Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

KDE4 problemy z działaniem aplikacji.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    KDE4 problemy z działaniem aplikacji.

    Aplikacja wysypuje się*podczas próby przejścia do innej opcji lub zmiany statusu, oraz ikonka w tray zajmuję 2 duże miejsca.

    #2
    Witam,

    staramy się eliminować występujące problemy. Prosimy o aktualizowanie aplikacji na bieżąco.

    Komentarz


      #3
      Już o to samo pytałem, ale admini zamknęli wątek bo nie spodobała im sie dystrybucja której używam (inna niż Ubuntu). Spróbuj ustawić inny schemat wyglądu niż domyślny Oxygen - globalnie, albo poprzez dodanie zmiennej systemowej określającej schemat wyglądu, czyli uruchamiaj gg tak:

      Kod:
      GTK2_RC_FILES="/usr/share/themes/Clearlooks/gtk-2.0/gtkrc" /<ścieżka do gg>
      Doszedłem do tego sam, dlaczego tak się dzieje nie dojdę bo gg jest projektem zamkniętym. Biorąc jednak pod uwagę, że na kilkaset aplikacji które mam tylko gg ma z tym problem, przypuszczam że program nie jest napisany zbyt dobrze.

      P.S. Admini to idioci, na wszelki wypadek zawsze mów że uzywasz Ubuntu bo z miejsca zablokują wątek, nawet w przypadku błędu, na który nie ma wpływu to jakiego distro używasz.

      Co do ikonki to też ich błąd, ale jakoś nie liczyłbym że go naprawią prędko. Na to obejścia nie ma. Tak naprawdę, gg to kupa totalna, tylko wersja na Androida daje radę, na PC to śmieć (oczywiście wiadomo że inna ekipa ją tworzy niż tą na PC).
      Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        A co ma GTK2 wspolnego z KDE4?
        Ale mysle, ze to dobry kierunek na "ominiecie" problemu.
        Tez nie uzywam ubuntu, tylko innej dystrybucji z MATE i gg dziala mi jak dotad bez problemu poza drobiazgami...
        Niestety zaleta i wada linuxa jest mnogosc dystrybucji i mnogosc "srodowisk graficznych". Do tego dochodzi
        pewnie mniejsze doswiadczenie deweloperow gg w programowaniu dla linuxa i ilosc roboczogodzin jakie maja na to przeznaczone...

        Poza tym, na kazdym forum linuxowym, za napisanie "program x mi sie wywala" zostali byscie zjechani,
        bo zawsze nalezy podac jakie distro, jaka wersja, i inne potrzebne info oraz obowiazkowo jakies logi, z powtarzalnego crasha i opisem
        co robiliscie ze tak sie stalo...
        Co ma zrobic dev jak przeczyta na forum, ze pod kde4 ikonka sie wywala? zainstalowac sobie po kolei wszyskie distra z kde4 i testowac???
        Oficjalnie wspieraja ubu, wiec dev odpala ubu z kde4 i mu dziala. Moze to kwestia innych zaleznosci przy kompilacji pakietow kde w tej dystrybucji.
        A moze brakuje jakis zaleznosci w zainstalowanym systemie tylko uzytkownik o tym nie wie... odpalam nieraz programy "graficzne" z terminala
        i widze ile nieraz warning'ow sie wyswietla ale program dziala...
        Jakosci linuxowego klienta gg nie oceniam, bo nie jestem programista, ale my uzytkownicy linuxa, zazwyczaj jestesmy na 3-cim miejscu po win i osx,
        a dobrym tego przykladem jest/byl firefox...

        pozdr

        Komentarz


          #5
          Kolego. Gg używa gtk2 do rysowania inteterfejsu. Ale ponieważ twórcy gg nie bardzo znają się na robocie swej, ustawienie motywu oxygen dla aplikacji gtk2 (aby wygląd integrował się z wyglądem kde) powoduje wywalanie się gg.

          Ustawienie innego motywu likwiduje problem. Ot i cała historia. Tylko i wyłącznie motyw gtk2 powoduje ten objaw. Sprawdzone, przetestowane, potwierdzone.

          W twoim mate masz gnome czyli gtk. Nie używasz motywu oxygen dla aplikacji gtk2 więc nie masz problemów. Ten problem wystąpi w każdym distro na kde z motywem oxygen dla aplikacji gtk2. Nawet w ubuntu, które jakoby wspierane tu jest.
          Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


            #6
            Dzieki za wyjasnienie odnosnie gtk.
            Moze dev gg naprawia to co nie dziala, o ile zagladaja na to forum.

            pozdr

            Komentarz

            Pracuję...
            X