Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Desktop] Wydanie GG v. 12.4.90.12104

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [Desktop] Wydanie GG v. 12.4.90.12104

    Lista zmian:
    - responsywne dymki tekstowe w oknie rozmowy
    - wyśrodkowany kontener wypowiedzi w szerokim oknie rozmowy
    - poprawienie skrollowania w oknie wypowiedzi (otrzymując nową wiadomość mając przeskrolowany widok do góry nie przeskakuje na dół)

    #2
    Ten wyśrodkowany kontener wypowiedzi w szerokim oknie rozmowy jest już lepszy, ale przez to macie tam dużo pustego miejsca, co jest na minus. Ogólnie jestem za nowym wyglądem, bo czytelniejsze dzięki niemu są konferencje grupowe, które do tej pory tragicznie się czytało .....

    Brakuje mi też wyłączenia autostartu GG wraz z systemem, a pamiętam że kiedyś dało się to zrobić.

    Warto też przywrócić rozmowy głosowe oraz video, bo bez tego nie ma sensu robić dzisiaj komunikatora.

    Przywrócić też można stary system skórek znany z Nowego GG (GG 8) , ewentualnie stworzyć ciemny styl dla GG na PC.

    To co było plusem pierwszej wersji GG 11, to dodatki. Można było dowolnie wedle swojego widzi mi się usprawnić komunikator o dodatkowe funkcje

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez RetnaX Zobacz posta
      Brakuje mi też wyłączenia autostartu GG wraz z systemem, a pamiętam że kiedyś dało się to zrobić.
      To cały czas jest dostępne, w Menadżerze profili.


      A czy te wielkie miniatury z linków pozostaną?
      I nadal u mnie GIF sie nie wyświetlają z innych stron.
      Bez tytułu.jpg
      Ostatnio edytowany przez mikuu; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


        #4
        Tam jest opcja automatycznego zalogowania, ale nie ma wyłączenia autostartu Mi chodzi o to by komunikator nie startował wraz z systemem tylko bym mógł go odpalić kiedy chcę.
        Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


          #5
          Opcja wyłączenia autostartu jest również. Tutaj instrukcja, jak się do niej dostać: https://www.gg.pl/pomoc/pytanie/jak-...artem-systemu/

          Komentarz


            #6
            Zajrzyj tutaj

            Bez tytułu.jpg

            Komentarz


              #7
              O dzięki. Mocno ukryte swoją drogą. Ja bym to dał normalnie w ustawienia, bo to naturalne miejsce dla tego typu rzeczy
              Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


                #8
                Tak trochę odchodzac od tematu sugestii: Bardzo podoba mi się ten nowy wygląd, może dlatego, że komunikatory z których korzystam (Messenger czy Telegram) maja ten sam wygląd, co GG. I szczerze mówiąc, nie wiem po co było te zamieszanie w poprzednim wątku, ale wracając do sugestii:


                Czekam, aż dodacie "dark mode" (czy jak kto woli ciemny motyw). Bialy bardzo kuje mi w oczy i taka opcja na PC by się przydała.

                Komentarz


                  #9
                  Mamy w planach. Może nie w super najbliższym czasie, ale planujemy to.

                  Komentarz


                    #10
                    Ze zmian na plus w poprawce zasługuje na pewno fakt, że chat na full screenie z ZUPEŁNIE nieczytelnego stał się czytelny na tym samym poziomie co w okienku. Jest nawet trochę lepiej, bo dymki wypowiedzi zrobiły się szersze, dzięki czemu nie jest marnowane tyle miejsca, jednak maksymalna rozpiętość dopasowana jest pod połowę ekranu, czyli ciągle ciągle mamy dwa wielkie marginesy po bokach.

                    Nadal uważam, że opcjonalne (wybierane w opcjach, nie domyślne) wyrównanie wszystkich dymków do lewej i możliwość rozciągnięcia dymków z wypowiedziami na całą szerokość ekranu, nie na połowę jak teraz, uczyniły by okno rozmowy znacznie bardziej czytelnym i nie marnującym tyle miejsca na marginesy.

                    Komentarz


                      #11
                      Zmiany są, a jakby ich wcale nie było. W oknie niezmiennie szaleją dymki lewo prawo. Rozmowy nadal są przez to nieczytelne.

                      Zamieszczone przez Sapacz Zobacz posta
                      Nadal uważam, że opcjonalne (wybierane w opcjach, nie domyślne) wyrównanie wszystkich dymków do lewej i możliwość rozciągnięcia dymków z wypowiedziami na całą szerokość ekranu, nie na połowę jak teraz, uczyniły by okno rozmowy znacznie bardziej czytelnym i nie marnującym tyle miejsca na marginesy.
                      Podpinam się do tej opcji i popieram ją w 100%.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Liri Zobacz posta
                        [...]Podpinam się do tej opcji i popieram ją w 100%.
                        +1, BARDZO potrzebna opcja.

                        BUG REPORT
                        Przy małym oknie, kropki od "użytkownik pisze" wyświetlają się w dziwnym miejscu.
                        Obrazek poglądowy:

                        Ostatnio edytowany przez Grzyb; [ARG:4 UNDEFINED].

                        Komentarz


                          #13
                          Jest lepiej, ale nadal bardzo bardzo bardzo daleko do "jest dobrze". Teraz przynajmniej nie wypala oczu po 10 minutach... tylko po 15
                          Dymki nadal skaczące prawo - lewo aż idzie zeza dostać. W dużym oknie korzysta się jak w okienku - do kitu, ale chociaż bez linijki na ekranie.
                          Na plus na pewno to, że przy dłuższych wypowiedziach nie tnie już jednego zdania na 10 linijek tylko na 5. No szaleństwo.

                          Nadal jednak widzę, że ciężko jest zrozumieć, że smartfon =/= PC.
                          Super, zróbmy GG Messenger na telefony i tablety - to zajebisty pomysł, wielu użytkowników smartfonów i FB będzie szczęśliwych, sama jestem za - zrobiliście śliczną wersję mobilną... Tylko k* mać na komputery zamiast na telefony. Brawo!
                          Jak już musicie kopiować cudze rozwiązania to może lepiej kopiujcie to:

                          https://www.tabletowo.pl/wp-content/...15/06/mac1.png

                          Widać różnicę? Równanie w dymku do lewej - nie do prawej. Bo mieszkamy w Polsce, w Europie - tu czyta się od lewej do prawej. Bo PC to nie telefon.
                          Albo bądźcie uczciwi - zlikwidujcie wersję PC, wersję web i bądźcie wyłącznie komunikatorem na telefony - nie będzie narzekań, a użytkownicy PC znajdą sobie inny komunikator zamiast jak barany czekać aż ktoś wreszcie ogarnie czym różni się smartfon lub tablet od laptopa lub stacjonarki.

                          Komentarz


                            #14
                            Vespa, na Twoje nieszczęście sam użytam innego komunikatora, który ma rozstrzelone dymki na lewo i prawo. Używam go często na pełnym ekranie i jakoś nigdy mi to specjalnie nie przeszkadzało. Więc argument, że nie rozumiemy, że komp to tablet/telefon jest nie trafiony.

                            Na Twoje kolejne nieszczęście używam również Skype na Maca i wiem, że sceen który wysłałaś nie jest najnowszą wersją. Najnowsza wersja ma dymki tak jak u nas. Co więcej - na Skype się wzorowaliśmy, robiąc opcję marginesów na pełnym ekranie.

                            Ja rozumiem, że jednym może to przeszkadzać, innym nie. Ale skoro Ci przeszkadzają rozstrzelone dymki, to byśmy coś z tym zrobili, musisz przedstawić mocny argument za tym, żeby mieć okno na pełny ekran, a nie na połowę ekranu (skrót klawiaturowy: Znak Windows + Strzałka lewo/prawo) lub na 1/3. Bo tego to już nie rozumiem, jaki to problem zmienić nieco przyzwyczajenie i użyć innego skótu w celu powiększenia okna?
                            Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

                            Komentarz


                              #15
                              Podałam ten link jako wzór jak mogłoby wyglądać by było czytelnie. Gratuluję naprawdę czytania ze zrozumieniem...
                              Przez kilka stron dyskusji tłumaczyłam dlaczego gg jest nieczytelne ZARÓWNO w małym okienku, okienku i pełnym ekranie.
                              Ja nie wiem, ale czytanie od lewej do prawej jest przyzwyczajeniem wtłaczanym dzieciom od przedszkola gdy uczymy się czytać tekst.

                              Co jest trudnego w przyswojeniu czegoś co wszyscy użytkownicy piszą non stop - problemem jest równanie tekstu do prawej, co jest nieczytelne W KAŻDYM OKIENKU (dużym, małym, średnim, wąskim, szerokim) bo NIEWYGODNE JEST RÓWNIANIE TEKSTU DO PRAWEJ. Bo język polski nie jest czytany od prawej tylko od lewej. Książki, artykuły, teksty, nawet tekst na waszym forum - wszystko pisane jest od lewej do prawej.

                              Zostało powiedziane jasno - racjonalne argumenty, przykłady pomocy i tłumaczenia są na tym forum traktowane jako narzekanie bandy idiotów, nikt nie chce wykazać się dobrą wolą, mamy się przyzwyczaić, bo twórcom się podoba tak. (Albo nauczyć się arabskiego i czytania od prawej do lewej).
                              Rysowałam propozycje w paintcie, tłumaczyłam, pomagałam szukać błędy, podsyłałam propozycje jak można coś na to zaradzić by były fajne kolorowe dymki dla fanów messengera i czytelny tekst dla użytkowników PC.
                              Skoro jednak na moje nieszczęście jestem tak głupia, by marnować swój czas próbując wytłumaczyć coś czego nikt nie chce wysłuchać to okej. Ja się poddaję. Ja rozwiązanie już znalazłam, ze znajomymi przeszliśmy na Mirandę.

                              Uważam, że na chwilę obecną gg jest fajnym komunikatorem mobilnym. Na telefonach pewno sprawdza się lepiej niż messenger i chwała wam za to. W takim wypadku nie widzę sensu tracić czasu, energii i pieniędzy na tworzenie wydania PC skoro jest ono de facto wersją mobilną.
                              To tyle. Życzę Wam szczęścia i chociaż minimalnego szacunku do waszych użytkowników, bo przy obecnym podejściu "to masz problem" "to się przyzwyczaj" "na twoje nieszczęście" oraz "nie bo nie" nie zajdziecie daleko, a byłoby szkoda.

                              Ode mnie to wszystko dalsza dyskusja nie ma sensu skoro wszyscy twórcy gg albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo udają, by pokazać jak głęboko w poważaniu maja swoich klientów.
                              Ostatnio edytowany przez vespa; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: literówka

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X