Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa wersja GG 2.0

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nowa wersja GG 2.0

    W dniu dzisiejszym w Windows Phone Store pojawiła się nowa wersja mobilnego GG oznaczona numerkiem 2.0.

    Oficjalna lista zmian:
    • GG Dysk,
    • Aplikacje GG,
    • przesyłanie zdjęć i odbieranie plików, emotikony (odbieranie i wysyłanie), obsługa konferencji, kopiuj/wklej,
    • wyszukiwanie w katalogu publicznym i zaproszenia do kontaktu,
    • zmiany w Archiwum i Ostatnich,
    • wiele optymalizacji i poprawek w działaniu.


    Oprócz tego zauważyłem jeszcze poziomy tryb działania aplikacji. Bardzo cieszy mnie fakt, że w końcu klawiatura i korekta działają tak jak powinny. Aplikacja działa zauważalnie szybciej i płynniej - to na plus.

    Wg mnie aplikacji nadal wiele brakuje. Do poprawy:
    Przechodząc pomiędzy różnymi ekranami (np. między listą kontaktów a rozmową) na chwile pojawia się czarny ekran - tego nie powinno być, bardzo irytujące.

    Do dodania:
    Działanie w tle! WP8 w końcu to umożliwia.
    Powiększ swoje konto dropbox - Klik!

    #2
    Zauważone błędy i niedopracowania:
    1.tnie, 1Ghz nie radzi sobie z płynnym przechodzeniem miedzy zakładkami.
    2.rozmowy zawierają kreski, jakby obramowanie napisów, albo łączenie nie prawidłowe wierszy wiadomości w jednym dymku
    3. komunikat o problemie z dostępem do Internetu po wznowieniu - cze
    4. biały ekran, gui sie zwiesza, przy przechodzeniu między ekranami
    5. emotki na tym pomarańczowym tle są nieczytelne
    6. oczekiwanie na załadowanie rozmowy po jej przełączeniu z innej
    7. gdy rozmowa jest krótsza niż wielkość ekranu, to powinna być wypozycjonowna do góry w archiwum
    8. dalsze problemy z odczytem statusów, trzeba czekać na ich odczyt
    9. horoskop sie nie miesci w ekranie
    10. linki są slabo widoczne na ciemnym dymku
    11. dublowanie wpisów na liście ostatnie rozmowy
    12. mało miejsca na ekranie w przypadku użycia przybornika emot
    13. nieznany kontakt ma pobierana nazwę w przypadku nadejścia wiadomości, ale potem ta nazwa nie jest widoczna zostaje tylko numer gg na liście ostatnich rozmów
    14. nazwa kontaktu nie jest odświeżana w oknie rozmowy w przypadku modyfikacji jego nazwy
    15. po otrzymaniu lub wyslaniu wiadomości rozmowa nie jest scrollowana do tej wiadomosci
    16. po zerwaniu połączenia, status robi się niedostępny, bez prób nawiązania połączenia i ustawienia poprzedniego statusu( wiadomosci przychodzą, ale nie da się wysłać ,pisze ze trzeba się zalogować)
    17. brak wpisów na liście ostatnich rozmów,mimo nadejścia wiadomości
    18. dymek jest za mały dla niektórych wiadomości, które się w nim nie mieszcza
    19. brak informacji o utracie połączenia, wiadomości są oznaczone jako nie wysłane, statusy są dostępne, ale połączenia nie ma, na kafelku jest informacja o nieodebranych rozmowach
    20. komunikaty o nieprawidłowych danych logowania, mimo, że są poprawne
    21. brak możliwości kopiowania treści wiadomości
    22. błędna obsługa linków, w których istotną role odgrywa rozróżnianie wielkości liter, np. http://jakisadres.com/?a=AArrBv jest interpretowane jako: http://jakisadres.com/?a=aarrbv
    23. powtarzanie się ostatniego słowa po wysłaniu wiadomości, a napisaniu kolejnej: "wczoraj byłem w sklepie.", "sklepie. Kupilem dwa produkty".
    24. informacja o statusie niedostępnym, mimo ustawionego niewidocznego podczas wybrania opcji wysłania obrazka
    25. pokazanie samego numeru na liście kontaktów dla kontaktu ulubionego, zamiast jego nazwy
    26. data raz byla napisana nieprawidłowo, podczas rozmowy w ciągu przełomu dni, pisało wczoraj 00:00, choc nowy dzień nastąpił, w archiwum jest ok
    27. puste wiadomości do wlasnego numeru w archiwum
    28. wiadomosc byla wyslana do dobrej osoby, ale w archiwum poszla do innej, z ktora nawet nie rozmawialem, byla widoczna na liscie w archiwum rozmow u tej z ktora nie rozmawialem, potem jak w nia weszlem w tresc rozmowy nagle znikla i zostala pusta wiadomosc, w archiwum online jest widoczna jako obrazek, ktory nie moze sie pobrac
    29. w przypadku multilogowania za pomoca komputera nastepuje zmiana statusu na niedostepny i trzeba ponownie zmieniac na poprzedni status
    30. brak pamieci wpisywanej wiadomosci w dowolnej rozmowie w przypadku checi zmiany statusu, np. w przypadku zerwania polaczenia

    Czy jest gdzieś opcja usunięcia wybranych pozycji z historii rozmów?
    Ostatnio edytowany przez gsd; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


      #3
      Mam takie pytanie
      Czy moje błędy są gdzieś zgłaszane?
      Wogole ktos testuje tą aplikacje? Zadzwiająco dużo błędów jest jak na taki prosty program.

      Komentarz


        #4
        0. Nie rób zbiorowych wątków. Osobny problem - osobny wątek.
        1. U mnie działa okej, nic się nie przycina.
        2. Pojawiają się linie oddzielające kolejne wypowiedzi, nie są one nieprawidłowe.
        3. Po jakiej czynności? Po bezczynności, wyłączeniu ekranu, przejściu do menu głównego, a następnie do GG? Próbowałam wywołać - bez powodzenia.
        4. Po jakiejś konkretnej czynności? Nic takiego u mnie się nie pojawia.
        5. Te emotki z czarnym obramowaniem są okej, te z żółtym rzeczywiście są nieczytelne.
        6. Albo nie rozumiem, albo nie umiem powtórzyć.
        7. Wygląda to tak samo jak w oknie rozmowy, jeżeli rozmowa nie jest na cały ekran, to również dymek z dialogiem znajduje się u dołu.
        8. Nie czaję.
        9. Jaki horoskop? Jakiś botowy? Jaki numer bota?
        10. Są podkreślone. W jaki inny sposób miałyby być eksponowane?
        11. Zgadza się - u mnie też są zdublowane, ale to chyba dotyczy tylko nieprzeczytanych wiadomości?
        12. Racja.
        13. U mnie na liście ostatnich rozmów jest nazwa nieznanego kontaktu z katalogu, nie numer GG.
        14. Kto i w jaki sposób modyfikuje tę nazwę? Gdy napisze do mnie osoba nieznajoma, a ja zapiszę jej numer na listę, wprowadzając własną nazwę kontaktu, nie tę wziętą z katalogu, nazwa ta aktualizuje mi się w każdym miejscu.
        15. Racja, tak się zdarza, nie każdorazowo, ale rzeczywiście może to być uciążliwe.
        16. Z jakiego powodu połączenie zostaje zerwane? Przez utratę połączenia internetowego? Czy dzieje się to każdorazowo?
        17. Nie umiem powtórzyć.
        18. Proszę o prt sc.
        19. Z jakiego powodu połączenie zostaje zerwane? Przez utratę połączenia internetowego? Czy dzieje się to każdorazowo?
        20. Nie umiem powtórzyć.
        21. Tak.
        22. Zgadza się.
        23. Nie umiem tego powtórzyć. Gdzie to się powtarza? W oknie dialogowym po wysłaniu?
        24. U odbiorcy czy nadawcy jest ten status niewidoczny?
        25. Nie umiem powtórzyć.
        26. Nie wiem czy rozumiem. O godzinie 0:00 miałeś informację, że wiadomość przesłana została wczoraj, tak?
        27. W jaki sposób rozmawiałeś sam ze sobą?
        28. Proszę o prt sc widoku archiwum on-line, czyli tego niemożliwego do pobrania obrazka.
        29. Nie umiem powtórzyć. Z jakiej wersji GG korzystasz przy multilogowaniu?
        30. Tak.
        31. W aplikacji nie, na gg.pl.

        Komentarz


          #5
          Ad 30

          kwestia skrocowania pinów A64 z pinami z VTP8 - zielone piny *(S,D,C,A) odpowiednio do jaskrawych X,DP,C(0),A9(1-)

          w CSM wpisz connect interface range A-X

          Komentarz

          Pracuję...
          X