Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozwój mobilnego GG - sugestie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rozwój mobilnego GG - sugestie

    Witam,

    Powróciłem do GG po kilku latach nieobecności (gdy jeszcze GG był używany u nas w firmie) by sprawdzić czy coś przez ten czas się zmieniło na lepsze. I widzę, że nadal ten komunikator trochę trąci myszką. Dlatego też chcę się podzielić kilkoma sugestiami co do dalszego rozwoju.
    Imho powinno być większe nastawienie na wersję mobilną, którą warto dostosować do dzisiejszych standardów i wzbogacić o kilka funkcji, m.in.:
    - szyfrowanie end-to-end
    - automatyczne “kasowanie” odczytanych wiadomości po pewnym czasie
    - możliwość blokady robienia screenów przez innych rozmówców
    - wsparcie dla czytnika linii papilarnych
    - synchronizację wiadomości pomiędzy klientem desktopowym i mobilnym
    - przywrócenie możliwości eksportu/importu kontaktów
    - obsługę SMS/MMS tak by GG mógł zastąpić domyślną aplikację Wiadomości na telefonie

    Odnośnie ostatniego punktu, to byłoby fajne nawiązanie do historii Gadu-Gadu, który przecież u swoich początków zdobył popularność dzięki możliwości wysyłania sms-ów z komputera na telefony komórkowe. Dziś ta funkcja wróciłaby w zupełnie nowej formie, dając możliwość zastąpienia domyślnej aplikacji Wiadomości od Google'a na rzecz GG. Dzięki temu, każdemu kto nie ma, lub już nie korzysta z GG można by było wysłać wiadomość sms bezpośrednio z GG, a pozostali znajomi otrzymywaliby wiadomości przez sieć GG. I tym sposobem jedna apka GG zastępowałaby dwie apki w telefonie. Taką funkcjonalność oferuje choćby Signal i świetnie się to sprawdza w praktyce.
    Nawiasem mówiąc, GG powinien pójść w tą stronę i stać się takim bezpiecznym, prywatnym komunikatorem, alternatywą dla Signala i innych komunikatorów, które promowane są w sieci pod hasłem "bezpiecznych".
    Za taki komunikator to byłbym wstanie płacić te 4,90 zł na miesiąc.

    Pozdrawiam.

    #2
    Dziękujemy za Twoje sugestie, są dla nas bardzo ważne. Często otrzymujemy od naszych Użytkowników wiele ciekawych pomysły na rozwój GG. Pomimo najszczerszej chęci nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich pomysłów.
    Prosimy mieć na uwadze, że na rozwój Komunikatora GG potrzebujemy nowych środków. Staramy się to wytłumaczyć w poniższym artykule: https://gadu-gadu.pl/2022/02/16/zmiany-w-gg/
    Zachęcamy do przeczytania.

    Komentarz


      #3
      ja od sebe dodam ze milo by bylo gdyby na nowym gg byla informacja o tym kedy ktos byl ostatno aktywny i o tym ze ktos odebral od nas wadomosc... tak jest na facebook i skype
      casami tutaj na forum administracja poprawa moje bledy ortograficne bo moja wada ruhu ogranica moje mozliwosci
      mam numer GG 73977622

      Komentarz


        #4
        Dziękujemy za sugestie!

        Komentarz

        Pracuję...
        X