Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka jest największa ilość znaków jaką mogę wysłać jako bot?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jaka jest największa ilość znaków jaką mogę wysłać jako bot?

    Witam,

    tak jak w temacie, szukam gdzieś w dokumentacji, ale nie mogę znaleźć, szukajka na forum też nie wskazała jakiś konkretnych wartości, wiec ktoś może mi jasno przytoczyć ile znaków mogę wysłać maksymalnie za pomocą wysłania PULL oraz PUSH, oraz dla jasności czy ilość znaków jest taka sama, gdy ten sam tekst użyję
    $M->addRawHtml($message); a $M->addText($message);

    Z góry dziękuję za odpowiedz

    Widzę że ciężko o odpowiedź, więc zrobiłem małe testy, wysyłałem metodą PUSH wiadomości "Lorem Ipsum",
    tak więc dla:
    - $M->addText($message); // max $message = 3999 znaków
    - $M->addBBcode($message); // max $message = 3999 znaków
    - $M->addRawHtml($message); // max $message = 35116 znaków, wiadomości dłuższe od 35116 znaków nie dochodzą do użytkownika, mimo iż zwracany http_code = 200

    Dodatkowo zauważyłem że wysyłanie wiadomości metodą addRawHtml nie dociera do użytkowników komunikatora Spik, tzn dociera pusta wiadomość, czy trzeba coś ustawić, czy to wina klienta gg?
    Ostatnio edytowany przez Paulina; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: połączenie postów

    #2
    Witam,

    myślę, że z odpowiedzią było trudno, ponieważ nikt raczej nie przekroczył tej liczby jako, że nikt nie lubi czytać długich wiadomości na GG. Lepiej już się czyta w e-mailu.

    PS: Dzięki, że podałeś wyniki swoich testów. Na pewno się kiedyś przydadzą. A tak z ciekawości po co chcesz wysyłać aż tak dużą ilość znaków w pojedynczej wiadomości? Ktoś się zamęczy to czytając

    Komentarz


      #3
      Tzn nie będę wysyłał max wiadomości, potrzebowałem to aby po prostu znać granicę, a potrzebne mi to, do wysyłania newslettera, ale na gg będzie tylko wysyłany lead + link do całości więc raczej się zmieszczę.

      Ciekawi mnie za to ten problem ze Spikiem, bo ja przetestowałem na AQQ, GG, WTW, i Spiku no i właśnie na Spika nie dochodzą wiadomości wysłąne metodą $M->addRawHtml($message);
      Czy na innych klientach ktoś testował: (Miranda, Pidgin, Kadu, Kopete)

      Komentarz


        #4
        Wiadomości HTML pojawiły się dopiero w nowym protokole GG (od wersji 8). Spik nie jest rozwijany od lat, więc wiadomości HTML zapewne nie odbierze. Ponadto żaden klient mobilny również nie odbierze wiadomości w HTML. Masz dwa wyjścia:
        • Skorzystaj z BBCode zamiast HTML - efekt ten sam, a jest zgodny z każdym klientem. Oczywiście robi się problem jeśli wiadomość pobierasz z serwisu www, gdzie jest ona już w HTMLu...
        • Skorzystaj z setAlternativeText - wtedy wiadomość możesz wysyłać w HTMLu do nowych wersji GG, a do starych czystym tekstem (pomocna będzie funkcja strip_tags)

        Komentarz

        Pracuję...
        X