Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Adres IP!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Adres IP!!

    Witam nikt się nie zdecydował więc ja to zrobię

    Czy szanowne grono administracyjne gg mogłoby dodać jakże banalną ale! Potrzebną funkcję która umożliwiała by pobrać numer IP numeru gg ?
    CzatGG: Kliknij!
    Moje GG: Kliknij!

    #2
    Ja bym obstawiał, że lepszy byłby jakis unikalny numer komunikatora niżeli ip. O ile takowy istnieje

    Komentarz


      #3
      Lub adres email na który został zarejestrowany numer gg
      CzatGG: Kliknij!
      Moje GG: Kliknij!

      Komentarz


        #4
        To też by wiele pomogło, lecz wątpię, żeby GG go udostępniło. Wiadomo... niektóre portale tylko zbierają adresy e-mail aby później je sprzedać firmom zajmującym się reklamą. A GG wolałoby to raczej pominąć.

        Komentarz


          #5
          Tylko po co ta opcja? Bo prośby wypada umotywować

          Komentarz


            #6
            Żeby dac skutecznego bana? Żeby nie można było wchodzić z multi ?


            Zamiast oryginalnego adresu email mogłoby np. zamienić adres email na ciąg znaków
            CzatGG: Kliknij!
            Moje GG: Kliknij!

            Komentarz


              #7
              to się nazywa hashowanie, po drugie co za problem założyć GG na inną pocztę skoro ja ogarnięty mam 3 poczty a mam znajomego, który ma ich 10+. Jeżeli GG nie zrobi czegoś trwałego po 2 mies znowu ban bd nieskuteczny.

              Qurix wcześniej taka opcja była niepotrzebna z powodu braku osób ordynarnych, psychicznych i cholera wie co jeszcze. Teraz potrafią założyć 10 numerów tylko po to żeby zrobić Ci na złość i kogoś obrażać bądź siejąc ploty. Ban na jeden nr GG już nie wystarcza.

              Komentarz


                #8
                A może by tak, blokowanie adresu MAC ?
                Już niedługo...

                Komentarz


                  #9
                  Zamiast adresu IP można w takim razie udostępniać przybliżony wiek konta. Jak jest starsze niż X to znaczy, że nie jest założone specjalnie by trollować na czatach czy innych botach. Na PoGGawędce był (chyba nadal jest) filtr, który nie przyjmuje numerów wyższych (czyli nowszych) niż jakiś X. Pamiętam, że założyłem na szybko jakiś numer GG, obniżyłem go o 1000 i ustaliłem jako górną granicę.

                  Dlaczego blokada po IP jest nieskuteczna? Bo IP jest zmienne, to raz. Dwa: jeśli nie życzycie sobie "multi" to po IP nie sprawdzicie tego BO istnieją sieci osiedlowe o jednym IP dla całego osiedla. Zbanujecie wtedy wszystkich, w dodatku niesłusznie, bo nie będzie to ta sama osoba.

                  MAC nie jest widoczny. Klient GG musiałby go wysyłać (a i nieoficjalne klienty by tego nie robiły), poza tym MACa da się zmienić w prosty sposób.

                  Komentarz


                    #10
                    Przed "bo", "to" przecinek
                    A nie można nadać komunikatorowi coś w rodzaju ciasteczka? Powiedzmy unikalne id. To by zadziałało.
                    Już niedługo...

                    Komentarz


                      #11
                      Można, ale takie AQQ by się do tego nie stosowało i co wtedy?

                      Komentarz


                        #12
                        Co do miasteczek to zawsze można je usunąć
                        CzatGG: Kliknij!
                        Moje GG: Kliknij!

                        Komentarz


                          #13
                          Teraz to już trochę przesadzacie...
                          Qurix ja tam nie wiem jak inni ale np ja jeszcze z obrembu swojego miasta nikogo nie poznałem to gdzie tu mówić o osiedlu. Co do zmiennego ip to takie troolowanie następuje zazwyczaj w odstępie paru minut aż się dzieciakowi znudzi. Dodatkowo jezeli napisałby ze zbanowanego gg odrazu blokada dla tego ip.
                          Blokowanie nowych numerow tez uwazam za zly pomysl bo co wtedy gdy np. Ja bd chciał zmienić gg(a już niedługo bd pewnie musiał...) ?
                          MAC to już wgl. Benioo poczytaj więcej zamiast czepiać się ortografi i interpunkcji. Piszemy na forum, a nie oficjalne pismo(oczywiście istnieją granice).
                          Z ciasteczkiem dla komunikatora ecale niegłupi pomysł. Co prawda jest jakiś odsetek osób korzystających z innych programów do połączenia się z gg ale oytanie jak duży.. Z własnego doświadczenia wiem że ten od GG najbardziej przemyślany(chodź aż za bardzo rozbudowany i ciężki, przydałaby się lżejsza wersja)

                          Komentarz


                            #14
                            Ja cię nie czepiam
                            Właśnie takie id dla każdego komunikatora byłoby dobre, większość ludzi korzysta z klienta GG, więc chociaż troszeczkę by pomogło
                            Już niedługo...

                            Komentarz


                              #15
                              Tylko weź Benio pod uwagę, że musieliby wszystkie komunikatory dostosować Na pc, webgg, androida itd. Komu by się chciało:p

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X