Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

GG linux ubuntu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lucekk
    odpowiedział(a)
    Dyskusyjna jest za to kwestia licencji. Można by zgłosić to do Mozilli.

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    @mucha090
    o kurcze, rzeczywiscie. Zagladalem przeciez do srodka katalogu zeby uruchomic ale mi w glowie nie zaskoczylo
    ze nie ma juz tam plikow z QT jak w gg11.
    "Wzieli mnie z zaskoczenia"
    A tak naprawde to chyba mnie juz chyba to nawet nie zainteresowalo, bo mialem zakodowane ze jak przeszli
    w g11 na QT to juz droga do linuxa otwarta...
    thx za wyprowadzenie mnie z bledu

    Zostaw komentarz:


  • mucha090
    odpowiedział(a)
    @epsilon
    gg11 było stworzone w oparciu o qt zaś gg12 to nic innego jak mozilla + klient do łączenia się z aplikacją na gg.pl (tego webowego komunikatora)
    a dlaczego tak twierdze? bo w katalogu z gg12 mamy katalog XULRunner a w nim sam xulrunner + aplikacja mozilla-xremote-client i liby do tej "przeglądarki"
    dzięki takiemu zagraniu mamy 1 aplikacje którą trzeba się zajmować a reszta to klienty do łączenia się z nią

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    @mucha090
    nie wiem czy to webapp ale gg12 to chyba niewiele sie rozni od gg11
    a skoro gg11 nie wyszlo (moze byla jakas wewnetrzna beta) to uznalem
    ze to decyzja "polityczna", nie wspieramy bo nie warto...

    w kazdym razie jest, dziala i mam nadzieje ze bedzie w miare aktualizowana

    w koncu m$ po przejeciu skype'a nadal wypuszcza linuxowe wersje
    pewnie ze wzgledu na nsa

    Zostaw komentarz:


  • mucha090
    odpowiedział(a)
    Qrix
    wiesz co ja to miałem włączony plugin w chrome który pozwalał mi na zmianę stringu w którym była zawarta informacja o przeglądarce i systemu
    i jak miałem ustawione na windows + ff 15 to mi pokazywało (i dalej pokazuje gdy mam włączony ten plugin) w wersji gg na inne systemy tylko możliwość pobrania gg pod system ubuntu 64bit :/
    zaś gdy go wyłącze to widze możliwość pobrania gg na ubuntu 32bit i ubuntu 64bit
    dowód -> http://i42.tinypic.com/qs02lv.png

    epsilon
    a dziwisz się? bo ja nie... przecież gg 12 na linuxa to nic innego jak webapp
    tak samo jak wersja na windowsa i na mac`a
    Ostatnio edytowany przez mucha090; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    "pieklo zamarzlo"
    13 lat czekania...
    dziala jak narazie ok
    Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Qrix
    odpowiedział(a)
    Wejdź spod Linuxa z jakiego korzystasz na stronę http://pokapoka.pl i podaj nam treść pola "Przeglądarka". Być może skrypt źle wykrywa wersję systemu. Obie wersje dostępne są też pod tym linkiem http://gadunews.pl/pobierz/?category=19

    Zostaw komentarz:


  • mucha090
    odpowiedział(a)
    to dziwne bo na stronie pobierania gg.pl jest tylko wersja na 64bit system

    Zostaw komentarz:


  • Qrix
    odpowiedział(a)
    Są obie wersje.

    Zostaw komentarz:


  • mucha090
    odpowiedział(a)
    dobra z tego co widze to na stronie jest wersja na linuxa ale na 64 bitowy system
    a czy będzie wersja na 32bit ?

    Zostaw komentarz:


  • epsilon
    odpowiedział(a)
    Witam

    Minelo pare miesiecy od ostatniego postu w tym watku.
    Czy cos sie zmienilo w sprawie klienta gg pod linuxa?

    Zostaw komentarz:


  • coopra
    odpowiedział(a)
    To nie jest olewanie, to jest GG. I trzeba się z tym oswoić.
    Na linuxa jakoś szarzy użytkownicy potrafią pisać programy. Przepraszanie nie jest żadnym wytłumaczeniem dla lenistwa. Ale co my tam wiemy, dostaniemy warny i na pewien czas będzie spokój. GG staje się przeżytkiem - nie sam protokół, lecz aplikacja. Gdyby GG zablokowało połączenia z innych źródeł niż ich "komunikatory", to stracili by ponad połowę użytkowników.

    Dobrze że od biedy jest Kadu.

    Ale jak przyjdzie co do czego to GG się burzy - przykład z aplikacją na WP (chyba PoGGadaj?). Lepsza od GG, wcześniejsza niż GG na WP, a się burzyli. A i tak jest lepsza niż to teraz. Więc GG zamiast być mądre i nie męczyć się (ktoś odwalił za nich dobrą robotę), wolą atakować i tworzyć swoją kaszankę dalej. Powodzenia...

    Zostaw komentarz:


  • wkurzony
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez GGAdmin Zobacz posta
    Nie trać wiary!!! Rozumiemy, że wskazanie, iż wersja ta pojawi się wkrótce jest mało konkretne. Cały czas jednak pracujemy nad GG pod Linuxa i taka wersja się pojawi.
    ile zajmuje kompilacja programu? +/- 20 minut. To naprawdę niewiele czasu. Po prostu olewacie ludzi

    Zostaw komentarz:


  • krzos
    odpowiedział(a)
    Zrobimy małe porównanie..

    GG (niby jest a nie ma):
    Wersja na komputery z systemem operacyjnym Linux
    Biblioteki (w wersji podanej lub nowszej): GTK 2.1, GLib 2.12, Pango 1.14, X.Org 1.7, libstdc++ 4.3,
    Procesor klasy Pentium 4 lub nowszy,
    Pamięć RAM: 512 MB,
    Dysk twardy: 200 MB wolnego miejsca
    Zainstalowane oprogramowanie Adobe Flash Player (co najmniej) wersja 10.3 firmy Adobe Systems
    Dostęp do sieci Internet

    Dodatkowo w celu korzystania z funkcjonalności przesyłania komunikatów audio – video i przesyłania skompresowanych komunikatów multimedialnych:
    Dostęp do sieci Internet z przepustowością łącza – minimalnie 300 kb/s,
    Kamera (wbudowana lub zewnętrzna),
    Mikrofon (wbudowany lub zewnętrzny),
    Głośnik (wbudowany lub zewnętrzny).

    Dodatkowo w celu korzystania z umożliwiających przechowywanie danych w przeznaczonych do tego celu zasobach systemu teleinformatycznego:
    Dysk twardy: minimum 3 GB wolnego miejsca
    Źródło? http://www.gg.pl/pomoc/wymagania-systemowe/

    TLEN:
    Wymagania
    niezbędne - minimum glibc 2.4, procesor (x86 lub x64), wolne miejsce na dysku 60 MB
    opcjonalne - gstreamer (do obsługi dźwięków), sterownik kamery v4l2 (do obsługi video rozmów)
    Źródło? http://www.tlen.pl/download_linux.php

    Z tego wynika, ze TLEN waży ok. 8
    60MB(z bibliotekami), a GG, ktore nie istnieje miało by ważyć 200MB co to jest wielką przesadą...

    Ja myślę, że te wymagania dla linuxa były napisane przez kogoś naćp*nego, bo inaczej tego nazwac sie nie da.

    Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowany przez krzos; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • ktocus12
    odpowiedział(a)
    Tak czy inaczej popatrzcie tu: http://www.gg.pl/pomoc/wymagania-systemowe na stronach pomocy gg są wymagania systemowe dla komputera z systemem linux.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X