Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kafelek w stylu metro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kafelek w stylu metro

    Kolejna propozycja. Zgodnie z wytycznymi Qrix'a, każda w osobnym wątku.
    A więc, proponuje zmienić logo aplikacji, tzw. kafelek, czyli białe słoneczko na niebieskim tle. Myślę, że wiele osób mnie poprze.
    Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

    #2
    A skąd akurat takie kolory? Kolor metro zależny jest od ustawionej kolorystyki w telefonie, czy się mylę?

    Komentarz


      #3
      Tak, jest uzależniony, ale z drugiej strony deweloper ma "dowolność" w definiowaniu wyglądu kafla. Chodzi po prostu o uwzględnienie motywu systemowego jako tło.

      Komentarz


        #4
        Tak, to już zgłosiłam, zaintrygowała mnie tylko ta kolorystyka Kwiatka

        Komentarz


          #5
          @Paulina, nie mylisz się, ale w tym przypadku ikony zostały zaprojektowane tak, że ustawienia kolorystyki w telefonie nie mają nic do rzeczy.

          Jeśli chodzi o białe słoneczko - z tym bym nie przesadzał... xD Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie, bo logo GG jest żółte i raczej nie mogą zmieniać tych kolorów. Zresztą, bardzo wiele aplikacji korzysta ze swoich oryginalnych kolorowych ikon, a nie zamienia ich na białe. Z komunikatorów są to chociażby Skype, WhatsApp czy nawet Pogaduszki...

          Natomiast można by:
          1. usunąć białe tło z ikony, a także powiększyć nieco samo logo. Wtedy będzie miała ona taki kolor, jaki został ustawiony w motywie telefonu,
          2. przeprojektować kafelek, tzn. powiększyć słoneczko, usunąć napis "GG" i również zlikwidować białe tło. Poza tym, można ustawić go tak, aby telefon sam nadawał mu tytuł w zależności od koloru motywu. Większość aplikacji działa w ten sposób.

          Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu gdzie widać ikonę i kafelek, które zmodyfikowałem tak jak napisałem powyżej, zestawione z oryginalnymi. Dzięki temu łatwiej będzie zobrazować to o czym mówię...

          1. Ikona oryginalna - KLIK
          2. Ikona zmodyfikowana - KLIK
          3. Kafelek oryginalny - KLIK
          4. Kafelek zmodyfikowany - KLIK

          Mam nadzieję, że teraz już wszyscy wiedzą o co chodzi...
          Ostatnio edytowany przez Shreqg2; [ARG:4 UNDEFINED].
          www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

          Komentarz


            #6
            Shreq (swoją drogą - można skracać Twój nick?) - dzięki, dobra robota! Przekazuję do osób odpowiedzialnych. Nie mam informacji czy chcą to logo pozostawić takie, czy też zmienić lub dopasować do kolorystyki (w to raczej wątpię), ale sporo osób to porusza, więc zgłoszę.

            Komentarz


              #7
              @Shreqg2 w 100% się z Tobą zgadzam. Zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie jest idealne.

              Komentarz


                #8
                @Paulina, tak można skracać mój nick jest raczej sztucznie wydłużony, ale to długa historia...

                W sumie nie wiem czemu mieliby tego nie zmienić, bo samo logo pozostaje bez zmian. Jedyna różnica to to, że tło komponuje się z motywem ustawionym w telefonie i po prostu ładniej wygląda. Jakby nie chciało im się tego modyfikować, to mogę im przesłać te ikony, które zrobiłem, a które widoczne są na powyższych obrazkach... xD
                www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                Komentarz


                  #9
                  Shreqg2, zaproponowałem ikonę w stulu metro. Ikony w stylu metro wszystkie są takie same - biały znak, na tle kafelka.
                  Paulina, zagalopałem się :-P Tło (kolor kafelka) podałem niebieskie, ponieważ takie mam ustawione. Oczywiście to sami możemy wybrać.
                  Proponuje aby logiem była biała otoczka słoneczka, oraz oczy i uśmiech na tle dowolnie wybranym przez nas A jeśli nie tak to chociaż klasyczne słoneczko, ale nie na białym tle jak teraz, a na wybranym przez nas.
                  Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

                  Komentarz


                    #10
                    Też uważam, że ikona oraz kafelek w stylu metro (czyli białe kontury i tło w kolorze powłoki systemu) są wskazane. Nie wiem czemu GG na siłę miałoby się trzymać żółtego słoneczka w menu, skoro wygląda ono po prostu brzydko na tle wszystkich ikon w stylu metro. Po uruchomieniu aplikacji może pojawiać się już "normalne" słoneczko.

                    Komentarz


                      #11
                      Super-chruper, bo to logo aplikacji, deezer, czy inne programy też tak robią. Ja przychylam się to stylu zaproponowanego przez Shreqg2

                      Komentarz


                        #12
                        Wiem, że tak robią. Ale to nie znaczy, że wygląda to ładnie. Ja staram się usuwać z telefonu wszystkie aplikacje, które nie wspierają ikonek metro (choć niestety niektóre przydatne aplikacje z takimi kolorowymi ikonkami zostawiam i obrzydzają one menu). Tak na prawdę niemal każde logo da się przekształcić na metro i jestem przekonany, że nie wpływa to negatywnie na wizerunek firmy, a wręcz przeciwnie. W szczególności dlatego, że taka aplikacja sprawia wrażenie lepiej zintegrowanej z systemem (co z kolei sugeruje porządne jej wykonanie), a w menu start umożliwia zaimplementowanie powiadomień o liczbie nowych wiadomości na wzór systemowych aplikacji "wiadomości"(sms), albo skrzynki mailowe.

                        Komentarz


                          #13
                          Microsoft sam wypuszcza aplikacje, które mają kolorowe ikonki myślę, że oni najlepiej wiedzą co pasuje do tego systemu (który w końcu sami stworzyli), a ich aplikacje są porządnie wykonane

                          Oczywiście o gustach się nie dyskutuje... Tym bardziej, że ja jeszcze niedawno miałem tak samo i albo sam zmieniałem ikony, albo po prostu usuwałem aplikacje. No ale... Telefon jest po to żeby go używać, a nie po to, żeby go tylko podziwiać. Także do wszystkiego można się przyzwyczaić. Grunt, żeby tło ikony nie było białe, bo to rzeczywiście bardzo źle się prezentuje...
                          www.shreqg2.eu - ZAPRASZAM

                          Komentarz


                            #14
                            Kwestia gustu, jeden lubi maliny, drugi truskawki. Mi tam kolorowe kafelki bardziej przypadają do gustu, jest żywiej, ładniej, kolorowiej. Lepiej gdyby zaimplementowali wsparcie dla backtile, czyli obracanego kafelku. Przód logo, tył właśnie ilość powiadomień.

                            Komentarz


                              #15
                              Swego czasu Nokia w swoim Symbianie zmieniła stylistyke ikon na Anna Style (znane również z modelu Nokia N9). Szczerze mówiąc irytowało by mnie to gdybym sobie przeglądał menu, i wśród wielu spójnych okrągłych ikonek nagle pojawiała się jakaś kanciasta. Takie samo zdanie mam tutaj. Wole stylistykę metro, białe logo na tle kafelka. Co z tego że logo gg jest czerwono pomarańczowe? Dla mnie logiem gg jest po prostu słoneczko.
                              Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X