kolegą na GG, przesunąłem pasek w oknie wiadomości na samą górę, by wrócić do pewnego fragmentu tekstu, on w tym czasie napisał do mnie wiadomość i o dziwo pasek nie zjechał na sam dół do tej wiadomości tylko pozostał na górze. Sądzę, że jest to błąd, bo pasek powinien zjechać w dół, skoro nadeszła nowa wiadomość. Czy to jest błąd? Czy co? Czy możecie to poprawić?
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Widzę, że dokonałem wpisu w momencie jak Ty edytowałeś swój poprzedni wpis i dodawałeś do niego dodatkowe informacje.



    Jeżeli chcesz usunąć jedną z kilkunastu rozmów z danym kontaktem wybierasz opcję usuwania pojedynczych rozmów. Jeśli natomiast masz tylko jedyną rozmowę z danym kontaktem wystarczy wybrać opcję usunięcia wszystkich rozmów z kontaktem, w ten sposób zostanie ona usunięta.


    Dokładnie tak, rozmowa jest łączona, ponieważ z punktu widzenia czasu jaki upłynął od ostatniej przesłanej treści jest to ten sam wątek. Dopiero przerwy dłuższe niż 30 minut powinny generować powstanie nowej rozmowy.


    Rozumiem, co masz na myśli pisząc o danych widocznych w Katalogu Publicznym. Pytam jednak o coś innego, jaka jest w związku z tym Twoja idea katalogu? Z tego co widzę zostanie w nim tylko numer GG informacja o dostępności oraz oznaczenie płci. Ja taki katalog uznałbym za bezużyteczny. W obecnej formie, dane o użytkowniku są w katalogu, czyli jest on użyteczny, a dodatkowo opcje np. wpisania nicka zamiast imienia i nazwiska pozwalają Ci na wpisanie np. numeru GG zamiast innego oznaczenia, tym samym czynią cię bardziej anonimowym.


    Ankieta może być pomocna, jednak w wielu sprawach i tak nie da nam jednoznacznych rozwiązań. Co z tego, że najprawdopodobniej większość osób pochwaliłaby usunięcie opcji dwóch haseł w GG, (serwerowego i profilowego) skoro Ty jednoznacznie wskazałeś, że nie jesteś z tego zadowolony. Na forum również widać jakie zagadnienia cieszą się popularnością, a jakie mają charakter drugorzędny. Przykładowo kwestię dźwięków zaakcentowały tutaj tylko dwie osoby zdecydowanie więcej osób zwracało uwagę na opcję „Ostatnie” czy ukrywaj przy opcji „Tylko dla znajomych”.


    Cieszymy się, że zgłaszasz swoje uwagi i obiekcje o to przecież chodzi, bo dzięki temu program będzie coraz lepszy. Podkreślam jednak jeszcze raz, że nie wszystkie z nich będziemy mogli uwzględnić. Teraz chciałbym wskazać co według mnie ma znaczenie funkcjonalne:
    1. Instalacja GG w docelowym miejscu.
      Zaznaczałem, że to jest pewne ograniczenie, ale jak wskazywał @Qrix inne tuzy branży internetowej też stosują takie rozwiązania.
    2. Zrezygnowanie z opcji dwóch haseł.
      Wydaje mi się, że dosyć obrazowo przedstawiłem zalety zmienionego rozwiązania. Wad nie ma.
    3. Inna wizja podawania danych w Katalogu Publicznym.
      Chciałbym poznać Twoją wizję na ten temat, bo samo ograniczenie ilości danych wpłynie tylko negatywnie na przydatność katalogu.
    4. Opcje pokazywania statusu i wiadomości nieznajomych
      Wyjaśniłem, gdzie są te opcje.
    5. Archiwum i opcje usuwania treści rozmów
      To też rozumiem, że jest wyjaśnione.



    Pliki można zamieszczać również na GG dysku, z różnymi ustawieniami, można je udostępnić dla wszystkich znajomych lub dla niektórych z nich. Dodatkowo można taki plik wrzucić do folderu synchronizacyjnego na komputerze i mieć wolne okno rozmowy.


    Chodzi mi o ewentualne problemy, które masz z usuwaniem rozmów. Po tym co znalazło się w uzupełnieniu Twojego wpisu rozumiem, że nie masz żadnych problemów w tym zakresie tylko jeszcze nie sprawdziłeś wszystkich opcji.


    Kwestia ustawiania statusu po uruchomieniu GG jest trochę inaczej rozwiązana niż w poprzedniej wersji. Ważna jest istota zagadnienia. Skoro uruchamiasz GG, to wydaje się, że ono powinno się uruchamiać ze wybraną formą statusu dostępnego tym samym nie ma w przytaczanej opcji statusu Niedostępny. Tak też działa opcja poprzedniego statusu, która ustawia jeden z dostępnych statusów używany przed przełączeniem na status niedostępny.


    Opcja wyłączenia konferencji jest w oknie rozmowy, w którym nawiązałeś konferencję. Po jego prawej stronie widać przycisk „Opuść”. Wpis w archiwum usuwamy klikając w tę konferencję prawym przyciskiem myszy i usuwając wszystkie rozmowy (w tym wypadku jedyną). Czynność powinna być skuteczna, choć jak pisałem, pracujemy nad zoptymalizowaniem kwestii synchronizacji i od czasu do czasu można się spotkać z tym, że czynność trzeba powtórzyć.


    Układ archiwum jest inny niż wcześniej, ale też przejrzysty. Kontakty z listy rozróżnisz po nazwach, te spoza niej oznaczone są numerem. Dodatkowo, w obecnym układzie masz rozmowy filtrowane po czasie ich przeprowadzenia, co moim zdaniem pomaga w orientacji.

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    Wyjaśnij mi więc na czym dokładnie opiera się Twoja idea Katalogu Publicznego z numerami GG, ale bez danych?
    No nie, nie zrozumiałeś mnie GGAdmin (chyba). Ja w GG10 nie mam wpisanego imienia, nazwiska, itd. Wygląda to tak:



    W GG11 wygląda to tak samo, znaczy w katalogu publicznym wygląda to tak: (mój numer) i podany wiek. Ale klikając na mój nr dodany na liście kontaktów, dalej na profil wyświetla podwójnie numer gg czyli np. 9991 9991 i wiek. Chodzi mi o to, by tak było, sam numer gg. Skoro nie chcę podawać imienia, nazwiska i wieku, to niech zostanie sam numer w katalogu. Bez imienia, nazwiska, wieku itd.

    Chcę tutaj zaznaczyć, że nawet w takim drobnym elemencie (opisu) można mieć różne zdania, ale wydaje się zbędne dodawanie opcji do zmiany takiego ustawienia. Mało tego, jedna lub druga wersja wyświetlania opisu w moim przypadku nie ma wpływu na ogólne postrzeganie programu.
    To jak już chcecie, ja po prostu do tego nawiązałem, ale dobrze jest stworzyć ankietę, w postaci sondy lub wątek, co o tym sądzą ludzie

    Piszesz, że jeśli coś Ci się nie podoba w sferze użytkowej to program zniechęca Cię do korzystania. Moim zdaniem w całym wpisie podałeś więcej zagadnień związanych z płaszczyzną wizualną programu, zależną od gustu, niż z jego funkcjami, wiec z GG 11 nie jest pod tym kątem tak źle. Ponadto użytkowanie zdecydowanej większości programów, a może nawet wszystkich, polega na godzeniu ich plusów i minusów, ponieważ w każdym można je znaleźć.
    Dokładnie tak jest, tak samo jest z GG11, choć szczerze ci się przyznam, że spodobało mi się (wygląd) i najchętniej bym przeszedł tam od razu, porzucając nudne GG10, ale blokują mnie pewne wady i brak instalacji GG na dowolnej partycji. No właśnie z GG11 nie jest tak źle, po prostu trzeba ten program dopieścić i będzie wszystko w porządku No niby tak, trzeba się godzić czasem, ale skoro mam możliwość zgłoszenia wam tego co wam zgłosiłem, to zrobiłem to i liczę na zrozumienie.

    Nad kwestią przesyłania plików będziemy jeszcze myśleć i zwrócę uwagę na Twoją wskazówkę. Z drugiej strony maksymalna wielkość przesyłanego pliku to 2 GB.
    W porządku, fajnie. Podałem tylko przykład 3 GB pliku. Czemu nie możecie znieść limitu wielkości przesyłanego pliku? Poprzez GG10 spokojnie wysyłałem pliki ważące w okolicy 4 GB, powiedzmy dobry film w HD To lipnie jak 2 GB, powiększcie ten limit choć do 4 GB, oczywiście jak możecie, bo będzie lipa z przesłaniem filmu w HD, a one mają po 3, 4 i więcej GB.

    W kwestii usuwania rozmów z danym kontaktem możesz mi wysłać wiadomość prywatną z Twoim numerem GG oraz czasem wykonania próby usunięcia rozmowy? Najlepiej spróbuj ponownego usunięcia i jeśli po przelogowaniu nadal wskazana rozmowa będzie w archiwum napisz mi wiadomość. Podaj w niej z jakiego dokładnie poziomu usuwałeś rozmowę z GG11 czy z www.gg.pl. Sprawdzimy czy tutaj chodzi o sytuację, którą już ustaliliśmy.
    Chodzi ci o tę kwestię, którą przytoczyłem? Cytat niżej.

    ale nie widzę opcji usunięcia jednej jedynej wiadomości którą przeprowadziło się np. z Infobotem, test, lub pogoda, nie da rady usunąć tej wiadomości. Więc co Ty na to GGAdmin?
    Porównałem swój program ze stroną wyświetlaną w normalnej wielkości (100%) i jest on dokładnie taki sam pod kątem szerokości. Tutaj nie chodzi o przenoszenie ustawień programu z GG10.
    Faktycznie, to pomyliłem się z tym. Ale tak czy siak, napisałeś poprzednio, że opcja rozciągnięcia okna listy kontaktów pojawi się. Więc pozostało czekać.

    Proszę GGAdmin odnieś się do tego #1

    Zauważyłem takie coś, napisałem do kolegi, zakończyłem z nim rozmowę, wyszedłem z GG, włączyłem jeszcze raz GG, napisałem znów
    do niego i patrzę do archiwum na jego kontakt i te rozmowy łączą się w jedną. Niby dlaczego tak to jest? Skoro zakończyłem z nim
    pierwszą rozmowę, to druga rozmowa powinna być jako nowa rozmowa osobno, a nie łączyć się razem z tamtą. Tak jak to jest w GG10.
    Pasowałoby, żeby te rozmowy były oddzielnie, a nie łączyły się w jedną.

    Proszę GGAdmin odnieś się do tego #2

    Kwestia statusu w GG11, w GG10 mam ustawiony status na niedostępny po włączeniu GG, tej opcji brakuje w GG11, są wszystkie oprócz "Niedostępny". Więc włącza mi się GG na statusie Niewidoczny, pomimo, że mam ustawioną opcję: Taki, jaki miałem poprzednio



    Skoro jest opcja: Taki, jaki miałem poprzednio... to czemu ona nie działa? Skoro miałem status niedostępny w GG10. Więc proszę o wdrożenie opcji statusu: Niedostępny.

    Proszę GGAdmin odnieś się do tego #3

    Przez przypadek nacisnąłem sobie na utworzenie konferencji, wchodzę w archiwum i tam widnieje to:



    Szukam i szukam opcji by usunąć/wyłączyć tę konferencję i za nic tego nie znalazłem, więc może wdrożycie opcję wyłączenia konferencji? Bo teraz się nie da, nawet nie da się jej usunąć, bo brakuje tej opcji usunięcia pojedynczej jedynej rozmowy o której wspomniałem wyżej. Kliknąłem opuść, ale nadal ona widnieje w archiwum, bo jej nie da się usunąć, bo to jest jedna jedyna rozmowa, gdzie nie pojawia się opcja usunięcia jej. Temat o tym wyżej

    SUGESTIA

    W GG11 w Archiwum brakuje podzielenia na: Kontakty i Kontakty spoza listy mianowicie chodzi tu o to, że w GG11 wszystkie rozmowy są w jednym, tak nie powinno być ponieważ, rozmowy z "kontaktami" powinny być w zakładce Kontakty

    Tak jak to jest w GG10



    A rozmowy z ludźmi nie dodanymi do listy Kontaktów powinny być w kategorii: Kontakty spoza listy

    Tak jak to jest w GG10



    Co o tym sądzisz GGAdmin? Bo tak teraz na kupę jest wszystko i szczerze nie wygląda to zbyt dobrze.
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja5

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    Wyjaśnij mi więc na czym dokładnie opiera się Twoja idea Katalogu Publicznego z numerami GG, ale bez danych?

    Chcę tutaj zaznaczyć, że nawet w takim drobnym elemencie (opisu) można mieć różne zdania, ale wydaje się zbędne dodawanie opcji do zmiany takiego ustawienia. Mało tego, jedna lub druga wersja wyświetlania opisu w moim przypadku nie ma wpływu na ogólne postrzeganie programu.
    Piszesz, że jeśli coś Ci się nie podoba w sferze użytkowej to program zniechęca Cię do korzystania. Moim zdaniem w całym wpisie podałeś więcej zagadnień związanych z płaszczyzną wizualną programu, zależną od gustu, niż z jego funkcjami, wiec z GG 11 nie jest pod tym kątem tak źle. Ponadto użytkowanie zdecydowanej większości programów, a może nawet wszystkich, polega na godzeniu ich plusów i minusów, ponieważ w każdym można je znaleźć.

    Nad kwestią przesyłania plików będziemy jeszcze myśleć i zwrócę uwagę na Twoją wskazówkę. Z drugiej strony maksymalna wielkość przesyłanego pliku to 2 GB.

    W kwestii usuwania rozmów z danym kontaktem możesz mi wysłać wiadomość prywatną z Twoim numerem GG oraz czasem wykonania próby usunięcia rozmowy? Najlepiej spróbuj ponownego usunięcia i jeśli po przelogowaniu nadal wskazana rozmowa będzie w archiwum napisz mi wiadomość. Podaj w niej z jakiego dokładnie poziomu usuwałeś rozmowę z GG11 czy z www.gg.pl. Sprawdzimy czy tutaj chodzi o sytuację, którą już ustaliliśmy.

    Porównałem swój program ze stroną wyświetlaną w normalnej wielkości (100%) i jest on dokładnie taki sam pod kątem szerokości. Tutaj nie chodzi o przenoszenie ustawień programu z GG10.

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    Rozumiem to.

    Skoro nie chcesz podać swojego wieku, czy miejscowości, to nie wiem w takim razie po co Ci Katalog Publiczny?
    Katalog publiczny mojego numeru tak, ale bez żadnych danych. Korzystając z GG10 mam podany tylko wiek, bo zrypałem sobie sprawę z tym, przechodząc z GG 7 na GG 9 bodajże, tam to było wymagane, nie mam podanego swojego wieku prawdziwego, mam wpisane ponad 100 lat. Bo nie chcę podawać swojego wieku prawdziwego, bo chcę być anonimowy.

    W przykładzie dotyczącym opisu wskazujesz betę. Mam ostatnią wersję GG 10.5 i takiej opcji „brak opisu” nie ma. Nad nią można się zastanowić. Co do opisu wyświetlanego kursywą, moim prywatnym zdaniem opcja ta jest bardziej czytelna.
    Tak, od początku nakreślałem, że korzystam z GG 10 bety 8. No to w porządku. Zastanówcie się też nad wprowadzeniem opcji Wyczyść listę (chodzi o listę opisów).

    Nie wiem, może przeprowadźcie ankietę na forum w wątku poświęconym kursywie opisu, czy ma być kursywą opis, czy ma być normalny. Wtedy sonda rozszczygnie to.

    Zdaję sobie sprawę z przyzwyczajeń, jednak warto spojrzeć na GG11 bez nich, tylko z pragmatycznym podejściem do programu. Myślę że takie podejście lepiej pokazuje jego mocne i słabe strony pod kątem funkcjonalności, bez zwracania uwagi na drobne różnice w kolorach, wyglądzie, użytych czcionkach, bo na te elementy każdy ma inne zapatrywanie.
    Rozumiem to, ale jeśli coś mi nie pasuje, coś mi się nie podoba powiedzmy w użytkowalności programu, to ten program zniechęca mnie do korzystania z niego, dlatego, że wiem, że starsza wersja była lepsza odnośnie tego czegoś i przestaję korzystać z nowej wersji, wracam do starszej.

    Myślisz, że w sytuacji gdybyś nie testował przesyłania plików zdarzyłby się taki przypadek, w którym chciałbyś anulować jego przesyłanie?
    Tak. Ostatnio miałem problem z internetem, problem był z prędkością przesyłania, więc musiałem przerwać przesyłanie pliku, ponieważ zanim by plik powiedzmy 3 GB przesłaby się, to wiele wody upłynełoby w jakiejś rzece. Musi być przycisk anulowania przesyłania pliku, bo jak to tak?

    Jest możliwość usunięcia wszystkich rozmów z danym kontaktem – klikasz prawym przyciskiem myszy na kontakt w archiwum i wybierasz opcję usunięcia wszystkich rozmów z tym rozmówcą. Ewentualnie wyszukujesz konkretną rozmowę z numerem X i robisz to samo co wyżej, ale już na belce tej rozmowy. W synchronizacji mamy potwierdzony jeden błąd i będziemy go poprawiać.
    Widziałem to, ale żadna rozmowa nie usunęła się, opisałem to na poprzedniej stronie. A to nie wiedziałem, że można usunąć pojedyczną rozmowę w kontakcie, czyli rozumiem jakby kategoria to kontakt, a podkategorie to rozmowy, sprawdzę to jutro i dam znać.

    Na tej stronie jest przedstawiane standardowe GG 11, dokładnie takie szerokie jak powinno być. Jeżeli szerokość Twojego programu jest inna być może stosujesz inną rozdzielczość lub rozszerzyłeś wygląd samej strony internetowej.
    Uwierz, że nie. Zrobiłem screen swojego okna GG11 i porównałem ze screenem z waszej strony, u Was okno jest szersze u mnie nie. Pomimo, że w GG10 mam szerokie okno a nie cienkie, to to ustawienie się nie przeniosło. Zresztą napisałeś GGAdmin, że ta funkcja zostanie wdrożona.

    Nie widzę wielu argumentów przemawiających za przydatnością rozciągania okna kontaktów. Tak czy inaczej, niedługo zostanie to dodane do komunikatora.
    Więc tak sprawdziłem to...

    I rzeczywiście jest możliwość skasowania pojedynczej wiadomości w kontakcie (numerze), jeśli z tym numerem jest więcej rozmów, ale nie widzę opcji usunięcia jednej jedynej wiadomości którą przeprowadziło się np. z Infobotem, test, lub pogoda, nie da rady usunąć tej wiadomości. Więc co Ty na to GGAdmin?

    Poza tym...

    Zauważyłem takie coś, napisałem do kolegi, zakończyłem z nim rozmowę, wyszedłem z GG, włączyłem jeszcze raz GG, napisałem znów
    do niego i patrzę do archiwum na jego kontakt i te rozmowy łączą się w jedną. Niby dlaczego tak to jest? Skoro zakończyłem z nim
    pierwszą rozmowę, to druga rozmowa powinna być jako nowa rozmowa osobno, a nie łączyć się razem z tamtą. Tak jak to jest w GG10.

    Poza tym...

    Zakładanie nowego numeru powinno być bez obowiązku podania miasta i daty urodzin. Doczepiam to do mojej listy sugestii. Wiem, wiem, że macie mnie dość, ciągle coś przytaczam, ale cóż, to co widzę, to widzę i to zgłaszam, skoro uważam to za słuszne
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja4

    Zostaw komentarz:


  • GGAdmin
    odpowiedział(a)
    @hsy doceniamy Twoje sugestie. Zdajemy sobie również sprawę, że tworzymy komunikator dla ludzi i jesteśmy zainteresowani, aby oni byli zadowoleni.


    Uwzględniamy również sugestie, czasami długo to trwa, ale postępuje (np. zaktualizowaliśmy wersję dla iPada, dodaliśmy zapamiętywanie położenia okien programu, przywróciliśmy opcję ukrywania przy opcji tylko dla znajomych, poprawiliśmy Katalog Publiczny itp.). Nie oznacza to jednak, że uwzględnimy wszystkie zgłoszone nam pomysły i zapatrywania na program.

    Zwróć uwagę, że choć powołujesz się zwykle na dobro ogółu użytkowników, to w zakresie hasła profilowego wskazujesz coś odwrotnego. Sugerujesz, że nie powinniśmy iść na rękę zapominającym hasło. Dla nas ważni są wszyscy użytkownicy. Powołujesz się przecież na prostotę rozwiązań w starszych wersjach. W tym akurat wypadku, przypomnienie nie dotyczy hasła profilowego, które jest zapisywane tylko na danym komputerze. W związku z tym nowe rozwiązanie jest prostsze od starego.

    Należy wskazać, że można dać wybór posiadania dwóch haseł, i instalacji do innego miejsca itp. Ten wybór przyczyni się jednak do większego narażenia na powstanie różnych problemów, tym samym użytkownicy, którzy świadomie wybrali poszczególne opcje, będą mieli mniejszy komfort używania programu. W związku z tym po co to robić skoro można uprościć używanie GG?



    Skoro nie chcesz podać swojego wieku, czy miejscowości, to nie wiem w takim razie po co Ci Katalog Publiczny? Wiele osób podaje swoje imię i nazwisko. Nie wskazuję, że od razu po imieniu, nazwisku i mieście, znalazłbyś dokładnie tę osobę, ale te dane dałyby Ci szansę jej znalezienia. Przy Twoim podejściu Katalog Publiczny składał by się z wpisów typu GG, nick, płeć, wiek nieznany, miejscowość nieznana itp., które przestałyby cokolwiek mówić o wyszukiwanych osobach.


    W przykładzie dotyczącym opisu wskazujesz betę. Mam ostatnią wersję GG 10.5 i takiej opcji „brak opisu” nie ma. Nad nią można się zastanowić. Co do opisu wyświetlanego kursywą, moim prywatnym zdaniem opcja ta jest bardziej czytelna.


    Zdaję sobie sprawę z przyzwyczajeń, jednak warto spojrzeć na GG11 bez nich, tylko z pragmatycznym podejściem do programu. Myślę że takie podejście lepiej pokazuje jego mocne i słabe strony pod kątem funkcjonalności, bez zwracania uwagi na drobne różnice w kolorach, wyglądzie, użytych czcionkach, bo na te elementy każdy ma inne zapatrywanie.



    Myślisz, że w sytuacji gdybyś nie testował przesyłania plików zdarzyłby się taki przypadek, w którym chciałbyś anulować jego przesyłanie?


    Jest możliwość usunięcia wszystkich rozmów z danym kontaktem – klikasz prawym przyciskiem myszy na kontakt w archiwum i wybierasz opcję usunięcia wszystkich rozmów z tym rozmówcą. Ewentualnie wyszukujesz konkretną rozmowę z numerem X i robisz to samo co wyżej, ale już na belce tej rozmowy. W synchronizacji mamy potwierdzony jeden błąd i będziemy go poprawiać.



    Na tej stronie jest przedstawiane standardowe GG 11, dokładnie takie szerokie jak powinno być. Jeżeli szerokość Twojego programu jest inna być może stosujesz inną rozdzielczość lub rozszerzyłeś wygląd samej strony internetowej.

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    W porządku Qrix. Musiałem się rozpisać, bo mam coś do powiedzenia. Stąd wyszło tyle tekstu, a jeszcze dodatkowy tekst zacytowany zwiększa liczbę znaków.
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Qrix
    odpowiedział(a)
    Limit znaków na post nie będzie zwiększony bo nikt nie pisze takich długich postów. Nikt, kto stosuje się do zasady jedna sugestia = jeden wątek na forum Dlatego też podlinkuję kilka problemów już poruszanych i uwierz mi hsy, że dla późniejszego badania danej sprawy przez pracowników GG Network lepiej, aby wszystkie wypowiedzi na dany temat były w jednym miejscu, a nie w kilku różnych

    Skrócone linki, własne dźwięki + dźwięki klasyczne, regulacja szerokości, edytor skórek

    Zostaw komentarz:


  • hsy
    odpowiedział(a)
    II część musi być w następnej odpowiedzi, bo 10000 znaków to za mało jak na wiadomość, ustawcie więcej jak możecie, bo trzeba dłuższą wiadomość przedzielać.

    2. Nad przesyłaniem plików chcemy popracować w najbliższym czasie. Zakładamy, że przesyłasz komuś plik świadomie, czyli chcesz to zrobić, a nie zastanawiasz się w trakcie czy go wysłać, czy nie wysłać.
    To dobrze. No tak, ostatnio na próbę w celu przetestowania GG11, wysłałem do kolegi film, chcę przerwać przesyłanie, a tu LIPA, bo nie ma żadnego przycisku do anulowania przesyłania pliku. Tym bardziej, pasek, styl przesyłania, musicie nad tym popracować, ten pasek jest zbyt wąski, kolor jasny tła przesyłania też moim zdaniem nie pasuje, w GG10 dobrze to wyglądało, choć zawsze może lepiej wyglądać, kwestia popracowania nad tym Nie zapomnijcie o tym.

    3. Opisz dokładnie co się dzieje przy usuwaniu archiwum. Opcja ta działa poprawnie, choć czasami trzeba kilka sekund poczekać na synchronizację.
    Kliknąłem w przycisk Usuń wszystkie rozmowy na kontakcie kolegi, potwierdziłem usunięcie i nic. Powinno od razu skasować, a nie czekać, nie wiadomo na co i to czekanie nic nie dało, bo ciągle rozmowy są, nic nie skasowało. Poza tym, dodajcie opcję usunięcia pojedynczej rozmowy, a nie tylko sama opcja; która usuwa wszystko. (Która i tak nie działa, musicie to naprawić). Jak to tak? Chodzi mi o coś takiego jak w GG10, kliknięcie na kontakt z którym były przeprowadzone rozmowy, główne okno rozmów: http://www.iv.pl/images/38349004740233357628.png i tam są rozmowy (gdzie czerwona ramka) i można je usunąć klikając "delete" lub prawym "wyczyść" wyskakuje okienko: http://www.iv.pl/images/66051722085024616046.png Rozumiesz? Nie chodzi mi o styl archiwum z GG10, by do niego wrócić, ale zrobić coś takiego, by była możliwość skasowania pojedynczej rozmowy, gdzie wyskoczy okienko z zapytaniem się.

    4. Ustalę jak dokładnie powinno to wyglądać. Wydaje się, że przynajmniej w zakresie skrótu "zaraz wra..." jest to błędne.
    W porządku. Odnośnie statusów jeszcze to:

    GG11



    Chmurka statusu Zaraz wracam nie sądzisz, że jest zbyt jasna? Tak to wygląda na tej skórce, lub nie wiem.

    GG10



    Jak sprawdzać to sprawdzać wszystko dokładnie Jeśli chmurka statusu Zaraz wracam w GG11 jest odpowiednia no to w porządku.

    5. Data urodzin była wymagana w GG10. Po tym co napisałeś myślałem, że jesteś zwolennikiem rozwiązań zastosowanych w poprzedniej wersji. Nie zastanawialiśmy się nad proponowanym rozwiązaniem. Zasadniczo rozumiemy, że wielu osobom zależy na prywatności i anonimowości, jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że rejestrując się w jakiejś grupie, społeczności, katalogu itp. każdy oczekuje znaleźć tam konkretne osoby, w związku z tym każdy proszony jest o podanie pewnego minimum danych, które pozwolą mu i innym funkcjonować w danym środowisku.
    W sugestii numer 5 nie napisałem, że data urodzin w GG10 jest niewymagana. Wiesz co, w GG10 też sporo rzeczy nie odpowiada, ale GG Tuner załatwił to co miał załatwić, poważnie to GG10 mi się znudziło, ale korzystam z niego, bo jak na razie nie przejdę na GG11, ze względów takich, że brakuje tego czego brakuje, choćby problem z anulowaniem przesyłania pliku, brak kasowania pojedynczej wiadomości w archiwum, brak możliwości instalacji GG na dowolną partycję i wiele innych, które wymieniłem Uwierz, że przeszedł bym na GG11 bez zastanowienia, gdyby było o wiele lepsze, na razie GG11 jeszcze kuleje, mam nadzieję, że będziecie wdrażać sugestie i to co tam chcecie tylko z głową i nie dacie czekać na to kilka miesięcy, tylko w każdej nowej aktualizacji będzie coś nowego. Poza tym, dajcie możliwość ręcznego aktualizowania programu jak to jest w GG10, wyskakuje komunikat, że pojawiła się nowa wersja programu Gadu-Gadu, czy chcesz zaktualizować? Coś koło tego, a nie sam program się aktualizuje. Rozumiem, ale pomyślcie nad możliwością wprowadzenia opcji wyłączenia daty urodzin, ci co chcą to sobie wyłączą, ci co nie chcą to tego nie zrobią, spójrzcie na to tak. Na takim facebooku nawet jest możliwość wyłączenia daty urodzin/ukrycia jej, widoczna tylko dla siebie, lub całkowicie ukryta, czy coś koło tego. Dokładnie nie pamiętam jak to tam jest.

    I jeszcze jedno...

    Sami na swojej stronie: http://www.gadu-gadu.pl/ przedstawiacie GG11 szersze, chodzi o listę kontaktów:

    http://www.iv.pl/images/32761919309576217347.png

    Więc mam nadzieję, że na poważnie niebawem wprowadzicie możliwość modyfikacji tego okna, tak jak to stwierdziłeś wyżej GGAdmin.

    I jeszcze drugie...

    Po odinstalowaniu GG11, folder GG Dysk z pulpitu nie usunął się, też nie usunął się w moich dokumentach oraz we folderze użytkownika.
    Więc poprawcie to i zróbcie tak by wraz z odinstalowaniem GG11, ten folder GG Dysk też usunął się od razu z pulpitu, z moich dokumentów oraz z folderu użytkownika i w ulubionych w przeglądarce IE też tworzy się GG dysk. Wszędzie tam, gdzie może jeszcze się znajdować, też zróbcie tak, by po odinstalowaniu gg, GG dysk usunął się automatycznie.

    Zrozum GGAdmin, że tworzycie GG dla ludzi, nie dla siebie... macie swoje wizje, ale bierzcie pod uwagę pomysły ludzi. Każdy szanowny developer, załóżmy od gier tak robi, czyta sugestie, zgłaszane błędy od ludzi i wdraża/poprawia to co jest zgłaszane i odpowiednie. Dzięki temu taki produkt jest lepszy poprzez poprawki (patche) i jest chętniej kupowany/używany, a developer ma szacunek u ludzi (graczy). A Wy odrzucacie to co odrzucacie, bo macie swoją wizję i tak naprawdę macie gdzieś ludzi i ich sugestie/zgłoszenia, które zgłaszają po to by program GG był lepszy. Poprawcie to nastawienie.
    Ostatnio edytowany przez hsy; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edycja

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X