Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Archiwum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Archiwum

    mam stare archiwum ale rozjechane, chciał bym dekodować daty rozmów tzn. teraz jest zapisana w takim formacie "ACŻ’|«’" i kolejne "T“Ż’|«’" jak to rozkodować ?

    #2
    Czy mógłbyś podać jakiś konkretny przykład, podesłać zrzut ekranu np. prywatnie, jeżeli nie chcesz tego pokazywać na forum publicznie.
    Nie wiemy o co Ci dokładnie może chodzić.

    Komentarz


      #3
      mam coś takiego odzyskanego z pliku msgarch.dat

      Í=chyba moment Cţ$¶'$
      2 Í=a czemu tak Eţ$¶'$
      A Í=skad to sie wzieło <zdziwiony> Q$¶'$

      najprawdopodobniej jest to tylko czas nie data, tak mi się wydaje. Jak byś mnie naprowadził był bym wdzięczny

      Komentarz


        #4
        Niestety nie pomożemy Ci w dekodowaniu plików.
        Natomiast to, co możemy zasugerować
        spróbuj użyć starszej wersji GG, np. GG 7 (ona powinna otwierać pliki archiwum w formacie .dat)
        i zobaczyć, czy możesz wyeksportować swoje archiwum rozmów np. do innego formatu.
        Być może w innym formacie pliki zostaną odpowiednio odczytane.

        Pamiętaj jednak, że starsze wersje mogą mieć problemy z działaniem, nie wspieramy ich, mogą nie być bezpieczne.
        Tylko najnowsza wersja aplikacji GG jest bezpieczna.

        Komentarz


          #5
          co oznaczają więc te znaki w pliku ? i jak lub czy można je rozkodować?

          Komentarz


            #6
            Te znaczki, mogą oznaczać wiele:
            np., że to jest czas zakodowany jako liczba uint32 (tzw. Unix Timestamp),
            że są to uszkodzone dane lub, że plik jest nieprawidłowo zakodowany,
            ( program nie potrafi poprawnie odczytać formatu lub dane zostały zniekształcone).

            Bez odpowiedniego dekodowania trudno powiedzieć, co dokładnie te znaczki oznaczają.
            Niestety nie pomożemy Ci w tym temacie. Od dawna nie wspieramy starszych wersji aplikacji GG.

            Zagadkę możesz jednak spróbować rozwiązać sam , działając wg naszych wcześniejszych wskazówek
            m.in. instalując starszą wersję GG (dla przypomnienia, nie wspieramy starszych wersji, więc działania na nich tylko na Twoja odpowiedzialność )
            aby sprawdzić, czy można z niej uzyskać dostęp do archiwum w formacie .dat.
            Następnie nie pozostaje nic innego jak weryfikacja, czy możesz wyeksportować swoje archiwum rozmów np. do innego formatu.
            I czy to coś dało.
            Życzymy powodzenia!

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez sebcio Zobacz posta
              mam coś takiego odzyskanego z pliku msgarch.dat

              Í=chyba moment Cţ$¶'$
              2 Í=a czemu tak Eţ$¶'$
              A Í=skad to sie wzieło <zdziwiony> Q$¶'$

              najprawdopodobniej jest to tylko czas nie data, tak mi się wydaje. Jak byś mnie naprowadził był bym wdzięczny
              hm...wygląda jakbyś otworzył plik zwykłym notatnikiem, a plik jest kodowany, stąd te znaczki. Sugerowałbym pobawienie się HEX editor'em.
              Z tego co wiem, archiwum posiada czas, treść i autora wiadomości. Numerki GG chyba były w uint32 jeśli dobrze pamiętam.
              Powodzonka
              Dział Informatyki, Programista
              Opinie są moje własne. Wypowiedzi nie są oficjalnym stanowiskiem Fintecom S.A.
              Nie pomogę Ci z zakresu BOK oraz tego forum.


              Fajne linki:
              Asystent AI w GG
              Nowy GG Chat

              Komentarz

              Pracuję...
              X