Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozmowy audio/wideo wersja BETA (wersja przeglądarkowa)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rozmowy audio/wideo wersja BETA (wersja przeglądarkowa)

    Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do testowania rozmów audio/wideo.
    Cieszymy się, że niebawem ta funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich Użytkowników GG

    Zanim to nastąpi zachęcamy do testowania!

    Aby przystąpić do testów wystarczy:
    - wejść na stronę testową komunikatora GG https://beta.gg.pl/
    - wybrać opcję zaloguj
    - zalogować się na swoje konto GG
    - wybrać kontakt z listy kontaktów, który też bierze udział w testach (jest zalogowany na swoje konto GG przez stronę beta.gg.pl)
    - otworzyć okno rozmowy z danym kontaktem i wybrać ikonkę kamery lub słuchawki.

    Rozmowy mogą odbywać się pomiędzy dwoma Użytkownikami.
    Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać w poniższym wątku.

    #2
    Czy będzie w niedalekiej przyszłości wsparcie rozmów głosowych w grupach/konferencjach?

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez vistafan12 Zobacz posta
      Czy będzie w niedalekiej przyszłości wsparcie rozmów głosowych w grupach/konferencjach?
      Tak, mamy w planach również rozmowy grupowe

      Komentarz


        #4
        Świetnie . Jedyny problem który mam z video rozmowami to to, że nie działają one dobrze na Safari (nie można odebrać w ogóle połączenia od innego użytkownika -- na Google Chrome nie mam tego problemu).

        Komentarz


          #5
          Dzięki za zgłoszenie, sprawdzimy to

          Komentarz


            #6
            A kiedy bedzie w kliencie na PC i czy bedzie dzialalo pod klientem linuxowym?
            Moze wprowadzcie cos jak "wlacz eksperymentalne funkcje"... zeby nawet sobie
            potestowac i zglaszac bugi...

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez epsilon Zobacz posta
              A kiedy bedzie w kliencie na PC i czy bedzie dzialalo pod klientem linuxowym?
              Moze wprowadzcie cos jak "wlacz eksperymentalne funkcje"... zeby nawet sobie
              potestowac i zglaszac bugi...
              Rozmowy audio/video, tak wspomnieliśmy w pierwszym poście w tym wątku, są możliwe do testowania w wersji beta na stronie beta.gg.pl. Na ten moment, tylko w ten sposób można sobie potestować jak to działa i w tym wątku zgłaszać nam ewentualne bugi. Pozostałe końcówki będą wprowadzane stopniowo. Najpierw testujemy wersję web, odpowiadamy na Wasze bugi i sugestie. W następnym etapie będziemy dostosowywać tę funkcję na innych końcówkach. Kiedy to będzie? Jeszcze nie możemy udzielić dokładnej odpowiedzi, wszystko zależy od obecnych testów w wersji web i czasu wprowadzenia rozmów w aplikacjach mobilnej i desktopowej.

              Komentarz


                #8
                Zakladam ze nie robicie tego po godzinach i macie jakis swoj "roadmap"? Nie chodzi konkretnie kiedy, bo to sie okaze. Wystarczylo by ze chcielibysmy "wypuscic" na zime, swieta czy wiosne...
                Jak bedzie poslizg to bedzie. Nie wiem jak innych ale mnie takie wymijajace wypowiedzi irytuja. Co wiecej taka niepewnosc zniecheca do gg.
                Wejde sobie na strone mate czy gimp-a i widze, ze planowane to to czy tamto, a w przypadku gimpa to nawet jest wyszczegolnione jaki jest postep.
                To tak jak na forum odpowiada "rzecznik rzadu do dziennikarzy"... a nie jakis "techniczny"...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez epsilon Zobacz posta
                  Zakladam ze nie robicie tego po godzinach i macie jakis swoj "roadmap"? Nie chodzi konkretnie kiedy, bo to sie okaze. Wystarczylo by ze chcielibysmy "wypuscic" na zime, swieta czy wiosne...
                  Jak bedzie poslizg to bedzie. Nie wiem jak innych ale mnie takie wymijajace wypowiedzi irytuja. Co wiecej taka niepewnosc zniecheca do gg.
                  Wejde sobie na strone mate czy gimp-a i widze, ze planowane to to czy tamto, a w przypadku gimpa to nawet jest wyszczegolnione jaki jest postep.
                  To tak jak na forum odpowiada "rzecznik rzadu do dziennikarzy"... a nie jakis "techniczny"...
                  Informowaliśmy już kilka razy na forum w innych tematach, że nie praktykujemy jeszcze powiadamiania o konkretnych datach wydań.
                  Być może w przyszłości będziemy to praktykować. Wszystko jest w fazie testów nie jesteśmy tak wielcy jak FB lub nawet wspomniany przez Ciebie Gimp.
                  Gimp i FB mają odbiorców na całym świecie a my dopiero na ten świat wychodzimy.

                  Komentarz


                    #10
                    Przetestowałem rozmowy na innej przeglądarce i działa dobrze. Czasami zacina drugiego uczestnika, udostępnianie ekranu czasami zacina się na jednej klatce przez pare sekund - ale jest w miarę ok. Moja propozycja to gdy nie jest udostępniane video te czarne "luki" uzupełniłbym awatarem użytkownika na wyblurowanym tle (również jako awatar powiększony dwukrotnie).

                    EDIT: Przydała by się również jakaś redukcja szumu. U drugiego rozmówcy strasznie szumi i to bardzo przeszkadza.
                    Ostatnio edytowany przez vistafan12; [ARG:4 UNDEFINED].

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez vistafan12 Zobacz posta
                      Przetestowałem rozmowy na innej przeglądarce i działa dobrze. Czasami zacina drugiego uczestnika, udostępnianie ekranu czasami zacina się na jednej klatce przez pare sekund - ale jest w miarę ok. Moja propozycja to gdy nie jest udostępniane video te czarne "luki" uzupełniłbym awatarem użytkownika na wyblurowanym tle (również jako awatar powiększony dwukrotnie).

                      EDIT: Przydała by się również jakaś redukcja szumu. U drugiego rozmówcy strasznie szumi i to bardzo przeszkadza.
                      Dziękujemy za testy. Każda wskazówka przybliża nas do tego aby rozmowy audio/wideo mogły zostać finalnie wydane.

                      Napisałeś, że zacina tylko jednego Użytkownika. Mógłbyś napisać, czy bardzo różni się wasza prędkość łącza internetowego?
                      Czy net jest po wi-fi czy po kablu? Może u drugiego uczestnika net jest słabszy? Czy w tle korzystacie z innych aplikacji? Każda informacja będzie dla nas cenna.

                      Komentarz


                        #12
                        Prędkość łącza internetowego nie różni się znacząco. Oboje używamy Wi-Fi. Mój znajomy ma włączone tylko 2 aplikacje - ja również (komunikator Discord i przeglądarka).

                        Dodam również że przydałoby się jakiś skrót klawiszowy do wyciszenia mikrofonu; mam nadzieje że zostanie to wprowadzone w aplikacji desktopowej .

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez vistafan12 Zobacz posta
                          Prędkość łącza internetowego nie różni się znacząco. Oboje używamy Wi-Fi. Mój znajomy ma włączone tylko 2 aplikacje - ja również (komunikator Discord i przeglądarka).

                          Dodam również że przydałoby się jakiś skrót klawiszowy do wyciszenia mikrofonu; mam nadzieje że zostanie to wprowadzone w aplikacji desktopowej .
                          Dziękujemy za informację i sugestię, będziemy to sprawdzać.

                          Komentarz


                            #14
                            Zalogowałem się na dwa numery przez beta.gg.pl - jeden przy próbie napisania wiadomości za każdym razem rozłączało z serwerem (przy ponownym połączeniu ciągle dostawałem nową wiadomość o usunięciu kontaktów i RODO). Ani razu nie udało mi się nawiązać połączenia audio.

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Shado Zobacz posta
                              Zalogowałem się na dwa numery przez beta.gg.pl - jeden przy próbie napisania wiadomości za każdym razem rozłączało z serwerem (przy ponownym połączeniu ciągle dostawałem nową wiadomość o usunięciu kontaktów i RODO). Ani razu nie udało mi się nawiązać połączenia audio.
                              Czy numery GG są aktywne i przez stronę gg.pl (nie wersję beta) normalnie można z nich korzystać? Czy możesz załączyć nam zrzut ekranu tej wiadomości (oczywiście bez numeru GG - o to jeżeli będzie konieczność poprosimy Cię w wiadomości prywatnej). Na jakiej przeglądarce to testowałeś?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X