Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Android] BETA - Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ja dodam jeszcze, że prawy sidebar jednak jest niezbyt funkcjonalny. Lepsze przełączanie między oknami było w poprzedniej wersji. Do tego można by było wyrzucić opcję "Ustawienia" z menu do lewego sidebara i zastąpić nim radio (ktoś to używa?), w ten sposób z okna rozmowy będzie można przejść od razu do ustawień zamiast wracać do listy kontaktów i wchodzić w menu i ustawienia. Ikony dysku mogłyby wyglądać jak ta ikona z sidebara. A kolor „zaznaczania” kontaktów niech wygląda tak jak to „zaznaczanie” w lewym sidebarze. Ikonka archiwum zamiast tej szafki mogłaby wyglądać jak notesik z web GG.

    Komentarz


      Sidebar jest użyteczny, ale przy większej liczbie rozmów - scrollowanie między np. pięcioma w poprzedniej wersji nie było wygodne ani szybkie.
      PC: Windows 8.1 Pro (64-bit) | Mac OS X Mavericks
      Mobile: Android 4.4 (CyanogenMod 11) | iOS 7

      Komentarz


        OK więc kilka słów na koniec ode mnie aplikacja nie jest zła ale nie jest też dobra
        Po pierwsze tekst zajmuje strasznie dużo miejsca na ekranie a można to jeszcze trochę poszerzyć tak jak i pole do wpisywania tekstu
        Trzecia sprawa przełączanie między rozmowami ta opia nie jest zła przy np 6 rozmowach ale przy dwóch przesunięcie palcem w prawo lub lewo jest łatwiejsze więc proponowałbym dodanie przesunięcie palcem prawo lewo i także zostawienie tej opcji
        Czwarta spawa nie wiem czy to błąd gg na android czy gg 12 ale po wejściu na pc czasami pojawiają się wiadomości które już przeczytałem na telefonie (nie odpowiedziałem na nią tylko przeczytałem) ale chyba że to tak specjalnie xd
        No i ta strefa ;C bo mi jej tam brakuje więc jak już napisałem wcześniej proponuje do ustawień dodać możliwość włączenia sobie strefy i oczywiście po włączeniu pojawiała by się ona w menu obok open fm
        CzatGG: Kliknij!
        Moje GG: Kliknij!

        Komentarz


          Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
          Trzecia sprawa przełączanie między rozmowami ta opia nie jest zła przy np 6 rozmowach ale przy dwóch przesunięcie palcem w prawo lub lewo jest łatwiejsze więc proponowałbym dodanie przesunięcie palcem prawo lewo i także zostawienie tej opcji
          Nie da rady. Mogłoby kolidować z wysuwaniem lewej i prawej szuflady.

          Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
          Czwarta spawa nie wiem czy to błąd gg na android czy gg 12 ale po wejściu na pc czasami pojawiają się wiadomości które już przeczytałem na telefonie (nie odpowiedziałem na nią tylko przeczytałem) ale chyba że to tak specjalnie xd
          Pojawiać się powinny, ale nie powinno być powiadomienia, że to nowa wiadomość. Jeśli takowa jest, oznaczać to może, że Android nie oznaczył jako przeczytanej. Jeśli to zwykła tekstowa wiadomość, to może oznaczać, ze akurat był zanik internetu i nie udało się wysłać informacji do serwera. Jeśli to jakaś inna wiadomość (na przykład obrazek, link, czy jeszcze coś innego) to może oznaczać, że zapomnieliśmy dorobić odsyłanie przeczytania do danego typu wiadomości. Wtedy napisz który to dokładnie typ wiadomości i czy jest powtarzalne. Wtedy poprawimy.

          Zamieszczone przez Majcon Zobacz posta
          No i ta strefa ;C bo mi jej tam brakuje więc jak już napisałem wcześniej proponuje do ustawień dodać możliwość włączenia sobie strefy i oczywiście po włączeniu pojawiała by się ona w menu obok open fm
          Strefy za mało osób używa. Na pewno już jej nie przywrócimy.

          Komentarz


            Wiadomość tekstowa połączenie z internetem dosyć dobre
            Szkoda :C
            CzatGG: Kliknij!
            Moje GG: Kliknij!

            Komentarz


              Toście poprawili w tej wersji... Nadal ohydnie wygląda to okno rozmowy. To ludzie tu się męczą i próbują was naprowadzić na właściwy tor, a wy nadal swoje i na siłę "uszczęśliwiacie" Nas. W takim razie po co to forum, te tematy i nasze opinie? Jesteście wręcz żałośni.

              Komentarz


                Prosiłbym o pohamowanie obraźliwych wypowiedzi w naszym kierunku.

                Pomiędzy poprzednią wersją a obecną skoncentrowaliśmy się na poprawie błędów, a nie na sugestiach co zmienić w wyglądzie. Zaplanowaliśmy ten wygląd, zależy nam byście teraz trochę poużywali, a my w międzyczasie będziemy nadal monitorować zgłoszenia i na spokojnie doszlifowywać to co wam się nie podoba. Na szybko na pewno nie pozmieniamy okna chatu na podstawie paru opinii. Musi spłynąć po pierwsze więcej opinii, po drugie my musimy mieć czas, by w całym zespole przedyskutować co zmieniać, czego nie zmieniać, jak zmieniać. Zrobić parę wewnętrznych testów i dopiero później zmienić wygląd.
                Pamiętaj również, że my nie działamy chaotycznie - dostaniemy zgłoszenie i w pięć minut zrobimy daną sugestię. Mamy zaplanowane prace w przód. Przed wydaniem bety od razu zaplanowaliśmy, że zabieramy się przed następny tydzień na poprawę jedynie błędów. Gdybyśmy zrobili inaczej, nie mielibyśmy czasu na błędy, których trochę było.

                Na koniec jeszcze powiem, że obrażając nas na pewno nie zmotywujesz zespołu do tego, byśmy rzucili wszystko co robimy i zaczęli spełniać twoje zachcianki. Co najwyżej zyskasz to, że zacznę ignorować twoje wypowiedzi, a w najgorszym wypadku dostaniesz bana.

                Komentarz


                  Ja póki co się zgadzam z tym, że trochę miejsca się marnuje na ekranie rozmowy. Tylko że tak jest wszędzie - Hangouty czy WhatsApp mają to samo z dymkami. FB Messenger ma jedynie w miarę gęsto upakowane wiadomości (moglibyście się na nich wzorować). Przede wszstkim wyświetlanie czasu można by zmienić - jak w hangoutach tylko po ostatniej wiadomości od użytkownika czy np. pokazywać w dymku po tapnięciu na dany wiersz. Tu jest niewątpliwie pole do manewru
                  Ostatnio edytowany przez revanmj; [ARG:4 UNDEFINED].
                  PC: Windows 8.1 Pro (64-bit) | Mac OS X Mavericks
                  Mobile: Android 4.4 (CyanogenMod 11) | iOS 7

                  Komentarz


                    Ja was zachęcam? To Wy zniechęcacie użytkowników. Czemu nie rozmawiacie z nami o zmianach, tylko robicie to w swoim zamkniętym gronie, a nie otwarcie z nami?

                    Komentarz


                      A jakie masz doświadczenie w projektowaniu interfejsów aplikacji? Mamy w firmie grupę specjalistów którzy się tym zajmują profesjonalnie. A później śledzimy komentarze i poprawiamy nasze niedociągnięcia. Tylko to trwa, co dokładnie opisałem w wypowiedzi wyżej.

                      Jak sobie wyobrażasz naszą ostatnią pracę, gdzie przeprojektowaliśmy praktycznie całą aplikację? Ze tutaj daję zapytanie na forum jak ma wyglądać ponad 10 ekranów w aplikacji? Skąd mam pewność, ze wygląd jaki zaproponujesz będzie faktycznie wygodniejszy dla większości?

                      Teraz się ustosunkuję do twoich sugestii które zgłaszałeś:

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      Prawy sidebar jednak jest niezbyt funkcjonalny. Lepsze przełączanie między oknami było w poprzedniej wersji.
                      Mamy lewą i prawą szufladę wysuwaną pociągnięciem palca. Stare przełączanie kolidowałoby z szufladami. Dlatego usunęliśmy. Tutaj również warto wspomnieć, że dużo osób mówi, że nowe przełączanie pomiędzy rozmowami jest fajniejsze, niż poprzednie. Więc tu już dyskusja zamknięta nad starym sposobem przełączania rozmów.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      Do tego można by było wyrzucić opcję "Ustawienia" z menu do lewego sidebara i zastąpić nim radio (ktoś to używa?)
                      Nie można by było. Wytyczne projektowania na Androida mówią o tym, że Ustawienia powinny być pod menu. Dzięki tym wytycznym wszystkie aplikacje powinny być spójne i gdy chcesz wejść do ustawień w którejkolwiek z aplikacji, nie zastanawiasz się, czy ta aplikacja ma ustawienia pod menu, czy trzeba ich szukać w lewym sidebarze, czy może twórca jeszcze wymyślił jakieś inne egzotyczne miejsce na ustawienia. To jest przykład braku doświadczenia w projektowaniu i dlaczego mamy profesjonalny zespół projektantów, zamiast kierować się jedynie decyzjami z forum.

                      Wbrew pozorom radio używa wiele osób.


                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      W ten sposób z okna rozmowy będzie można przejść od razu do ustawień zamiast wracać do listy kontaktów i wchodzić w menu i ustawienia.
                      Będąc w rozmowie wysuń lewy lub prawy sidebar a następnie naciśnij menu. Wtedy pojawią się ustawienia. To jest również wytyczna projektowania Androidowego, że przy wysunięciu sidebara powinny się tam znaleźć ustawienia. A dzięki temu, że są to ogólne wytyczne dla wszystkich aplikacji, gdy w przyszłości w innej aplikacji będziesz szukać ustawień, nie będąc w jej głównym ekranie, to znajdziesz je szybko, wysuwając szufladę - dlatego warto się trzymać wytycznych, ułatwia to używanie urządzenia z Androidem.

                      Poza tym większość osób w ogóle nie wchodzi w ustawienia. A nawet jeśli w nie wchodzi, to robi to zwykle tylko raz - ustawia wszystko po swojemu i więcej tam nie wchodzi. Dlatego też zgodnie z zasadami projektowania, rzeczy mniej używane należy bardziej ukrywać, a nie wyeksponować. Po co chcesz co chwila do ustawień wchodzić z okna rozmowy?


                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      Ikony dysku mogłyby wyglądać jak ta ikona z sidebara. A kolor „zaznaczania” kontaktów niech wygląda tak jak to „zaznaczanie” w lewym sidebarze. Ikonka archiwum zamiast tej szafki mogłaby wyglądać jak notesik z web GG.
                      To są już prywatne gusta co się komu podoba. Nasi graficy wymyślili taką kolorystykę i nie słyszałem, aby komuś jeszcze się nie podobała (pomijam tutaj sprawę żółtej belki).

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      przy przytrzymaniu na kontakcie, gdy pojawia się „zaznaczenie” nazwa i awatar znikają pod tym zaznaczeniem.
                      Poprawiliśmy.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      w rozmowach dużo miejsca zmarnowanego, 2 słowa mieszczą się w jednej linijce i kolejne są pod spodem, przez co wiadomość jest wysoka i marnują się pola po bokach. Lepiej to wyglądało w poprzedniej wersji. Szare przyciski „wyślij”, „plus”/”X”, „Wyślij plik”, „Zdjęcie”, „Zagraj” są brzydkie i duże oraz napis wystaje poza przyciski (żałoba?). Szare rozmowy (żałoba?). Ładniejsza kolorystyka była w poprzedniej wersji. Zamiast tego przycisku „+” lepiej by było jakby w menu rozwijanym była opcja „Dodaj”, ponieważ na mniejszych telefonach pole do wpisywania wiadomości jest małe. Po kliknięciu na awatar w rozmowie przenosi do profilu osoby – zbędne. Lepiej było jak w poprzedniej wersji, klikając na nazwę kontaktu na górnej belce. Awatar w ogóle podczas rozmowy jest nie potrzebny. Czasami się zdarza, że jak za daleko naciśnie się przycisk „wyślij” to pojawia się prawy sidebar.
                      Co do chatów, pisałem już wyżej, że będziemy monitorować zgłoszenia i pewnie przeprojektujemy. Brzydkie przyciski to efekt tego, że Android z serii 2.x powoli odchodzi już w zapomnienie, dość szybko spada liczba użytkowników z Anroidami 2.x i koncentrujemy się głównie na Androidzie 4.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      emotikony są według mnie zbyt bardzo rozstawione.
                      Efekt jednej bardzo dużej emotikony. Musi się tam zmieścić, więc pole musi być dostatecznie duże.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      zbyt długie wibrację. Dobra byłaby opcja dostosowania ich długości. Zdarza się, że telefon wibruje podwójnie, krótko i po chwili długo.
                      My nie kontrolujemy wibracji. System to robi. Kwestia indywidualna telefonu.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      po przełączeniu okna rozmowy np. na pulpit, a potem powrót do GG włącza się lista kontaktów zamiast poprzednie ustawione okno, np. rozmowy.
                      Nie da się zrobić tego idealnie ze względu na drastyczną zmianę w nawigacji pomiędzy Androidem 2.x oraz Androidem 4.x. Cierpieć muszą albo ci pierwsi albo ci drudzy. Z wiadomych przyczyn na męczenników wybraliśmy tych pierwszych.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      Plusy:
                      + większa lista kontaktów i awatary.
                      Akurat większości osobom się nie podoba większa lista kontaktów. I powinniśmy zostawić taką jak jest, czy zmniejszyć na prośbę większości? Każdy ma swoje indywidualne preferencje i niestety wszystkich nie zadowolimy. Dlatego nie jesteśmy w stanie każdej waszej prośby zawrzeć w aplikacji.

                      Zamieszczone przez nancin Zobacz posta
                      Takie małe pytanie. Dlaczego z wersji GG java można wysłać zdjęcie, a w drugą stronę to nie działa?
                      Nowy sposób wysyłania zdjęć jest przed nasz GGDysk. Wersja Java nie obsługuje Dysku.

                      Komentarz


                        W najnowszej wersji brak możliowości edycji kontaktu

                        Wysłane z mojego Tabletu za użyciu Tapatalka
                        c0d3r.eu Zapraszam

                        Komentarz


                          Wejdź na Profil Kontaktu -> Menu (lub trzy kropki w prawym górnym rogu) -> Edytuj. Edycja została nieco ukryta, ponieważ raczej używa się tej opcji rzadko, więc nie ma co zaśmiecać głównego menu na liście kontaktów pozycjami, których w praktyce nie używasz.

                          Komentarz


                            Gdzie znajdę opis wszystkich uprawnień aplikacji? Np po co aplikacji dostęp do sms, kontaktów? Opis innych uprawnień?

                            *

                            Komentarz


                              Dziękuję - usuwam !!!

                              Nie potrzebuję kolejnej aplikacji do sms-ów czy dzwonienia ( taki jest zakres uprawnień na przyszłość ). Od tego mam telefon. Poza tym z moich znajomych 5% tylko jeszcze korzysta z GG i to chyba tylko przez zapomnienie, albo to są ci co nie mają FB. Sorry, ale robicie się niestety zbędni na rynku pośród " multikombofunkcjonalnych " aplikacji. Jak wrócicie do korzeni, to i użytkownicy wrócą.

                              Komentarz


                                Problem jest taki, że każde dodanie uprawnienia powoduje, że update trzeba ręcznie zaakeceptować. Dlatego teraz przemyśleliśmy co chcemy robić w przyszłości i dodaliśmy uprawnienia, które będą nam potrzebne. I tak na przykład odczytywanie SMSów chcemy wykorzystać do potwierdzania swojego numeru tel - jeśli będziesz chciał potwierdzić numer tel, będzie przychodził do ciebie SMS, który będzie automatycznie przez aplikację przechwytywany i usuwany. Zapewniam was, że te uprawnienia nie zostaną nigdy nadużyte - nie będziemy szpiegować waszych SMSów.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X