Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O tym, dlaczego nowe web GG jest kieeepskieeee

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    O tym, dlaczego nowe web GG jest kieeepskieeee

    1. wyświetlanie na ekranie mnóstwa rzeczy, które tylko zaśmiecają ekran
    2. non stop widoczne na ekranie sugestie 'Kliknij na + aby...', 'Kliknij dwa razy aby...'
    3. przy każdym ponownym zalogowaniu trzeba ponownie ustawiać status, w poprzednim web GG status był zapamiętywany
    4. sposób wyświetlania okien rozmów, zwłaszcza jeśli jest ich kilka – chciałbym mieć możliwość decydowania o tym czy okno rozmowy ma być zwinięte czy rozwinięte; chciałbym również decydować o pozycji okna
    5. brak możliwości ustawienia statusu 'niedostępny'. W poprzedniej wersji taka opcja była, teraz jedynym odpowiednikiem jest wylogowanie
    6. nie działa przesyłanie linków, przykład: wpisz w treści wiadomości 'hej, wejdź na http://beta.gg.pl' i wciśnij enter, odbiorca wiadomości otrzyma jedynie treść 'hej, wejdź na', a przynajmniej tylko taki fragment wyświetla się w oknie rozmowy
    7. Web GG czasami przestaje działać i pomaga jedynie przeładowanie strony. Wystarczy zostawić przez noc włączone web GG i w tym samym czasie na innym komputerze korzystać w normalnego GG. Być może można ten błąd reprodukować w prostszy sposób. W poprzednim web GG przynajmniej wyskakiwał komunikat z błędem i można było ręcznie powtórzyć próbę połączenia.

    Na koniec uwaga o której na pewno wiecie ale i tak nic z tym nie zrobicie – ładowanie mnóstwa niepotrzebnych i badziewnych funkcjonalności nikogo nie uszczęśliwi a powoduje jedynie że GG staje się coraz bardziej ociężałe, coraz więcej pożera pamięci i obarczone jest coraz większą masą błędów.

    P.S. Gdzie jest jeszcze dostępne stare web GG, bo po kilku miesiącach używania obecnego mam go już dosyć (zwłaszcza przez problemy 5, 6, 7).

    #2
    Z punktem 1 i 2 zgadzam się.
    3. Wejdź w gg -> Ustawienia -> Status i opisy

    Komentarz


      #3
      1. Przydałaby się możliwość ukrycia panelu "Linki przesyłane w rozmowach".
      2. Zgadzam się. Porady powinny wyświetlać się tylko po pierwszym zalogowaniu od np. tygodnia lub dłużej.
      3. Kolega wyżej wytłumaczył.
      4. Można zwijać i rozwijać wybrane okna. Co do pozycji: dobrym rozwiązaniem byłby "uchwyt", który to po przytrzymaniu pozwala przenieść okno pozycje wyżej.
      5. Nie wiem czemu miałoby to służyć.
      6. Link pojawia się w wiadomości niżej, co jest wyjątkowo nierozsądnym rozwiązaniem. Nie rozumiem po co te udziwnienia, skoro najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest wyświetlanie odnośnika w formie hiperłącza już w wiadomości...
      7. Nic nie wiem na ten temat.

      Co do tytułu wątku: nie przesadzaj. Webowe GG jest naprawdę dobrze zrobione i na pewno nie jest gorsze od starego.
      Z ładowaniem zbędnych funkcji zgadzam się w 100%
      http://komunikatory.im/favicon.ico Komunikatory.IM

      Komentarz


        #4
        1. niestety się nie zgadzam. Brakuje mi bezpośredniego linku do archiwum zamiast schowanego w menu
        2. a co tam powinno się wyświetlać zamiast porad? puste pole :>?
        4. ze zmianą kolejności się w pełni zgadzam
        5. a co da Ci status niedostępny? to samo co opcja "wyloguj"
        6. zgadzam się z Saperrem z tym, że prócz linku ten podgląd opcjonalnie mógłby być dostępny
        7. Webowe GG jest zastępstwem dla wersji PCtowej, nie na odwrót, więc stałe używanie webowego GG na własnym komputerze osobiście uważam za dziwne, ale to tylko moje zdanie

        Starej wersji już nie ma. Też się nie zgodzę, że ta wersja jest kiepska. Moim zdaniem WebGG 3.0 miało o wiele więcej braków i uniedogodnień.
        Prosiłbym na przyszłość o nie tworzenie zbiorowych wątków. Zobaczcie jak ta dyskusja teraz wygląda...
        Ostatnio edytowany przez Qrix; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          W domu używam dość archaicznej wersji bo 6.1.158 (prosta i estetyczna) ale w pracy wolałbym jednak web GG. Przez prostotę rozumiem nie łatwość obsługi a ubogość interfejsu, w tym brak tych wszystkich funkcji, które nie służą bezpośrednio do komunikacji z innymi.
          @SapeR - jak napisałem w pierwszej linijce tego posta: status niedostępny przydałby się w momencie, kiedy wychodząc z pracy chciałbym aby wszelkie wiadomość dochodziły tylko na mój domowy komputer.
          Co do 6. to owszem treść linka wyświetla się w oknie rozmowy ale tylko wówczas gdy wysyłana wiadomość zawiera jedynie ten link.
          Co do 7. to dzisiaj znowu to samo, dopiero po przeładowaniu strony poprawnie wyświetliło "dostępnych".

          Komentarz


            #6
            W zakresie przesyłania linków możesz napisać coś więcej. Tak jak piszą inni opcja działa i nie ma z nią problemów. Wskaż jakiej przeglądarki w jakiej wersji używasz? Sprawdź też jak to działa na innej.

            W ostatnim punkcie rozumiem, że zostawiasz profil zalogowany na beta.gg.pl przez długi okres czasu kilka - kilkanaście godzin. Po czym pojawiasz się w pracy i mimo wyświetlanej strony profil nie jest poprawnie zalogowany tj. inne kontakty są wskazane jako niedostępne?

            Co do wybrania statusu niedostępny to nadal nie rozumiem tej potrzeby. Nie ma znaczenia czy ustawisz status na niedostępny, czy się wylogujesz. Wówczas w każdym przypadku wiadomości dotrą do tego klienta, który zalogujesz/zmienisz status na dostępny jako następny. Jeżeli logujesz się w domu to będzie dokładnie tak jak chcesz. Oczywiście w pracy będziesz mógł wrócić do tych rozmów z poziomu archiwum.

            Komentarz


              #7
              Przesyłanie linków już działa, wcześniej przy wpisaniu jakiejkolwiek treści wiadomości, wklejeniu linka i wysłaniu wiadomości wyświetlała się tylko wpisana treść a wysyłany link już nie. Nie wiem czy coś z tym robiliście ale póki co jest ok.

              Tak - zostawiam profil zalogowany, w tym czasie również loguję na drugim komputerze z wersją instalacyjna GG. Gdy sprawdzam rano web GG to kontakty nie są poprawnie wyświetlone. Być może po wylogowaniu na instalacyjnym GG wiadomości nie są dostarczane ale nie mam możliwości aby to potwierdzić. Odświeżenie strony naprawia problem.

              Status niedostępny przydałby się gdyż jest prostszą i szybszą metodą nie wylogowywanie się i powtórne logowanie. Jakoś nie przemawia do mnie argument, że przecież robi się to raz dziennie

              Komentarz


                #8
                co mi się nie podoba w wersji webowej ? bardzo sporo rzeczy (przepraszam, jeśli zanudzę kogoś)

                1. Górna belka (ta czarna z listą aplikacji). Czarna listwa z szarymi linkami. Przy silnym świetle (np słonecznym) padającym na monitor nie widać linków;
                2. Podawanie numeru telefonu jako loginu
                3. XBlocker (na Operze) blokuje pole loginu do gg.
                4. W przypadku dodania kogoś (poprzez katalog publiczny), na początku pojawia się kontakt jako czerwony (niedostępny) i dopiero po chwili status zmienia się na realny;
                5. Lista kontaktów (max. limit to 255), dla większej ilości jest nie możliwe (brak listy);
                6. Apk na Androidzie odpalona przy uruchomionym GG.pl mrozi okno rozmowy na GG.pl;
                7. Filtrowanie (jak i inne wyszukiwanie) na gg.pl mrozi na jakieś 2-3 sekundy listę kontaktów,
                8. Operacja wylogowania z gg.pl (przy jednocześnie aktywnej apk na Androidzie) wylogowuje również z Androida;
                9. Przydałaby się nowa kolorystyka webowego GG.

                Komentarz


                  #9
                  Hmm...

                  Wydaje się, że słońce świecące w monitor ogólnie przeszkadza w korzystaniu z komputera, a nawet z telewizora itp. dobór kolorów niewiele w tym zakresie zmieni.
                  Jeżeli potwierdzisz podany numer telefonu w GG wówczas możesz go również użyć jako loginu.
                  W zakresie opcji innego oprogramowania trudno się wypowiadać.
                  To wydaje się być normalnym następstwem dodania kontaktu do listy. Nie wiem oczywiście jak długa jest ta chwila, bo to może być istotne.
                  Przypadek listy kontaktów wart jest weryfikacji, ponieważ mamy numery zawierające większą listę i one działają poprawnie. Z tego względu prosimy o więcej szczegółów i okoliczności tej sytuacji.
                  Sprawdzę dokładnie kwestie związane z androidem.
                  Sprawdzałem wyszukiwanie i wszystko wydaje się działać sprawnie. Możesz wskazać co dokładnie robisz?
                  W zakresie kolorystyki dziękujemy za sugestię.

                  Komentarz


                    #10
                    udało mi się rozwiązać kwestię mrożenia okien aplikacji - wystarczyło dodać do laptopa kość ramu (ja dodałem 2GB) i teraz już się nic nie mrozi. Wszystko zaczęło bardzo płynnie działać.

                    Co do numeru telefonu to nie chodzi mi o to, że telefon trzeba potwierdzić. Nie podoba mi się to, że wogóle jest możliwość logowania numerem. Teoretycznie ktoś może poznać nasz numer tel (powiedzmy że ktoś nam skubnie telefon i zadzwoni z niego do siebie - już ma numer) i wtedy użyć przypominania hasła aby przejąć nam konto? Czy to nie takie proste?

                    Komentarz


                      #11
                      Ale nikt nie zmusza podawania swojego numeru telefonu. To nie jest obowiązkowe.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Qrix Zobacz posta
                        Ale nikt nie zmusza podawania swojego numeru telefonu. To nie jest obowiązkowe.
                        ja rozumiem. Załóżmy jednak, że ktoś poda i będzie tak jak napisałem. Co wtedy?

                        Komentarz


                          #13
                          „8. Operacja wylogowania z gg.pl (przy jednocześnie aktywnej apk na Androidzie) wylogowuje również z Androida; „
                          Nie udało się powtórzyć powyższej sytuacji. Czy u Ciebie wylogowanie występuje za każdym razem?

                          W kwestii telefonu, rozumiem, że masz na myśli kradzież. W takim przypadku niezwłocznie trzeba zgłosić się do operatora w celu zablokowania numeru. Zaznaczam, że do przypomnienia hasła trzeba znać również numer gg, więc nie ma możliwości, żeby przypadkowa osoba skorzystała z danej funkcji.

                          Komentarz


                            #14
                            odpowiadając na kwestię wylogowania. Nie za każdym - problem pojawia się np gdy na przykład kończę pracę na gg.pl, chwilę wcześniej dam zaloguj na androidzie i (w czasie kiedy android wykonuje operację zalogowania) dam wyloguj na gg.pl. Wtedy (nie zawsze) na androidzie pojawia się monit o błędnym logowaniu. Zauważyłem (drogą prób) że sposób na uniknięcie tej sytuacji jest bardzo prosty - wystarczy jeszcze przed uruchomieniem gg na androidzie pozamykać zbędne procesy. I wtedy można śmiało logować, wylogowując z gg.pl

                            Na podstawie moich prób wydaje mi się, iż problem tkwi (lub jest jakoś powiązany z) w ilości wolnej pamięci telefonu.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X