Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy po aktualizacji do 3.0 stracę archiwum?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czy po aktualizacji do 3.0 stracę archiwum?

    Czy aktualizując na Androidzie Gadu-Gadu w wersji 2.2.0 do 3.0.1 zachowam swoje dotychczasowe archiwum? Czy ktoś jest mi w stanie to powiedzieć na 100%? (Mile widziana odpowiedź od załogi )

    #2
    Archiwum lokalne jest wysyłane do archiwum online (na serwerze).
    Jak masz zrootowany telefon możesz sobie wykonać kopię archiwum lokalnego, ale chyba nie jest ono usuwane lokalnie.

    Możesz poczekać ewentualnie na konkretną wypowiedź kogoś z zespołu mobilnego

    Komentarz


      #3
      No więc po pierwsze to o ile nie walnąłeś się w numerach wersji to w Markecie była wersja 2.3.0. Jeśli masz faktycznie 2.2.0 to nie potrafię powiedzieć jak się zachowa update. Nie wiem czy wspieramy 2.2.0.
      Druga sprawa jest taka, że tak jak Qrix napisał, archiwum jest eksportowane do archiwum online. Polecam jednak albo poczekać na update aplikacji w Android Markecie albo zainstalowanie najnowszej bety z forum. Przy eksporcie archiwum niestety wdarły się błędy i są przypadki, w których aplikacja się wywala na eksporcie (poprawione w becie).
      Archiwum jest eksportowane gdy jesteśmy na Wifi lub gdy jesteśmy w sieci komórkowej i odpowiemy twierdząco na prośbę o przesłanie dodatkowych danych.
      Eksport archiwum może trwać około 5 minut. W tym czasie telefon może trochę mulić.
      Jeśli masz kilka profili GG, musisz na każdym z nich się zalogować w celu wyeksportowania każdego archiwum.
      Lokalne archiwum dla bezpieczeństwa nie jest usuwane. Zarówno przy udanym jak i nieudanym eksporcie. Zaawansowani użytkownicy dzięki temu będą mogli sobie w każdym momencie odzyskać to archiwum.

      Komentarz


        #4
        Zgadza się, mam 2.2.0, nie aktualizowałem do 2.3.0, bo nie podobał mi się wygląd tamtej wersji.Teraz z racji tego, że chciałbym mieć wspólne archiwum dla komputera i telefonu zabieram się do aktualizacji, ale zastanawiałem się, czy nie pojawią się problemy typu właśnie utrata archiwum. (I czy ewentualnie warto najpierw znaleźć apk z 2.3.0, a dopiero potem instalować betę z forum, jeśli to ma jakieś znaczenie?)
        A jak można zabezpieczyć archiwum lokalnie? Mam roota w telefonie, tylko nie jestem pewny czy przykładowo Titanum Backup zdoła zabezpieczyć moje dane, czy ewentualnie gdzieś jeszcze jest plik, który mógłbym bezpiecznie skopiować.

        Komentarz


          #5
          Plik znajduje się w folderze \data\data\pl.gadugadu\databases\chats.db - to jest całe archiwum rozmów. Drugi plik w tym samym folderze "gadugadu.db" jest zapisem profili. Skopiuj sobie te dwa pliki. Następnie możesz próbować instalować betę i sprawdzić czy wszystko będzie działać. Jeśli coś się popsuje w trakcie, to znaczy że jednak nie wspieramy update'u z wersji 2.2.0. W takim wypadku będziesz musiał znaleźć wersję 2.3.0. Odinstlować wersję najnowszą, która powoduje błędy i zainstalować wersję 2.3.0. Następnie wrzucisz te dwa pliki do folderu, z którego je wcześniej skopiowałeś i wszystko już wtedy powinno się poprawnie wyeksportować.

          Komentarz


            #6
            Wersja 2.3 do pobrania tutaj. Najnowsza wersja nie starsza niż w markecie tutaj.

            Komentarz


              #7
              Spróbowałem zainstalować 3.0.2 na 2.2.0 (po uprzednim skopiowaniu w/w plików), ale włączało mi się tylko archiwum online. Odinstalowałem je więc i zainstalowałem 2.3.0 i podmieniłem pliki. Po włączeniu tej wersji wyświetliły mi się pola numer+hasło, a po ich podaniu aplikacja się wysypywała ("wymuś zamknięcie" itd.). Próbując dalej uzyskać dostęp do danych zainstalowałem wersję 3.0.2 na 2.3.0 i podmieniłem pliki. Ta znowu po uruchomieniu nie widziała dawnego profilu, a archiwum jest dostępne tylko to online.

              Przy pomocy Titanum Backup przywróciłem Gadu-Gadu 2.2.0 (aplikacja + dane), podmieniłem pliki (kopia w T.B. była z grudnia), zrestartowałem telefon i... próba uruchomienia GG kończy się komunikatem z "Wymuś zamknięcie".

              Jak teraz mam odzyskać dane? Może być nawet GG 2.2.0.

              Komentarz


                #8
                Nic nie rozumiem.. Mówisz, że masz to swoje archiwum w archiwum online. Czyli tak jak chciałeś. Więc w czym problem?

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Wasky Zobacz posta
                  Nic nie rozumiem.. Mówisz, że masz to swoje archiwum w archiwum online. Czyli tak jak chciałeś. Więc w czym problem?
                  Już tłumaczę: przez archiwum online mam na myśli archiwum z komputera, z GG11, ono jest dostępne na telefonie przez GG 3.0.2. Staram się do niego dodać archiwum lokalne (z telefonu), co zupełnie nie wychodzi. Aplikacja się sypie po podmienieniu plików *.db.

                  Komentarz


                    #10
                    Pliki .db podmieniłeś z wersji 2.2. Odinstaluj 3.x zupełnie, zainstaluj 2.2 i wtedy przywróć skopiowane wcześniej pliki. Jeśli nie odinstalowałeś 3.x to pewnie ta wersja zostawiła jakieś swoje pliki...
                    po przywróceniu przejdź z 2.2 -> 2.3 -> 3.0.2 z wątku na forum

                    Komentarz


                      #11
                      Właśnie tak zrobiłem, że odinstalowałem zupełnie Gadu-gadu, zainstalowałem GG 2.2.0, podmieniłem pliki (te skopiowane na samym początku od 2.2.0) i aplikacja się wysypuje, nie da się nawet uruchomić.

                      Co ciekawe, jeśli przywrócę przez Titanum Backup GG2.2.0 z archiwum z grudnia, przy którym owo GG działa, to po aktualizacji do GG2.3.0 a następnie do 3.0.2 GG przestaje wyświetlać archiwum lokalne.

                      EDIT: Zostawiłem na 2 godziny w spokoju - posprzątał widać sobie i mam archiwum aktualne. Wszystkim za pomoc bardzo serdecznie dziękuję.
                      Ostatnio edytowany przez TeoTN; [ARG:4 UNDEFINED].

                      Komentarz


                        #12
                        No tak, zapomniałem dodać, że to się nie pojawi od razu, tylko trzeba mu dać czas na to Ale nie powinno to trwać dłużej niż 10 minut według mojej wiedzy.

                        Komentarz


                          #13
                          A jak ja nie chce korzystać z archwium online i na beta.gg.pl wyłączyłem w komunikatorze archiwum. To teraz nawet jak na androidzie w opcjach mam włączone archiwum to go nie ma. Czy będzie można tak jak w poprzedniej wersji, korzystać z archiwum offline, a nie tylko online ? Moim zdaniem to podstawa.

                          Komentarz


                            #14
                            Jak masz włączone w opcjach na Androidzie to powinno się włączyć wszędzie.

                            Komentarz


                              #15
                              Nie o to chodzi. Ja chce wlaczyc normalne archiwum offline, a nie online. Tak jak w poprzedniej wersji, zeby te offline tez było oprócz tego online. To podstawa.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X