Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

GG nie uruchamia się na nowym Ubuntu 19.04

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    GG nie uruchamia się na nowym Ubuntu 19.04

    Cześć,
    GG nie odpala się na nowym Ubuntu 19.04 oraz najnowszym Debianie Buster. Miałem nadzieję, że zobaczę jakieś błędy w terminalu, więc odpaliłem z konsoli i... nic. Wchodzę do katalogu z GG, odpalam ./gg (oraz ./ggapp) i... nic. Terminal po prostu przechodzi do nowej linii, mogę wpisywać kolejne polecenia. GG się nie pojawia. Zero informacji o błędzie. Nie ma nawet komunikatu o braku flasha. Nic, zero, nada. Dotyczy ściągniętej kiedyś (acz aktualizującej się) wersji, jak i ściągniętej nowej ze strony.
    Ubuntu i Debiana mam w wersji 64bit, acz uruchamiałem w nich też wersję 32-bitową - efekt ten sam.
    Radzę sobie poprzez wtyczkę do Firefoksa, ale webGG nie jest aż tak zintegrowane z systemem jak apka (Brak choćby możliwości wklejenia czegoś ze schowka). Pomocy!

    #2
    sprobuj tak odpalic w konsoli:
    LD_LIBRARY_PATH=~/GG/xulrunner:$LD_LIBRARY_PATH ~/GG/gg &

    zakladam ze pliki gg sa w katalogu domowym o nazwie GG
    uzywam bustera od dawna wiec winno zadzialac
    Ostatnio edytowany przez epsilon; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #3
      Działa, dzięki!

      Nie mniej - czy GG Team to poprawi, aby działało bez kombinacji? No i po odpaleniu w ten sposób nie działa krzyżyk zamykający aplikację.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Tropiciel Zobacz posta
        Działa, dzięki!

        Nie mniej - czy GG Team to poprawi, aby działało bez kombinacji? No i po odpaleniu w ten sposób nie działa krzyżyk zamykający aplikację.
        Działamy w tym temacie. Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty naprawienia usterki zatem prosimy o cierpliwość.

        Komentarz


          #5
          Dodam tylko, że oczywiście na 19.04 jest już domyślnie środowisko Gnome, Canonical zrezygnował z Unity już 2 lata temu, tymczasem klient GG wciąż celuje w ten nierozwijany już projekt.

          Komentarz


            #6
            "krzyzyk" jak najbardziej dziala, a przynajmniej pod MATE

            Komentarz


              #7
              Krzyżyk faktycznie działa. Omyłkowo odpaliłem starą wersję GG (nową miałem w innym katalogu niż ~/GG). Pozostaje tylko normalne włączanie, bez kombinowania z komendami. A u Ciebie się włącza normalnie, czy aktywator uruchamiasz już z komenda, którą podałeś?
              Ostatnio edytowany przez Tropiciel; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                W komendzie mozesz sobie wstawic inna sciezke zamiast "~".
                Aktywator sobie utworzylem, zeby nie wklejac/wpisywac za kazdym razem.

                Komentarz

                Pracuję...
                X