Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Android] BETA - Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nancin
    odpowiedział(a)
    Ja was zachęcam? To Wy zniechęcacie użytkowników. Czemu nie rozmawiacie z nami o zmianach, tylko robicie to w swoim zamkniętym gronie, a nie otwarcie z nami?

    Zostaw komentarz:


  • revanmj
    odpowiedział(a)
    Ja póki co się zgadzam z tym, że trochę miejsca się marnuje na ekranie rozmowy. Tylko że tak jest wszędzie - Hangouty czy WhatsApp mają to samo z dymkami. FB Messenger ma jedynie w miarę gęsto upakowane wiadomości (moglibyście się na nich wzorować). Przede wszstkim wyświetlanie czasu można by zmienić - jak w hangoutach tylko po ostatniej wiadomości od użytkownika czy np. pokazywać w dymku po tapnięciu na dany wiersz. Tu jest niewątpliwie pole do manewru
    Ostatnio edytowany przez revanmj; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Wasky
    odpowiedział(a)
    Prosiłbym o pohamowanie obraźliwych wypowiedzi w naszym kierunku.

    Pomiędzy poprzednią wersją a obecną skoncentrowaliśmy się na poprawie błędów, a nie na sugestiach co zmienić w wyglądzie. Zaplanowaliśmy ten wygląd, zależy nam byście teraz trochę poużywali, a my w międzyczasie będziemy nadal monitorować zgłoszenia i na spokojnie doszlifowywać to co wam się nie podoba. Na szybko na pewno nie pozmieniamy okna chatu na podstawie paru opinii. Musi spłynąć po pierwsze więcej opinii, po drugie my musimy mieć czas, by w całym zespole przedyskutować co zmieniać, czego nie zmieniać, jak zmieniać. Zrobić parę wewnętrznych testów i dopiero później zmienić wygląd.
    Pamiętaj również, że my nie działamy chaotycznie - dostaniemy zgłoszenie i w pięć minut zrobimy daną sugestię. Mamy zaplanowane prace w przód. Przed wydaniem bety od razu zaplanowaliśmy, że zabieramy się przed następny tydzień na poprawę jedynie błędów. Gdybyśmy zrobili inaczej, nie mielibyśmy czasu na błędy, których trochę było.

    Na koniec jeszcze powiem, że obrażając nas na pewno nie zmotywujesz zespołu do tego, byśmy rzucili wszystko co robimy i zaczęli spełniać twoje zachcianki. Co najwyżej zyskasz to, że zacznę ignorować twoje wypowiedzi, a w najgorszym wypadku dostaniesz bana.

    Zostaw komentarz:


  • nancin
    odpowiedział(a)
    Toście poprawili w tej wersji... Nadal ohydnie wygląda to okno rozmowy. To ludzie tu się męczą i próbują was naprowadzić na właściwy tor, a wy nadal swoje i na siłę "uszczęśliwiacie" Nas. W takim razie po co to forum, te tematy i nasze opinie? Jesteście wręcz żałośni.

    Zostaw komentarz:


  • Majcon
    odpowiedział(a)
    Wiadomość tekstowa połączenie z internetem dosyć dobre
    Szkoda :C

    Zostaw komentarz:


  • Wasky
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
    Trzecia sprawa przełączanie między rozmowami ta opia nie jest zła przy np 6 rozmowach ale przy dwóch przesunięcie palcem w prawo lub lewo jest łatwiejsze więc proponowałbym dodanie przesunięcie palcem prawo lewo i także zostawienie tej opcji
    Nie da rady. Mogłoby kolidować z wysuwaniem lewej i prawej szuflady.

    Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
    Czwarta spawa nie wiem czy to błąd gg na android czy gg 12 ale po wejściu na pc czasami pojawiają się wiadomości które już przeczytałem na telefonie (nie odpowiedziałem na nią tylko przeczytałem) ale chyba że to tak specjalnie xd
    Pojawiać się powinny, ale nie powinno być powiadomienia, że to nowa wiadomość. Jeśli takowa jest, oznaczać to może, że Android nie oznaczył jako przeczytanej. Jeśli to zwykła tekstowa wiadomość, to może oznaczać, ze akurat był zanik internetu i nie udało się wysłać informacji do serwera. Jeśli to jakaś inna wiadomość (na przykład obrazek, link, czy jeszcze coś innego) to może oznaczać, że zapomnieliśmy dorobić odsyłanie przeczytania do danego typu wiadomości. Wtedy napisz który to dokładnie typ wiadomości i czy jest powtarzalne. Wtedy poprawimy.

    Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
    No i ta strefa ;C bo mi jej tam brakuje więc jak już napisałem wcześniej proponuje do ustawień dodać możliwość włączenia sobie strefy i oczywiście po włączeniu pojawiała by się ona w menu obok open fm
    Strefy za mało osób używa. Na pewno już jej nie przywrócimy.

    Zostaw komentarz:


  • Majcon
    odpowiedział(a)
    OK więc kilka słów na koniec ode mnie aplikacja nie jest zła ale nie jest też dobra
    Po pierwsze tekst zajmuje strasznie dużo miejsca na ekranie a można to jeszcze trochę poszerzyć tak jak i pole do wpisywania tekstu
    Trzecia sprawa przełączanie między rozmowami ta opia nie jest zła przy np 6 rozmowach ale przy dwóch przesunięcie palcem w prawo lub lewo jest łatwiejsze więc proponowałbym dodanie przesunięcie palcem prawo lewo i także zostawienie tej opcji
    Czwarta spawa nie wiem czy to błąd gg na android czy gg 12 ale po wejściu na pc czasami pojawiają się wiadomości które już przeczytałem na telefonie (nie odpowiedziałem na nią tylko przeczytałem) ale chyba że to tak specjalnie xd
    No i ta strefa ;C bo mi jej tam brakuje więc jak już napisałem wcześniej proponuje do ustawień dodać możliwość włączenia sobie strefy i oczywiście po włączeniu pojawiała by się ona w menu obok open fm

    Zostaw komentarz:


  • revanmj
    odpowiedział(a)
    Sidebar jest użyteczny, ale przy większej liczbie rozmów - scrollowanie między np. pięcioma w poprzedniej wersji nie było wygodne ani szybkie.

    Zostaw komentarz:


  • nancin
    odpowiedział(a)
    Ja dodam jeszcze, że prawy sidebar jednak jest niezbyt funkcjonalny. Lepsze przełączanie między oknami było w poprzedniej wersji. Do tego można by było wyrzucić opcję "Ustawienia" z menu do lewego sidebara i zastąpić nim radio (ktoś to używa?), w ten sposób z okna rozmowy będzie można przejść od razu do ustawień zamiast wracać do listy kontaktów i wchodzić w menu i ustawienia. Ikony dysku mogłyby wyglądać jak ta ikona z sidebara. A kolor „zaznaczania” kontaktów niech wygląda tak jak to „zaznaczanie” w lewym sidebarze. Ikonka archiwum zamiast tej szafki mogłaby wyglądać jak notesik z web GG.

    Zostaw komentarz:


  • Peterksf
    odpowiedział(a)
    Moim zdaniem nowa wersja zdecydowanie na plus, ale okno rozmowy woła o pomstę do nieba. Po pierwsze wiadomości w dymkach wyglądają słabo, marnują dużo miejsca (nie wykorzystują całej szerokości), wcześniej wyglądało to o wiele, wiele lepie, a także było bardziej funkcjonalne. Z okna rozmowy powinny być usunięte także awatary. Druga sprawa to "+" z emotikonami. Myślę, że z tej listy emotikon i tak mało kto korzysta, bo większość użytkowników podstawowe wpisuje z pamięci (np. ""), a to zajmuje bardzo dużo miejsca na wpisywanie. Do emotikon spokojnie można by przechodzić z okna rozmowy tak samo jak do "Archiwum" czy "Profilu".

    Przy okazji przedstawię swoją propozycję. Warto by było dodać status "GGadam z komórki" czy coś takiego i słoneczko z telefonem. Kto często korzysta z GG w telefonie wie, jak często trzeba pisać "gg tel" itp. Taki status można by ustawić tylko na komórce. Na pewno byłby bardziej użyteczny niż status "PoGGadaj ze mną" (ktoś w ogóle go używa?).

    Pozdrawiam i czekam na kolejne wersje

    Zostaw komentarz:


  • nancin
    odpowiedział(a)
    Tak na szybko kilka błędów i minusów (Android 2.3.6, Motyw GG ciemny):
    - przy przytrzymaniu na kontakcie, gdy pojawia się „zaznaczenie” nazwa i awatar znikają pod tym zaznaczeniem.

    - w rozmowach dużo miejsca zmarnowanego, 2 słowa mieszczą się w jednej linijce i kolejne są pod spodem, przez co wiadomość jest wysoka i marnują się pola po bokach. Lepiej to wyglądało w poprzedniej wersji. Szare przyciski „wyślij”, „plus”/”X”, „Wyślij plik”, „Zdjęcie”, „Zagraj” są brzydkie i duże oraz napis wystaje poza przyciski (żałoba?). Szare rozmowy (żałoba?). Ładniejsza kolorystyka była w poprzedniej wersji. Zamiast tego przycisku „+” lepiej by było jakby w menu rozwijanym była opcja „Dodaj”, ponieważ na mniejszych telefonach pole do wpisywania wiadomości jest małe. Po kliknięciu na awatar w rozmowie przenosi do profilu osoby – zbędne. Lepiej było jak w poprzedniej wersji, klikając na nazwę kontaktu na górnej belce. Awatar w ogóle podczas rozmowy jest nie potrzebny. Czasami się zdarza, że jak za daleko naciśnie się przycisk „wyślij” to pojawia się prawy sidebar.

    - emotikony są według mnie zbyt bardzo rozstawione.
    - foldery w dysku są brzydkie.
    - zbyt długie wibrację. Dobra byłaby opcja dostosowania ich długości. Zdarza się, że telefon wibruje podwójnie, krótko i po chwili długo.
    - po przełączeniu okna rozmowy np. na pulpit, a potem powrót do GG włącza się lista kontaktów zamiast poprzednie ustawione okno, np. rozmowy.
    - pole tekstowe jest wąskie przez ten „+” z boku i przy wpisaniu dłuższego tekstu okno się blokuje nie wydłużając się jak okno np. w aplikacji SMS. Klawisz „enter” zamienia się w klawisz emotikon, co jest zbędne. Chciałbym móc napisać 2 wiadomości w jednej z odstępem, zamiast wysyłać 2 wiadomości osobno, tak jak to jest w aplikacji SMS. Po wyjściu z aplikacji (nie zamknięciu), gdy kliknie się na wiadomość w belce powiadomień, a następnie na strzałkę z logiem GG aplikacja się wyłącza (nie chodzi o zamykanie) zamiast cofnąć do listy kontaktów.

    - niebieskie zaznaczenia na żółtej belce, mógłby być to ciemniejszy żółty.

    - zbyt mała różnica między wiadomością niewysłaną, a wysłaną. Sama czcionka zmieniająca kolor to zbyt mało. Mogłoby całe pole zmieniać kolor, albo dodać kółeczko, obok że wiadomość się wysyła, przecież po bokach marnuje się tyle miejsca...
    - czasami lewy sidebar nie chce się rozwinąć do końca tylko zatrzymuje się.

    - Nastąpił crash aplikacji po wysunięciu lewego sidebara, a następnie kliknięciu przycisku menu.
    - Nastąpił crash aplikacji po wejściu w okno szukania znajomych (klikanie po opcjach) a następnie kliknięciu przycisku menu.
    - błędy z cofaniem. Zamiast cofnąć widać nadal to samo okno, dopiero za którymś razem cofnie.
    - po wejściu w czyjś profil za każdym razem pobierane są z serwera informacje o kontakcie, awatar, numer – po co? Nie mogą być te informacje zapisane na telefonie, a aktualizowałyby się wtedy, kiedy miały. Tak to za każdym razem jest pobieramy transfer.

    Plusy:
    + większa lista kontaktów i awatary.
    + wysuwane sidebary po bokach.
    + usunięta Strefa.
    + ogólnie ładniejszy wygląd aplikacji.
    + ładnie kontrastujący żółty pasek z resztą aplikacji.

    Takie małe pytanie. Dlaczego z wersji GG java można wysłać zdjęcie, a w drugą stronę to nie działa?
    Ostatnio edytowany przez nancin; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • krzos
    odpowiedział(a)
    @up własnie ten żółty jest dobry
    Prosze go nie zmieniac!

    Wysłane z mojego GT-S5830 przy użyciu Tapatalk 4

    Zostaw komentarz:


  • revanmj
    odpowiedział(a)
    Moja opinia:
    - żółty kolor górnego paska jest nieco za ostry, zwłaszcza po ustawieniu ciemnego motywu za bardzo kontrastuje z resztą
    - pomysł ze zmianą statusu w wysuwanym sidebarze bardzo na +
    - tak samo pomysł z wysuwaną z prawej strony listą rozmów

    Ogółem nowe UI mi się podoba.

    Zostaw komentarz:


  • Majcon
    odpowiedział(a)
    a nie myślałeś żeby zrobić strefę tak aby każdy mógł zadecydować czy chce ją mieć czy też nie ? np w ustawieniach po zaznaczeniu strefa się pojawia a po odznaczeniu znika
    I jeszcze to że trzeba wybierać po prawej stronie rozmówcę ble ;C łatwiej jest raczej pacem przejechać :p
    Ostatnio edytowany przez Majcon; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • Wasky
    odpowiedział(a)
    Wydaliśmy dzisiaj nową wersję na betę.

    W nowej wersji postanowiliśmy zmienić wygląd aplikacji. Chcieliśmy, by aplikacja stała się bardziej intuicyjna i używalna. Usunęliśmy kilka elementów nieużywanych, na przykład Strefę.
    Przy okazji postanowiliśmy przeprojektować aplikację tak, by spełniała najnowsze wytyczne dla twórców aplikacji Androidowych.
    Z doświadczenia wiem, że nasi użytkownicy nie lubią zmian i często podchodzą do nich sceptycznie. Dlatego jeśli po zainstalowaniu aplikacji stwierdzisz, że nowy wygląd jest kiepski i wolisz stary, to prosiłbym o poużywanie aplikacji przynajmniej przez weekend zanim ją skreślisz. Może się przyzwyczaisz do nowego wyglądu i okaże się, że nie jest taka zła.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X