Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zasobożerność Toki

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zasobożerność Toki

    Ostatnio zauważyłem większy ubytek na baterii. Okazało się iż samo Toki pochłania 10% baterii oraz nie pozwala przejść urządzeniu w tryb deep sleep tylko trzyma je na 200MHz cały czas. Dlaczego tak jest?

    *

    #2
    Utrzymywanie połączenia z siecią Toki wymaga, aby urządzenie nie przechodziło w deep sleep, gdyż musi się pingować serwerom raz na jakiś czas.

    Komentarz


      #3
      No to dajcie użytkownikowi wybór czy ma się uruchamiać przy starcie systemu i dajcie możliwość całkowitego zamykania z zacięciem procesu.

      *

      Komentarz


        #4
        Wystarczy aplikację przenieść na kartę aby nie uruchamiała się ze startem systemu.

        Komentarz


          #5
          No w SGS3 na pewno... Uświadom mnie jak. Można wyłączyć z autostartu, ale po włączeniu ręcznym i wyjściu z aplikacji trzeba proces zabić ręcznie. Raczej to nie są czynności dla przeciętnego usera.

          Dla osób które nie mają non stop połączenia z netem program porażka. Zżera zasoby będąc bez produktywnym.

          *

          Komentarz


            #6
            Jak nie masz połączenia z netem, to program nie powinien zapobiegać przejściu w deep sleep. Zresztą zawsze możesz się wylogować - zamiast próować jakieś dziwne ubijanie procesów.

            Komentarz


              #7
              No właśnie nie. Nie mam internetu mobilnego. Tylko WiFi. Wyłączam Wifi i zeruje statystyki użycia procesora. Po godzinie, dwu, trzech zaglądam do statystyk a tam 90% pracy na 200MHz. Więc Toki nie zatrybiło że nie ma połączenia. Nawet nie zauważyło że nie ma włączonej żadnej usługi dostępu do internetu.
              Czy wylogowanie z Toki wyloguje również z modułu gg w Toki?
              Nie można zrobić przycisku Wyjdź jak w GG?

              Komentarz


                #8
                Aaa, i wszystko jasne! PluginGG wszystkiemu winny. Radzę jednak używać GG oficjalnego do GG zamiast plugina GG w Toki.

                Komentarz

                Pracuję...
                X