Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aktualizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Do końca maja ma być, czekamy
    I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

    Komentarz


      #47
      @coopra, to wiem, umiem czytać. Zapytałem, bo może coś się zmieniło i będzie wcześniej
      Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

      Komentarz


        #48
        GGnetwork chyba w niedzielę nie odpowie
        i nie twierdze że nie umiesz czytać ;P
        Choć sam jestem ciekaw co przyniesie nowa aplikacja. Uduszę jak changelogu nie dostanę ;>
        I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

        Komentarz


          #49
          Mi changelog nie potrzebny oby zmiany były widoczne
          Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

          Komentarz


            #50
            ciekaw jestem jak To jest Android dostał już Podobno duuuzo aktualizacji a my ciągle czekamy na druga

            Komentarz


              #51
              Jedną z różnic między Symbianem a Androidem jest to, że aby aktualizacja pojawiła się w Sklepie Nokia trzeba czekać na jej zaakceptowanie przez QA (quality assurance - zapewnienie jakości), z Androidem jest inaczej - aplikacje w Google Play (Android Market) można aktualizować ot tak i od razu pojawia się ona dla użytkowników. Myślę, że to ma znaczenie odnośnie częstotliwości aktualizacji (z iOS jest podobnie, też dostaje rzadziej apdejty). Poza tym trzeba brać pod uwage też łatwość programowania i liczbę osób pracującą nad aplikacją dla danego systemu, jak z tym jest nie mam pojęcia, więc się nie wypowiem.
              Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

              Komentarz


                #52
                To o tym sklepie Nokia To wiedziałem Ale czas oczekiwania To mniej Wiecej tydzien a reszta czasu Sam Nie wiem, Ale Czuje tak jakby znów olali To. Zauważ ze Nawet na forum nikt tu Nie odpisuje już

                Komentarz


                  #53
                  Bo napisali co mają napisać i mamy czekać - tyle.

                  Symbian jest słabym językiem, jak i QT - raportowanie błędów ubogie, więc jak coś się sypnie ciężko dojść co, częste konflikty, platforma na wymarciu - a poza tym, nie pracuje nad nim wiele osób (zwłaszcza właśnie, że platforma przestaje istnieć - teraz jest Belle, potem tylko Carla, Donna i koniec wsparcia od Nokii dla Symbiana).

                  Poczekamy zobaczymy. Błędów krytycznych nie ma, więc nie ma się co szarpać
                  I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                  Komentarz


                    #54
                    Zamieszczone przez Wampirek Zobacz posta
                    ciekaw jestem jak To jest Android dostał już Podobno duuuzo aktualizacji a my ciągle czekamy na druga
                    Większość powodów mniej więcej dobrze wymienili Kwiatek i coopra. Spróbuję to jakoś podsumować.

                    - Po pierwsze weryfikacja Nokii. Do Google Play aplikację można wrzucić samemu, można więc robić to dużo częściej - jeśli do wydania Androidowego wkradnie się istotny błąd, wersję można szybko zastąpić nową. W przypadku Nokii takie wydanie poprawkowe musi czekać kolejny ~tydzień aż pojawi się u ludzi. Dlatego na Symbianie nie możemy sobie pozwolić na generalny schemat "dużo małych poprawek", musimy wprowadzać wydania "raz a dobrze".

                    - Ilość pracy, którą trzeba włożyć aby uzyskać ten sam efekt na Symbianie jest sporo większa niż na Androidzie. Nawet abstra***ąc od różnic między C++ a Javą, na Androida więcej gotowych komponentów różnego rodzaju już jest, wiele kawałków aplikacji które my na Nokię musimy pisać, w Androidzie jest "za darmo".

                    - "Baza wiedzy". Większość najżmudniejszej pracy programisty to walka z błędami systemu, bibliotek itp. Tak jest nie tylko na Symbianie - to generalna bolączka naszej dziedziny. Na Androida piszą miliony osób na całym świecie, więc jeśli programista napotka na "ścianę" ze strony oprogramowania telefonu, najprawdopodobniej ktoś już gdzieś opisał, skąd ta ściana, z jakich cegieł zbudowana i z której strony najwygodniej ją obejść. Na Symbianie zazwyczaj ściana pojawia się nagle znikąd i trzeba samemu próbować obchodzić ją z każdej ze stron.

                    - Środowisko programistyczne. Aplikacja na Androida kompiluje się minutę, na Symbiana - kilkanaście. Jak myślicie, jak się wygodniej pracuje? Ostatnio ni stąd ni zowąd Qt Creator zaczął się nam po kilka razy dziennie crashować...

                    - Dynamika rynku. Warto zdać sobie też sprawę, z pewnego cyklu: na Androida pisze się łatwiej, szybciej i przyjemniej, na rynku jest dużo telefonów, więc sporo ludzi pisze, więc wszelkie błędy są szybko wychwytywane i naprawiane, więc piszę się jeszcze łatwiej i przyjemniej, więc powstaje dużo aplikacji, więc ludzie jeszcze chętniej kupują telefony z Androidem, więc motywacja do pisania na Androida jest jeszcze większa, więc... I tak dalej. Teraz każdy planujący aplikacje mobilną przy zdrowych zmysłach skupi się na Androidzie, bo przy tej samej inwestycji w pracę programistów dostaje aplikację o większej funkcjonalności, dostępną dla większej ilości telefonów. Drugi przychodzi iOS, na Symbiana mogą sobie pozwolić przede wszystkim większe firmy.

                    - Różnorodność telefonów. Każdy Android ma dotykowy ekran, nie każdy Symbian. Androidy są bardzo wydajne, Symbiany rozciągają się od kiepskich do bardzo wydajnych. I tak dalej.

                    - Nie posuwałbym się jednak do stwierdzenia "Symbian jest słabym językiem, jak i QT" - C++ nie jest słabym językiem, Qt nie jest kiepską biblioteką (Symbian to system operacyjny, Qt - biblioteka, a wszystko pisze się w języku C++). C++ jest trudniejszy, bardziej wymagający od Javy, ale pozwala na więcej. Jest wydajniejszy, bliższy hardware'owi. My płacimy za to cenę m.in. dłuższej kompilacji, ale za to u Was ten sam algorytm na tak samo wydajnym sprzęcie działa szybciej i zużywa mniej baterii. Bo Symbiany wciąż trzymają baterię dłużej niż Androidy, prawda?

                    - Z Symbianem nie jest jednak tak źle. Jeśli umiera, to bardzo powoli. Ilość użytkowników GG na Symbiana cały czas rośnie, marketingowo bardzo udał się Nokii model 500 (zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę). Nokia też pewnie nie wie do końca, jak rynek będzie reagował, Symbian miał umierać a jakoś wciąż ma swoich fanów, a ludzie kupują z nim telefony.

                    - TL; DR. Oczekiwać, że aplikacja na Symbiana będzie powstawała tak szybko i sprawnie jak na Androida to tak jak oczekiwać, że w Polsce dogada się równie łatwo po angielsku jak po japońsku (-;

                    ...Ktoś przeczytał całość? (-;

                    Komentarz


                      #55
                      Ja przeczytałem . W sumie nic nowego nie napisałeś (w moim domniemaniu). Najgorsza jest właśnie ta różnorodność na symbianie. Bowiem napisanie appki pod dotykowe urządzenia, wiedząc że z androidem tylko takie są już upraszcza sprawę. Sam posiadam telefon bez dotykowego ekranu i niektóre rzeczy w gg 4.1.0 mnie irytują, bo widać że są głównie robione pod 'macane' urządzenia. W moim przypadku również bardzo odczuwalna jest ta wspomniana 'wydajność'.

                      Nokia jak dobrze wiemy ma kilka serii - multimedialne, teraz te lumie, no i biznesówki. Biznesówki chyba najgorzej wypadają w zestawieniu wydajności - one mają być stabilne i niezawodne. Więc jeśli mowa o rozbieżności to faktycznie symbian jest trudnym orzechem do zgryzienia.

                      Ciekaw jestem jednak nowych wersji. Zwłaszcza, że 4.1 bardzo lubi zjeść sobie RAM, a przy zasobach w granicach 40-60MB, gdzie obecne GG zjada około 25MB - jest to straszne. Alternatywą wydaje się GG w javie na słabsze smartfony, jednakże funkcjonalność nawet ta podstawowa jest irytująca. Sam fakt, ze chcący napisać wiadomość do kontaktu muszę kilkakrotnie naciskać klawisz tworzenia i wysyłania wiadomości mnie irytuje, wiedząc że wersja symbianowa opiera się jedynie na przechwyceniu akcji z klawiatury, a potem wysłaniu (zaczynam pisać i otwiera się okno edycji tekstu, a potem tylko wysłać).

                      Czekam z niecierpliwością i tak na nowe wersje. Bowiem po podjęciu decyzji Palringo o rezygnacji z 3rd ims pozostaje tylko rodzime gg, albo kombinowanie z innymi tworami. A telefon z androidem byłby ostatnim jaki bym kupił.
                      keepmind.eu | blog.keepmind.eu

                      Komentarz


                        #56
                        matemaciek, zabrakło jedynie przybliżonej daty kolejnego wydania
                        Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

                        Komentarz


                          #57
                          rozumiem już mam nadzieję ze Ta nowa wersja będzie już Niedługo Bo te crashe mnie denerwują, a Też Nie Chciałbym kupować telefonu z Androidem

                          Komentarz


                            #58
                            Ja jestem zagorzałym zwolennikiem Symbiana i tu się raczej nie zmienię.
                            Z językami zle się może wyraziłem, ale fajnie to, matemaciek, sprostowałeś
                            No i wszystko jasne
                            I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                            Komentarz


                              #59
                              Zamieszczone przez matemaciek Zobacz posta
                              Nie lubimy takich pytań (-; Nie ma błędów krytycznych, więc następna wersja nieprędko, ale z dyskiem (-: Myślę, że do końca maja powinna być, ale nigdy nie wiadomo, co wyjdzie po drodze.
                              Czerwiec zbliża się nieubłaganie, maj się kończy @matemaciek, jakieś info odnośnie kolejnej aktualizacji?
                              Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

                              Komentarz


                                #60
                                Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to uda się jeszcze w maju wrzucić wersję do OVI, jeśli ją zaakceptują, to powinna być na początku czerwca dostępna. Jest trochę zmian, więc różne rzeczy mogą jeszcze wyjść, ale już bliżej niż dalej (-:

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X