Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wersja Lite/portable

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wersja Lite/portable

    Witam wszystkich,
    zarejestrowałem się tu specjalnie po to żeby napisać ten post.

    Zauważyłem, że wśród moich znajomych jestem jednym z nielicznych, który używa jeszcze gg. W dużym stopniu używam go z przyzwyczajenia lub "sentymentu". Warto wspomnieć, że korzystam nadal z wersji 10.5. Przez jakiś czas miałem zainstalowane wersje 11 i 12, ale zrobiłem downgrade do starszej wersji. Prawdę mówiąc korzystałbym nadal z jeszcze starszej wersji gdyby nie problem z numerami większymi niż 17 milionów. Jeśli wersje starsze niż 11 z jakiś powodów przestaną być obsługiwane, to prawdopodobnie zrezygnuje z korzystania z gg całkowicie.

    Teraz moje przemyślenia i propozycja rozwoju:

    PROBLEM: Wydaje mi się, że rynek użytkowników gg nie jest jednorodny. Prawdopodobnie można wyróżnić dwie grupy (nie mam pojęcia jaki jest udział procentowy każdych z nich):
    1. Użytkownicy, którzy potrzebują jedynie lekkiego narzędzia do komunikacji. Podejrzewam, że to są głównie starsi użytkownicy.
    2. Użytkownicy, którzy oprócz komunikacji poszukują interaktywnej rozrywki w różnych formach (radio, gry itp). Podejrzewam, że tu dominują "młodsi" użytkownicy.

    MOŻLIWE ROZWIĄZANIE:
    Stworzenie dwóch linii klienta:
    1. "Normalnej" - czyli taki kierunek jakim podążają najnowsze wersje gg.

    2. Lite/portable - czyli:
    - powrót do lekkiej, natywnej aplikacji (max. kilka MB zajętej pamięci RAM)
    - pozostawienie TYLKO najbardziej podstawowych opcji związanych z komunikacją
    - opcjonalnie warto rozważyć wersję portable - brak potrzeby instalacji
    - generalnie coś jak gg w wersji ok. 5-7, ale dostosowane do bieżących możliwości protokołu (numery >17milionów, sprawdzenie czy ktoś ma nas na liście, długie opisy, itd).

    Stworzenie i utrzymywanie wersji lite nie wydaje się drogie, ponieważ komunikatory tekstowe należą generalnie do projektów o niskim stopniu złożoności i technologie ich tworzenia są obecnie dobrze znane (projekt nie wiąże się z innowacją). Zdaje się natomiast, że taka wersja może spowodować pełniejsze objęcie rynku i być może utrzymanie części starszych użytkowników.
    Ostatnio edytowany przez dziad; [ARG:4 UNDEFINED].
Pracuję...
X