Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zabezpieczyć się w czasie padu GG? Cache dla ostatnich adresów serwera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak zabezpieczyć się w czasie padu GG? Cache dla ostatnich adresów serwera

    Po ostatnim wielkim padzie jedynym klientem jaki działał było WTW. Dlaczego? A no dlatego, że WTW korzysta z alternatywnego HUBa, dzięki czemu gdy ten standardowy padnie, ale serwery działają, to połączenie jest możliwe.

    W przypadku gdy mamy awarię huba, ale serwery działają, GG i tak się nie połączy... Proponuję, aby GG gromadziło choćby jeden ostatnio działający adres serwera i łączyło się z nim w momencie gdy HUB odpowiada zbyt długo.

    Pomyślałem, że z jakichś przyczyn możecie nie chcieć aby ktoś próbował się łączyć niezależnie od HUBa do danego serwera. WTW, a więc jakieś 50k osób to robi wbrew temu... zawsze można wyłączyć łączenie automatyczne gdy połączenie z hubem nastąpi, ale hub zwróci 'notoperating'.

    Zauważmy, że po piątkowym padzie nawet gdy działał już hub i wszystkie serwery, to wiele osób nie mogło się połączyć. To już inna bajka, że GG nie potrafi pobrać świeżych danych...

    ache dla adresu serwera zapobiegłoby tej zależności.

    #2
    Popieram i uważam, ze ta sugestia nie wymaga debaty, tylko szybkiego wprowadzenia.
    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

    Komentarz


      #3
      Nie bardzo rozumiem, ale przekazałam ludziom potrafiącym myśleć w podobny sposób

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Paulina Zobacz posta
        Nie bardzo rozumiem, ale przekazałam ludziom potrafiącym myśleć w podobny sposób
        naprawde bez ironii lubie tą wypowiedź

        Komentarz


          #5
          Popieram wypowiedz Qrixa
          c0d3r.eu Zapraszam

          Komentarz

          Pracuję...
          X