Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aktualizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Oj, nieładnie Panowie! Na oficjalnym forum robić wiwisekcję aplikacji... (-;

    Plik RC_mgg_473_S1_r19700_329973.sisx jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony na S^1, czyli S60 5th Edition. Dodawanie na siłę innych wersji jest złe i powoduje niepotrzebne zamieszanie - specjalnie kompilujemy 3 różne wersje, bo nie wszystko działa tak samo wszystkich systemach. A potem dostajemy dziwne błędy, analizujemy, a tu się okazuje, że ktoś zainstalował niekompatybilną wersję...

    Są 3 wersje: jedna na FP1 i FP2, druga na S^1, trzecia na S^3 i nowsze. Wszystkie trzy są w OVI.

    Dlatego wybacz Kociak, ale usunąłem link. Jak już coś robisz, to rób porządnie (-:
    Ostatnio edytowany przez matemaciek; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      No przyznam ci racje ze na sile to zrobiłem. Lecz przykładowo w ovi sklepie wybierz nokie E51.
      i wpisz gg w szukajke i tylko wersja java. Tak samo w przypadku N73, N95 8GB, N96
      a jak wybiore 5800XM to sie pokaze.

      A to co ja zmodyfikowałem potwierdzam działanie na E51 i N96 z Qt 4.6.3 i QtMobility 1.1.3, które mozna pobrac z http://download.qt.nokia.com/pub/qt/symbian/ wybierając odpowiedni pack i qt_installer.sis (ma w sobie Pips, OpenC_SSL, Stdcpp, Sqlite, Qt i QtWebKit) lecz te trzeba instalowac na telefonie bo są to od Nokii.
      a qtmobility przechodząc odpowiednie w z powyzszego linku qtcomponents/1.0-tp1/sis/

      Lecz główne bugi to błąd z obsługą dysku w przypadku E51, da sie wysłać plik, a jak chce sie pobrac to resetuje telefon
      I w oby dwóch występuje samoistne zamykanie sie aplikacji podczas pobierania rozmowy z serwera (raz na 5 prób).

      ok nokia juz poprawiła i da sie pobrac juz RC_mgg_473_S1_r19788_329973.sisx http://store.ovi.com/content/167030/download

      bo jeszcze wczoraj miałem RC_mgg_473_S1_r19700_329973.sisx po 22 godzinie
      Ostatnio edytowany przez Kociak_Pogromca; [ARG:4 UNDEFINED].
      sigpic
      Pomogłem? Rzuć repa od czegoś to jest.

      Komentarz


        Możesz wybrać E52, wtedy OVI powinno zaserwować plik z FP1 w nazwie - przeznaczony dla 3rd FP1 i FP2, pod Qt 4.6.3. Na telefonach z 3rd będzie działał lepiej niż ten dla 5th - jest w nim inna binarka, niektóre części aplikacji są dostosowane do konkretnych wersji Qt i Symbiana.

        Komentarz


          tak wiem inny kod s60v5 ma nowyszy krenel lecz nie wiele bo to nadal 9.x, ano fakto jest na e52 ale pewnie jest UID w PKG ze dedykowana na ten telefon chyba?
          znaczy sie dla wybranych modeli z s60v3

          i do tych mozna dodac UID na S60v3 zreszta pobiore i zobacze co w tym jest napisane dla jakich modeli i platform w pliku RC_mgg_463_FP1_r19788_347498.sisx
          sigpic
          Pomogłem? Rzuć repa od czegoś to jest.

          Komentarz


            Ja już nie mówię o kodzie Symbiana, tylko o kodzie naszej aplikacji (-:

            Np. w Qt 4.7.3 pojawiły się nowe funkcje, z których korzystamy w wersjach na S^1 i S^3, bo tam mamy zapewnione Qt w co najmniej tej wersji, w wersji na 3rd jest to zaimplementowane inaczej - dlatego nawet jeśli weźmiesz wersję dla S^1, zapakujesz tak, by instalowała się na 3rd, to może się okazać, że w pewnym momencie aplikacja po prostu się wyłącza, bo szuka czegoś z Qt 4.7.3, a tu niespodzianka, na telefonie 4.6.3, tej funkcji nie ma, nie wiadomo co robić, crash.

            To tylko przykład, jest trochę miejsc, w których nasza aplikacja jest inaczej kompilowana w zależności od docelowego systemu (parafrazując slogan Qt: "Write once, #ifdef everywhere").

            Komentarz


              no właśnie tak sie na E51 działo wyłączało sie same lub reset telefonu
              ale jak dałem koledze qt 4.7.3 przewałkowane przeze mnie po S60v3 to juz mu normalnie działa i teraz sprawdza to 4.2.1.19788

              a dla nokii E52 co pobrałem jest w PKG UID
              0x102752AE - S60 3rd Edition, Feature Pack 2
              0x102032BE - S60 3rd Edition, Feature Pack 1

              i dodałem 0x101F7961

              ide do niego zobacze

              i u mnie działa na spoko




              a pozniej sie pobawie z widgetem
              bo zainstalowalem wigdet (typ elementu wigdet) lecz mam go w aplikacjach i jak run biore to ZAINSTALUJ GG
              być moze U8I nie obsługuje widgetów
              Ostatnio edytowany przez Kociak_Pogromca; [ARG:4 UNDEFINED].
              sigpic
              Pomogłem? Rzuć repa od czegoś to jest.

              Komentarz


                Nie wiem po co dodawać dodatkowe UID, skoro w przypadku kiedy telefon jest "niekompatybilny", instalator pyta jedynie "czy na pewno chcemy kontynuować". A po zmianie opcji instalatora tracimy certyfikat i nie można go już użyć na nieodblokowanych telefonach... Warto robić to dla jednego komunikatu, który w sumie w niczym nie przeszkadza?
                www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                Komentarz


                  Można poprosić o link do downloadu? Bo u mnie Nokia Store twierdzi że dalej jest wersja 4.2 , i ściąga 4.2.0 a nie 4.2.1

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Shreqg2 Zobacz posta
                    A po zmianie opcji instalatora tracimy certyfikat.
                    Nie koniecznie, da sie zachować akutalny certyfikat

                    Zamieszczone przez rekin22a Zobacz posta
                    Można poprosić o link do downloadu? Bo u mnie Nokia Store twierdzi że dalej jest wersja 4.2 , i ściąga 4.2.0 a nie 4.2.1
                    napisałem ci PM bo nie podałeś jaką masz wersje systemu
                    Ostatnio edytowany przez Kociak_Pogromca; [ARG:4 UNDEFINED].
                    sigpic
                    Pomogłem? Rzuć repa od czegoś to jest.

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez rekin22a Zobacz posta
                      Można poprosić o link do downloadu? Bo u mnie Nokia Store twierdzi że dalej jest wersja 4.2 , i ściąga 4.2.0 a nie 4.2.1
                      Coś wyjątkowo długo trwa propagacja na serwerach Nokii... Zawsze można ściągać przez przeglądarkę, zalogować się do OVI, ustawić telefon i wejść na http://store.ovi.com/content/167030/download - plik z r17000 w nazwie jest stary, z r17888 - nowy. Za którąś próbą powinien pojawić się nowy.

                      Komentarz


                        @matemaciek: potwierdzam, że z OVI coś to kuleje. Gdy napisaliście o wydaniu 4.2 w OVI, pobrałem przez telefon i zainstalowało się znowu 4.1. Przez przeglądarkę szło 4.2. Ogólnie to strasznie długo te pliki akceptowane sa przez OVI. Ale to nie do Was pretensje. Ogólnie nowa wersja sprawuje się póki co dobrze. Czasem ma problem z pobraniem kontaktów/archiwów itd. Pomaga restart telefonu dopiero.
                        keepmind.eu | blog.keepmind.eu

                        Komentarz


                          ja dodam do tego co matemaciek napisal
                          by pewnie pobrac plik dla danej wersji os
                          zalogowac sie do ovi store dla:
                          FP1 - wybrac telefon Nokia E52 i kliknac ten link - plik RC_mgg_463_FP1_r19788_347498.sis
                          S^1 - Wybrac np. Nokia 5800 X-Press Music i kliknac ten link - plik RC_mgg_473_S1_r19788_329973.sis
                          S^3 - wybrac Nokia 603 i Bella kliknac ten link - plik RC_mgg_474_S3_r19788_311402

                          ja tak pobrałem all wersje
                          sigpic
                          Pomogłem? Rzuć repa od czegoś to jest.

                          Komentarz


                            Jakby ktoś miał nadal jakieś problemy z pobieraniem, to tradycyjnie zamieściłem wszystkie pliki na swojej stronie (www.shreqg2.eu).
                            www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez Kociak_Pogromca Zobacz posta
                              Nie koniecznie, da sie zachować akutalny certyfikat
                              Powodzenia
                              www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Shreqg2 Zobacz posta
                                Powodzenia
                                A no właśnie. Nie ma jakiegoś podpisu cyfrowego lub sumy kontrolnej, nie wywali, że certyfikat jest niezgodny? Coś mi tu nie pasuje ;P
                                I choć serce Twe przytłacza myśl, że żyć nie warto; z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X