Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

GG 10 przestało łączyć się z serwerami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    GG 10 przestało łączyć się z serwerami

    Witam

    Używam (a przynajmniej używałem do zeszłego piątku) klienta GG w wersji 10.5.2.13164 (czyli ostatniej dostępnej kompilacji "dziesiątki"), niestety od kilku dni GG w tej wersji nie jest w stanie połączyć się z Waszymi serwerami (godzinami w trayu wisi informacja pt. "Trwa logowanie do Gadu-Gadu..."), mimo że przez ostatnich kilka lat wszystko działało wyśmienicie.
    Moje pytanie brzmi: DLACZEGO? Czyżbyście zablokowali możliwość łączenia się przez tę wersję klienta (jak to miało miejsce ze "starym" OpenFM - konkretnie 2.2.0 b10784), siłowo zmuszając ludzi do przejścia na Wasze najnowsze "dziecko" (w postaci GG 12."cośtam")? Już kilka tygodni temu zauważyłem, że zablokowaliście w GG 10 możliwość przesyłania plików i zmiany opisu (z poziomu okna kontaktów), jak również przestał działać panel z wiadomościami/pogodą, ale nie sądziłem że posuniecie się do całkowitego wycięcia ruchu tej wersji GG... Idąc dalej tym tropem: jeśli rzeczywiście ubiliście GG 10, to gdzie jest JAKAKOLWIEK informacja na ten temat (nie znalazłem niczego ani na tymże forum, ani na stronie głównej GG, nie dostałem żadnego mejla od Was, tudzież informacji od jakiegoś bota na samym GG)? Nigdzie żadnych przesłanek wskazujących na taki obrót spraw, tylko od razu cios w potylicę z zaskoczenia...

    Kolejna sprawa: wcześniej próbowałem skontaktować się z Wami poprzez formularz kontaktowy na http://www.gg.pl/kontakt gdzie spotkała mnie pewna niemiła niespodzianka - otóż formularz ten nie działa tak, jak powinien, gdyż po wybraniu kategorii "Dział Pomocy Technicznej GG" lub "Mobilne Gadu-Gadu" (a to dwie z trzech tam dostępnych), serwer odsyła mejla z adresu testrt3@gadu-gadu.pl z informacją zawierającą w temacie "Ticket creation failed:", a w treści "No permission to create tickets in the queue 'TECH GADU-GADU'". Jak słusznie się domyślałem, działa TYLKO trzecia z kategorii, czyli "Reklama/Promocja" (a to już mi przypomina najgorsze praktyki stosowane przez Allegro)...
    Z lekka wkurzony postanowiłem poszukać innej formy kontaktu z Wami i w wątku http://forum.gg.pl/showthread.php?24...%C5%82ug%C4%85 trafiłem na adres bok@gadu-gadu.pl - pełen entuzjazmu wysłałem więc mejla do Was i... otrzymałem od automatu taką samą odpowiedź, jaką wkleiłem wyżej próbując skontaktować się poprzez formularz... W tamtym właśnie momencie pomyślałem, że ktoś robi sobie ze mnie ewidentne - za przeproszeniem - jaja...

    Reasumując mojego posta, czekam na jakąś szybką i KONKRETNĄ odpowiedź, pozdrawiam...
    Ostatnio edytowany przez gg10; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Witam

    Mam dokładnie ten sam problem w piatek nagle gg sie rozłączyło i nie chcialo sie polaczyc nastepnego dnia sprawdzilem na laptopie i działa ale na stacjonarnym nie łaczy sie z serwerem.
    Dodam ze oba systemy sa klonami.

    Komentarz


      #3
      No dobra, żarty żartami, ale... minęło 2 tygodnie od założenia wątku i NIKT z GGTeamu nie pofatygował się, żeby udzielić JAKIEJKOLWIEK odpowiedzi, mimo że - jak widać wyżej - problem nie jest jednostkowy...
      Czuję się "trochę" olewany, a GG10 nadal nie łączy się z serwerami...
      Jeśli nie chce Wam się odpowiadać na pytania użytkowników Waszego oprogramowania, to po prostu napiszcie, że macie (l)userów w głębokim poważaniu - przynajmniej będzie wiadomo na czym się stoi...

      Komentarz


        #4
        W czerwcu obecnego 2015r miałem taki sam problem z GG 7.7 ...
        Też nie działo przez parę dni ... po czym zaczęło działać. Od tego czasu 2x słoneczko zgasło raz na ok. 15min a kolejny raz na ponad 30min (ok. 40 jak chwile nie dłużej)

        Czy GG 10 nadal Ci nie działa ?

        Co do tego co piszesz dalej, to nie pomyślałeś, że mogło się coś popsuć i stąd nie można napisać do supportu GG ? Spróbuj napisać znów - np. dziś. Nie powinno być już problemu z nie mozliwością utworzenia Ticketu - swoisty rodzaj biletu tworzony randarowo (rand - losowo) umożliwiający kontakt z ludźmi z supportu.

        Proponuję - użyć może innej wersji GG.
        Sam korzystam ze starej wersji okienek i nie napotykam dalszych problemów od tych dużych problemów w czerwcu ...

        Wyłącznie swojego programu z obiegu byłoby ZŁE i nie przy stworzyłoby poprawie już i tak słabej sytuacji całego GG gdzie ludzi ubywa ... widzę to chociażby po swojej skromnej liczbie kontaktów i znajomych "z neta" ... Ta sytuacja nie napawa optymizmem ... tęsknię za czasami gdy GG było bardzo popularne
        Ostatnio edytowany przez sakuwbarakushow; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          Obawiam się, że nie doczekasz się jakiejkolwiek odpowiedzi. ja również pisałam maile z za pytaniem o GG mobilne, które przestało działać na telefonie i status ładuje się jedynie do 25 %. Niestety nie uzyskałam odpowiedzi, chociaż wysyłałam maile do wszystkich adresów które podałes. Tu też nikt się nie pofatyguje żeby pomóc, nawet Admin do którego wysłałam już 2 wiadomości prywatne. Co zrobisz? Nic nie zrobisz. Chcą abyśmy wszyscy korzystali z ich usług, ale żeby pomóc, to nie ma komu.

          Komentarz


            #6
            i odpowiedzi się nie doczekacie, gg ma nowego właściciela http://www.gg.pl/komunikat/

            Komentarz


              #7
              Mateuszol rozumiem, wiesz w takim razie pod jaki adres wysyłać pytania?

              Komentarz


                #8
                Normalnie "pkp"... Ponad pół roku i niemalże 1,5k wyświetleń tematu później, odpowiedzi nadal nie uświadczyłem
                Co jak co, ale takiej opieszałości, ignorancji i olewki userów, to jeszcze nie widziałem...
                Shame on you, gg team

                PS Mało co, a zapomniałbym hasła do tego konta...
                PPS Dlaczego 17 marca na kilka h padły wszystkie serwery gg (łącznie z tzw. hubem) też pewnie nikt nigdy się nie dowie?
                Ostatnio edytowany przez gg10; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #9
                  GG czasem ma problemy z połączeniem. Czasami sam doświadczam chwilowego rozłączenia z serwerami, ale na szczęście po kilku sekundach lub minutach wszystko jest ok.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez mzk23 Zobacz posta
                    GG czasem ma problemy z połączeniem. Czasami sam doświadczam chwilowego rozłączenia z serwerami, ale na szczęście po kilku sekundach lub minutach wszystko jest ok.
                    Od jakiego czasu występuje ten problem?
                    Podaj nam wersję aplikacji GG na której występuje problem i spróbuj najpierw przeinstalować aplikację z tego linku https://www.gg.pl/info/pobierz/

                    Jeżeli problem nadal będzie się pojawiał to prześlij do nas zgłoszenie na bok@gg.pl z adresu email powiązanego z kontem GG i w treści podaj:
                    - numer GG
                    - wersję aplikacji na której występuje problem
                    - od kiedy problem występuje
                    - opis problemu.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez JustynaBOK Zobacz posta
                      Od jakiego czasu występuje ten problem?
                      Podaj nam wersję aplikacji GG na której występuje problem i spróbuj najpierw przeinstalować aplikację z tego linku https://www.gg.pl/info/pobierz/

                      Jeżeli problem nadal będzie się pojawiał to prześlij do nas zgłoszenie na bok@gg.pl z adresu email powiązanego z kontem GG i w treści podaj:
                      - numer GG
                      - wersję aplikacji na której występuje problem
                      - od kiedy problem występuje
                      - opis problemu.
                      Może jestem nietaktowny ale co za sens jest odgrzebywać wątek z przed 4 lat?! z 2015 r !

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez sakuwbarakushow Zobacz posta
                        Może jestem nietaktowny ale co za sens jest odgrzebywać wątek z przed 4 lat?! z 2015 r !
                        mzk23 jest nowym Użytkownikiem Forum zatem pewnie szukał tutaj pomocy i napisał w tym wątku, bądźmy wyrozumiali dla takich Użytkowników

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X