Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z komendami typu ban(wygasające po pewnym czasie)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Beniooo Zobacz posta
    Może i "ekologiczne", ale jeśli chcesz zrobić powiadomienie o banie/mute, który wygasł, to tylko cron, bo inaczej może być trochę obsuwy
    No i jeśli ładnie napiszesz skrypt dla crona i "normalnie"(tj. nie co minutę) ustawisz, to nie zjada aż tyle cykli.

    ja mam crona tylko do autoki, w tym przypadku nie mam crona i nie "obsuwa" ale mowie to ze wzgledu na wykorzystywanie czata jesli nic sie na czacie nie dzieje to moze faktycznie cron tu znacznie jest lepszy

    Zostaw komentarz:


  • Beniooo
    odpowiedział(a)
    Może i "ekologiczne", ale jeśli chcesz zrobić powiadomienie o banie/mute, który wygasł, to tylko cron, bo inaczej może być trochę obsuwy
    No i jeśli ładnie napiszesz skrypt dla crona i "normalnie"(tj. nie co minutę) ustawisz, to nie zjada aż tyle cykli.

    Zostaw komentarz:


  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    to masz kolejny problem
    Jesli z czata korzystaja osoby (jakiekolwiek) nie dawaj unbana w cronie, z wlasnych doswiadczen (nie koniecznie takie musza byc twoje bo wg mnie to zalezy tez od serwera) cron jako tako obciaza serwer i czasem powoduje zawieszanie sie procesow wtedy trza dawac killa ale do sedna

    Na twoim miejscu wg mnie lepiej by bylo aby nie bylo crona a poprostu sprawdzanie czasu czy ban powinien zostac zdjety przy jakimkolwiek wejsciu kogos na czat lub np napisaniu kogos - wg mnie (oczywiscie inni moga miec odrebne zdania) jest to bardziej "ekologiczne"

    Aczkolwiek ponownie pisze ze moge sie mylic (kazdy sie wciaz uczy)

    Zostaw komentarz:


  • MalKavar
    odpowiedział(a)
    Już nie trzeba. Problemem był brak odpowiednich wpisów w cron. W tym miejscu chciałbym podziękować BoobsMan za "poprowadzenie za rączkę" w drodze do rozwiązania problemu

    Zostaw komentarz:


  • playaz44
    odpowiedział(a)
    Podaj kod odpowiedzialny za "tworzenie" czasu bana, jego zapis do bazy i kod sprawdzający czy user ma bana.

    Zostaw komentarz:


  • Problem z komendami typu ban(wygasające po pewnym czasie)

    Otóż mam problem na skrypcie enJOINTme. Polega na tym, że po użyciu np komendy bana na jedną minutę(np) trwa on w nieskończoność. Rozmowa i nieco pomocy ze strony WujcioMattta niestety nie pomogły(powodem był m.in zupełnie inny styl jego pisania skryptów i ten, który posiadam, więc poniekąd i mój), oraz wszelkie ingerencje z mojej strony. Podam tyle, że czat stoi na zagranicznym serwerze, jednak data wyświetlana jest prawidłowo. Może ktoś ma ten skrypt u siebie i by potrafił podpowiedzieć co jest przyczyną całego zamieszania.
Pracuję...
X