Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z usuwaniem z listy ostatnich rozmów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z usuwaniem z listy ostatnich rozmów

    Od kilku dni nie da się u mnie ( nie wiem czy tylko u mnie ) wykasować ostatnich rozmów. Po skasowaniu ich w bocznym panelu i zamknięciu aplikacji ( bez wylogowywania ) ponowne otwarcie panelu ostatnich rozmów i wszystko jest widoczne. Tak samo jest po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu.

    Druga rzecz to nie działają powiadomienia " Push " - aplikacja jest zalogowana i w trybie " Wyjdź ", i nie dochodzą powiadomienia o nowych wiadomościach.
    Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

    #2
    Prośba na przyszłość o sensowny temat. "Nie działa" nie powie nic innym, którzy mają ten sam problem i mogą niepotrzebnie założyć kolejny wątek o tym samym problemie.

    Problem z usuwaniem z prawego panelu zostanie naprawiony w najbliższym wydaniu.

    Skoro kliknąłeś w aplikacji "Wyjdź", to wiadomości dostawać nie będziesz.

    Komentarz


      #3
      Cytat z FAQ Android:
      " Kliknąłem Wyjdź, jednak u innych nadal jestem widoczny jako Dostępny oraz nadal przychodzą do mnie wiadomości

      To, że jesteś widoczny jako Dostępny nie musi oznaczać, że jesteś połączony z siecią GG. Może to oznaczać, że wiadomości przyjdą w trybie Push, uruchamiając automatycznie aplikację. Jeśli klikniesz Wyjdź, a aktualnie nie masz połączenia z internetem, wtedy aplikacja nie wyśle do serwerów GG informacji o wyrejestrowaniu z trybu Push. W takim wypadku u innych widoczny jesteś jako Dostępny, a odebrana wiadomość uruchomi aplikację. "

      Czyli żeby powiadomienia push działały nie powinienem się wylogowywać z aplikacji a tylko zamknąć ją właśnie poprzez " Wyjdź " i mieć aktywne połączenie z netem. Otóż w moim przypadku tak właśnie jest - mam w domu stałe łącze poprzez Neostradę i powiadomienia na komórkę nie dochodzą.

      Komentarz


        #4
        Dobra, zacznijmy od innej strony: Po co klikasz "Wyjdź" jeśli chcesz dostawać powiadomienia?

        Komentarz


          #5
          A jak mam np. uruchomić inną aplikację skoro GG zajmuje cały ekran ?

          Komentarz


            #6
            Uruchom ponownie telefon, wtedy będziesz miał znowu ekran główny, a powiadomienia o nowych wiadomościach na GG będą nadal przychodzić.

            Komentarz


              #7
              Nie mogę znaleźć tego wątku, ale jak została wprowadzona usługa powiadomień push była cała dyskusja o tym właśnie że nie działają powiadomienia, oraz usunięciu właśnie opcji " wyjdź ", która to działać ma dokładnie tak samo jak i klawisz " wstecz ". Główną konkluzją z tego było to, że jeżeli chcemy dostawać powiadomienia, to nie wolno się wylogować z aplikacji, natomiast można ją " zminimalizować ", lub " ukryć " korzystając albo z klawisza " wstecz ", albo z przywróconej opcji " wyjdź ". Sama aplikacja będąc w uśpieniu odbiera z serwerów google sygnał o nadchodzącej wiadomości i wtedy się uruchamia. I tak to działało. Niestety właśnie ostatnio zauważyłem że już nie.

              Komentarz


                #8
                Prawie dobrze zrozumiałeś, poza tym nieszczęsnym "Wyjdź", który to działał BŁĘDNIE, i gdy nie było połączenia z internetem to się nie wyrejestrowywał z usługi Push, przez co dostawaliśmy nadal wiadomości.

                Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości, należy użyć "Wstecz" lub klawisza "Home". Jeśli denerwuje cię ikonka w pasku powiadomień, można ją wyłączyć w ustawieniach GG.

                Komentarz


                  #9
                  Czyli co teraz robi ta opcja " Wyjdź " ??? Rozumiem, że ani nie wylogowuje GG, ani nie " ubija " procesu ( sam Andek to robi ) i jedyna jego funkcja to wyłączenie push To nie lepiej dać w opcjach wyłączenie powiadomień push ??? ( Żartuję oczywiście ) Ale tak poważnie to od czego w zasadzie on jest teraz ?

                  Komentarz


                    #10
                    Jedynie wyłącza ikonkę. Ogólnie jest to bez sensu, ale ludzie koniecznie chcieli mieć opcję "Wyjdź", bo się psychicznie lepiej czują, niż gdy klikną "Wstecz"

                    Komentarz


                      #11
                      No aż tak nie wylacza. Na GalaxyMini co jakis czas sie GG samo wlacza

                      Wysłane z mojego GT-S5830 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #12
                        Na najnowszej becie? Pojawia się znowu ikonka GG sama? Po kliknięciu "Wyjdź"? Jest to mało możliwe, a wręcz niemożliwe.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                          Jedynie wyłącza ikonkę. Ogólnie jest to bez sensu, ale ludzie koniecznie chcieli mieć opcję "Wyjdź", bo się psychicznie lepiej czują, niż gdy klikną "Wstecz"
                          Proszę cię nie udawaj idioty bo pewnie nim nie jesteś. Opcja Wyjdź miała wylogowywać z serwerów gg, ustawiać status niedostępny i usuwać proces programu z pamięci. A nie tylko ukrywać ikonę. A jeśli nie to przynajmniej wylogowywać permanentnie z serwerów gg tak aby wiadomości nie dochodziły a następnie ukrywać ikonkę.

                          Jak zwykle odwalacie fuszerkę i tyle.

                          Komentarz


                            #14
                            Prosilbym cie na przyszlosc o wieksza kulture wypowiedzi. "Wyjdz" ma robic to samo co "Wyloguj". Poza nie pokazywaniem listy profili. Dlatego jest bez sensu. Nigdy nie miala usuwac procesu z RAMu - dlaczego? Proponuje poczytac dokumentacje Androida, bo mi sie nie chce setny raz tego tlumaczyc.
                            Odwalamy fuszerke? Nieco zostalo poprawione w najnowszej becie. Sprawdz, zanim skrytykujesz.

                            Sent from my One S using Tapatalk

                            Komentarz


                              #15
                              No ok, więc Opcja Wyjdź wylogowuje z serwera czy tylko ukrywa ikonę? Powinno być tak, żeby wylogowywała (wiadomości przestaną dochodzić) i jednocześnie usuwała ikonę. Żaden tryb push nie powinien być aktywowany po wybraniu opcji wyjdź, z punktu widzenia użytkownika aplikacja nie jest uruchomiona i nie działa (to, że proces siedzi w pamięci to inna sprawa).

                              Co do czytania dokumentacji Androida to nie muszę tego robić bo wiem jak to działa. Nie jest bynajmniej prawdą, że niemożliwym jest zaimplementowanie opcji wyjdź ten sposób, żeby nie pozostała w pamięci. Tyle tylko że Google nie zaleca robienia czegoś takiego.

                              Other applications actually have "Exit" options with teeth. These applications forcibly terminate the virtual machine in which they are operating. This practice is specifically not recommended by Android engineers and is seen as breaking the API. Nevertheless, many application vendors choose to provide this capability. Google itself and NextApp do not provide this capability in any of their respective apps.
                              Czyli dokumentacja mówi tylko tyle, że wiele aplikacji implementuje opcję nazwijmy to "całkowitego zakończenia", ale Google tego nie zaleca i nie praktykuje w swoich aplikacjach. Za to kwestią dyskusyjną jest, czy nie przyda sie to na słabszych urządzeniach, gdzie zabicie aplikacji po wybraniu Wyjdź od razu zwalnia zasoby systemowe, a nie dopiero system sam to zrobi gdy zasobów zabraknie. Na starych wersjach Androida (4.0, 4.1) i bardzo słabych urządzeniach wcale tak dobrze to nie działa, sam miałem takiego niskobudżetowego smartfona i program taki jak gg siedział w pamięci, a system sobie ubił animowaną tapetę bo zabrakło mu pamięci.

                              Czemu mówię że odwalacie fuszerkę? Bo z tego co napisane jest wyżej, aplikacja po wybraniu Wyjdź ukrywa ikonkę, a potem przechodzi w tryb Push, czyli dalej przyjmuje wiadomości - tak nie może być. Wygląda to na podejście typu "Ok, skoro tak krzyczą to dodany Wyjdź, podpniemy tam ukrywanie ikony i problem z głowy".
                              Ostatnio edytowany przez lucekk; [ARG:4 UNDEFINED].

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X