Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd instalacji GG 12

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Błąd instalacji GG 12

    Witam od wielu miesięcy borykam sie z problemem instalacji najnowszej wersji GG 12. Podczas instalacji dostaje taki oto błąd.



    A po uruchomieniu GG 12 również dostaje następujący błąd.



    Z Gadu-Gadu 10 niema żadnych problemów i póki co używam tej starszej wersji. Co może być tego przyczyną? Proszę o odpowiedź
    Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

    #2
    Podejrzewam, że to wina systemu.
    Obecnie mało kto korzysta z XP. I może coś na nim nie działać.

    Upewnić się możesz, instalując sobie dowolną maszynę wirtualną (VMware, VBox), i instalując tam Windows 7 wzwyż i próbując na niej zainstalować GG 12.
    Jak ruszy od razu to masz winowajcę. I tak samo możesz sprawdzić na świeżej instalacji XP jak się zachowa GG 12.

    Komentarz


      #3
      Tak jak pisze @sakuwbarakushow - wina systemu, a dokładniej interpretera skryptów VB używanych przy instalacji GG. Jeśli masz SP3 i nadal ten sam błąd pozostaje Ci wersja przeglądarkowa lub upgrade systemu.

      Komentarz


        #4
        @sakuwbarakushow No w sumie racja mogłem na VirtualBoxie zainstalować świeżego Windowsa XP i sprawdzić czy tam GG 12 będzie działać ale:
        1. Na tej stronie https://www.gg.pl/pomoc/wymagania-systemowe/ jest pisane że GG12 jest zgodny z Windowsem XP więc jak co to powinni to już dawno to zmienić.
        2. Na stronie http://gadunews.pl gdy jeszcze można było ściągać starsze wersje to instalowałem starszą wersje GG 12.0.46.10883 a nawet któryś ze starszych wersji GG z serii 11 to jest ten sam problem i to nawet jeszcze przed automatyczną aktualizacją a wcześniej ze starszymi wersjami GG z serii 11/12 tak nie było. Tylko najnowsza ostatnia wersja 10 jeszcze działa dobrze.

        Ja już bardziej podejrzewam że to na moim Windowsie XP coś sie popsuło że to nie chce to działać ale nie wiem dokładnie co
        Ostatnio edytowany przez AdrianGlowacki; [ARG:4 UNDEFINED].
        Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

        Komentarz


          #5
          Siema. XP nie jest problemem. Sam mam w pracy XP i najnowszą wersję GG. Załóż sobie w systemie nowe konto użytkownika i spróbuj pod nim zainstalować GG. Prawdopodobnie masz coś skopane w profilu użytkownika.

          Komentarz


            #6
            @Tropiciel Ok dzięki za podpowiedź. Jak wrócę z wakacji z nad morza to zrobię o co mi zalecasz na swoim komputerze i sprawdzę
            Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

            Komentarz


              #7
              Daj znać czy się udało.

              Komentarz


                #8
                @Tropiciel Witam są już wyniki. Założyłem nowe konto użytkownika (Administratora) systemu Windows XP. Teraz sie uruchamia i wygląda już działać normalnie tak jak na 1 zrzutce ale wciąż wyskakuje problem ze skryptem Hosta. Nawet jak ten skrypt hosta wyłączę to przy instalacji GG na tym koncie pojawia sie taki komunikat podczas instalacji oraz odinstalowania najnowszego GG na tych 2 i 3 zrzutce.







                Co mam zrobić by GG uruchamiał sie na starym koncie użytkownika?
                I jeśli chodzi o skrypt to czy mój skrypt Hosta jest uszkodzony i tylko u mnie tak jest czy u ciebie też tak sie dzieje?
                Ostatnio edytowany przez AdrianGlowacki; [ARG:4 UNDEFINED].
                Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

                Komentarz


                  #9
                  https://www.chip.pl/2009/09/uaktywni...ji-folderowab/

                  no i włącz go

                  Komentarz


                    #10
                    @sakuwbarakushow Nie rozumiesz mnie. Chodzi mi o to żeby GG uruchamiał sie na starym koncie użytkownika jaki miałem poprzednio.
                    Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

                    Komentarz


                      #11
                      Masz w systemie wyłączoną usługę Skryptu Hosta - musisz ją włączyć. Wysłałem link gdzie ona jest.

                      Komentarz


                        #12
                        @sakuwbarakushow No mam już włączone ale co to zmienia. I tak sie nie uruchamia GG na starym koncie użytkownika.
                        Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

                        Komentarz


                          #13
                          Po włączeniu "hosta skryptów" na nowym koncie już nie ma żadnych błędów, jest ok?

                          Komentarz


                            #14
                            @Tropiciel Eeeech! To znaczy powiem już tak.

                            Bo widać nikt tu normalny nie zrozumiał mojego wcześniejszego postu w tym wątku:
                            https://forum.gg.pl/showthread.php?2...2230#post12230

                            Mam 2 konta użytkowników stary i nowy w systemie Windows XP i na obu wyskakuje błąd skryptu Hosta.

                            Z włączonym skryptem Hosta wyskakuje błąd który już pokazałem na tej zrzutce i który pokazuje sie tylko podczas instalacji GG 12:



                            Gdy już spróbowałem wyłączyć skrypt Hosta to sie wyskakuje powiadomienie że skrypt Hosta jest wyłączony i to podczas zarówno instalacji i odinstalowania GG 12.





                            Jak znowu włączam ten skrypt Hosta to z kolei powraca ten sam błąd jak powyżej. Tylko jedna jest różnica w tym że na starym sie nie uruchamia GG 12 innymi słowy mam komunikat "Program GG został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu GG lub uruchomić ponownie system." a na nowym działa normalnie ale mi zależy na tym żeby na starym koncie mi GG 12 działał.

                            Działanie GG 12 na starym koncie użytkownika.



                            Działanie GG 12 na nowym koncie użytkownika.



                            I nie odpowiedzieliście na moje pytania na które wciąż oczekuje odpowiedzi! Weźcie mi tu odpowiadajcie z sensem a nie że mi tu pieprzycie o czymś innym! :/

                            Mówcie mi co mam zrobić by GG uruchamiał sie na starym koncie użytkownika?
                            A co do skryptu to czy mój skrypt Hosta jest uszkodzony i tylko u mnie tak jest czy u was też tak sie dzieje?
                            Prywatne wiadomości pisać na GG:468166 lub Skype:onet-skypesetup.exe20

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X