Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Tutorial][Magazyn Programista 4/2012] Jak stworzyć Czat Bota na GG?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [Tutorial][Magazyn Programista 4/2012] Jak stworzyć Czat Bota na GG?



    W najnowszym wydaniu Magazynu Programista nr 4/2012 można przeczytać artykuł pod tytułem "Własny bot na GG w oparciu o platformy BotAPI i Google App Engine".

    Podsumowanie artykułu:

    Platforma GG BotAPI pozwala na bardzo łatwe stworzenie własnego bota, np.
    takiego jak Infobot dostępny pod numerem GG:100. Infobot jest przykładem bota
    informacyjnego, ale boty mogą pełnić również inne funkcje. W artykule opiszemy,
    jak stworzyć bota czatowego, który będzie mógł służyć do komunikacji wśród grupy
    współpracowników.

    Zapraszamy do czytania
    Załączone pliki

    #2
    Moze ktos dac skan?

    Wysyłane z mojego EM71 za pomocą Tapatalk 2

    Komentarz


      #3
      To nie fear wzgledem innych ktorzy uczyli sie metoda prob i bledow stworzyc swoj czat na gg. Coraz wiecej jest tych co chwala sie ze maja swoj czat i zrobili go sami chociarz prawda jest inna - przerobili tylko teksty. kod nie jest ruszony..

      Szkoda gadac, zamiast doskonalic mozliwosci GG Api by ci co chca naprawde programowac mogli robic lepsze aplikacje i boty to tworzycie pseudo programistow-.-

      Komentarz


        #4
        Satros, zamiast marudzić to zgłoś swoje konkretne sugestie co do rozwoju BotAPI. Zabronisz ludziom tworzyć czaty?

        Komentarz


          #5
          Satros możliwość stawiania bota każdy ma. I nie ma co mieć pretensji do załogi BotApi bo tak samo jak ty chcesz reklamować swój czat i nowe, przydatne jego funkcje tak samo GG. A o magazyn nie ma co się martwić bo wątpię by GG opisywało tam jak stworzyć wielce rozbudowany czat.

          A każdy kto jest trochę bardziej inteligentny skuma się, że poszczególna osoba ukradła dany kod i nie ma pojęcia o programowaniu. Po za tym po necie nie latają żadne lepsze kody, a jak wiadomo obecni czatowicze są dość wybredni. Do tych co potrafią zmienić owy skrypt nie do poznania i go ulepszyć nic nie mam jako, że każdy ma swoje początki, a nie łatwo ruszyć mając jedynie stronę http://boty.gg.pl i marne poradniki PHP

          Komentarz


            #6
            No ja wiem. Tylko wiesz gdy zaczynałem bawić się w czaty (styczeń 2012) to skryptów było tylko pare. Zrobiło sie czat i miało sie userów dużo, a teraz? Wchodzisz na czat a tam 5-10 osob-.-

            Sam musiałem pozamykać 50 czatów bo nie ma userów. Prawdopodobnie otworze czaty w grudniu, bo musze popracować nad skryptami. Dodac ciekawych funkcji. Mam kilka pomysłów, ale trochę potrwa zanim je wdrożę, bo na wszystkim się nie znam:p
            Generalnie irytuje mnie złodziejstwo - kradną skrypty i odsprzedają za grosze:/

            Ja gdy zaczynałem wydałem 30zł za prosty podstawowy skrypt, a teraz? Rozbudowany skrypt sprzedają za 5-10zł:/

            Komentarz


              #7
              Ja zaczełem dokładnie w sylwestra z 2011/2012 i jestem "szczęsliwym" posiadaczem WLASNEGO SKRYPTU, lecz przez powszechne chamstwo moj skrypt jest brany jako odkupiony od Wampira, chodz jest to totalna bzdura po pisze zupełnie innym kodem. Tez mi sie to nie podoba. Bo moje czaty stoją puste i tylko ludzie piszą na bota "załóż mi czat kanałowy" a potem musisz sie wkurzac bo pustka albo sprzedaze bez mojej wiedzy. I nie nażekam chodz mam postawione tylko 6 czatow kanalowych i 4 głowne. W dodatku stawiam za darmo. Ty sam napisałeś ze musiałeś zamknąc 50 czatów więc sam się przyczyniłeś do owego roskładu ludzi. Jak dla mnie BotApi powinno wprowadzić jakiś limit zakładania botow na dany link. Byłby spokuj.

              co do odsprzedawania skryotow nie zgodzę się ze są sprzedawane wielce rozbudowane czaty za 5-10 zl bo uwazam ze skrypt Mrozika i SzymQ nie są szczytem funkcjonalności ani poprawności pisania.
              Zostaje jeszcze kwestja kradzieży skryptu. Absolutnie tym gardzę. Ostatnio byłem swiadkiem ze osoba "napisała kanałowy" po tym jak zakładała czat koledze na jego skrypcie ktory kupił, a nie mogl się dostac do komputera woęc zlecil to mu. I tak osoba która wcześniej pracowała na 5 letnim skrypcie Tracerouta, ktora nie potrafiła zrobic zeby wyswietlało "nie ma tekiej komendy" napisala nagle kanałowy. Czy tylko mi to wygląda na dziwną sytuację. ?

              Komentarz

              Pracuję...
              X