Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ban dla osób wyłudzających pieniądze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Romek_Remus Zobacz posta
    Niestety, ale okres kiedy GG było zaniedbane pod kątem moderacji, przyczynił się do tego, że zaczęto używać Komunikatora niezgodnie z jego przeznaczeniem. Obecnie wkładamy sporo wysiłku w poprawę bezpieczeństwa Użytkowników w tym obszarze i eliminacji niepożądanych zachowań.
    Łatwo spaść ze szczytu, ale żeby się na niego wspiąć.. Wy z tego szczytu spadliście już dawno, uważam, że w pierwszych dniach Waszych "rządów" powinno być od razu x osób od moderacji żeby wyłapać cały syf od początku, a tak to się ciągnie, ciągnie..


    Według mnie stosowanie keywordów nie ma sensu, albo zacznie się wstawianie kropek w część słowa, albo synonimy + ryzyko błędów - dla mnie bez sensu.
    Tak jak wspominałem, ja na Waszym miejscu bym połączył "ciche" oznaczanie kont na podstawie jakichś tam skryptów z ręczną pracą (a może ktoś by to robił hobbystycznie?)
    No jak wspomniałeś, rozwiązań jest dużo, tylko trzeba coś w końcu zastosować.

    + troche offtop, bardzo bym chciał ujrzeć odnowiony layout całego GG. gg.pl/apka/program. Odświeżyło by to całą platformę po tylu latach, a do tego zawsze więcej miejsc na zmiany, reklamy, może właśnie jakieś grafiki "edukacyjne" dla nowych lub młodszych.
    Jak potrzebujecie pomysłów to wyjdźcie do nas, użytkowników. To my z tego korzystamy i widzimy co działa a co nie

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez wiktor Zobacz posta
      GG powinno w tym miejscu zachowywać się fair wobec ofiar oszustwa i powiedzieć "ej, twoje nudesy są z nami bezpieczne, pomożemy ci odzyskać te pieniądze", np. Allegro ma program ochrony kupujących
      Wiktor, bez urazy ale Ty chyba żyjesz w dziwnym przekonaniu, że gg to jest jakaś platforma sprzedażowa Mam rację? To tylko komunikator chłopie, z fajną opcją losowania rozmówcy więc można kogoś poznać.

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez Agat Zobacz posta
        Wiktor, bez urazy ale Ty chyba żyjesz w dziwnym przekonaniu, że gg to jest jakaś platforma sprzedażowa Mam rację? To tylko komunikator chłopie, z fajną opcją losowania rozmówcy więc można kogoś poznać.

        Plus, poznawanie/umawianie się na piwo/seks/randkowanie/oglądanie razem filmów/wspólne zbieranie znaczków nie są zabronione, oszustwa finansowe już tak. Owszem, "zasady i wytyczne dla społeczności GG" próbują sobie między oczywistymi przestępstwami przemycać pewne treści, których ONI nie chcą żeby były na GG, ale ani im to nie wychodzi, ani nie jest to poparte choćby ankietą "do czego używasz GG? jakich rzeczy nie chcesz widzieć na GG?", ani nawet nie pomyśleli, żeby dać użytkownikom możliwość wyboru (inną niż porzucenie GG), np. zasugerowałem wcześniej opcję "konto do RP" - komu by to przeszkadzało?

        Ba, już dawno powinny być wprowadzone tzw. tagi, np. na Tinderze można zaznaczyć, że się jest fanem Harry'ego Pottera i szukać innych fanów. No ale co ja się będę rozwodził, jeszcze wezmą mój pomysł i zaczną sprzedawać jako swój. Proszę zakończyć te ataki na mnie, używanie w jednym zdaniu słów "Twoim" oraz "dziwny", to jest nie na temat. Tematem tutaj są oszustwa na GG, przykrywane nieudolnie tematem innych "treści niepożądanych", ale na pewno tym tematem nie jestem ja, ani moje przekonania.

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez wiktor Zobacz posta
          Ba, już dawno powinny być wprowadzone tzw. tagi, np. na Tinderze można zaznaczyć, że się jest fanem Harry'ego Pottera i szukać innych fanów. No ale co ja się będę rozwodził, jeszcze wezmą mój pomysł i zaczną sprzedawać jako swój.
          Tagi wprowadzili w gg już dawno. Aż poszukałem kiedy pierwszy raz o tym informowali. Mam Przypominajkę GG z 26.08.20. Wklejam treść, może będzie pomocna dla Ciebie lub innych:
          "Aby ułatwić Ci wyszukanie osób o podobnych zainteresowaniach lub firm, których właśnie szukasz w swoim mieście i nie tylko, dodaliśmy do Profili Prywatnych oraz Firmowych możliwość ich otagowania.
          Szanujemy prywatność Twoją oraz każdego z Użytkowników GG, dlatego tagi nie będą widoczne dla innych w podglądzie Twojego profilu, ale Użytkownicy, wpisując je w oknie wyszukiwarki w Katalogu Publicznym (należy poprzedzić znakiem #), łatwiej dotrą do Ciebie lub Twojej oferty.
          Tagi, które wpiszesz w ustawieniach, zostaną również wzięte pod uwagę w doborze osób dla Ciebie w przypadku korzystania z funkcji Losowania Rozmówcy.
          Tagi ustawisz w: Menu >> Ustawienia profilu >> Tagi.
          Jest też wpis na ich blogu https://gadu-gadu.pl/2020/08/26/daj-...j-swoj-profil/
          Nie ma za co

          Komentarz


            #20
            Pozwolę sobie podzielić się tutaj własnym zdaniem na temat waszych (tj. administracji GG) postępowań. Wg mnie ktoś u was upadł na głowę i to najprawdopodobniej ze sporej wysokości. Być może dotyczy to większej ilości pracowników waszej fabryki złudzeń. Zupełnie nie potrafię zrozumieć waszej logiki działań. Od kilku(nastu) lat toczy się nagonka na GG, że to jest miejsce dla zboczeńców, pedofilów i innych zwyroli. Z jakiegoś powodu WY wchodzicie swoimi działaniami w tę nagonkę zamiast odwrócić się do niej plecami. Prawda jest taka, że to co jest na GG jest po prostu odwzorowaniem 1:1 tego jak naprawdę wygląda społeczeństwo w Polsce i na świecie. Choćbyście stawali na głowie, nie zrobicie ze swojego komunikatora szkółki niedzielnej. Próba dokonania czegoś takiego jest porywaniem się z motyką na słońce, to piramidalna głupota. I w zasadzie opisywane przez was problemy i liczby dokładnie potwierdzają moje wnioski. To walka z wiatrakami. Ja rozumiem sens walki ze spamem, masowo zakładanymi kontami, ale wszystko więcej co robicie ostatecznie powoduje wylewanie dziecka z kąpielą. Zwykli użytkownicy też uciekają lub nie mają powodów by zakładać swe pierwsze konto w tak restrykcyjnej sieci (wprowadzone limity!) podczas gdy u konkurencji.. czy wy nie rozumiecie czemu w kolejnych komunikatorach dodawane są opcje samoniszczących się wiadomości po odczytaniu? Widocznie cały świat zdążył już zerwać z fałszywą pruderią. Z tego co wiem GG już teraz ma wszystko co jest potrzebne do obrony. Na domyślnych ustawieniach nowy użytkownik nie dostaje ani linków, ani zdjęć od obcych osób. A jak już przyjmie kogoś do znajomych, robi to na własną odpowiedzialność. A wy ciągle uważacie, że musicie zrobić jeszcze coś więcej i więcej. Choćbyście zatrudnili milion moderatorów do czytania prywatnej korespondencji, to nic nie da. To dotyczy zarówno tematu prostytutek, striptizerek, nudystów, ale także osób wulgarnych. Przecież wystarczy opcja zablokuj, nie potrzeba niczego więcej.

            Świat składa się z ludzi mądrych i głupich, ludzi dobrych i złych, ludzi porządnych i patologii... mimo wszystko czy to zadanie dla komunikatora GG by głupich, złych, patologię odcinać od możliwości komunikacji, czy to jest waszym celem? Moja rada: zostawcie ich sobie, jak kto jest taki głupi, niech wpłaca bliki, niech robi obleśne rzeczy. Normalni sobie poradzą, tak samo jak radzą sobie na podwórku, w szkole, w pracy, na ulicy, na dyskotece, po prostu wszędzie.

            Komentarz


              #21
              My też jesteśmy zobligowanymi pewnymi zasadami, więc nie tylko chcemy, ale również musimy moderować konta. Takimi zasadami są na przykład zasady ustalone przez Google dla aplikacji na system Android. Większość naszych zasad (https://www.gg.pl/info/zasady-wytycz...polecznosci-gg) jest stworzonych na podstawie właśnie zasad Google.

              Komentarz


                #22
                Dodam jeszcze, że w Polsce od ok. 30 lat istnieje telefonia komórkowa. Przestępcy korzystają z niej do dokonywania różnego rodzaju ciężkich przestępstw - gwałtów, morderstw, wymuszeń, rozbojów itp. ale nikomu nie wpadnie do głowy pomysł żeby za to obwiniać operatorów GSM. To normalne, że nawet przestępca może mieć telefon. Wy z jakiegoś powodu nawet sami poczuwacie się do winy za to, że wasza sieć jest używana do złych rzeczy. Słuchacie podpowiadaczy np. pokroju użytkownika wiktor i nakręcacie się w walce z... użytkownikami waszej sieci. Jak czytam komentarze na Google Play, oczywistym jest dla mnie, że część rozczarowanych, zbanowanych osób naprawdę nie zrobiła nic niewłaściwego. To są te dzieci wylane z kąpielą.

                Oczywiste, że regulamin musi być zgodny z polskim prawem, ale prawo nie wymaga od was grania roli policjanta czy sądu, więc to tylko formalność. Wystarczy, że w sytuacjach problematycznych będziecie współpracowali z organami tak jak robią to operatorzy komórkowi.

                A jeśli już koniecznie zależy wam i innym wiktorom na moderacji to proponowałbym model społecznościowy. Aby użytkownicy mieli możliwość oceniania innych użytkowników. Jakieś proste pytanie w stylu: czy rozmowa z X jest bezpieczna? I potem ostateczna ocena w katalogu. Złe osoby szybko zlecą na dno bez potrzeby banowania.
                Ostatnio edytowany przez Adolf Wojtyła; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Adolf Wojtyła Zobacz posta
                  Choćbyście stawali na głowie, nie zrobicie ze swojego komunikatora szkółki niedzielnej. Próba dokonania czegoś takiego jest porywaniem się z motyką na słońce, to piramidalna głupota. I w zasadzie opisywane przez was problemy i liczby dokładnie potwierdzają moje wnioski. To walka z wiatrakami. Ja rozumiem sens walki ze spamem, masowo zakładanymi kontami, ale wszystko więcej co robicie ostatecznie powoduje wylewanie dziecka z kąpielą.
                  Inaczej mówiąc, postulujesz to samo co ja: GG powinien stanowić solidną warstwę transportową dla wiadomości, a oceną merytoryczną ich treści zajmuje się każdy sam w swoim zakresie. GG powinno jedynie uczynić w miarę kosztownym rozsyłanie spamu, użytkownik powinien decydować, czy jego numer pojawia się w katalogu, kto może do niego pisać, czy chce widzieć obrazki, a jak mu się coś nie podoba, to blokować, ewentualnie zgłaszać oszustwa na komendzie. Obecnie jest dokładnie na odwrót, a ludzie odpływają do konkurencji. Ja się jedynie upieram przy pewnej konsekwencji - albo niech ścigają oszustów na takiej samej pełnej bulwie jak "zboczeńców", albo żadnych. Irytuje mnie jedynie nierówność wobec "zasad".

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Adolf Wojtyła Zobacz posta
                    Wy z jakiegoś powodu nawet sami poczuwacie się do winy za to, że wasza sieć jest używana do złych rzeczy.
                    Ja myślę, że to może wynikać z tego, że GG było bardzo często oskarżane przez różne portale a przede wszystkim samych użytkowników o to, że nic z tym nie robi.

                    Komentarz


                      #25
                      Proszę uważać na dziewczynę o niku Kinia kinia (nr gg: ********) tak samo wyłudza pieniądze na blika jak wiele innych, do tego wiek 17 lat, coś z tym powinni zrobić w tym serwisie
                      Ostatnio edytowany przez Wasky; [ARG:4 UNDEFINED].

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Sympatycznykolega Zobacz posta
                        Proszę uważać na dziewczynę o niku Kinia kinia (...)
                        Jeżeli konto narusza Regulamin prosimy zgłaszać takie konta przy pomocy opcji "Zgłoś" dostępnej w aplikacji.


                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X