Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy jest możliwość NIE zapamiętywania haseł?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czy jest możliwość NIE zapamiętywania haseł?

    Hej

    Chciałem zwrócić uwagę na dość denerwująca mnie kwestie prywatności. Czy da się ustawić gg tak, by za każdym logowaniem wymagało hasła, lub czy będzie taka możliwość?

    Zależy mi na tym, bo mam wscibska kuzynkę, która lubi grzebać w cudzym
    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

    #2
    A jeśli kuzynka to czyta? :-P
    Nie ma, nie wiem czy będzie, nigdy nie było, nie sądzę więc. Ale można się wylogować za każdym razem kiedy kuzynka Cię odwiedza.
    Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

    Komentarz


      #3
      Trochę to niewygodne, większość aplikacji tak ma i gg na komputerze też
      przydało by się i tutaj

      I nie obchodzi mnie czy Marta to czyta
      I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

      Komentarz


        #4
        A nie masz jakiejś funkcji blokady w telefonie?

        Komentarz


          #5
          Funkcje blokady mam, lecz trochę utrudniają pracę. Gg w orange miało do zaznaczenia opcje "zapamiętaj hasło", tu jej nie ma - nawet po wylogowaniu jest zapamiętane hasło i tu jest problem. Nie zawsze mogę blokować telefon
          I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

          Komentarz


            #6
            Wszyscy odpowiadają na tego to typu pytanie odpowiedzią iż można zablokować telefon na hasło i to rozwiązuje problem prywatności. Nie prawda. Ja również uważam iż samo GG powinno mieć możliwość nie zapamiętywania hasła. Nie zawsze chcemy mieć blokadę telefonu na hasło, a często chcemy zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji. Osobiście bym tego nie używał, ale rozumiem problem innych.
            Oczywiście tyczy się to wszystkich platform. Android, symbian, windows, inne.
            Ostatnio edytowany przez Boss; [ARG:4 UNDEFINED].

            Komentarz


              #7
              Każda strona internetowa to ma, konkurencja również. Jest to niedopatrzenie moim zdaniem i próba wymówki, jak wyżej wspomniał kolega Boss. Ta funkcja powinna być od samego początku, bo w przypadku kradzieży telefonu ciężko zablokować go szybko. Co mi da szyfrowanie SSL 128/256bit skoro wystarczy kliknąć "zaloguj"? Logiczne myślenie nie boli

              A taki przypadek jest jak najbardziej realny.
              I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

              Komentarz


                #8
                Właśnie jak Ci ukradną telefon to GG masz zabezpieczone, ale SMSów, połączeń, przeglądarki itp. już nie, więc według mnie (przynajmniej na Andku skoro został poruszony) szkoda czasu na pisanie takiej rzeczy oddzielnie dla każdej aplikacji, skoro telefon zapewnia odgórną blokadę podobnie jest na PCtach.

                Komentarz


                  #9
                  Na pc jest opcja "zapamiętaj hasło" jako OPCJA co oznacza, że można go niee zapamiętać, na każdej stronie łącznie z tym forum też jest. Nie bez powodu! Gg jest nawet ważniejsze niż strona, a i po co blokować cały telefon - Qrix, nie zrozum mnie źle ale to jest lenistwo i wymówka z waszej strony , pominę nieznajomość jednego z najważniejszych punktów bezpieczeństwa w INTERNECIE o którym GG najwyraźniej zapomniało.
                  I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                  Komentarz


                    #10
                    Ok, Wy chcecie czegoś trochę innego niż ja zrozumiałem. Nie mniej usłyszycie pewnie niebawem coś w stylu "Telefon to osobista rzecz i raczej nie pojawi się taka opcja (przynajmniej nieprędko)"

                    Komentarz


                      #11
                      Qrix, a nie jest tak? (-;

                      Nie do końca ma sens porównywanie komputera PC z telefonem. W założeniu z telefonu korzysta jedna osoba, ma do niego pełen dostęp i to ona decyduje, kto z niego korzysta - to nie PC, z którego na jednym koncie korzysta cała rodzina.

                      Dostęp do telefonu to dostęp do wielu prywatnych danych, SMSy, książka telefoniczna, historia połączeń... Jeśli ktoś świadomie udostępnia telefon innym, to albo liczy się z tym, że ktoś może poznać te dane, albo je usuwa. Tak samo może też usunąć konto z aplikacji GG - tu jest o tyle lepiej, że po ponownym dodaniu tego konta wszystkie dane wrócą (może poza częścią ustawień).

                      Komentarz


                        #12
                        Jest tak i w pełni się z tym zgadzam

                        Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

                        Komentarz


                          #13
                          Zgodnie z tym co napisał wcześniej Qrix, potwierdzam jest to zamierzony brak hasła i nie zamierzamy tego zmienić. Jeżeli uważacie że w GG są dane bardziej newralgiczne niż rozmowy i SMS'y, a mimo wszystko nie zabezpieczacie telefonu, można skorzystać z funkcji nie zapisywania archiwum.

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X