Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z komendami typu ban(wygasające po pewnym czasie)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • BRT
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piotreczek Zobacz posta
    Co za pierdoły, jak zrobił plik który wykonuje się przez cron to nie trzeba go nawet modyfikować by działał, starczy wkleić do logowania czy silnika i będzie efekt ten sam.. (tylko że to nie będzie automatycznie, trzeba będzie do bota napisać..), a co do twojej pomocy to czegoś takiego nie umiesz zrobić http://forum.gg.pl/showthread.php?2177-bot-i-bot a chcesz wielce pomagać
    Napisałem to samo tylko krócej. A co do tamtego tematu to sam Sobie dałem radę, a miałem z tym problem bo wcześniej o tym nie myślałem i nie używałem NIGDZIE.

    Zostaw komentarz:


  • Majcon
    odpowiedział(a)
    ja to w ogóle nie widzę w czym tu problem i dlaczego aż tak boicie się crona jeżeli kod jest ładnie i porządnie napisany ( w sumie to chyba jedno i to samo ale mniejsza ) to obciążenie jest znikome nawet gdy zadanie będzie wykonywane co minutę

    Zostaw komentarz:


  • piotreczek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez BRT Zobacz posta
    Eh. Co do twojego skryptu to go już nie raz robiłem bez użycia crona. Pomyśl trochę i też bez crona będzie działał tylko że bez infa "Twój ban dobiegł końca"


    Ale jeśli chcesz to pomogę pomóc. Napiszę Ci moje GG na priv.
    Co za pierdoły, jak zrobił plik który wykonuje się przez cron to nie trzeba go nawet modyfikować by działał, starczy wkleić do logowania czy silnika i będzie efekt ten sam.. (tylko że to nie będzie automatycznie, trzeba będzie do bota napisać..), a co do twojej pomocy to czegoś takiego nie umiesz zrobić http://forum.gg.pl/showthread.php?2177-bot-i-bot a chcesz wielce pomagać

    Zostaw komentarz:


  • BRT
    odpowiedział(a)
    Eh. Co do twojego skryptu to go już nie raz robiłem bez użycia crona. Pomyśl trochę i też bez crona będzie działał tylko że bez infa "Twój ban dobiegł końca"


    Ale jeśli chcesz to pomogę pomóc. Napiszę Ci moje GG na priv.
    Ostatnio edytowany przez BRT; [ARG:4 UNDEFINED].

    Zostaw komentarz:


  • MalKavar
    odpowiedział(a)
    Mam cron włączany w dwóch przedziałach, co pół godziny i raz dziennie. Czasem zdarzają się większe obciążenia

    Zostaw komentarz:


  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    sadze ze to jak bedzie obciazony serwer zalezy glownie od kodu wykonujacego sie. Jeden bedzie obciazany prawie wcale bo kod nic w sobie nie bedzie mial a drugi bedzie obciazany mocno bo kod bedzie odwolywal sie do innych i innych....

    Zrob w kodzie petle ktora sie nie zamyka daj na kod crona i luknij czy nie mialem racji

    Owszem od maszyny tez wiele zalezy ale jesli na slabej maszynie walniesz crona co minute to wiadomo ze obciazenie bedzie wieksze niz na lepszej maszynie, ale wg mnie nie wolno wrecz mowic ze od kodu nie jest to tez zalezne

    Zostaw komentarz:


  • Beniooo
    odpowiedział(a)
    Na jednym z serwerów, na których operuję jest ustawiony cron na każdą minutę, działa 24/7, a obciążenie procka jest max 20%, przy około 5k unikalnych userów dziennie, każdy skrypt uruchamia ~5-10 innych skryptów. Obciążenie pamięci jest około 500mb, więc to jak będzie obciążony serwer zależy tylko i wyłącznie od maszyny.

    Zostaw komentarz:


  • MalKavar
    odpowiedział(a)
    Nie powiem, że to nie prawda. Jednak uruchamianie cron co minuta może być męczące dla serwera. U mnie więc cron jest uruchamiany max 1 raz na godzinę i wyraźnych braków w wydajności nie ma. Teraz też pracuję nad nowym systemem vip, więc dojdzie kolejne uruchamianie cron, myślę, że raz na dzień. Ew jeszcze gry, o ile takowe wprowadzę

    Zostaw komentarz:


  • piotreczek
    odpowiedział(a)
    Wątpię by na hostingach współdzielonych miało to znaczenie czy jest cron włączony u kogoś czy nie bo jednemu zrobicie "zakaz" a i tak ktoś inny na tym samym serwerze crona będzie używać. A znowu na crona nie trzeba niewiadomo jakiej mocy.

    Zostaw komentarz:


  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    jesli ja mam bana u ciebie na czacie to raczej nie bede probowal wejsc co chwile by luknac czy sie sciagnal wiec lepeij by bylo aby sprawdzenie bana nie bylo pod from a wszystkich zbanowanych, tzn ze jakis juziek wchodzi na czat to kod sprawdza kto ma bana i komu juz powinien byc sciagniety, sciaga i daje mu info a juziek i ludzie online dostaja swoje osobne info o tym ze juziek wszedl a juziek powitanie na czat, jesli nie ma zadnej osoby do sciagniecia bana to standardowa procedura wejscia na czat

    Zostaw komentarz:


  • MalKavar
    odpowiedział(a)
    Powiedzmy że czaję, jednak skąd się wzięło to -100?
    W skrypcie na którym pracuję w komendzie ban jest składnia: /ban nick czas jednostka powód

    if($text[3] == 'm')
    {
    $czas_ban = mktime(date('H')+$godziny,date('i')+$text[2],date('s'),date('m'),date('d')+$dni,date('Y')+$lat a);
    }

    Więc ten kod (w tym przypadku dla minut) dodaje do obecnej daty "text[2]" minut(znaczy do zmiennej daty "i") i w tej postaci wrzuca czas bana do bazy danych. Więc zgodnie z pomysłem Mattta jednym z lepszych pomysłów byłoby dodanie do komendy /join odpowiednią instrukcję warunkową sprawdzającą czy dana osoba jest zbanowana. Jeśli tak, to porównuje obecny czas serwera z czasem zapisanym w bazie danych i jeśli jest on mniejszy niż czas obecny to daje ub i pozwala na wejście. Myślę że takie rozwiązanie, może nie jest najlepsze, jednak na mój poziom w php to kilkanaście nieudanych prób w tym dwie prawie prawie i w końcu w pełni działający ub

    I właśnie tu jest problem. Czat, na którym pracuję jest użytkowany przez małą grupkę ludzi, których odstraszają nagłe komunikaty typu "Error". I tu ponawiam pytanie sprzed dwóch postów. co może być przyczyną niedziałającego czatu testowego

    Zostaw komentarz:


  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    ja ci powiem to co na privie daj cos takiego ze sekundowe bany tzn zrob przelicznik czasu czyli jak dajesz bana na 1 minute to dajesz na 60 sekund i tak dalej.

    Potem zrob tak te kod pobiera obecny czas i dodaje do niego liczbe sekund bana czyli jesli dla przykladu mamy czas liczony w sek od roku 1970 - 100 to dajac bana na minute da nam 160 (mysle ze czaisz)

    nastepnie zapisz ze user ma bana i czas 160
    Nastepnie sprawdzanie czy obecny czas nie jest mniejszy niz czas zapisany w jego profilu czyli w przykladzie 160 jesli jest to unban jesli nie to nic czyli ban nadal aktywny

    Zaczailes nie? zdolny chlopak jestes napewno zaczailes

    Zostaw komentarz:


  • MalKavar
    odpowiedział(a)
    W sumie cron nie jest aż takim złym rozwiązaniem, ale jednak ten serwer nie wytrzymuje "napięcia"(1 czat, 1 plik uruchamiany co minutę, następnie co 5 minut, aż w końcu 10) i +/- pół minuty przed i po zainicjowaniu skryptu na czacie było widoczne opóźnienie, a wielokrotnie nawet timeout. Chyba jednak spróbuję sugestii WujcioMattta. Jednak do testów wszystkiego zakładam osobny czat, m.in po małej wpadce z czasem, po którym vip wygasał.

    P.S Po założeniu i zarejestrowaniu drugiego bota(pierwszy znajdował się w katalogu www) w katalogu www/testowy nie mam od niego odpowiedzi, chyba że po stworzeniu celowo błędu w skrypcie lub użyciu WYPISZ/ZAPISZ. Czy to jakiś błąd ze strony botapi, czy może ja coś źle zrobiłem? Jakieś sugestie odnoście tego problemu?

    Zostaw komentarz:


  • WujcioMattt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Beniooo Zobacz posta
    Nie wykorzystanie czatu, tylko serwera bardziej
    W sumie przy jednym numerku można sobie wybrać cokolwiek, ale przy wielu cron staje się idealny
    To prawda serwera nie czatu moj blad wybacz (literowka nie wiem o czym myslalem)
    ja mam przy wielu tzn nie do konca u nas czaty sa chodliwe ciagle sie cos dzieje wiec bany muslayby byc nadane na identyczny czas zdjecia by mozna bylo brac pod uwage wielu (chociaz 2 numerki) a takie cos jeszcze sie nie zdarzylo ale kod jest gotowy wziasc wiecej niz 1 gg to tam pikus takie cos zrobienie ;d

    Pozatym zastanawiam sie nad twym postem o tym imperium bo slyszalem ze nie tylko tu jestes na forum PHP i powiedziano mi ze jestes (mimo iz cie nie znam osobiscie) dosc wtajemniczony w kody (czytaj nie jestes pierwszakiem) wiec chyba miloby bylo nawiazac z toba wspolprace ale jeszcze sie waham (sorki)

    Zostaw komentarz:


  • Beniooo
    odpowiedział(a)
    Nie wykorzystanie czatu, tylko serwera bardziej
    W sumie przy jednym numerku można sobie wybrać cokolwiek, ale przy wielu cron staje się idealny

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X